Hüppa postitusele

Change

kultuuri pooltund G.B-ga


Sellel teemal on 75 vastust

#41
starte

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 439
  • Liitus:29 nov 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Paar düstoopia-soovitust: Jevgeni Zamjatin "Meie" ja Aldous Huxley "Hea uus ilm".
"The Impossible remains until you make it possible!"
Alain Robert

#42
UNKLE

    stay frosty

  • liige
  • Postitusi:3 422
  • Liitus:01 apr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Vaata postitustG.B., 22 aprill 2013 - 16:57, kirjutas:

Viimane bookdepository tellimus siis (mmmm):
Spoiler


Igatahes täna sai läbi Robin Hobb'i "Assassin's Apprentice" . Päris mitu aastat seisis riiuli peal, sest ma kunagi ei saanud nagu ennast piisavalt motiveeritud läbi lugemiseks. Alustasin siis nüüd aga otsast pihta ja täitsa sõltuvus tekkis (peab kindlasti triloogia 2 viimast osa ka ligi tõmbama). Algselt tundub väga lihtsakoeline, aga just see loo sisu kuidagi tõmbab endaga kaasa. Minu jaoks oli igatahes vägagi kaasahaarav, seega 5+ fantaasialeid jällegi.


Kaua sealt kohale tuli ja kas SEB virtuaalne krediitkaart toimib seal(kui tead muidugi)?
Postitas pildi

#43
G.B.

    hold my calls, trippin balls

  • liige
  • Postitusi:8 724
  • Liitus:24 sept 2004
  • Sugu:mees

Vaata postitustUNKLE, 14 juuni 2013 - 14:08, kirjutas:


Kaua sealt kohale tuli ja kas SEB virtuaalne krediitkaart toimib seal(kui tead muidugi)?

SEB'i virtuaalsega tellisingi. Ja nad saadavad kõik raamatud eraldi. Esimesed tulid ca 2 nädalaga ja viimased mingi ühe kuuga vist (need, mida kohe laost võtta ei olnud).
I've dated girls uglier than you for breakfast.

#44
UNKLE

    stay frosty

  • liige
  • Postitusi:3 422
  • Liitus:01 apr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Tellisin endale A Game of Thronesi ja A Clash of Kingsi. Ei jõua ära oodata, millal kätte saan. Ma ei suuda seriaali vaadata millegipärast, seetõttu otsustasin raamatute kasuks.
Postitas pildi

#45
G.B.

    hold my calls, trippin balls

  • liige
  • Postitusi:8 724
  • Liitus:24 sept 2004
  • Sugu:mees
Viimasel ajal loetud siis

http://en.wikipedia....cher_in_the_rye
Millegi pärast jäi keskas lugemata, meil oli vist valikuvariant selle vahel ja millegi muu. Igatahes väga mõnusalt kirjutatud ja just see pilt, mille sõnadekasutus ette joonistas, oli väga muhe. Mingit eksistentsiaalset valgustust ei tulnud, eks ma olen sellest east väljas, et see raamat minu piibel oleks. Sellegipoolest väga tore.

http://en.wikipedia..../Ender%27s_game
Kuna see on paljude väljamaalaste jaoks üks top scifi/fantasy raamatutest, siis tundsin kohustust läbi lugeda (pluss film on tulekul). Väga lahedad ideed tuleviku osas ja jällegi toredalt kujutatud noorte mõttemaailma, mis on mingis mõttes ajatu. Soovitan julgelt.
I've dated girls uglier than you for breakfast.

#46
gemaii

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 667
  • Liitus:25 märts 2010
  • Sugu:naine
  • Asukoht:Tallinn
Helga Nõu ''Peaaegu geenius ehk Schrödingeri kassi otsimas'' sai läbi. Hoidis lugemas, aga samas väga juurde ka ei kiskunud. Sääne keskmine, sest ma ajan ikka oma tabavaid lõppe taga, mis sellel teosel puudus.
Nädal-kaks tagasi alustasin troonide mängu eismese osaga. 90 leheküljega pole ikka selgeks saanud, kes on kes.

Ah, ja mingi päev võtsin kätte Martin McDonagh scripti ''The Lieutenant of Inishmore''. Pool sain loetud, aga siis jäi unarusse. Kindlasti kavatsen jätkata, päris hää oli.

Muutis gemaii, 23 juuni 2013 - 22:14.

Postitas pildi


#47
UNKLE

    stay frosty

  • liige
  • Postitusi:3 422
  • Liitus:01 apr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Vaata postitustG.B., 20 juuni 2013 - 22:46, kirjutas:

Viimasel ajal loetud siis

http://en.wikipedia....cher_in_the_rye
Millegi pärast jäi keskas lugemata, meil oli vist valikuvariant selle vahel ja millegi muu. Igatahes väga mõnusalt kirjutatud ja just see pilt, mille sõnadekasutus ette joonistas, oli väga muhe. Mingit eksistentsiaalset valgustust ei tulnud, eks ma olen sellest east väljas, et see raamat minu piibel oleks. Sellegipoolest väga tore.



Soovitan Salingeri novelle ka lugeda. Üks mu lemmikuid pärinebki temalt, nimelt "A Perfect Day for Bananafish".
Postitas pildi

#48
UNKLE

    stay frosty

  • liige
  • Postitusi:3 422
  • Liitus:01 apr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Vaata postitustKristjan K, 07 juuli 2013 - 20:16, kirjutas:

Sai just läbi loetud George Orwelli poolt kirjutatud ''Loomade farm'' ja ''1984". Esimene teos jäi minu jaoks natuke lühikeseks, kuid oli nauditav lugeda. Teine teos oli huvitavam ja kiskus lugema. Kokkuvõttvalt olid mõlemad raamatud hästi kirjutatud ja kajastavad tänapäeva ühiskonnas toimuvat.


Viimasel ajal on need naljakalt populaarseks saanud jah. Peab tunnistama, et ise pole lugenud, aga plaanis on pärast A Song of Ice and Fire seeriat. Tahaks näha, kuivõrd täppi Orwell ennustas.
Postitas pildi

#49
latvian

    kohtle vennast nagu ennast

  • liige
  • Postitusi:1 068
  • Liitus:13 mai 2012
  • Sugu:mees

Vaata postitustKristjan K, 07 juuli 2013 - 20:16, kirjutas:

Sai just läbi loetud George Orwelli poolt kirjutatud ''Loomade farm'' ja ''1984". Esimene teos jäi minu jaoks natuke lühikeseks, kuid oli nauditav lugeda. Teine teos oli huvitavam ja kiskus lugema. Kokkuvõttvalt olid mõlemad raamatud hästi kirjutatud ja kajastavad tänapäeva ühiskonnas toimuvat.


natuke pessimistlik või mis? kuigi suurepäraselt kirjutatud, pole 1984 väga tugevalt tänapäeva ühiskonnas toimuvaga seotud. Tulevikuennustusena töötas aldous huxley hea uus ilm paremini, aga siiski on mõlemad kindlalt lugemist väärt.


Viimasel ajal olen lugenud Marquez Garcia 100 aastat üksildust ning väljakuulutatud mõrva kroonika. mõlemad on äärmiselt sisutihedad raamatud, esimene räägib 100 aastase ajaloo ühe perekonna tõusudest ja langustest ning teise pealkiri sisaldab ka väikest vihjet sisule.
While there is a lower class, I am in it, and while there is a criminal element, I am of it, and while there is a soul in prison, I am not free. - Eugene V. Debs

#50
Chet

    Grammy nominated

  • liige
  • Postitusi:1 587
  • Liitus:24 jaan 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:京都市
Pessimistlik? Või otsid sõna naiivne? Raamatu müüginumbrid tõusid igatahes seoses Snowdeni ja NSAga hiljuti uuesti lakke ja kõigi nende erinevate prismaprogrammide valguses ei julgeks mina küll öelda, et Orwelli düstoopia tänapäeval enam eriti asjakohane ei oleks.
Postitas pildi

