Hüppa postitusele

Change

Ülikool & tulevik


Sellel teemal on 4706 vastust

#61
cydoor

    Ima spyware!

  • liige
  • Postitusi:912
  • Liitus:16 dets 2003
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Aachen

Streamer2, 21 mai 2010, 13:47, kirjutas:

Keegi Tartu Ülikooli arvutitehnikaga on kokku puutunud või oskab midagi rääkida?

Vaata postitust



Palju matemaatikat. Paljuuuuu.....
Mul üks klassivend läks sinna eelmine aasta ja loobus pärast esimest aastat.


Ise õpin keemiat.

#62
merkuhh

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:98
  • Liitus:04 juuli 2008
  • Sugu:naine
Ma tahaks Tartus soome-ugri keeleteadust või ajalugu õppida. Kõik oleneb punktidest. Kui saan oodatust kõrgemad punktid, siis oleks ajalugu esimene valik, aga kui ei lähe nii hästi, siis ilmselt soome-ugri. Nõme teadmatus :(

#63
iAddict

    *

  • liige
  • Postitusi:1 226
  • Liitus:27 dets 2009
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Oleks soov kunagi arhitektuuri õppima minna.. Keegi teab kus seda õpetatakse ja mis oleks nõuded?
Your heart starts beating faster. The room starts feeling colder. The sweat bursts out like a million fountains in your skin. It's worse than bad...
Someone just made fun of you on the internet.

#64
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
EKAs õpetatakse arhitektuuri

http://www.artun.ee/...st&main_id=1340
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#65
Alfonzo

    dawg

  • liige
  • Postitusi:2 741
  • Liitus:05 mai 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Hetkel olen dilemma ees, kas bioloogia või geenitehnoloogia või siis proviisor.Ma vaatasin, et peale biola bakalaureust saab magistris päris huvitavaid asju õppida.Samas geenitehnoloogia on tuleviku värk ja samas ka huvitav.Ja ravimitega mässamine on ka huvitav ning mingis ravimifirmas töödata oleks solid.Any suggestions?
Postitas pildi

#66
muhemees

    Vana Hea

  • liige
  • Postitusi:6 434
  • Liitus:07 juuli 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Nabubna

HallPea Al, 22 mai 2010, 14:21, kirjutas:

Hetkel olen dilemma ees, kas bioloogia või geenitehnoloogia või siis proviisor.Ma vaatasin, et peale biola bakalaureust saab magistris päris huvitavaid asju õppida.Samas geenitehnoloogia on tuleviku värk ja samas ka huvitav.Ja ravimitega mässamine on ka huvitav ning mingis ravimifirmas töödata oleks solid.Any suggestions?

Vaata postitust



ise olin eelmine aasta ka kahevahel - kas bioloogia või geenitehnoloogia...valisin bioloogia ja absoluutselt ei kahetse. selles suhtes, et geenitehnoloogia on üpris konkreetne ala, samas bioloogias õpid sa väääga erinevaid asju 3 aasta jooksul ja kui hetkel veel kindel pole, mida hiljem edasi tahad õppida, siis on bioloogia väga hea valik, kuna sellega saab üpriski erinevatele erialadele edasi minna magistrisse.

Ega's midagi, hea et sedagi.


#67
Alfonzo

    dawg

  • liige
  • Postitusi:2 741
  • Liitus:05 mai 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Mkay, tänud nõuande eest.Keegi juhuslikult proviisori olemusest teab midagi põnevat rääkida?
Postitas pildi

#68
Timka

    Liige

  • liige
  • Postitusi:546
  • Liitus:22 jaan 2008
  • Asukoht:;)
Sihin TÜ Türi kolledzi poole,sest vist ainuke kuhu ma oma tagasihoidlike tulemustega sisse saan.Igaljuhul keskonnakorralduse eriala.Kui RE kohale ei saa,siis olen mõelnud ka sõjakooli peale.Eriti hull on just see,et tahe õppida keskkonnakorraldust on väga suur.OLen juba lapsest saadik tahtnud loodus erialaga tegelema hakata.Tähtis pole ju raha,vaid töö mida naudid!Tõeliselt meeldiv oleks olla tulevane keskkonnakaitse/kalakaitse inspektor,hiljem võibolla tegelane keskkonnaministeeriumis.Igaljuhul kui saan sisse,siis plaan kindlasti ka magistrisse hiljem minna.Maaülikooli saaks ka vist sisse,aga seal ei ole selliseid erialasi,mida sooviks õppida.Tahaks näiteks ihtoloogiks võibolla õppida,aga ma ei kujuta ettegi,kus seda saab.
Kuulan tarku nõuandeid keskkonnakorralduse erilalt..


//edit Tean jah,et on,aga sellega tulevikus vist eriti ei teeni..

Muutis Timka, 22 mai 2010 - 22:19.

Postitas pildi


You probably think that I am not a nice person... And you are right.
Get big or die trying.

#69
Kristjan

    kfb

  • liige
  • Postitusi:4 582
  • Liitus:16 dets 2003
  • Sugu:mees
maaülikoolis on kalakasvatuse eriala.
I like my whisky old and my women young.

#70
Kaunter

    Liige

  • liige
  • Postitusi:5 118
  • Liitus:20 nov 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Õpin TTÜ-s füüsikat... Tulevik on võrdlemisi ebaselge. :(

#71
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Väikse teenena inimestele kes tahavad(või peavad) Tartu Ülikoolis akadeemilist testi teha ja tahavad harjutada selleks, võin jagada materjali, mida ei ole võimalik mitte kuskilt saada enam - 2005-2007 akadeemilise testi vastuseid.

Spoiler


Ülikool pole neid kunagi väljastanud ega kuskile üles laadinud, kuni 2007 oli võimalik ülikooli kohapeale minnes nendega tutvuda ja veidike vaadata asja, aga viimased 3 aastat ei saa neid isegi näha enam kuskilt, nii et tegu on viimaste vastustega, mille pealt üldse harjutada on võimalik.

Ehk kulub ära kellelgi :(
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#72
Newb Killer.

  • liige
  • Postitusi:4 494
  • Liitus:24 apr 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:In your mom's bedroom.^^
Mul endal kodus 2004 a. akadeemiline test, peaks mõnipäev läbi tegema. Sul juhuslikult 2004 a. vastuseid pole üleslaadida ? Oleks tänulik. :(

Ise proovin TÜ psühholoogiasse, aga pole väga kindel kas saan sisse, sõltub eksamitest.
Oskab keegi öelda muidu, kas on lootust üldse sisse saada, kui
kirjandi tulemus ~60 punni, inglise keel ~70 punni ning akadeemilises testis ning eriala katses saan ala pooled punktid, kas on lootust sisse saada? :unsure:

Võib olla veits raske nii ennustada aga no, loodame parimat!

#73
Sander

    Mighty as...

  • auliige
  • Postitusi:3 044
  • Liitus:13 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnumaa/Tallinn
Füsioteraapiat mõtlesin TÜ`sse
Eks näeb, kuidas eksamid lähevad.

Lävend on 80 ja tasuta koht algab al. 87 punktist. :/
Bend if you must, but never brake!

#74
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Newb K1ller, 23 mai 2010, 23:42, kirjutas:

Mul endal kodus 2004 a. akadeemiline test, peaks mõnipäev läbi tegema. Sul juhuslikult 2004 a. vastuseid pole üleslaadida ? Oleks tänulik. :(

Ise proovin TÜ psühholoogiasse, aga pole väga kindel kas saan sisse, sõltub eksamitest.
Oskab keegi öelda muidu, kas on lootust üldse sisse saada, kui
kirjandi tulemus ~60 punni, inglise keel ~70 punni ning akadeemilises testis ning eriala katses saan ala pooled punktid, kas on lootust sisse saada? :unsure:

Võib olla veits raske nii ennustada aga no, loodame parimat!

Vaata postitust



Eip, ainult 2005, 2006 ja 2007. Kõik testid alates 2005 aastast on tartu ülikooli kodulehel olemas muidu, ainult vastuseid ei ole võimalik mitte kuskilt saada enam.

EDIT:
Nende eksamitulemustega, pead sa akadeemilise testi ja eriala katse mõlemad vähemalt 60 puntki saama. Samas ei tea ma mitte ühtegi inimest kes eriala katse alla 50 punkti mõne sots. teaduskonna erialakatsel oleks saanud.. nii et selles on kuskil 70 puntki täiesti keskmine tulemus, kui sind see asi päriselt huvitab ja sul ka vähegi eeldust on.

Muutis XchopperX, 23 mai 2010 - 23:35.

I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#75
K

    Liige

  • liige
  • Postitusi:8 762
  • Liitus:12 jaan 2005
  • Sugu:mees

XchopperX, 23 mai 2010, 23:21, kirjutas:

Väikse teenena inimestele kes tahavad(või peavad) Tartu Ülikoolis akadeemilist testi teha ja tahavad harjutada selleks, võin jagada materjali, mida ei ole võimalik mitte kuskilt saada enam  - 2005-2007 akadeemilise testi vastuseid.

Spoiler


Ülikool pole neid kunagi väljastanud ega kuskile üles laadinud, kuni 2007 oli võimalik ülikooli kohapeale minnes nendega tutvuda ja veidike vaadata asja, aga viimased 3 aastat ei saa neid isegi näha enam kuskilt, nii et tegu on viimaste vastustega, mille pealt üldse harjutada on võimalik.

Ehk kulub ära kellelgi :(

Vaata postitust


Akadeemilist testi saab netis ka lahendada, ütleb tulemuse ning kas see on üle või alla keskmise.
Juhised:
http://www.sh.ut.ee/781048

Muutis Kassu, 24 mai 2010 - 01:09.


#76
opz

    Scout

  • liige
  • Postitusi:1 376
  • Liitus:10 aug 2008
  • Sugu:mees
Keegi on ka rakenduslikku k6rgharidust 6ppima läinud? V6i on huvi?
Ise plaanin rakenduslikku 6ppima minna, puhtalt mitte viitsimise pärast eelnevalt yleyldist aasta otsa taguda..
Olen täieliku dilemma ees, mida minna 6ppima, aga umbkaudne tuleviku plaan on silme ees.
Hotellindus, ärijuhtimine, ettev6tlus, turismindus jms. Ehk siis kaugel tulevikus tahaks omada mitmeid hotelle, tegeleda turismindusega, korraldada reise.... alustuseks v6ibolla campingud, matkarajad jms...

Ehk keegi sai mu m6ttejooksust aru ja oskab miskit soovitada?

eksamitulemuste keskmine jääb 70p kanti.
Postitas pildi

#77
Mäkk

    Modeliitmäkk

  • auliige
  • Postitusi:7 468
  • Liitus:16 juuni 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:UT
http://www.pc.ut.ee/...stumine/turism/
Postitas pildi
“Whereof one cannot speak, thereof one must be silent.”
― Ludwig Wittgenstein

#78
Fabulous

    champagne and disco

  • liige
  • Postitusi:2 247
  • Liitus:08 juuni 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Kuidas seda vastuvõtulävendit arvutatake? Oletame näiteks, et erialal, kuhu ma tahan minna on kirjandi osakaal 25%, võõrkeele osakaal 25% ja matemaatika osakaal 50%. Eelarvelise õppekoha lävend on 70.

#79
merkuhh

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:98
  • Liitus:04 juuli 2008
  • Sugu:naine

Razor, 2 juuni 2010, 20:24, kirjutas:

Kuidas seda vastuvõtulävendit arvutatake? Oletame näiteks, et erialal, kuhu ma tahan minna on kirjandi osakaal 25%, võõrkeele osakaal 25% ja matemaatika osakaal 50%. Eelarvelise õppekoha lävend on 70.

Vaata postitust





Mine ülikooli lehele, seal ju lävendikalkulaator olemas ;)

#80
Sander

    Mighty as...

  • auliige
  • Postitusi:3 044
  • Liitus:13 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnumaa/Tallinn

opz-, 2 juuni 2010, 19:50, kirjutas:

Keegi on ka rakenduslikku k6rgharidust 6ppima läinud? V6i on huvi?
Ise plaanin rakenduslikku 6ppima minna, puhtalt mitte viitsimise pärast eelnevalt yleyldist aasta otsa taguda..
Olen täieliku dilemma ees, mida minna 6ppima, aga umbkaudne tuleviku plaan on silme ees.
Hotellindus, ärijuhtimine, ettev6tlus, turismindus jms. Ehk siis kaugel tulevikus tahaks omada mitmeid hotelle, tegeleda turismindusega, korraldada reise.... alustuseks v6ibolla campingud, matkarajad jms...

Ehk keegi sai mu m6ttejooksust aru ja oskab miskit soovitada?

eksamitulemuste keskmine jääb 70p kanti.

Vaata postitust



See on ainult minu arvamus preagu ja seda ei maksa kritiseerivalt võtta.Igatahes pole minu arvates turismi, ärijuhtimist ja muud sarnast väga mõtet õppima minna.
Miks?Need on sellised asjad, kus anne peaks sünnist saati kaasas olema(Ma ei väida, et sul seda pole).Nagu ma aru saan, sulle meeldib see valdkond ja sa tahad sellega tegeleda.Minu arvates saab ettevõtluse ja ärijuhtimisega vabalt tegeleda ka siis kui sa pole seda koolis massiliselt õppinud.

Leian, et piisab ka sellest kui sa mõne muu kasuliku ameti ära õpid ja hiljem ettevõtlusega tegeled.Tee erinevaid töid, katsu igas valdkonnas palju kogemusi saada.Võimaluse korral küsi nõu ja abi juhtidelt, kelle firmas sa töötad.(on olemas häid inimesi, kes on nõus aitama - muidugi on ka vastandeid).Las nad räägivad sulle kuidas nad alustasid, miks jne...Lõpuks peaks sul olema piisav kogemustepagas ja ühel heal päeval, kui su pähe on tulnud hea idee, katsu sellega vaikselt algust teha.

Näiteks, minu vanaema on ettevõtja.Tal on firma, mis tegeleb toitlustamisega.
Igatahes, ma teen talle erinevaid pabereid ja neid on terve hulk, see õpetab mulle asju kuidas peaks käima algne paaberimajandus, kellel seda vaja on ja mis kurja sellest tulla võib.Lisaks sellele olen ma vahepeal baaris töötanud, õpin klientidega suhtlema ning näen kuidas asjad toimivad.Hoolitsen ettevõtte ümbruse eest - pügan hekki, niidan muru, pühin parklat, parandan derassi jne.Varsti teen ehk süüa ka :D.

Aga igatahes kui lähed õppima, siis edu :lol:!
Bend if you must, but never brake!





2 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 2 külalist, 0 anonüümset kasutajat