Hüppa postitusele

Change

Kas jätad jootraha?


Sellel teemal on 43 vastust

Hääletus: Kas jätad jootraha? (123 liiget on hääli andnud)

Noh?

  1. Jah (31 häält [25.20%])

    Häälte protsent: 25.20%

  2. Ei (33 häält [26.83%])

    Häälte protsent: 26.83%

  3. Mõnikord (59 häält [47.97%])

    Häälte protsent: 47.97%

Kui palju?

  1. 10% arvest (41 häält [33.33%])

    Häälte protsent: 33.33%

  2. 20% arvest (7 häält [5.69%])

    Häälte protsent: 5.69%

  3. muu (75 häält [60.98%])

    Häälte protsent: 60.98%

Hääleta Külalised ei saa hääletada

#21
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Vaata postitustSven.., 27 märts 2015 - 06:56, kirjutas:

Remondimehele kuuspaki andmine hea töö eest on altkäemaks?
Ise ei tipi. Väga harva. Tho mulle satuvad ka teenindajad like 'Üks must kohv, palun.' 'Kas piimaga?'

Ja sa ei kujuta ette kui palju inimesi küsib "üks must kohv palun" ja siis pistavad kisama kus piim on kui seda ei viida. See on standard protseduur küsimaks kas musta kohvi juurde piima soovitakse, samamoodi nagu küsimusele "üks kohv palun" järgneb enamasti küsimus - "milline?".

Teenindaja eesmärk ongi küsida küsimusi et jõuda arusaamale mida sa tahad.
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#22
AronM

    lehmad <3

  • liige
  • Postitusi:1 079
  • Liitus:09 dets 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Haapsalu
Kaardiga ei jäta kunagi, sente pole ka nagu viisakas jätta, st kui üle viieka ei kannata anda, siis ei jäta jootraha või siis võimalusel maksan sulas ja ümardan arve järgmise suurema täisarvuni :)

#23
Sven..

    Ma pro, mul Facebook

  • liige
  • Postitusi:1 483
  • Liitus:02 märts 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Luige.

Vaata postitustXchopperX, 27 märts 2015 - 12:39, kirjutas:

Vaata postitustSven.., 27 märts 2015 - 06:56, kirjutas:

Remondimehele kuuspaki andmine hea töö eest on altkäemaks?
Ise ei tipi. Väga harva. Tho mulle satuvad ka teenindajad like 'Üks must kohv, palun.' 'Kas piimaga?'

Ja sa ei kujuta ette kui palju inimesi küsib "üks must kohv palun" ja siis pistavad kisama kus piim on kui seda ei viida. See on standard protseduur küsimaks kas musta kohvi juurde piima soovitakse, samamoodi nagu küsimusele "üks kohv palun" järgneb enamasti küsimus - "milline?".

Teenindaja eesmärk ongi küsida küsimusi et jõuda arusaamale mida sa tahad.


So, must kohv ja piimakohv on sama asi?

#24
bar9

    Liige

  • liige
  • Postitusi:193
  • Liitus:18 jaan 2013
  • Sugu:mees
Taksos tavaliselt ümardan. Kui arve 7 siis viskan kümmneka jne. Korralikemas söögikohtades jätan ka ikka mõned eurod, vahet pole kui suur see arve oli.

heh xD


#25
mosq

    fyhrer

  • liige
  • Postitusi:260
  • Liitus:17 dets 2012
  • Sugu:mees
hui annangi, tipin ainult fedorat

Muutis mosq, 27 märts 2015 - 15:56.


#26
Whos Ur Daddy?

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 739
  • Liitus:24 veebr 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Kohtades, kus lauateenindus on ja olen teenindusega rahule jäänud jätan 20% enamasti

#27
Margunn

    Töötukassa maksab

  • liige
  • Postitusi:5 024
  • Liitus:02 juuli 2005
  • Sugu:mees
CoffeeIn'i olen jätnud.

Muutis Margunn, 27 märts 2015 - 16:47.

Numa numa

#28
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Vaata postitustSven.., 27 märts 2015 - 15:39, kirjutas:

Vaata postitustXchopperX, 27 märts 2015 - 12:39, kirjutas:

Vaata postitustSven.., 27 märts 2015 - 06:56, kirjutas:

Remondimehele kuuspaki andmine hea töö eest on altkäemaks?
Ise ei tipi. Väga harva. Tho mulle satuvad ka teenindajad like 'Üks must kohv, palun.' 'Kas piimaga?'

Ja sa ei kujuta ette kui palju inimesi küsib "üks must kohv palun" ja siis pistavad kisama kus piim on kui seda ei viida. See on standard protseduur küsimaks kas musta kohvi juurde piima soovitakse, samamoodi nagu küsimusele "üks kohv palun" järgneb enamasti küsimus - "milline?".

Teenindaja eesmärk ongi küsida küsimusi et jõuda arusaamale mida sa tahad.


So, must kohv ja piimakohv on sama asi?

Musta kohvi all mõeldakse üldjuhul eestlastele tuntud tavalist kohvi. See mis sa sinna lisaks paned on enda teha.
Piimakohv on eestindatud väljend Caffe Latte kohta (espresso + kuum piim).
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#29
Rix

    Liige

  • liige
  • Postitusi:4 050
  • Liitus:03 okt 2009
  • Sugu:mees

Vaata postitustSven.., 27 märts 2015 - 15:39, kirjutas:

Vaata postitustXchopperX, 27 märts 2015 - 12:39, kirjutas:

Vaata postitustSven.., 27 märts 2015 - 06:56, kirjutas:

Remondimehele kuuspaki andmine hea töö eest on altkäemaks?
Ise ei tipi. Väga harva. Tho mulle satuvad ka teenindajad like 'Üks must kohv, palun.' 'Kas piimaga?'

Ja sa ei kujuta ette kui palju inimesi küsib "üks must kohv palun" ja siis pistavad kisama kus piim on kui seda ei viida. See on standard protseduur küsimaks kas musta kohvi juurde piima soovitakse, samamoodi nagu küsimusele "üks kohv palun" järgneb enamasti küsimus - "milline?".

Teenindaja eesmärk ongi küsida küsimusi et jõuda arusaamale mida sa tahad.


So, must kohv ja piimakohv on sama asi?

Ta ütles ju, et inimesed küsivad musta kohvi ja siis pärast nõuavad ikkagi piima ka. See ei ole teenindaja süü, pigem mouthbreatherid kliendid kes arvavad, et mõtetelugejad on neile ette kandmas.
:(

#30
uss

    uss

  • liige
  • Postitusi:935
  • Liitus:01 dets 2014
  • Sugu:mees

Vaata postitustRix, 28 märts 2015 - 14:13, kirjutas:

Vaata postitustSven.., 27 märts 2015 - 15:39, kirjutas:

Vaata postitustXchopperX, 27 märts 2015 - 12:39, kirjutas:

Vaata postitustSven.., 27 märts 2015 - 06:56, kirjutas:

Remondimehele kuuspaki andmine hea töö eest on altkäemaks?
Ise ei tipi. Väga harva. Tho mulle satuvad ka teenindajad like 'Üks must kohv, palun.' 'Kas piimaga?'

Ja sa ei kujuta ette kui palju inimesi küsib "üks must kohv palun" ja siis pistavad kisama kus piim on kui seda ei viida. See on standard protseduur küsimaks kas musta kohvi juurde piima soovitakse, samamoodi nagu küsimusele "üks kohv palun" järgneb enamasti küsimus - "milline?".

Teenindaja eesmärk ongi küsida küsimusi et jõuda arusaamale mida sa tahad.


So, must kohv ja piimakohv on sama asi?

Ta ütles ju, et inimesed küsivad musta kohvi ja siis pärast nõuavad ikkagi piima ka. See ei ole teenindaja süü, pigem mouthbreatherid kliendid kes arvavad, et mõtetelugejad on neile ette kandmas.



No kui ma küsin ikka, "must mõru kohv ilma mitte milletagi" siis on 70% retarde, kes ikka üle küsivad.

#31
Desteny

    Liige

  • liige
  • Postitusi:104
  • Liitus:07 märts 2014
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Puerto Banus, Hispaania

Vaata postitustKingman, 26 märts 2015 - 19:52, kirjutas:

Ma ei saa aru, miks tippimine nii suur diil mõningates kohtades on, aga whatever.


Sest paljudes riikides teenindajad ei saa isegi palka, vaid elavad ainult tippide pealt. Eestis ka ei ole kelnerite palgad väga suured, kuna on arvestatud, et nad saavad tippi.

Ma jätan ALATI tippi. 50e+ arve puhul kuskil 10%, 5 eurose arve puhul kuskil 20-30%. Isegi, kui teenindus on väga halb, jätan midagi ikka.

#32
kiiiisu...

    1188

  • liige
  • Postitusi:1 155
  • Liitus:14 märts 2011
  • Sugu:naine
Peaagu alati, isegi kui töö kõrvalt lõunal käin söömas ja maksan sulas siis jätan kõik mis üle jääb tipiks.
Kasutaja aastast 09.

eelnevad kasutajad on olnud kiiiisu ja kiiiisu..

#33
uss

    uss

  • liige
  • Postitusi:935
  • Liitus:01 dets 2014
  • Sugu:mees
Ma jätan ka alati tippi, tavaliselt 10-15 tokenit, mõni öö rohkem.

#34
OlaR

    lenka

  • liige
  • Postitusi:1 157
  • Liitus:04 sept 2006
  • Sugu:mees
Oleks no endalgi,jätaks vabalt
-!

#35
dominic

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 536
  • Liitus:16 jaan 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Need, kes ise teenindussektoris töödanud on, need jätavad ka tippi, teised jorsid ei oska seda hinnata.
Ise kuulusin ka kunagi nende jorsside hulka, kes tipi andmist eriti ei harrastanud, aga peale seda kui sai taksojuhi ametit proovitud, siis muutus mu tipi andmise harjumus täielikult. Kuulõikes on see üsna arvestatav summa, mis tipist saab, seni suurim tip mis saanud olen oli ca 8eurise sõidu eest 50euri.
Muidugi on ka selliseid, kes kiidavad, et ilus puhas auto, sõit oli meeldiv jne. Arve 4.90, maksavad 5euri, ütlevad "aitäh" ja siis ma nagu loen sõidu lõppenuks ja ütlen nägemist ja siis järsku näen, kuidas tagaistmelt käsi pikalt ette sirutatud ja ootab oma 10senti tagasi, nagu WTF ja siis on veel üöbust küsida mu telefoni nr, et teinekordki minuga sõita. Ilmselgelt saadan sellised kliendid pikalt või annan firma üldnumbri.
Lisaks veel, kui sõidate taksoga siis ALATI makske sulas, ise laksan neile, kes kaardiga maksavad oma kuni 4-5euriseid arveid või veel hullem teevad Tafixy makse, siis neile on üks magus 1 Tafixy appis garanteeritud ja siis proovigu veel kuskilt appiga taksot tellida, ilmselgelt keegi ei soovi sõita kliendiga, kelle keskmine hinna alla 2 palli on.
Postitas pildi

#36
maik pls

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 051
  • Liitus:02 jaan 2014
  • Sugu:mees
Sita või tuima teeninduse eest ei jäta midagi - ei näe, miks peaks keegi zero efforti eest mingeid boonuspunkte saama, kuid väga hea kogemuse eest ühes söögikohas olen jätnud ka kordades rohkem kui arve ise oli. Ja eks oleneb muidugi ka sellest, kuidas endal hetkel rahadega seis on - seda enam et normaalsetes kohtades saavad teenindajad samasugust palka nagu nii mõnedki (kuid mitte kõik) kontoritöölised, kõrgharidusega õpetajad ja haiglaõed, politseinikud jne, kuid neid miskipärast ei tipi keegi (lol).

Lisaks sellele ei ela me mõnes USA osariigis vms maailma paigas, kus ettekandjatele võib seadusega maksta mitu korda alla miinimumi tunnipalka, kui jootraha selle vahe ära katab, ning seejuures seal oleks tõesti inimlik ja iseenesest mõistetav igal korral tippida ning seda ka üldjuhul tehakse ... (sealset keskmist palka vaadates on see nagu lumme kusta ka).

Olen ise ka elu jooksul teenindavas sektoris nii mõneski kohas töötanud ja endal küll kunagi sellist mõtteviisi ei olnud, et kui nüüd sellelt või tollelt kliendilt jotsi ei saa, siis kurat jätan näo meelde ja järgmisel korral ei võta seda klienti omale, panen taxify's 1p nagu vihane tiinekas reidis või ma ei tea, sülitan salatikaussi, lasen järgmisel korral pikalt oodata oma einet või mis iganes "kättemaksu" keegi veel välja mõelda oskab... Korralik sibulamentaliteet lokkab peas ikka sel juhul.

Muutis maik pls, 17 aprill 2015 - 16:47.


#37
G.B.

    hold my calls, trippin balls

  • liige
  • Postitusi:8 724
  • Liitus:24 sept 2004
  • Sugu:mees

Vaata postitustdominic, 17 aprill 2015 - 16:10, kirjutas:

Need, kes ise teenindussektoris töödanud on, need jätavad ka tippi, teised jorsid ei oska seda hinnata.
Ise kuulusin ka kunagi nende jorsside hulka, kes tipi andmist eriti ei harrastanud, aga peale seda kui sai taksojuhi ametit proovitud, siis muutus mu tipi andmise harjumus täielikult. Kuulõikes on see üsna arvestatav summa, mis tipist saab, seni suurim tip mis saanud olen oli ca 8eurise sõidu eest 50euri.
Muidugi on ka selliseid, kes kiidavad, et ilus puhas auto, sõit oli meeldiv jne. Arve 4.90, maksavad 5euri, ütlevad "aitäh" ja siis ma nagu loen sõidu lõppenuks ja ütlen nägemist ja siis järsku näen, kuidas tagaistmelt käsi pikalt ette sirutatud ja ootab oma 10senti tagasi, nagu WTF ja siis on veel üöbust küsida mu telefoni nr, et teinekordki minuga sõita. Ilmselgelt saadan sellised kliendid pikalt või annan firma üldnumbri.
Lisaks veel, kui sõidate taksoga siis ALATI makske sulas, ise laksan neile, kes kaardiga maksavad oma kuni 4-5euriseid arveid või veel hullem teevad Tafixy makse, siis neile on üks magus 1 Tafixy appis garanteeritud ja siis proovigu veel kuskilt appiga taksot tellida, ilmselgelt keegi ei soovi sõita kliendiga, kelle keskmine hinna alla 2 palli on.

kui ise taksot sõidetud sai, siis need 10 senti tagasi ootavad kodanikud ajasid veits kettasse küll. eriti kuna tihti polnud käe pärast 10-sendist võtta kah (meil vähemalt pidi vahetusraha ise orgunnima ja väikseid sente just sellepärast tihti polnud võtta kuskilt, sest sitaks palju inimesi nõudis oma 10-30 senti tagasi).

muidugi see taxify asi kahe otsaga vorst. kui mul sulli pole, siis see kaardimakse variant on nagu põhjusega seal. tavakodanikuna ma ise eelistan ka suurema osa ajast sularahas võimalikult vähe askeldada, sest eurodes on see suht tüütu.
nt eks läänemaailmas on üldse über/uber (kuida iganes seda kirjutatakse), kus sularahas arveldamine 0.
samas eks see taxify töötabki nii, kliendid ja taksojuhid mõlemad laksavad ühtesid mingi pseudopõhjustel :D tavaline eesti stiilis vaikselt ussitamine
I've dated girls uglier than you for breakfast.

#38
KaarelJ

    Liige

  • liige
  • Postitusi:568
  • Liitus:25 apr 2009
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu
Töötan ka ise ühes viisakas Tallinna restoranis, õnneks keskmise neonetlase mentaliteediga eesti klientuuri on võrdlemisi vähe, küll aga taolisi soomlasi on hulganisti. Hoolimata sellest, et ise teenindajana töötan, siis iga kord ma siiski jotsi ei jäta, sõltubki teenindusest. Kui teenindaja võtab tellimuse, toob söögi ja seejärel arve ja thats it, kui restoran on põhimõtteliselt tühi, siis eriti ei kipu jätma, aga kui teenindaja tõesti pingutab hea teeninduse nimel, siis mu poolt on 10-20% A-LA-TI. Olen nõus xchopperiga, et reeglina näeb pea iga kord ära, kui klient saali siseneb, kas ta jätab jotsi (on erandeid). Mis seostub palga ja tipi suhtega, siis olen nõus, et jots on vägagi arvestatav osa sissetulekust. Aga eks inimeste mentaliteet on erinev, täna oligi tore norralannade laud, kes võtsidki mõlemad pitsad ja joogid, jätsid 10€ jotsi, arve endal mingi 30, samas oli ka soomlaste laud, kelle arve oli 560€ ja täiesti NULL. Eks ta hetkeks tõmbab meele küll alla, aga elu läheb edasi ja tööst rõõmu on tunda küll ja veel.

#39
normik

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 414
  • Liitus:07 nov 2004
  • Sugu:mees
Eks oleneb kohast tihtipeale, kui lasen ennast linnahärra kombel lauas korralikult poputada siis ikka jätan üht teist :P.. Aga mind vastupidi ajavad pigem need töötajad kettasse kes jäävad ootama või panevad hullu solvukat kui tippi ei saa, üldjuhul saad siis juba nende teenindusest aru, et neil käib mõte ainult tipi ümber vms.. Kui klient maksab kaardiga oma summa ära ja siis sellepeale midagi veel nõudma jääda või ühtesi laksida, no ma ei tea.
natuke mõtlemisainet kah:
https://youtu.be/XC7-L1hVjgA

Muutis normik, 22 aprill 2015 - 18:46.

Olgu ratsu hea või halb, kannustad, siis nelja ajad.
Olgu naine hea või halb, ikka vemmalt vajab.

#40
G.B.

    hold my calls, trippin balls

  • liige
  • Postitusi:8 724
  • Liitus:24 sept 2004
  • Sugu:mees

Vaata postitustnormik, 22 aprill 2015 - 18:39, kirjutas:

Eks oleneb kohast tihtipeale, kui lasen ennast linnahärra kombel lauas korralikult poputada siis ikka jätan üht teist :P.. Aga mind vastupidi ajavad pigem need töötajad kettasse kes jäävad ootama või panevad hullu solvukat kui tippi ei saa, üldjuhul saad siis juba nende teenindusest aru, et neil käib mõte ainult tipi ümber vms.. Kui klient maksab kaardiga oma summa ära ja siis sellepeale midagi veel nõudma jääda või ühtesi laksida, no ma ei tea.
natuke mõtlemisainet kah:
https://youtu.be/XC7-L1hVjgA

Spoiler

I've dated girls uglier than you for breakfast.





2 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 2 külalist, 0 anonüümset kasutajat