Hüppa postitusele

Change

Tartu Ülikool, riigiteadus


Sellel teemal on 4 vastust

#1
milann

    Ye

  • liige
  • Postitusi:833
  • Liitus:10 nov 2013
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Kas keegi õpib ka seda siit?

Endal on plaan minna 2a pärast ning oleks tore kuulata teiste kogemusi jms.

Ise sarnast teemat ei leidnud kahjuks.

Millele võiksin veel peale ajaloo/ühiskonnateaduste jms keskenduda et lihtsam oleks seal?

"Elu on liiga lühike, et teeselda, et sa ei nuta Lana Del Rey laulude peale."


#2
Joss.

    .ssoJ

  • liige
  • Postitusi:772
  • Liitus:20 veebr 2006
  • Sugu:mees
Miks sa just selle valida tahad?
....

#3
Alar

    Liige

  • liige
  • Postitusi:187
  • Liitus:27 jaan 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Mina õpin.

Mida ma soovitaksin sul kõigepealt teha, on mõelda, mida sa antud erialast ootad. Kui sul on tõsine soov pärast lõpetamist jääda antud erialaga seotuks, siis kindlasti mõtle juba algusest magistrikraadi peale. Bakalaureuse tasemel on riigiteadused väga lai ja pealiskaudne - aineid on seinast seina ning kindlate teemadega väga süvitsi ei minda.

Üks peamine asi, milleta sa riigiteaduste eriala ei lõpeta, on siiras huvi poliitika vastu. Soovitaksin sul pidevalt kursis olla nii sise- kui ka välispoliitikaga. Lisaks on väga suurteks plussideks tugev inglise keel ning kirjutamisoskus - suur osa õppematerjalidest on akadeemilises inglise keeles ning pea igas aines tuleb teha iseseisvaid kirjatöid (uurimistöid, esseesid jms).

Mul läheb kolmas aasta ja ise olen küllalt rahul oma valikuga. Kuna mulle poliitika meeldib, siis ained on üldjuhul ka huvitavad. Ja kui pähe on midagi antud ka, siis ainete läbimine vähemalt bakalaureuse tasemel ei tohiks küll mingi probleem olla.

Igatahes, kui sul on veel mingisuguseid spetsiifilisemaid küsimusi, siis ma püüan neile ikka vastata.

#4
Tanel

    Liige

  • liige
  • Postitusi:613
  • Liitus:27 okt 2010
  • Sugu:mees
Ise seda küll ei õpi, kuid kandideerisin antud erialale nii Tallinna kui ka Tartu Ülikoolis. Akadeemiline test läks totaalselt aia taha, aga ikkagi olin mõlemas koolis sellel erialal kindlalt sees. TLÜs muidugi polegi akadeemilist testi vaja. Seega antud erialale pole just eriti raske sisse saada.

Muutis Tanel, 14 veebruar 2014 - 17:37.

Tannu.^ & A-ROD

#5
milann

    Ye

  • liige
  • Postitusi:833
  • Liitus:10 nov 2013
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Edasine plaan on minna peale ülikooli Eesti Diplomaatide Kooli.

"Elu on liiga lühike, et teeselda, et sa ei nuta Lana Del Rey laulude peale."






1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat