Hüppa postitusele

Change

Tehing Internetis - Kellel On Õigus?


Sellel teemal on 71 vastust

#1
Scoop

    Liige

  • liige
  • Postitusi:180
  • Liitus:12 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Ma pole üldse kindel, et tabasin õiget alateemat, aga paremat kahjuks ei leidnud.

Probleem järgmine:
Müüsin Interneti teel (olen täiskasvanu) teatud kauba, mille väärtuseks oli 4000.- alaealisele inimesele.
Alaealisel inimesel tekkis aga vanematega seetõttu probleem ja soovib tagasi müüa (Loe nõuab, ähvardab Politseiga). Tagasi ostes saaksin mina aga suurel määral kahjumi. Olemas Printscreen pilt kohast, kus nõustub, et ei taha raha tagasi ei vanemate nõudmisel ega muul mis tahes põhjusel.

Kas mul on kohustus tagasi osta, kuna ta oli alaealine?


Ps. Kui kellelgi on olemas link kuhugi, kust saab teavet EV Politseilt või mõnelt teiselt vastavalt organilt, siis palun postita siia.

Võimaluse korral kindlad vastused ja mitte omaarvamised
:P
Üks Scoop jõuab rohkem küsida kui 10 398 registreerunud kasutajat vastata.

#2
fUNK`

    Liige

  • bannitud
  • Postitusi:1 679
  • Liitus:14 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:la_la land
Ei ole kindel, et tal vanematega probleeme tekkis. Võib-olla sai lihtsalt hiljem aru, et kaup pole seda väärt ja nüüd ähvardab.

Aga siiski, sul on ju printscreen olemas, kus ta nõustus, et hiljem on kõik korras jms.

Pealegi, mida saab politsei sulle teha? Kõik toimus ausalt. Müüja sai raha ja ostja sai kauba.

Postitas pildi


#3
E-THUG

    Liige

  • liige
  • Postitusi:8 201
  • Liitus:04 juuli 2008
  • Sugu:mees
kui te just mingit lepingut ei teinud, et asjal "garantii" oleks siis ei ole sa kohustatud sittagi tegema, oma viga, et ostis ilma vanemate nõusolekuta.

Audi, 7 dets 2009, 21:23, kirjutas:

Ma kasutan Sensodyne Whitening pastat. Teeb ilusti valgeks, pole vajadust mingi keemia jaoks.

Vaata postitust



#4
-Cell-

    Emptiness is Loneliness

  • liige
  • Postitusi:1 551
  • Liitus:16 nov 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnuˇˇ/Tartu^^
Saada vend v*ttu ja asi lahendatud :P

#5
Scoop

    Liige

  • liige
  • Postitusi:180
  • Liitus:12 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

E-ThugJr, 14 sept 2008, 01:26, kirjutas:

kui te just mingit lepingut ei teinud, et asjal "garantii" oleks siis ei ole sa kohustatud sittagi tegema, oma viga, et ostis ilma vanemate nõusolekuta.

Vaata postitust




Ainuke nn "leping" oli see, et küsisin: "Kas garanteerid, et vanemad ei hakka raha tagasi nõudma või Sa ise ükskõik mis põhjusel?".

Põhimõtteiselt võrdne "Ostan klassivennalt vihiku" tehinguga. Ei tohiks ju olla kohustust tagasi osta?

Muutis Scoop, 14 september 2008 - 01:11.

Üks Scoop jõuab rohkem küsida kui 10 398 registreerunud kasutajat vastata.

#6
E-THUG

    Liige

  • liige
  • Postitusi:8 201
  • Liitus:04 juuli 2008
  • Sugu:mees

Scoop, 14 sept 2008, 02:10, kirjutas:

Ainuke nn "leping" oli see, et küsisin: "Kas garanteerid, et vanemad ei hakka raha tagasi nõudma või Sa ise ükskõik mis põhjusel?".

Põhimõtteiselt võrdne "Ostan klassivennalt vihiku" tehinguga. Ei tohiks ju olla kohustust tagasi osta?

Vaata postitust



Ei ole sellist asja olemas, et võiks mingi seaduse järgi vms tagasi nõudma, ajab ainult paska.
Nagu enne mainitud, saada vend vittu ja kõik on korras.

Muutis E-ThugJr, 14 september 2008 - 01:15.

Audi, 7 dets 2009, 21:23, kirjutas:

Ma kasutan Sensodyne Whitening pastat. Teeb ilusti valgeks, pole vajadust mingi keemia jaoks.

Vaata postitust



#7
Scoop

    Liige

  • liige
  • Postitusi:180
  • Liitus:12 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

derocketsL, 14 sept 2008, 02:34, kirjutas:

Miski ei kohusta sind seda tagasi müüma, v.a kui mingi spets leping teil koostatud milles ma kahtlen.
kui saladus pole, siis küsiks mis see 'teatud kaup' on?

Vaata postitust




Teatud Online mängu kasutaja koos kõige sinna kuuluvaga.
Üks Scoop jõuab rohkem küsida kui 10 398 registreerunud kasutajat vastata.

#8
nbik

    Liige

  • liige
  • Postitusi:456
  • Liitus:12 apr 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Kui tegu on online kasutajaga, siis selle müümine on üldse keelatud ju, nii et ta ei oleks ise tohtinud osta seda.
#tf2.ee @ QNet

#9
Eddy

    Madis

  • liige
  • Postitusi:3 914
  • Liitus:09 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tuudi/Tallinn
Kui kokkulepet ei olnud, et hiljem ostad pretensioonide korral tagasi vms siis pole probleemi ma usun.

Kübermille müües andsid ka ühed vanemad mind politseisse, sest ma olin nende arvates petturlusega tegelenud, isegi kui nende lapsed väidavad et nad said antud raha eest vastava kauba.Kuna minu ja ostjate väited ühtisid siis ei juhtunud midagi halba. :P

Muutis Eddy, 14 september 2008 - 08:00.

Postitas pildi

#10
Wolli

    The All-Seeing Eye

  • auliige
  • Postitusi:12 510
  • Liitus:30 dets 2003
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu Viljandi Tallinn
Spoiler


Sa EI OLE kohustatud seda tagasi ostma. Ainult juhul kui alaealine seda raha oma vanemate tagant ei pätsanud, võib tekkida probleeme.

Omast käest tean öelda, et print screen ei oleks piisav tõestus, kui läheb juba tõendite lugemiseks.

Soovitav on hoida seda raha tervenisti alles, sest vanemad võivad tõesti pöörduda politseisse. 4000 eeki pole väike summa.

nbik, 14 sept 2008, 04:08, kirjutas:

Kui tegu on online kasutajaga, siis selle müümine on üldse keelatud ju, nii et ta ei oleks ise tohtinud osta seda.

Vaata postitust



Ja ei oleks tohtinud müüa ka... Mõlemad on siin võrdselt süüdi.

Scoop, 14 sept 2008, 03:10, kirjutas:

Ainuke nn "leping" oli see, et küsisin: "Kas garanteerid, et vanemad ei hakka raha tagasi nõudma või Sa ise ükskõik mis põhjusel?"

Vaata postitust



Alaealine ei vastuta oma tegude eest.. seda teevad tema vanemad.

#11
klaabu

    lvl 33 illuminati

  • administraator
  • Postitusi:15 957
  • Liitus:01 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:ruum 101
Ilmselt peitub vastus siin (aga ma kardan, et ilma õigusteaduse paberita lihtinimene sellest aru ei saa): http://wlex.lc.ee/wlex.cgi?do=show&url=htt...p?id%3d12876121

Inimlikust seisukohast mina sinu süüd ei näe, eriti veel, kui sa oled osapoole käest korduvalt küsinud, kas ta soovib toodet osta.

// Siit võid ka abi küsida: http://www.lc.ee/foorum/lc/
"Igaüks neist on julge, kuni ta on üldise masinavärgi märkamatu osa. Aga niipea kui temale langeb isiklik vastutus, niipea kui valgusekiir temale koondub – kahvatab ta ja saab aru, et temagi on vaid tähtsusetu kübe ja võib iga hetk kõige tühisemalgi põhjusel libastuda. "
— A. I. Solženitsõn

#12
Visa Hing ehk Neoneti King

    Liige

  • liige
  • Postitusi:11 019
  • Liitus:15 märts 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Võru
Kuidas sina muidu kahjumisse saaksid ? mis ta tahab müüa sulle seda kallimalt kui 4000 krooni tagasi ?

#13
ohoooi

    Whoa !

  • liige
  • Postitusi:8 593
  • Liitus:08 aug 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tagadi.
Ma pakun,et see kasutaja on asjadest tühi juba,sellega jääks kahjumisse...

muidu, ma soovitaks ignoreerida seni kuni saab...
Dat is weird !

#14
Visa Hing ehk Neoneti King

    Liige

  • liige
  • Postitusi:11 019
  • Liitus:15 märts 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Võru
Irw mul tuli meelde kui ükspäev rannas mingid lõhkusid liivakujusid. Neid oli ehitatud mingi 1kuu vähemalt.. Ja nood trampisid seal. Kutsusime mendi. Ja mendil läks niikaua aega, et nood läksid hoopis teise randa ära minema juba.. ja siis me pidime hakkame mendile näitama, et kus nad on jne.. Algul näitasime valesid inimesi üldse irw...

#15
Scoop

    Liige

  • liige
  • Postitusi:180
  • Liitus:12 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Wolli, 14 sept 2008, 09:05, kirjutas:

Spoiler


Alaealine ei vastuta oma tegude eest.. seda teevad tema vanemad.

Vaata postitust




Põhimõtteliselt on võrdne tehinguga, kui laps ostab poest endale kommi. Kas poel on kohustus seda tagasi osta, kui lapsevanemal ei meeldi, et laps kommi ostis oma raha eest?


Visa__Hing, 14 sept 2008, 10:42, kirjutas:

Kuidas sina muidu kahjumisse saaksid ? mis ta tahab müüa sulle seda kallimalt kui 4000 krooni tagasi ?

Vaata postitust




Ma peaksin seda uuesti müüma, mis pole üldsegi kerge tegevus, nõuab palju aega ja närve. Pealegi ei saa ma enam MITTE KUNAGI garanteerida, et kasutajat "tagasi ei võeta", sest ma pole enam selle ainuke omanik. Kauba väärtus langeb seetõttu kolinal.
Üks Scoop jõuab rohkem küsida kui 10 398 registreerunud kasutajat vastata.

#16
E-THUG

    Liige

  • liige
  • Postitusi:8 201
  • Liitus:04 juuli 2008
  • Sugu:mees
Nojah, kui online kasutaja siis on asi päris lõbus, nimelt võib ta väita, et pole oma kasutajat kunagi saanud, kuigi arvan, et sel juhul jääks raha ikkagi sulle kuna oled vanem inimene ja ikkagi seaduse silmis täiskasvanu.

Audi, 7 dets 2009, 21:23, kirjutas:

Ma kasutan Sensodyne Whitening pastat. Teeb ilusti valgeks, pole vajadust mingi keemia jaoks.

Vaata postitust



#17
Laheee

    Vanemliige

  • bannitud
  • Postitusi:1 990
  • Liitus:26 mai 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Põltsamaa
ise ostis sa ju ei ähvardand mitte millegagi omal vabal tahtel ostis seega võid üelda ,et hilja kahetseda
Postitas pildi.

#18
Scoop

    Liige

  • liige
  • Postitusi:180
  • Liitus:12 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

E-ThugJr, 14 sept 2008, 12:37, kirjutas:

Nojah, kui online kasutaja siis on asi päris lõbus, nimelt võib ta väita, et pole oma kasutajat kunagi saanud, kuigi arvan, et sel juhul jääks raha ikkagi sulle kuna oled vanem inimene ja ikkagi seaduse silmis täiskasvanu.

Vaata postitust




Ta ei saa kahjuks või õnneks seda väita. Mul on olemas Message Log, kus ta selgelt ütleb, et kõik töötab ja sai sisse. :P
Üks Scoop jõuab rohkem küsida kui 10 398 registreerunud kasutajat vastata.

#19
Jups

    Liige

  • liige
  • Postitusi:559
  • Liitus:28 veebr 2008
  • Sugu:mees
Ära põe ,nad ei saa sulle midagi teha.
Aastast 2004

#20
Kaido

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 642
  • Liitus:04 mai 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Valgamaa/Tartumaa
Minuteada samuti ei saa midagi teha, pisike konn lihtsalt üritab sind tillist tõmmata, et kasumit saada. Ütle lihtsalt, et sul on kõik tõendid olemas ning pole mingit probleemi seda Politseile näidata, küll siis vait jääb( endal oli sama värk kunagi enda vana RS kasutajaga, kuid tõenduse peale jäi vait ja enam ei öelnud midagi). Lisaks, et sind rahustada, siis ega väiksed nagad ilmaasjata runescapes ei viruta teiste raha, neil piisavalt nutti ja infot, et Politsei ei saa neile mitte midagi teha. :D





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat