Hüppa postitusele

Change

Tehing Internetis - Kellel On Õigus?


Sellel teemal on 71 vastust

#21
Wolli

    The All-Seeing Eye

  • auliige
  • Postitusi:12 510
  • Liitus:30 dets 2003
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu Viljandi Tallinn

Scoop, 14 sept 2008, 13:32, kirjutas:

Põhimõtteliselt on võrdne tehinguga, kui laps ostab poest endale kommi. Kas poel on kohustus seda tagasi osta, kui lapsevanemal ei meeldi, et laps kommi ostis oma raha eest?

Vaata postitust



On jah pea-aegu võrdne, kui kommi hind on 4000 eeki...
Kuid siiski on siin fakt, et see müügitehing oli põhimõtteliselt illegaalne...
Kuid pood ei tegele illegaalselt...

Sina ju ei tea, et see on kindlalt tema raha eest ostetud. Vanemad võivad ükskõik mida välja mõelda, et see 4 tonni tagasi saada. Kordan veel, see pole väike summa. Sa ei maksa ju selle tehingu pealt makse. Sa ei andnud kaasa ka mingit garantiid.

Suht puht inimlikust seisukohast vaadata, siis oleks väga vastutulelik olnud tema vanematega sellel teemal rääkida.. Ja kui vanemad endiselt soovivad enda või oma lapse raha tagasi, siis võiks seda ka teha.

Scoop, 14 sept 2008, 13:32, kirjutas:

Ma peaksin seda uuesti müüma, mis pole üldsegi kerge tegevus, nõuab palju aega ja närve. Pealegi ei saa ma enam MITTE KUNAGI garanteerida, et kasutajat "tagasi ei võeta", sest ma pole enam selle ainuke omanik. Kauba väärtus langeb seetõttu kolinal.

Vaata postitust



Kauba hinna määrab müüja...

Müüsin kunagi ka enda lvl 124 ruuni kasutajat kord 2000 eest kord 3000 eest... Aga kui ostjal tekkis mingi kõhklus lähima 3 päeva jooksul ja ta oma raha tagasi tahtis, siis tagastasin selle...

Mõtle nüüd ise. Ostad pesumasina 4000.- eeku eest. Viid koju, paned käima korra, kuid pesumasin polegi päris see mida sa lootsid. Poodi tagasi viia ei saa, garantiid ega midagi ka ei antud ja pead nüüd istuma oma sobimatu pesumasinaga.

Ütlesid, et oled täiskasvanud siis soovitan käituda vastutulelikult... Ma ei ütle, et on õigem raha tagastada või omale jätta. Kuid sa pead olema valmis edasiseks, mida iganes sa ka otsustad.

Scoop, 14 sept 2008, 14:05, kirjutas:

Ta ei saa kahjuks või õnneks seda väita. Mul on olemas Message Log, kus ta selgelt ütleb, et kõik töötab ja sai sisse. :D

Vaata postitust



Kohtus ei oleks sellistel "tõenditel" mingit alust... Kuidas sa tõestad, et just see isik oli sel ajal seal sinu vastas arvutis jne. jne...

#22
Scoop

    Liige

  • liige
  • Postitusi:180
  • Liitus:12 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Wolli, 14 sept 2008, 16:53, kirjutas:

On jah pea-aegu võrdne, kui kommi hind on 4000 eeki...
Kuid siiski on siin fakt, et see müügitehing oli põhimõtteliselt illegaalne...
Sina ju ei tea, et see on kindlalt tema raha eest ostetud. Vanemad võivad ükskõik mida välja mõelda, et see 4 tonni tagasi saada. Kordan veel, see pole väike summa. Sa ei maksa ju selle tehingu pealt makse. Sa ei andnud kaasa ka mingit garantiid.


Kauba hinna määrab müüja...

Müüsin kunagi ka enda lvl 124 ruuni kasutajat kord 2000 eest kord 3000 eest... Aga kui ostjal tekkis mingi kõhklus lähima 3 päeva jooksul ja ta oma raha tagasi tahtis, siis tagastasin selle...

Mõtle nüüd ise. Ostad pesumasina 4000.- eeku eest. Viid koju, paned käima korra, kuid pesumasin polegi päris see mida sa lootsid. Poodi tagasi viia ei saa, garantiid ega midagi ka ei antud ja pead nüüd istuma oma sobimatu pesumasinaga.

Ütlesid, et oled täiskasvanud siis soovitan käituda vastutulelikult... Ma ei ütle, et on õigem raha tagastada või omale jätta. Kuid sa pead olema valmis edasiseks, mida iganes sa ka otsustad.
Kohtus ei oleks sellistel "tõenditel" mingit alust... Kuidas sa tõestad, et just see isik oli sel ajal seal sinu vastas arvutis jne. jne...

Vaata postitust




Kauba hinna määrab müüja? Päris nii see siiski pole. Kui mina oleksin hinna määranud, siis müüksin endiselt 7000 eest. Oli enampakkumine, tema pakkus selle 4000.-, pakkus lisaks veel ühte oma kasuajat, mis oli samuti väärt tuhandeid, kuid ma ei olnud sellest huvitatud ja võtsin vaid raha.
Pesumasinast niipalju, et enne ostmist on võimalik alati ju asja kontrollida ja uurida kasvõi tund aega. Nii oli ka selle tehinguga. Ta teadis kõike -Teadis, mis koodid kaasa saab, mis kasutajal on pangas, mis black markid, kasutaja minevik ja üldse kõik, mida üldse teada saab.
Kahjuks seda ei saa pesumasinaga võrrelda, pigem on tegu nagu kondoomi ostmisega ja selle tagastamisega peale kasutamist. Tõsi, Sa saad selle tagasi, aga see pole enam mitte kunagi turvaline.
Online log otse Msn Messengeri andmebaasist peaks piisav olema tõestuseks. See, et ta väidab, et polnud tema, ei vii teda kuhugi. Sellisel juhul võiks igaüks endale netipanga kaudu asju tellida ja siis pärast whinema minna, et mina polnud mina polnud. Fakt on see, et ta teadis täpselt, millest jutt ning lisaks sellele ka netipanga koode. Julgen kahelda, et mingi suvaline tekib tema msni, omab ligipääsu tema postkastile, tema arvele ja muule vajalikule infole. Alati on siiski võimalus, aga antud juhul küllaltki väike :D .
Mis vastutulelikkusesse puutub. Olen alati olnud vastutulelik inimene, ütlesin talle, et jätku mind msni jms, et saaks alati abi, kui midagi tarvis või keegi kasutaja rotti laseb. Minu IP järgi saab alati tagasi, kui tal see probleem.
Antud juhul on aga midagi enamat mängus kui vastutulelikkus. Vastutulelikkus on üks asi, raha kaotamine seeläbi aga midagi muud. Temal on kõik korras, minul seevastu aga kaup, mida enam keegi ei taha, sest turvalisus pole garanteeritud. Mitme otsaga asi.

Kõige rohkem huvitab siiski see, kas müüjal on eraisik-eraisik tehingus kohustus tagasi osta.
Üks Scoop jõuab rohkem küsida kui 10 398 registreerunud kasutajat vastata.

#23
mkb

    Liige

  • liige
  • Postitusi:866
  • Liitus:04 dets 2004
Endal oli siis kokkupuude sama asjaga.
Nn ostja varastas oma emalt raha ja siis tuli mult online kasutajat ja raha ostma, tegime tehingu ära ning 3 kuud hiljem said vanemad sellest teada.
Sain mingi 3 ähvardava sisuga smsi, vestlesin ta isaga näost näkku, koos oma vanematega, kes ajasid asja paika ning seletasid vennale ära, et mina pole midagi valesti teinud.

Ta vanematega oled vestelnud juba või saad lihtsalt selle poisikese käest ähvardavaid sõnumeid?

#24
Scoop

    Liige

  • liige
  • Postitusi:180
  • Liitus:12 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

pure man112, 14 sept 2008, 17:38, kirjutas:

Endal oli siis kokkupuude sama asjaga.
Nn ostja varastas oma emalt raha ja siis tuli mult online kasutajat ja raha ostma, tegime tehingu ära ning 3 kuud hiljem said vanemad sellest teada.
Sain mingi 3 ähvardava sisuga smsi, vestlesin ta isaga näost näkku, koos oma vanematega, kes ajasid asja paika ning seletasid vennale ära, et mina pole midagi valesti teinud.

Ta vanematega oled vestelnud juba või saad lihtsalt selle poisikese käest ähvardavaid sõnumeid?

Vaata postitust




Ei ole vanematega vestelnud, kuigi hea meelega seda teeks. Seleteks ka neile ära, mida selline tagasiostmine ka mulle tähendaks. Arvan, et vanematega rääkimisest ei tule midagi välja, kuna kahtlustan, et me ei räägi sama keelt. Ostja räägib, et ema võttis arvuti ja mobiili käest, kuid eile oli 00.00 - 01.30 paiku täiesti olemas, vastas kirjadele mõne minutiga.
Üks Scoop jõuab rohkem küsida kui 10 398 registreerunud kasutajat vastata.

#25
Wolli

    The All-Seeing Eye

  • auliige
  • Postitusi:12 510
  • Liitus:30 dets 2003
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu Viljandi Tallinn

Scoop, 14 sept 2008, 18:14, kirjutas:

Kauba hinna määrab müüja? Päris nii see siiski pole. Kui mina oleksin hinna määranud, siis müüksin endiselt 7000 eest. Oli enampakkumine, tema pakkus selle 4000.-, pakkus lisaks veel ühte oma kasuajat, mis oli samuti väärt tuhandeid, kuid ma ei olnud sellest huvitatud ja võtsin vaid raha.
Pesumasinast niipalju, et enne ostmist on võimalik alati ju asja kontrollida ja uurida kasvõi tund aega. Nii oli ka selle tehinguga. Ta teadis kõike -Teadis, mis koodid kaasa saab, mis kasutajal on pangas, mis black markid, kasutaja minevik ja üldse kõik, mida üldse teada saab.
Kahjuks seda ei saa pesumasinaga võrrelda, pigem on tegu nagu kondoomi ostmisega ja selle tagastamisega peale kasutamist. Tõsi, Sa saad selle tagasi, aga see pole enam mitte kunagi turvaline.
Online log otse Msn Messengeri andmebaasist peaks piisav olema tõestuseks. See, et ta väidab, et polnud tema, ei vii teda kuhugi. Sellisel juhul võiks igaüks endale netipanga kaudu asju tellida ja siis pärast whinema minna, et mina polnud mina polnud. Fakt on see, et ta teadis täpselt, millest jutt ning lisaks sellele ka netipanga koode. Julgen kahelda, et mingi suvaline tekib tema msni, omab ligipääsu tema postkastile, tema arvele ja muule vajalikule infole. Alati on siiski võimalus, aga antud juhul küllaltki väike  :D .
Mis vastutulelikkusesse puutub. Olen alati olnud vastutulelik inimene, ütlesin talle, et jätku mind msni jms, et saaks alati abi, kui midagi tarvis või keegi kasutaja rotti laseb. Minu IP järgi saab alati tagasi, kui tal see probleem.
Antud juhul on aga midagi enamat mängus kui vastutulelikkus. Vastutulelikkus on üks asi, raha kaotamine seeläbi aga midagi muud. Temal on kõik korras, minul seevastu aga kaup, mida enam keegi ei taha, sest turvalisus pole garanteeritud. Mitme otsaga asi.

Kõige rohkem huvitab siiski see, kas müüjal on eraisik-eraisik tehingus kohustus tagasi osta.

Vaata postitust




Eelkõige loeb siin siiski see, et tema on alaealine ja sina täiskasvanud, ning tegu oli illegaalse müügitehinguga... Sellepärast olekski kohustus sul see tagasi osta.
Ainuüksi see, et ta vanemad said pahaseks, et ta sellise tehingu tegi, oleks viisakas vanematega rääkida ja summa tagastada. Või nendega milleski kokku leppida...

Usu või ära usu, aga msni logid ja print screenid ei ole tõesti mingid arvestatavad tõestusmaterjalid...

Mis ajast rune accid 7000.- maksavad :) Olen ajast maha jäänud...
Ja minuteada sa saad oma kasutajale turvalisuse veel tekitada... Isegi kui oled kõige varasemad paroolid avaldanud...

// Tuleb vestlusest vanematega midagi välja või mitte, vähemalt oled oma panuse siis andnud... Küsi julgelt tema käest vanemate kontakte ja helista või meili nendega...

#26
E-THUG

    Liige

  • liige
  • Postitusi:8 201
  • Liitus:04 juuli 2008
  • Sugu:mees
Wolli, sa rääkisid kohtust, olgem realistlikud selline asi("petturi" nurgast) ei lähe mitte kunagi kohtusse, olen sarnaste summadega petnud ja kus on väidetud, et davai sain kätte, enne kui minulegi on helistatud on saadetud ta lihtsalt pikal.

Audi, 7 dets 2009, 21:23, kirjutas:

Ma kasutan Sensodyne Whitening pastat. Teeb ilusti valgeks, pole vajadust mingi keemia jaoks.

Vaata postitust



#27
Scoop

    Liige

  • liige
  • Postitusi:180
  • Liitus:12 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Wolli, 14 sept 2008, 17:51, kirjutas:

Eelkõige loeb siin siiski see, et tema on alaealine ja sina täiskasvanud, ning tegu oli illegaalse müügitehinguga... Sellepärast olekski kohustus sul see tagasi osta.
Ainuüksi see, et ta vanemad said pahaseks, et ta sellise tehingu tegi, oleks viisakas vanematega rääkida ja summa tagastada. Või nendega milleski kokku leppida...

Usu või ära usu, aga msni logid ja print screenid ei ole tõesti mingid arvestatavad tõestusmaterjalid...

Mis ajast rune accid 7000.- maksavad  :D Olen ajast maha jäänud...
Ja minuteada sa saad oma kasutajale turvalisuse veel tekitada... Isegi kui oled kõige varasemad paroolid avaldanud...

Vaata postitust




Põhimõtteliselt on siis nii, et kui müün 17 aastasele sõbrale rolleri, siis ta võib sellega natuke ringi sõita, ära retsida ja siis öelda, et sitta kah, osta tagasi?

Illegaalne müügitehing on antud juhul minu pluss. Ostes tegeles tema keelatud asjaga. See on umbes see, et proovid öösel kellegi korteri tühjaks teha, jääd vahele ja siis kaebad omaniku kohtusse, et vahele jäid tema pärast.

Ootan, et ta vanemad minuga ühendust võtaks, saaks asjasse selgust. Siiani pakutud 200.- kahjutasu kahjuks eriti vastuvõetav pole.

EDIT: Mõnes kohas on isegi 13 000 eest müügis üks Eesti top kasutajaid. Hinnad muutuvad, lastel rikkad vanemad ja saavad suvel 10k kuus palka.
Kuidas see "tagasi turvaliseks muutmine" välja peaks nägema, kui ostja sai kõik koodid, kaasa arvatud kõik passwordid alates esimesest jne.

Muutis Scoop, 14 september 2008 - 17:02.

Üks Scoop jõuab rohkem küsida kui 10 398 registreerunud kasutajat vastata.

#28
Meelis

    ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤

  • liige
  • Postitusi:7 459
  • Liitus:07 dets 2005
  • Sugu:mees
Keda see kuradima illegaalne tehing huvitab. Sellega ei saa nad midagi talle teha. Selle eest saab RS kasutaja bännida ainult.

Saada pimedasse kohta see vend. Nad ei saa midagi sulle teha.

#29
Wolli

    The All-Seeing Eye

  • auliige
  • Postitusi:12 510
  • Liitus:30 dets 2003
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu Viljandi Tallinn
Inimesi on igasuguseid, mõned võivad vabalt sellise asja kohtuni välja ajada...
Kui sa sellise asjaga tegeled, siis peaksid kõiki riske teadma...

Scoopile veel seda, et kui sa tahad teada, kas sul on seaduste järgi kohustus see "asi" tagasi osta. Siis vastuseks on Jah. Kui ei taha probleeme...

Miks? Kõik algab lepingust ja arve koostamisest. Neid sul vist tehtud ei olnud.
Kas andsid talle "asjaga" tutvumiseks aega? Vist ei andnud? Seega on tal õigus ettemakstud summa tagasi küsida

§ 213. Ostuhinna tasumise kohustus
(3) Ostja ei pea tasuma ostuhinda enne, kui tal on olnud võimalus asi üle vaadata, välja arvatud juhul, kui kokkulepitud üleandmis- või tasumisviisist tulenevalt ei ole see võimalik.

(4) Tarbijalemüügi puhul ei või ostjat kohustada ettemaksuks enam kui poole ulatuses ostuhinnast.

---

(4) Tagasiostu puhul eeldatakse, et tagasiostuhinnaks on hind, millega ese müüdi.



Pmst. ei ole juriidiliselt hea seda asja seaduslikult proovida ajada, kaotajaks jääksid sina, kuna "asja" müük on tegelikult illegaalne.

Sellepärast ma ei saagi aru, miks sa proovid seda seaduslikult ajada...

Ütle siis kohe, et sa ei taha talle raha tagasi anda.

#30
Meelis

    ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤

  • liige
  • Postitusi:7 459
  • Liitus:07 dets 2005
  • Sugu:mees
See illegaalsuse jura ei aita siin mitte mingit moodi seda venda, kes tahab raha tagasi saada. Ja temal endal pole ka mingeid ametlikke tõendeid, et ta selle kasutaja ostnud on. Nii et ta ei saa peale ähvardamise mitte midagi ette võtta.

Ise ka kokku puutunud minevikus selliste jobidega. Kasutavad veidi aega kasutajat, lasevad pooled asjad rotti, siis hakkab mingit ulme teemat kokku ajama, et vanemad ei lubanud osta jne. Sellepeale oleks pidanud see vend enne mõtlema. Ma saatsin pikalt.

Muutis Meelis, 14 september 2008 - 17:17.


#31
Wolli

    The All-Seeing Eye

  • auliige
  • Postitusi:12 510
  • Liitus:30 dets 2003
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu Viljandi Tallinn

Meelis, 14 sept 2008, 19:14, kirjutas:

See illegaalsuse jura ei aita siin mitte mingit moodi seda venda, kes tahab raha tagasi saada. Ja temal endal pole ka mingeid ametlikke tõendeid, et ta selle kasutaja ostnud on. Nii et ta ei saa peale ähvardamise mitte midagi ette võtta.

Vaata postitust




Panga väljavõte on juba täiesti arvestatav tõestusmaterjal...
Kui ta acci eest raha ei maksnud, huvitav miks siis üks alaealine peaks täiskasvanule 4000 maksma?? :D

Scoop, 14 sept 2008, 18:59, kirjutas:

Illegaalne müügitehing on antud juhul minu pluss. Ostes tegeles tema keelatud asjaga. See on umbes see, et proovid öösel kellegi korteri tühjaks teha, jääd vahele ja siis kaebad omaniku kohtusse, et vahele jäid tema pärast.

Vaata postitust




Alaealine tahab, et täiskasvanu müüks talle suitsu, täiskasvanu müübki. (Selline ostu/müügi tehing on illegaalne) Ja karistada saab täiskasvanud... Alaealine saab parimal juhul kaks laksu pepu peale kasevitsaga...
Sestap ma ei näe kuidas illegaalne müügitehing sinu pluss on...

#32
Meelis

    ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤

  • liige
  • Postitusi:7 459
  • Liitus:07 dets 2005
  • Sugu:mees
Selgituse lahtris kasutajanime + rsi ostu kohta jutt puudub, siis pole see mingi tõestus.

Nad ei see müüjale mitte midagi teha. Ainuke asi mis vanemad teha saavad on see, et annavad enda lapsele piki pead, kuna too nii loll oli ja raha raiskas sellisele asjale.

Muutis Meelis, 14 september 2008 - 17:19.


#33
Kevva.

    Liige

  • auliige
  • Postitusi:10 097
  • Liitus:18 juuni 2007
  • Sugu:mees
no aga kas mitte pangakontole ei jää mingi märge et on niipalju raha ülekandnud või mitte ?
Kui jääb siis jällegi tema saab seda tõestust näidata,

#34
Scoop

    Liige

  • liige
  • Postitusi:180
  • Liitus:12 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Wolli, 14 sept 2008, 18:11, kirjutas:

Inimesi on igasuguseid, mõned võivad vabalt sellise asja kohtuni välja ajada...
Kui sa sellise asjaga tegeled, siis peaksid kõiki riske teadma...

Scoopile veel seda, et kui sa tahad teada, kas sul on seaduste järgi kohustus see "asi" tagasi osta. Siis vastuseks on Jah. Kui ei taha probleeme...

Miks? Kõik algab lepingust ja arve koostamisest. Neid sul vist tehtud ei olnud.
Kas andsid talle "asjaga" tutvumiseks aega? Vist ei andnud? Seega on tal õigus ettemakstud summa tagasi küsida

§ 213. Ostuhinna tasumise kohustus
(3) Ostja ei pea tasuma ostuhinda enne, kui tal on olnud võimalus asi üle vaadata, välja arvatud juhul, kui kokkulepitud üleandmis- või tasumisviisist tulenevalt ei ole see võimalik.

(4) Tarbijalemüügi puhul ei või ostjat kohustada ettemaksuks enam kui poole ulatuses ostuhinnast.

---

(4) Tagasiostu puhul eeldatakse, et tagasiostuhinnaks on hind, millega ese müüdi.



Pmst. ei ole juriidiliselt hea seda asja seaduslikult proovida ajada, kaotajaks jääksid sina, kuna "asja" müük on tegelikult illegaalne.

Sellepärast ma ei saagi aru, miks sa proovid seda seaduslikult ajada...

Ütle siis kohe, et sa ei taha talle raha tagasi anda.

Vaata postitust





Wolli, 14 sept 2008, 18:16, kirjutas:

Panga väljavõte on juba täiesti arvestatav tõestusmaterjal...
Kui ta acci eest raha ei maksnud, huvitav miks siis üks alaealine peaks täiskasvanule 4000 maksma??  :D

Vaata postitust




Bold peaks olema piisav vastus. Mis puudub raha tagasiandmisse, siis teeksin seda enam kui hea meelega, kui mina saaksin oma kauba kätte samas olukorras, mis ta oli enne müüki, aga see on võimatu.
Ma ei tea, annetus ehk. Kas tõesti soovid väita, et kui ma kannan mingile suvalisele inimesele niisama 4000, siis ma saan seda tagasi nõuda? :)
Üks Scoop jõuab rohkem küsida kui 10 398 registreerunud kasutajat vastata.

#35
Wolli

    The All-Seeing Eye

  • auliige
  • Postitusi:12 510
  • Liitus:30 dets 2003
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu Viljandi Tallinn

Defexer, 14 sept 2008, 19:23, kirjutas:

no aga kas mitte pangakontole ei jää mingi märge et on niipalju raha ülekandnud või mitte ?
Kui jääb siis jällegi tema saab seda tõestust näidata,

Vaata postitust




Jääbki... sellepärast tekitabki see kahtlust... et miks üks alaealine peaks täiskasvanule 4 tonnise ülekande tegema... kui selgitusse midagi kirjutatud pole.. Isegi see äratab kahtlust...

Scoop, 14 sept 2008, 19:24, kirjutas:

Ma ei tea, annetus ehk. Kas tõesti soovid väita, et kui ma kannan mingile suvalisele inimesele niisama 4000, siis ma saan seda tagasi nõuda?  :D

Vaata postitust




Suvalisele sa kanda ei saa... Nimi ja konto number peavad ühilduma.. seega ei saa toksida sisse suvalist nime ja kontonumbrit...

Jah, raha saad sa tagasi nõuda küll!

#36
Meelis

    ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤

  • liige
  • Postitusi:7 459
  • Liitus:07 dets 2005
  • Sugu:mees
Suitsu müümine on üldse teine asi.

RS Acci müümine on mainitud ära RUNESCAPE reeglites, mitte Eesti seadustikus. Ja acci müües saab see kasutaja bänni. Nii et jah, see illegaalsuse värk ei aita ostjat mitte mingil määral.


Kui ta siin väga palju nutab, siis saab kasutaja lihtsalt bänni ja tüüp jääb enda 4000.-'st ka ilma. Parem olgu vait ja leppigu enda kasutajaga.

Paljud tatikad teevad seda. Ostavad ulme accounti rikka pangaga. Lasevad asjad rotti ja siis tahavad kasutajat tagasi müüa, ähvardades vanematega.

Muutis Meelis, 14 september 2008 - 17:27.


#37
muhemees

    Vana Hea

  • liige
  • Postitusi:6 434
  • Liitus:07 juuli 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Nabubna
on väga ebatõenäoline, et asi läheb juriidiliseks...igal juhul ära seda ise sinnapoole aja. kui vanemad tahavad rääkida, siis seletagi asi ära nii nagu kõik oli, näita msn loge jm, see näitab, et tehing oli nii legaalne kui antud olukorras võimalik. ära kindlasti vanemaid bloki, muidu võidki jätta mingi petise mulje. ja kui vanemad hakkavad raha tagasi nõudma, paku kõigepealt kompromissi, nt et maksad tagasi ainult poole rahast vms, kuna nende laps on siiski tehingus süüdi ja sina pole midagi valesti teinud(v.a müünud online acci)

Ega's midagi, hea et sedagi.


#38
Wolli

    The All-Seeing Eye

  • auliige
  • Postitusi:12 510
  • Liitus:30 dets 2003
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu Viljandi Tallinn
Ma ei saa aru nüüd... sa tahad raha tagasi anda ja oma kasutajat samas seisukorras tagasi saada... Miks sa ootad et tema vanemad SINUGA ühendust võtaksid???

Võta ise ühendust ja ütle et tahad kõike endises seisukorras tagasi saada, sellisel juhul kannad ka talle nende raha täies ulatuses tagasi...

Kui sa oma kasutajat endises seisukorras tagasi ei saa, lepite siis omavahel kokku kas maksad vähem raha tagasi või ei maksa üldse midagi ja kasutaja jätavad omale...

Sul on igati mõistlik seda asja ajada selle lapse vanematega, kui tema endaga...
Sest see laps võib oma vanematele ükskõik mida pähe ajada...

#39
Scoop

    Liige

  • liige
  • Postitusi:180
  • Liitus:12 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Wolli, 14 sept 2008, 18:32, kirjutas:

Ma ei saa aru nüüd... sa tahad raha tagasi anda ja oma kasutajat samas seisukorras tagasi saada... Miks sa ootad et tema vanemad SINUGA ühendust võtaksid???

Võta ise ühendust ja ütle et tahad kõike endises seisukorras tagasi saada, sellisel juhul kannad ka talle nende raha täies ulatuses tagasi...

Kui sa oma kasutajat endises seisukorras tagasi ei saa, lepite siis omavahel kokku kas maksad vähem raha tagasi või ei maksa üldse midagi ja kasutaja jätavad omale...

Sul on igati mõistlik seda asja ajada selle lapse vanematega, kui tema endaga...
Sest see laps võib oma vanematele ükskõik mida pähe ajada...

Vaata postitust




My bad, väljendasin end enne valesti. Ma mõtlesin selle ootamise all seda, kuna tema vanemad vastavad. Ma saatsin talle kirja, et tahan tema vanematega suhelda, aga vastust pole tulnud. :D
Üks Scoop jõuab rohkem küsida kui 10 398 registreerunud kasutajat vastata.

#40
muhemees

    Vana Hea

  • liige
  • Postitusi:6 434
  • Liitus:07 juuli 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Nabubna

Scoop, 14 sept 2008, 18:38, kirjutas:

My bad, väljendasin end enne valesti. Ma mõtlesin selle ootamise all seda, kuna tema vanemad vastavad. Ma saatsin talle kirja, et tahan tema vanematega suhelda, aga vastust pole tulnud.  :D

Vaata postitust



kuna ta enne vastas koheselt kirjadele ja nüüd blokib, siis eeldan, et vanemate jutt on bs...ilmselt on tegu tavalise scammeriga nagu Meelis mainis

Ega's midagi, hea et sedagi.






1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat