Hüppa postitusele

Change

kultuuri pooltund G.B-ga


Sellel teemal on 75 vastust

#61
starte

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 439
  • Liitus:29 nov 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Vaata postitustlatvian, 10 juuli 2013 - 16:54, kirjutas:

Vaata postituststarte, 10 juuli 2013 - 15:27, kirjutas:

Tegelikult, kuigi "1984" kirjeldab totalitarismi, võib siiski 21. sajandi USA ja Orwelli Okeaania vahel ka mõningaid paralleele leida. Üks aspekt on väidetav üleüldine kõige ja kõigi jälgimine (PRISM), kuid näiteks teine, mida samas millegipärast märkama ei kiputa, on tavakodanike hirmutamise kaudu sõjategevuseks vabandusi leida - Afganistaani sõda alustati peale 9/11 terrorirünnakuid, et võidelda terrorismiga, Iraagi sõda alustati, sest väidetavalt oli Saddam Hussein (veidike liialdatult) kohe-kohe USA'd massihävitusrelvadega ründamas. Okeaanias langesid pommid tänavatele küll veidi teistsugustel eesmärkidel - et inimesed kasinuse üle nurisema ei hakkaks ja mõistaksid, et ressursid kuluvad sõjategevusele. Samasugust käitumist võib tegelikult näha ka tänases Põhja-Koreas, mis aeg-ajalt pealtnäha arusaamatutel põhjustel haugub ja uriseb - tõenäoliselt on põhjuseks lihtsalt oma rahva psühholoogiline mõjutamine.


Selle teadmatus on jõud saaks ka kergesti haakida tänapäeva ühiskonda, nagu see snowdeni keiss näitas. Valitsus hoiab pigem inimesi teadmatuses infost, mis võiks mõjuda halvasti riigisisesele olukorrale. Tekiksid rahutused ja "sõda on rahu" vajalikku trikki ära ei teeks. Just seepärast hoitakse nt 9/11 terrorirünnakute osa infot salajas, mis võiks nõrgendada tervikpilti ja suunata osa süüd ka USA'le ehk siis see kaksisoimu värk. Muidugi on mingeid seoseid olemas, sai vist veidi ennatlikult kritiseerida. Point oli mul see, et Orwelli 1984's oli rõhuasetus erinev, võrreldes Huxley Hea uus ilm'aga. Kui Orwell arvas, et inimesi saab kontrollida neid pidevas hirmus hoides, siis huxley ütles, et inimesi on hoopis effektiivsem kontrollida läbi igasuguste tähelepanu hajutajatega ehk siis televisioon, internet, ajalehed, mõnuained jne(tänapäeval), mida inimesed vabatahtlikult kasutavad.

Jah, selles osas olen sinuga täiesti nõus, kuigi tõe huvides peab lisama, et "Heas uues ilmas" olid inimesed refleksikujunduse abil muudetud sellisteks, et nad vaid pinnapealset meelelahutust tarbisid.

Vaata postitustkanakukk jr, 10 juuli 2013 - 16:55, kirjutas:

Vaata postituststarte, 08 juuli 2013 - 19:31, kirjutas:

Vaata postitustkanakukk jr, 08 juuli 2013 - 19:15, kirjutas:

imo sellises vanuses ei kõlba need Orwellid-Bradburyd ja Salingerid küll enam lugeda.

Ja mida me näeme su profiiliinfo all:
  • Asukoht:ruum 101
Veidi irooniline...
kle, asjaolu, et mingis raamatus on mõni hea mõte, ei tähenda veel seda, et ta ilmtingimata tuleks läbi töötada



Kui Remarque oma raamatu kirjutas, siis televisiooni veel ei olnud, ja vb siis kõlbas teda tõesti sirvida. Tänapäeval näed sa suvalisest sõjafilmist, mismoodi suurtükituli inimesed tükkideks rebib. Mida ma siis loen temast? Või mida uut ma saan teada Kafka "Protsessist"?