#51
starte

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 439
  • Liitus:29 nov 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Orwelli "1984" vaatas pigem totalitaarse ühiskonna toimimismehhanisme, samal ajal kui Huxley "Hea uus ilm" kirjeldab üsna edukalt tänapäevast kapitalistliku tarbimisühiskonda. Mõlemast raamatust leiab tänapäevaga nii paralleele kui ka erinevusi. Siiski on mõlemad väga väärt teosed, nii et kes neid lugenud pole - tehke seda kindlasti! Orwelli "Loomade farm" aga on aegumatu ja kirjeldab ükskõik mis ühiskonda ükskõik mis ajastul - kes iganes ka võimule pääsevad, muutuvad nad mõne aja pärast samasugusteks, nagu nende eelkäijad.

Igaljuhul kui düstoopiad huvi pakuvad, soovitan veel läbi lugeda ka Jevgeni Zamjatini "Meie" ja Ray Bradbury "451 Fahrenheit".

Muutis starte, 08 juuli 2013 - 19:28.

"The Impossible remains until you make it possible!"
Alain Robert

#52
G.B.

    hold my calls, trippin balls

  • liige
  • Postitusi:8 724
  • Liitus:24 sept 2004
  • Sugu:mees
Viimati sai läbi loetud Guy Gavriel Kay "The Lions of Al-Rassan" (http://en.wikipedia....ns_of_Al-Rassan). Osad liigitavad seda fantasy alla, teised ajaloolise fiktsiooni. Selle koha pealt siis nii palju, et maailm on küll välja mõeldud, aga midagi väga maagilist seal ei ole, kõik allub samadele loodusseadustele, millega meiegi harjunud oleme.
Väga mõnus oli vahelduseks selline keskaegset hispaaniat meenutav olustik, kui standardne selle žanri puhul on pigem praeguse põhjapoolse Euroopa ajalooliste nüansside kujutamine.
Tegemist pole millegi väga eepilisega ega kaasakiskuvaga (vähemalt minu jaoks ei olnud), aga see ei tähenda üldsegi, et ta halb oleks. Väga tugev raamat ja pakub lugemisrõõmu küll.
I've dated girls uglier than you for breakfast.

#53
klaabu

    lvl 33 illuminati

  • administraator
  • Postitusi:15 954
  • Liitus:01 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:ruum 101
imo sellises vanuses ei kõlba need Orwellid-Bradburyd ja Salingerid küll enam lugeda.
"Igaüks neist on julge, kuni ta on üldise masinavärgi märkamatu osa. Aga niipea kui temale langeb isiklik vastutus, niipea kui valgusekiir temale koondub – kahvatab ta ja saab aru, et temagi on vaid tähtsusetu kübe ja võib iga hetk kõige tühisemalgi põhjusel libastuda. "
— A. I. Solženitsõn

#54
starte

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 439
  • Liitus:29 nov 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Vaata postitustkanakukk jr, 08 juuli 2013 - 19:15, kirjutas:

imo sellises vanuses ei kõlba need Orwellid-Bradburyd ja Salingerid küll enam lugeda.

Ja mida me näeme su profiiliinfo all:
  • Asukoht:ruum 101
Veidi irooniline...
"The Impossible remains until you make it possible!"
Alain Robert

#55
G.B.

    hold my calls, trippin balls

  • liige
  • Postitusi:8 724
  • Liitus:24 sept 2004
  • Sugu:mees

Vaata postitustkanakukk jr, 08 juuli 2013 - 19:15, kirjutas:

imo sellises vanuses ei kõlba need Orwellid-Bradburyd ja Salingerid küll enam lugeda.

Aga just nii kõlbabki. Kõige parem on veel, kui loed mingeid klassikuid iga ~5 aasta tagant ja saad enda kohta järjekordselt midagi uut teada.
Ma hiljuti vaatasin isegi Tom & Jerryt uuesti ja täiesti uue pilguga.

Minu arvates pigem las inimesed loevad midagi, mis ei pruugi mulle meeldida, kui et nad ei loe üldse.
I've dated girls uglier than you for breakfast.

#56
latvian

    kohtle vennast nagu ennast

  • liige
  • Postitusi:1 068
  • Liitus:13 mai 2012
  • Sugu:mees

Vaata postitustChet, 08 juuli 2013 - 14:29, kirjutas:


Pessimistlik? Või otsid sõna naiivne? Raamatu müüginumbrid tõusid igatahes seoses Snowdeni ja NSAga hiljuti uuesti lakke ja kõigi nende erinevate prismaprogrammide valguses ei julgeks mina küll öelda, et Orwelli düstoopia tänapäeval enam eriti asjakohane ei oleks.

Oh ei, sain ikka õigele sõnale pihta, ära muretse.
Raamatu tõusvad müüginumbrid ja populaarsus küll nüüd ei tähenda, et raamatu sisu õige oleks. Sama mõtte kohaselt peaksid Harry Potterid ja Jeesused kõik ju real deal olema. :D
Starte seletas tegelikult hästi ära, et erinevalt huxley teosest kirjeldab "1984" totalitaarseid süsteeme ja ükskõik kui tumeda klaasi läbi vaadata, pole USA totalitaarne riik, eriti kui seda väites baseerud ühele juhtumile. Mida siis mõelda Lähis-Idast?


Ise lõpetasin just Kafka Protsess'i. Tegu pole just kerge raamatuga, kuid kindlasti soovitan lugeda. Räägib ühest panga ametnikust, kes vahistatakse endale teadmata põhjusel ning tema süütuks mõistmise protsess polegi nii kerge kui oleks oodata olnud.
While there is a lower class, I am in it, and while there is a criminal element, I am of it, and while there is a soul in prison, I am not free. - Eugene V. Debs

#57
starte

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 439
  • Liitus:29 nov 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Vaata postitustlatvian, 10 juuli 2013 - 14:32, kirjutas:

Vaata postitustChet, 08 juuli 2013 - 14:29, kirjutas:

Pessimistlik? Või otsid sõna naiivne? Raamatu müüginumbrid tõusid igatahes seoses Snowdeni ja NSAga hiljuti uuesti lakke ja kõigi nende erinevate prismaprogrammide valguses ei julgeks mina küll öelda, et Orwelli düstoopia tänapäeval enam eriti asjakohane ei oleks.

Oh ei, sain ikka õigele sõnale pihta, ära muretse.
Raamatu tõusvad müüginumbrid ja populaarsus küll nüüd ei tähenda, et raamatu sisu õige oleks. Sama mõtte kohaselt peaksid Harry Potterid ja Jeesused kõik ju real deal olema. :D
Starte seletas tegelikult hästi ära, et erinevalt huxley teosest kirjeldab "1984" totalitaarseid süsteeme ja ükskõik kui tumeda klaasi läbi vaadata, pole USA totalitaarne riik, eriti kui seda väites baseerud ühele juhtumile. Mida siis mõelda Lähis-Idast?


Ise lõpetasin just Kafka Protsess'i. Tegu pole just kerge raamatuga, kuid kindlasti soovitan lugeda. Räägib ühest panga ametnikust, kes vahistatakse endale teadmata põhjusel ning tema süütuks mõistmise protsess polegi nii kerge kui oleks oodata olnud.

Tegelikult, kuigi "1984" kirjeldab totalitarismi, võib siiski 21. sajandi USA ja Orwelli Okeaania vahel ka mõningaid paralleele leida. Üks aspekt on väidetav üleüldine kõige ja kõigi jälgimine (PRISM), kuid näiteks teine, mida samas millegipärast märkama ei kiputa, on tavakodanike hirmutamise kaudu sõjategevuseks vabandusi leida - Afganistaani sõda alustati peale 9/11 terrorirünnakuid, et võidelda terrorismiga, Iraagi sõda alustati, sest väidetavalt oli Saddam Hussein (veidike liialdatult) kohe-kohe USA'd massihävitusrelvadega ründamas. Okeaanias langesid pommid tänavatele küll veidi teistsugustel eesmärkidel - et inimesed kasinuse üle nurisema ei hakkaks ja mõistaksid, et ressursid kuluvad sõjategevusele. Samasugust käitumist võib tegelikult näha ka tänases Põhja-Koreas, mis aeg-ajalt pealtnäha arusaamatutel põhjustel haugub ja uriseb - tõenäoliselt on põhjuseks lihtsalt oma rahva psühholoogiline mõjutamine.
"The Impossible remains until you make it possible!"
Alain Robert

#58
latvian

    kohtle vennast nagu ennast

  • liige
  • Postitusi:1 068
  • Liitus:13 mai 2012
  • Sugu:mees

Vaata postituststarte, 10 juuli 2013 - 15:27, kirjutas:

Vaata postitustlatvian, 10 juuli 2013 - 14:32, kirjutas:

Vaata postitustChet, 08 juuli 2013 - 14:29, kirjutas:

Pessimistlik? Või otsid sõna naiivne? Raamatu müüginumbrid tõusid igatahes seoses Snowdeni ja NSAga hiljuti uuesti lakke ja kõigi nende erinevate prismaprogrammide valguses ei julgeks mina küll öelda, et Orwelli düstoopia tänapäeval enam eriti asjakohane ei oleks.

Oh ei, sain ikka õigele sõnale pihta, ära muretse.
Raamatu tõusvad müüginumbrid ja populaarsus küll nüüd ei tähenda, et raamatu sisu õige oleks. Sama mõtte kohaselt peaksid Harry Potterid ja Jeesused kõik ju real deal olema. :D
Starte seletas tegelikult hästi ära, et erinevalt huxley teosest kirjeldab "1984" totalitaarseid süsteeme ja ükskõik kui tumeda klaasi läbi vaadata, pole USA totalitaarne riik, eriti kui seda väites baseerud ühele juhtumile. Mida siis mõelda Lähis-Idast?


Ise lõpetasin just Kafka Protsess'i. Tegu pole just kerge raamatuga, kuid kindlasti soovitan lugeda. Räägib ühest panga ametnikust, kes vahistatakse endale teadmata põhjusel ning tema süütuks mõistmise protsess polegi nii kerge kui oleks oodata olnud.

Tegelikult, kuigi "1984" kirjeldab totalitarismi, võib siiski 21. sajandi USA ja Orwelli Okeaania vahel ka mõningaid paralleele leida. Üks aspekt on väidetav üleüldine kõige ja kõigi jälgimine (PRISM), kuid näiteks teine, mida samas millegipärast märkama ei kiputa, on tavakodanike hirmutamise kaudu sõjategevuseks vabandusi leida - Afganistaani sõda alustati peale 9/11 terrorirünnakuid, et võidelda terrorismiga, Iraagi sõda alustati, sest väidetavalt oli Saddam Hussein (veidike liialdatult) kohe-kohe USA'd massihävitusrelvadega ründamas. Okeaanias langesid pommid tänavatele küll veidi teistsugustel eesmärkidel - et inimesed kasinuse üle nurisema ei hakkaks ja mõistaksid, et ressursid kuluvad sõjategevusele. Samasugust käitumist võib tegelikult näha ka tänases Põhja-Koreas, mis aeg-ajalt pealtnäha arusaamatutel põhjustel haugub ja uriseb - tõenäoliselt on põhjuseks lihtsalt oma rahva psühholoogiline mõjutamine.


Selle teadmatus on jõud saaks ka kergesti haakida tänapäeva ühiskonda, nagu see snowdeni keiss näitas. Valitsus hoiab pigem inimesi teadmatuses infost, mis võiks mõjuda halvasti riigisisesele olukorrale. Tekiksid rahutused ja "sõda on rahu" vajalikku trikki ära ei teeks. Just seepärast hoitakse nt 9/11 terrorirünnakute osa infot salajas, mis võiks nõrgendada tervikpilti ja suunata osa süüd ka USA'le ehk siis see kaksisoimu värk. Muidugi on mingeid seoseid olemas, sai vist veidi ennatlikult kritiseerida. Point oli mul see, et Orwelli 1984's oli rõhuasetus erinev, võrreldes Huxley Hea uus ilm'aga. Kui Orwell arvas, et inimesi saab kontrollida neid pidevas hirmus hoides, siis huxley ütles, et inimesi on hoopis effektiivsem kontrollida läbi igasuguste tähelepanu hajutajatega ehk siis televisioon, internet, ajalehed, mõnuained jne(tänapäeval), mida inimesed vabatahtlikult kasutavad.
While there is a lower class, I am in it, and while there is a criminal element, I am of it, and while there is a soul in prison, I am not free. - Eugene V. Debs

#59
klaabu

    lvl 33 illuminati

  • administraator
  • Postitusi:15 954
  • Liitus:01 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:ruum 101

Vaata postituststarte, 08 juuli 2013 - 19:31, kirjutas:

Vaata postitustkanakukk jr, 08 juuli 2013 - 19:15, kirjutas:

imo sellises vanuses ei kõlba need Orwellid-Bradburyd ja Salingerid küll enam lugeda.

Ja mida me näeme su profiiliinfo all:
  • Asukoht:ruum 101
Veidi irooniline...
kle, asjaolu, et mingis raamatus on mõni hea mõte, ei tähenda veel seda, et ta ilmtingimata tuleks läbi töötada

Kui Remarque oma raamatu kirjutas, siis televisiooni veel ei olnud, ja vb siis kõlbas teda tõesti sirvida. Tänapäeval näed sa suvalisest sõjafilmist, mismoodi suurtükituli inimesed tükkideks rebib. Mida ma siis loen temast? Või mida uut ma saan teada Kafka "Protsessist"?
"Igaüks neist on julge, kuni ta on üldise masinavärgi märkamatu osa. Aga niipea kui temale langeb isiklik vastutus, niipea kui valgusekiir temale koondub – kahvatab ta ja saab aru, et temagi on vaid tähtsusetu kübe ja võib iga hetk kõige tühisemalgi põhjusel libastuda. "
— A. I. Solženitsõn

#60
Chet

    Grammy nominated

  • liige
  • Postitusi:1 587
  • Liitus:24 jaan 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:京都市

Vaata postitustlatvian, 10 juuli 2013 - 14:32, kirjutas:

Oh ei, sain ikka õigele sõnale pihta, ära muretse.
Raamatu tõusvad müüginumbrid ja populaarsus küll nüüd ei tähenda, et raamatu sisu õige oleks. Sama mõtte kohaselt peaksid Harry Potterid ja Jeesused kõik ju real deal olema. :D
Starte seletas tegelikult hästi ära, et erinevalt huxley teosest kirjeldab "1984" totalitaarseid süsteeme ja ükskõik kui tumeda klaasi läbi vaadata, pole USA totalitaarne riik, eriti kui seda väites baseerud ühele juhtumile. Mida siis mõelda Lähis-Idast?


Ise lõpetasin just Kafka Protsess'i. Tegu pole just kerge raamatuga, kuid kindlasti soovitan lugeda. Räägib ühest panga ametnikust, kes vahistatakse endale teadmata põhjusel ning tema süütuks mõistmise protsess polegi nii kerge kui oleks oodata olnud.


Selge, minu viga. Jäi lihtsalt arusaamatuks, et mis seal pessimistlikku oli. Aga mis puutub müüginumbritesse, siis küllap leiad ka ise minu teksti uuesti (ja pisut tähelepanelikumalt) lugedes, et ma ei ole seda kunagi sidunud mingisuguse "õigeks olemisega". Või tahtsid seda lihtsalt sisse vägistada, et oma võluri nalja teha? :P Anyways, starte selgitas juba laias laastus, miks raamat minu arvates oma asjakohasust veel kaotanud ei ole, nii et las ta siis olla.
Postitas pildi





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat