Hüppa postitusele

Change

Sildistamine


Sellel teemal on 179 vastust

#141
olenmatu

    Ta on... Matu

  • liige
  • Postitusi:4 075
  • Liitus:28 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu/Tartu
issand ta teeb teile nii kergeid näiteid, te ei saa ikka pihta ::D

emo - emotional hardcore ehk emocore
emo-kid - emocore kuulav inimene
scene kid - http://images.google.ee/images?hl=et&q=sce...F-8&sa=N&tab=wi

Muutis olenmatu, 10 jaanuar 2009 - 18:51.

vakatsaka

#142
CursedSpirit

    Liige

  • valideerimisel
  • Postitusi:1 194
  • Liitus:25 juuli 2007
  • Sugu:ei ütle

Nunnu, 10 jaan 2009, 18:45, kirjutas:

cursed spirit:saaa oled suht slängivastane mutt siis. ma vist ütlesin midagi sarnast varem ka siin teemas aga no sõna lõng eksole. tegelikkuses me kõik teame mis see on ja me kõik teame mis see on slängis ja kasutame neid mõlemat pidi. keegi ei probleemitse.

Vaata postitust



Släng on tõesti mingi tobe jura. Sõnad saavad juurde teise tähenduse vaid noorte seas, mingis seltskonnas. On seltskond kus kutsutakse ruudulise pusaga inimesi emodeks, kuid on seltskondi kus ei kutsuta nii. See kuidas mingi seltskond mingit sõna kasutab ei muuda teise seltskonna kasutust, arusaama. Muidugi on see teema siin üks tarkuse mõõdupuu või laiskuse. Minu põhimõte on see, et emocore on üsna vana asi, üsna underground ja nüüd osa nooremast põlvkonnast hakkab seda lihtsalt mugavusest solkima, arvates, et kui nüüd inimest emoks kutsuvad, siis emo saabki uue tähenduse, aga kuna on inimesi, kes ei lase moel, trendil ja muul sellisel end muuta, jääbki emo selliseks kahe tähendusega sõnaks.
Inimesed, kes on vooluga kaasa läinud, kasutavad seda sõna kui mõnitust.
Inimesed, kes ei ole lasknud end mõjutada ja jäävad sõna õige tähenduse juurde.
Mina jään selle teise variandi juurde ja nii see vaidlemine kestabki.

#143
Jarno

    Liige

  • liige
  • Postitusi:908
  • Liitus:02 jaan 2004
  • Sugu:mees
Ma lugesin selle esimese postituse lingi läbi ja tekkis paar küsimust. (Ma pole ülejäänut teemat veel sirvinud, seega võin praegusest teemast mööda panna)

Esiteks, Kuidas me peame siis kutsuma vaimselt ja füüsiliselt emotsionaalseid inimesi, kui sõna EMO on juba pea 20 aastat tagasi võetud?

Tsitaat

Mõned tänapäeva-bändid näiteks nagu Circle Takes The Square ja mewithoutYou jätkavad põrkumist tavapärase emo juurtesse, kuid enamasti võib öelda, et emo on välja surnud.


Unustage siis sõna EMO muusikastiilina ära. Ma tean, kogu see sildistamise asi on pisut nõme. Mulle endalegi on tihti nö "silt külge visatud". Ma ntks ei näe selles midagi halba või halvustavat, pisut nõme, nagu ma enne ütlesin vb!

Vaadake inimesi on igasuguseid, näiteks, ma mõtlen ka tihti Emo, skinn, oss jne. Ja ma ei saa sinna midagi teha, nad on minust erinevad, ja teistsuguse mõttemaailmaga!

Vale on seda nö enda silti hakkata teistele peale suruma või ennast kuidagi teistest paremaks tegema. See on peaaegu sama hea kui rassism siis! See oli lihtsalt minu arvamus...

#144
normik

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 414
  • Liitus:07 nov 2004
  • Sugu:mees
kuni 20 aastased virukad kes kannavad oma musti ja ruudulisi asju ning juuksed süsimustad on minu jaoks kõik emod
Olgu ratsu hea või halb, kannustad, siis nelja ajad.
Olgu naine hea või halb, ikka vemmalt vajab.

#145
:)

    Liige

  • liige
  • Postitusi:6 874
  • Liitus:27 okt 2005
  • Sugu:ei ütle

CursedSpirit, 10 jaan 2009, 18:27, kirjutas:

See inimene peab seljuhul su ees oma lõikumisarmide kekslema, et teaksid, kas ta lõigub. Ma ei usu, et neid kekslejaid just palju on, enamasti ju pakutakse tuka või riiete järgi seda, et ta end lõigub. Ja kui leidub selliseid kes keksivad, võivad nad ju ka samahästi olla lihtsalt tähelepanupuuduste käes vaevlevad noored."Emoks" see ju neid ei tee? Ja neid keda mõjutanud fashioncore, kutsutakse enamasti (mõnitavalt) "scenesterideks" vms...
"Scenester" on ju sama lihtne sõna kui "emo", ometi eelistatakse end näidata lollimana ja kasutatakse sõna "emo".  Ja kui palju on noori, kes selliseid sildistusi mõnitamiseks ei kasuta?
Ja mõtle, kas oled ikka parem "pubekas" kui need "skeidipubekad". Ja miks sa neid mugavuse tõttu emodeks kutsud? Ja kust sa võtad, et see sildistus kedagi iseloomustab? Mõtle, mida tähendab sõna "iseloom". Välimuse järgi on üsna lapsik oletada, milline on inimese iseloom. Oma vanusele vastavalt on küll mugav käituda aga pisut tolerantsem olemine ei teeks ka paha. Tuleb kasuks.
Ja lugupeetud maasu, kes sa kõiki inimesi nii hästi tead, räägi palun enda eest.

Vaata postitust



no kui ma ei tunne inimest, siis ma ei tea tema iseloomu kohta ju midagi. kui ütlesin et see iseloomustab neid hästi, siis rohkem mõtlesin välimust.

mugavuse suhtes mõtlesin seda, et hea lühike sõna ja kohe saadakse aru mida selle sõna all mõeldakse.


/allajoonitud tekst, ma olengi nende suhtes tolerantne, aga see mis ma kõik siia kirjutanud olen, on selle sõna kasutuse kohta.

Muutis OSS, 10 jaanuar 2009 - 19:50.


#146
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

normik, 10 jaan 2009, 19:34, kirjutas:

kuni 20 aastased virukad kes kannavad oma musti ja ruudulisi asju ning juuksed süsimustad on minu jaoks kõik emod

Vaata postitust



Mis juhtub pärast 20. eluaastat? :D
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#147
normik

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 414
  • Liitus:07 nov 2004
  • Sugu:mees
hakkavad inimesteks
Olgu ratsu hea või halb, kannustad, siis nelja ajad.
Olgu naine hea või halb, ikka vemmalt vajab.

#148
jev

    #13

  • liige
  • Postitusi:974
  • Liitus:24 dets 2007
  • Sugu:ei ütle
Hakkavad inimesteks kuigi kannavad edasi riideid samas stiilis ja on sama soenguga ?

#149
normik

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 414
  • Liitus:07 nov 2004
  • Sugu:mees
No olgu selle vanuse asjaga ma tõesti üldistasin liiga..
Olgu ratsu hea või halb, kannustad, siis nelja ajad.
Olgu naine hea või halb, ikka vemmalt vajab.

#150
ANTI4ITER

  • liige
  • Postitusi:2 112
  • Liitus:13 märts 2006
  • Sugu:mees

olenmatu, 10 jaan 2009, 18:48, kirjutas:

issand ta teeb teile nii kergeid näiteid, te ei saa ikka pihta ::D

emo - emotional hardcore ehk emocore
emo-kid - emocore kuulav inimene
scene kid - http://images.google.ee/images?hl=et&q=sce...F-8&sa=N&tab=wi

Vaata postitust



Hui viitsikski väänata oma keelt sõnaga scenekid... Emo lühike ja ausalt öeldes savi, et selline genre on olemas.

#151
Nunnu

    Liige

  • liige
  • Postitusi:958
  • Liitus:20 mai 2007
  • Sugu:naine

CursedSpirit, 10 jaan 2009, 19:01, kirjutas:

Inimesed, kes ei ole lasknud end mõjutada ja jäävad sõna õige tähenduse juurde.
Mina jään selle teise variandi juurde ja nii see vaidlemine kestabki.

Vaata postitust



noo aga see on väga tore, et sa niimoodi asjasse suhtud. kuid miks on see "emo" sõna nii tähtis, ma võin kihla vedada, et sa kasutad päris mitut sõna sellises tähenduses millist ei leidu sõnaraamatus. neid sõnu on...oi kui palju..olemas. noorte sõnavaras. need jäävad lihtsalt külge. selles mõttes lihtsalt et natuke tobe ju et sa ei suuda tolerantselt suhtuda nendesse, kes kasutavad emo-sõna valesti samas kui sa ise kasutad võibolla mingit teist sõna valesti (ma oletan lihtsalt, võibolla tõesti ei kasuta, aga see on väga ebatõenäoline)
lugu on selline, et ma quitin siit foorumist täna (24.02.2009)! ilusat elu teile ja tehke palju lapsi!

#152
normik

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 414
  • Liitus:07 nov 2004
  • Sugu:mees
Suht suva ju kuidas mõned ütlevad, et mingisugune scene kid on hoopis teine asi mis emo.. Enamus rahvast kutsub ikka neid emodeks
Olgu ratsu hea või halb, kannustad, siis nelja ajad.
Olgu naine hea või halb, ikka vemmalt vajab.

#153
Meelis

    ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤

  • liige
  • Postitusi:7 459
  • Liitus:07 dets 2005
  • Sugu:mees
scencekid, emo - tänaval vastu tulevad, täpselt samasugused... EMOD.
Ja sa rääkisid iseloomustusest... Ütle mulle kuidas sa inimest iseloomustada saad, kui sa teda ei teagi. Ühesõnaga nad on kõik EMOD. Kui vaadata välimust. Case closed.

#154
Рагнар

    play hard

  • liige
  • Postitusi:7 478
  • Liitus:03 juuni 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Meelis, 11 jaan 2009, 04:34, kirjutas:

scencekid, emo - tänaval vastu tulevad, täpselt samasugused... EMOD.
Ja sa rääkisid iseloomustusest... Ütle mulle kuidas sa inimest iseloomustada saad, kui sa teda ei teagi. Ühesõnaga nad on kõik EMOD. Kui vaadata välimust. Case closed.

Vaata postitust




Scene on üldse midagi muud omg. kui loll võib olla :D

⇑⇑⇑⇑

I'm a nerd.


#155
sokC

    Inkvisiitor

  • ILLUMINAAT
  • Postitusi:7 079
  • Liitus:17 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Stuttgart

Ragnar, 11 jaan 2009, 07:36, kirjutas:

Scene on üldse midagi muud omg. kui loll võib olla  :D

Vaata postitust



Kui loll võib olla!?

Scene kid (?):
Spoiler


Pole vahet kumb neist mulle linna peal vastu tuleb, mõlemad sildistan emoks. Ja ma usun, et enamus inimesi teeks nii. Keegi ei hakka analüüsima nende kõnnakut, hoiakut, soengut või mida iganes. Kui ei taha, et sind emoks sildistataks, ei ole vaja nii välja näha.

Postitas pildi


#156
olenmatu

    Ta on... Matu

  • liige
  • Postitusi:4 075
  • Liitus:28 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu/Tartu
need netis leiduvad emokidi pildid on ka sildistatud x)
vakatsaka

#157
Nunnu

    Liige

  • liige
  • Postitusi:958
  • Liitus:20 mai 2007
  • Sugu:naine

sokC, 11 jaan 2009, 14:37, kirjutas:

Scene kid (?):
Spoiler

Vaata postitust



Oi tal on nii ilusad trussikud :D !

aga ja ma kunagi ma mõistsin scene ja emo vahet nii et scenedel pikad juuksed ja mitut erinevat värvi ja igast need plastmassist teemantikaelakeed ja neoon/leopardimustrilised riided jne ja emodel lühikesed mustad juuksed ja tumedamad riided jne. praegu on suht pohhui. ütlen nii kuidas juhtub :D .
lugu on selline, et ma quitin siit foorumist täna (24.02.2009)! ilusat elu teile ja tehke palju lapsi!

#158
CursedSpirit

    Liige

  • valideerimisel
  • Postitusi:1 194
  • Liitus:25 juuli 2007
  • Sugu:ei ütle
Emokids:
Spoiler


//

Kassu, 10 jaan 2009, 23:52, kirjutas:

Tead mida sa teed praegu? Sa kaitsed lõikureid, mitte neid, keda sina emodeks pead.

Vaata postitust



Ma ei kaitse kedagi. Kui kaitsengi, siis pigem selliseid, kes üsna tavalise välimusega ja kuulavad emotional hardcoret. Ja kui on tegemist inimesega, kes austab muusikat, mida kuulab, siis on nõme, kuidas inimesed, kes asjaga end üldse kurssigi viinud pole, hakkavad emo kasutama kui sildina, mida kellegi külge panna. Nii et ära jahu lõikurites midagi.
Ja kuna tegemist on väitlemisega, oleks tore teada, kust kuradi kohast te neid oma allikaid võtate. Ja parem end ikka kurssi asjaga viia, mitte oma "tarkust" loopida, mis omakorda saadud oma sõpradelt. Nagu mingi turumutikeste möla. Keegi midagi uurind, lugend ja kuulanud pole, aga teevad näo, et teavad teemat kõige paremini.
Ei väida, et nüüd ise nii hästi tean, aga ei loobi ka mingit täielliku mõttetut möla, midagi sõprade suust kuulnud olen.

Muutis CursedSpirit, 11 jaanuar 2009 - 15:54.


#159
Stennn

    "Kui mind pole trennis - tähendab, olen surnud!"

  • liige
  • Postitusi:2 533
  • Liitus:30 jaan 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu
Õige, muusika ei puutu üldse asjasse.
Need imelikult riietatud ning nüsijad on lihtsalt tähelepanuvajadusega emod.
Emo on nagu üldine nimetus, ärge tulge rääkima et sellist sõna pole olemas.

#160
raux111

    [WARNBANNED]

  • bannitud
  • Postitusi:1 702
  • Liitus:15 mai 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Rakvere
Miks "osside" kohta öeldakse,et nad oma subkultuuris niikinni on?
mina väidaksin seda hoopis wannabe emode ja "gootide" kohta.
Aristoteles:“Tolerants ja apaatia on sureva ühiskonna viimased voorused.”





2 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 2 külalist, 0 anonüümset kasutajat