Mida me siis lugema peaksime, et sa õnnelik oleksid? Või ütled sa hoopis, et mis neist raamatutest ikka lugeda, vaadake filme parem?
"The Impossible remains until you make it possible!"
Alain Robert

#62
klaabu

    lvl 33 illuminati

  • administraator
  • Postitusi:15 954
  • Liitus:01 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:ruum 101

Vaata postituststarte, 10 juuli 2013 - 17:55, kirjutas:

Mida me siis lugema peaksime, et sa õnnelik oleksid? Või ütled sa hoopis, et mis neist raamatutest ikka lugeda, vaadake filme parem?
Irw, sa ikka saad aru, et see ei ole siin mingisugune võistlus? Milleks nii tühja asja pärast oma vererõhku üles ajada? Ja pärast kurdavad, et vaevlevad südamehaiguste käes...

Asjast kah. Ma lihtsalt tagasihoidlikult ütlesin, et minu jaoks on need raamatud suht pläga, et kui sina soovitad "Fahrenheiti" lugeda, siis mina seda ei soovita. Ei kirjutanud ma seda postitust lihtsalt seetõttu, et mingit konflikti initsieerida, et täiesti tühjast kohast süüasja kokku klopsida, vaid täiesti heasüdamlikult mõtlesin nende kaaskasutajate peale, kellele minu isik sümpatiseerib, et nemad võtaksid teadmiseks, et seda vähest ajanatukest, mida meile kõigile on antud, võiks hoopis paremate raamatute tarvis ära kasutada.
"Igaüks neist on julge, kuni ta on üldise masinavärgi märkamatu osa. Aga niipea kui temale langeb isiklik vastutus, niipea kui valgusekiir temale koondub – kahvatab ta ja saab aru, et temagi on vaid tähtsusetu kübe ja võib iga hetk kõige tühisemalgi põhjusel libastuda. "
— A. I. Solženitsõn

#63
latvian

    kohtle vennast nagu ennast

  • liige
  • Postitusi:1 068
  • Liitus:13 mai 2012
  • Sugu:mees

Vaata postitustkanakukk jr, 10 juuli 2013 - 19:40, kirjutas:

Irw, sa ikka saad aru, et see ei ole siin mingisugune võistlus? Milleks nii tühja asja pärast oma vererõhku üles ajada? Ja pärast kurdavad, et vaevlevad südamehaiguste käes...

Asjast kah. Ma lihtsalt tagasihoidlikult ütlesin, et minu jaoks on need raamatud suht pläga, et kui sina soovitad "Fahrenheiti" lugeda, siis mina seda ei soovita. Ei kirjutanud ma seda postitust lihtsalt seetõttu, et mingit konflikti initsieerida, et täiesti tühjast kohast süüasja kokku klopsida, vaid täiesti heasüdamlikult mõtlesin nende kaaskasutajate peale, kellele minu isik sümpatiseerib, et nemad võtaksid teadmiseks, et seda vähest ajanatukest, mida meile kõigile on antud, võiks hoopis paremate raamatute tarvis ära kasutada.


oodatud oli ehk seletus, miks sa neid raamatuid ei soovita. sinu eelneva loogika järgi võiks kogu ilukirjanduse oma loetavast kirjandusest välja jätta kuna midagi uut teada sealt teada ei saa.(mõtteterad jäävad su eelnevate ütluste põhjal välja) Samas leidub ka inimesi, kes ei loe puhtalt uute faktiliste teadmiste nimel, vaid näiteks ajaviiteks.

Muutis latvian, 10 juuli 2013 - 21:14.

While there is a lower class, I am in it, and while there is a criminal element, I am of it, and while there is a soul in prison, I am not free. - Eugene V. Debs

#64
starte

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 439
  • Liitus:29 nov 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Vaata postitustkanakukk jr, 10 juuli 2013 - 19:40, kirjutas:

Vaata postituststarte, 10 juuli 2013 - 17:55, kirjutas:

Mida me siis lugema peaksime, et sa õnnelik oleksid? Või ütled sa hoopis, et mis neist raamatutest ikka lugeda, vaadake filme parem?
Irw, sa ikka saad aru, et see ei ole siin mingisugune võistlus? Milleks nii tühja asja pärast oma vererõhku üles ajada? Ja pärast kurdavad, et vaevlevad südamehaiguste käes...

Asjast kah. Ma lihtsalt tagasihoidlikult ütlesin, et minu jaoks on need raamatud suht pläga, et kui sina soovitad "Fahrenheiti" lugeda, siis mina seda ei soovita. Ei kirjutanud ma seda postitust lihtsalt seetõttu, et mingit konflikti initsieerida, et täiesti tühjast kohast süüasja kokku klopsida, vaid täiesti heasüdamlikult mõtlesin nende kaaskasutajate peale, kellele minu isik sümpatiseerib, et nemad võtaksid teadmiseks, et seda vähest ajanatukest, mida meile kõigile on antud, võiks hoopis paremate raamatute tarvis ära kasutada.

Kas näiteks Camus on parem või kvalifitseeruvad ka tema raamatud pläga alla? Või Tammsaare?

Lihtsalt... kui ütled, et miski ei kõlba lugeda... siis võiksid ju ka öelda, mis kõlbab.
"The Impossible remains until you make it possible!"
Alain Robert

#65
Sander?

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 356
  • Liitus:10 juuni 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Lugesin hiljuti Fred Hoyle - The black cloud
http://www.goodreads...The_Black_Cloud
Väga põnev lugemine, küll fantaasia, aga kujutas hästi teaduse toimimist ja teadlaste ja poliitikute suhteid.
Postitas pildi

#66
Väljavalitud

    Фашисты!!

  • liige
  • Postitusi:3 672
  • Liitus:13 aug 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Kompartei juhatus
Jou raffas. Ma seda teemat pikemat aega juba sirvinud aga pole sõna võtnud, sest ma kahjuks fictionit ei loe.
Aga on mul muljetada paarist, enda arust, huvitavast raamatust.

Teen odava copy-paste oma joomablogist siia:

"A Course In Light-Speed Reading: A Return To Natural Intuitive Reading" by Joseph Bennette
Üllatavalt paljulubav, nagu pealkiri reedab on tegemist õpetliku jamaga seoses kuidas kiiremini lugeda. Kirjeldatud erinevaid tehnikaid kuidas kiiremini lugeda ja tekstist ikkagi aru saada. Rapid Eye Technology, Emotional Freedom Technique õige mindset kehtestada, tagurpidi lugeda, mitte asju ülelugeda, palju common sense. Ise pole veel praktikasse pannud aga tundub asjalik.

"The Brain Audit: Why Customers Buy (And Why They Don't)" by Sean D'Souza
Peaaegu lõpuni loetud. Selle leiab mu mälupulgalt, kõvakettalt, telefonist. Väga, väga hea lugemine kui psühholoogia huvi pakub. See võiks ka samahästi olla käsijuhend müügimeestele aga erinevalt enamustest õpetutest on see raamat lisaks väga hästi kirja pandud, lugejat meeles pidades. Lihtne lugemine aga samas väga head võrdlused, praktilised, nt kuidas telefoni teenusepakkujaga kaubelda jms. Võin taevani kiita seda. Peamine põhjus miks ma inglis keelseid raamtuid loen ongi, et Eestis lihtsalt sellisel tasemel asju ei leia. Eesti reklaamipsühholoogia jms Priimäe toodangud ei konkureeri sellise asjaga. Kui mind ei usu siis võeti Googeldada, Amazonis on 70+ reviewd ja ilust 5/5 reiting. Väga haruldane nähtus muideks, kuna maitsemeeled erinevad niipalju siis enamik Amazoni bestsellerid on 4/5 reitinguga.

"How to Position Yourself As the Obvious Expert: Turbocharge Your Consulting or Coaching Business Now! " by vennad Eldridged.
Pealkiri on pikk ja liiga spetsifiiline. Tegelt on aga väga sisukas, pea 300 leheline, natuke raskem lugemine kus on piisavalt tehnilist kirjeldust. Konsuldandiks ma ei hakka aga see raamat on üldiselt väga hea õpik selle jaoks kuidasi manipuleerida inimesi ja kuidas enda sõna peale jätta, kehtestada otsekohene autoriteet jne. Igasugused kliendi olukorrad läbimängitud, vägagi praktiline mida saab igapäeva elus rakendada. Lugemine ise on väga kuiv ja üpris raske. Selle raamatuga pole väga kaugele jõudnud, ainult kiirelt lehitsenud. Lugemisega alles alguses, väga ei edene aga julgen ikkagi soovitada.

Ja raamatud mida ma lähiajal tahaks ära lugeda:

"How to Win Every Argument: The Use and Abuse of Logic" by Madsen Pirie
No kõlab väga kutsuvalt, pealkirjaga on väga hea marketing tehtud. Amazonis on 4/5 reiting, miski 50+ reviewd. Üldtoonis saanud positiivset tagasisidet. Kiire pilgu viskasin peale, tundub väga paljulubav.

"Never Lose Again: Become a Top Negotiator by Asking the Right Questions" by Steven Babitsky ja veel keegi.
See tundub rohkem nagu raport, kui raamat olevat, kõigest 100 lehte. Kogu raamat baseerub siis näidetel ja dialoogi lahkamisel. Üles ehitatud punktide kujul, et edasiliikuvat juttu nagu pole, lihtsalt straight to the point. Tundub, et vaja ka mõttega lugeda, natuke termineid ja mõllu.

Ja kasarmus kappis, mida ma niipea lugeda ei saa kuna esmaspäeval metsa mõllama nädalaks. Aga muidu baasis loen vähe lihtsamaid asju, käsil nad on aga väga ei suju, rohkem kapikaunistus võinii.

"Miracles of Life" JG Ballard
Ballardi autobiograafia siis, kesine lugemine, lihtne. Shanghai bordellidest, japani, usa, inglise sõduritest, vaesusest, sõjajärgsest olekust. Kõlab huvitavalt aga tegelt polegi väga, kesine 4/10 ütleks ma.

"Alan Sugar" Autobio
Tegelt tiitel oli pikem aga ei meenu hetkel, üpriski kuiv lugemine, kuidas tast sai edukas ärimees, poliitik ja meedia tegelane. Nullist üles ehitanud end. Tiba motiveeriv.

"Miks me vihkame" nje snaju
Eestis psühholoogia kohapealt jääb mulje, et ainult poppsühholoogiat ongi aga see selleks. Lugemine on nüri ja kuiv ja lisaks väga common sense, pettusin et nii paksu raamatusse on nii vähe infot pandud. Ei soovita. Absol.

"Steve Jobs" bio
See on läbi loetud, paks raamat ja üllatavalt hästi tõlgitud. Väga hea lugemine, Jobsil oli ikka väga kirju minevik. Ebahüügieniline narkomaan ja töö abuser oli. Väga soojalt soovitan. Arvatavasti mu top 3 loetud raamatu hulka pääseb sisse.


Nii nagu panite tähele loen ma enamjaolt pop-psühholoogiat. See ka mu huviorbiit. Autobiosi loen ainult, et inspireerida iseennast enda autobiod kirjutama ("20 years of wasted life" great title, am I right?)

#67
G.B.

    hold my calls, trippin balls

  • liige
  • Postitusi:8 724
  • Liitus:24 sept 2004
  • Sugu:mees
Siin oli vist veel paar inimest, kellele Rothfussi "Kingkiller Chronicles" meeldis. Igatahes nüüd tuli uudis, et FOX ostis litsentsi endale: http://www.tor.com/b...television-show
See võib tähendada, et juba peagi võib FOX alustada raamatu alusel sarja tootmist, aga samas võib tähendada ka seda, et FOX lihtsalt ahnitses õigused endale ja nüüd tuleb vaikus.
I've dated girls uglier than you for breakfast.

#68
G.B.

    hold my calls, trippin balls

  • liige
  • Postitusi:8 724
  • Liitus:24 sept 2004
  • Sugu:mees
http://www.youtube.com/user/thugnotes
See youtube channel on suurepärane kõikidele, kellel kirjandusklassika kokkuvõtteid vaja, või lihtsalt meenutada.

-e-

Aaa ja Scott Lynchi "Republic of Thieves" tuli välja, mis on siis Gentleman Bastards seerias kolmas raamat (suht selline üliväikese hulga maagiaga fantasy, esimene osa "Lies of Locke Lamora").
Ainuke sitt asi on see, et praegu hardback versioon, mis poole kallim... Samas jällegi paberbacki jaoks tuleb aasta oodata.

Muutis G.B., 11 oktoober 2013 - 19:28.

I've dated girls uglier than you for breakfast.

#69
Joosep.

    since 05

  • liige
  • Postitusi:1 285
  • Liitus:09 okt 2006
  • Sugu:mees
igal endast lugupidaval herrasmehel, kes tahaks kunagi lugeda läbi ajaloolise raamatu "piibel", kuid keda häirib arhailine kirjakeel, soovitan lugeda läbi zenon kosidowski "piiblilood".

ülimalt põnev raamat, mis kõigepealt kirjeldab mingeid lugusid piiblist ning pärast uurib nende lugude ajaloolist tausta, toetudes vanade hõimude/kultuuride/tsivilisatsioonide tekstidele, arheoloogilistele väljakaevamistele jne. väga põnev, ei väsi rõhutamast!

#70
NETRAM

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:18
  • Liitus:26 jaan 2014
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu, Eesti
Üldiselt olen väga suur raamatute fänn, üritan lugeda suht palju, kuid viimased 2 kuud pole mitte midagi kätte võtnud ja lugenud, lihtsalt pole selleks aega olnud. Hetkel on natukene vaba aega ja tahaks midagi head lugeda. Siinkohal küsingi teie abi, soovitage mingeid ''Harry Potteri'', ''Sõrmuste Isanda'' ja ''Kääbiku'' sarnaseid raamatuid, mida oleks hea õhtuti/vabal momendil lugeda.

#71
Marvolo

    I SEE YOU

  • liige
  • Postitusi:7 512
  • Liitus:30 sept 2010
  • Sugu:mees

Vaata postitustNETRAM, 28 jaanuar 2014 - 22:25, kirjutas:

Üldiselt olen väga suur raamatute fänn, üritan lugeda suht palju, kuid viimased 2 kuud pole mitte midagi kätte võtnud ja lugenud, lihtsalt pole selleks aega olnud. Hetkel on natukene vaba aega ja tahaks midagi head lugeda. Siinkohal küsingi teie abi, soovitage mingeid ''Harry Potteri'', ''Sõrmuste Isanda'' ja ''Kääbiku'' sarnaseid raamatuid, mida oleks hea õhtuti/vabal momendil lugeda.

Eragon? kokku neli raamatut. paljud küll kaebasid, et väga sarnane Star Warsile ja millelegi veel. ei saa ise neid võrrelda, sest pole filme näinud. kunagi isegi meeldis see seeria. viimane raamat tuli ka hiljuti välja, aga selll oli nii suur vahe eelmistega, et juba pohhui ilmumisajaks.

#72
UNKLE

    stay frosty

  • liige
  • Postitusi:3 422
  • Liitus:01 apr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Vaata postitustNETRAM, 28 jaanuar 2014 - 22:25, kirjutas:

Üldiselt olen väga suur raamatute fänn, üritan lugeda suht palju, kuid viimased 2 kuud pole mitte midagi kätte võtnud ja lugenud, lihtsalt pole selleks aega olnud. Hetkel on natukene vaba aega ja tahaks midagi head lugeda. Siinkohal küsingi teie abi, soovitage mingeid ''Harry Potteri'', ''Sõrmuste Isanda'' ja ''Kääbiku'' sarnaseid raamatuid, mida oleks hea õhtuti/vabal momendil lugeda.


A Song of Ice and Fire raamatud on väga head!
Postitas pildi

#73
G.B.

    hold my calls, trippin balls

  • liige
  • Postitusi:8 724
  • Liitus:24 sept 2004
  • Sugu:mees

Vaata postitustNETRAM, 28 jaanuar 2014 - 22:25, kirjutas:

Üldiselt olen väga suur raamatute fänn, üritan lugeda suht palju, kuid viimased 2 kuud pole mitte midagi kätte võtnud ja lugenud, lihtsalt pole selleks aega olnud. Hetkel on natukene vaba aega ja tahaks midagi head lugeda. Siinkohal küsingi teie abi, soovitage mingeid ''Harry Potteri'', ''Sõrmuste Isanda'' ja ''Kääbiku'' sarnaseid raamatuid, mida oleks hea õhtuti/vabal momendil lugeda.

Ehk siis fantasy kirjandus? Üldiselt, kui sa pole enam 14-aastane ja natuke mõikad ingliskeelt, siis soovitaksin:

Brandon Sanderson - Mistborn (triloogia)
Scott Lynch - Gentleman Bastard series (esimene raamat "The Lies of Locke Lamora" on sitaks kõva)
Patrick Rothfuss - Kingkiller Chronicle (triloogia, millest seni 2 väljas, keelekasutus võib raske olla n00bidele, aga ikkagi hea)
Robin Hobb - Farseer Trilogy (sellest listist vbl kõige selline süütum lugemine ehk HP ja LOTR'iga võib isegi hea jätk olla)

ja muidugi GRR Martini - A Song of Ice and Fire, nagu eelpool juba mainitud.
See on kõik, mis mul praegu on top of my head pähe tuleb. Kui ma raamaturiiulil tuhniks veits, siis võiks rohkem soovitada vast.
I've dated girls uglier than you for breakfast.

#74
NETRAM

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:18
  • Liitus:26 jaan 2014
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu, Eesti

Vaata postitustG.B., 29 jaanuar 2014 - 14:27, kirjutas:

Üldiselt, kui sa pole enam 14-aastane ja natuke mõikad ingliskeelt, siis soovitaksin:

Heh, tegelikult ma täpselt 14, aga enamus raamatuid kõik inglise keeles läbi lugenud, niiet ei usu et tuleks probleem sellega et aru ei saaks. Aga tänud soovitamast :)

#75
G.B.

    hold my calls, trippin balls

  • liige
  • Postitusi:8 724
  • Liitus:24 sept 2004
  • Sugu:mees

Vaata postitustNETRAM, 29 jaanuar 2014 - 15:30, kirjutas:

Vaata postitustG.B., 29 jaanuar 2014 - 14:27, kirjutas:

Üldiselt, kui sa pole enam 14-aastane ja natuke mõikad ingliskeelt, siis soovitaksin:

Heh, tegelikult ma täpselt 14, aga enamus raamatuid kõik inglise keeles läbi lugenud, niiet ei usu et tuleks probleem sellega et aru ei saaks. Aga tänud soovitamast :)

No okei, see oli rohkem stereotüüpidest lähtuv. Eks ma ise alustasin ka umbes samas vanuses ingliskeeles enamus asjade lugemist.
Kui ma oskaks järjekorra osas nõu anda, siis soovitaks alustada Farseerist/Mistbornist ja sealt edasi ice&fire äkki. Ma lihtsalt pakun, et nende pealt on kuidagi lihtsam üle minna teiste peale.

-e-
Ja kui vähegi sci-fi peale läheb, siis Orson Scott Cardi "Ender's Game" peaks väga peale minema selles vanuses (see muidugi selline ajatu, et kui kunagi hiljem loed siis saad jälle teist moodi aru asjadest).

Muutis G.B., 29 jaanuar 2014 - 16:09.

I've dated girls uglier than you for breakfast.

#76
Kolonel

    nagu päris.

  • liige
  • Postitusi:2 878
  • Liitus:13 märts 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:vaata selja taha...
http://www.vanaraama...b34302-t80.html

Kas kellelgi seda oleks müüa (sry kui vale teema)?





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat