Hüppa postitusele

Change

Ülikool & tulevik


Sellel teemal on 4706 vastust

#81
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Razor, 2 juuni 2010, 20:24, kirjutas:

Kuidas seda vastuvõtulävendit arvutatake? Oletame näiteks, et erialal, kuhu ma tahan minna on kirjandi osakaal 25%, võõrkeele osakaal 25% ja matemaatika osakaal 50%. Eelarvelise õppekoha lävend on 70.

Vaata postitust



ütleme et su eksamite tulemused on sellised:
kirjand - 80
võõrkeel - 90
matemaatika - 75

sinu antud lävend moodustub järgnevalt: 80x0.25 + 90x0.25 + 75x0.50 = 82 ja sa oled edukalt lävendi ületanud.
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#82
Alfonzo

    dawg

  • liige
  • Postitusi:2 741
  • Liitus:05 mai 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Siiski siiski, mate normaalne tulemus andis lootust.Kui nüüd kirjand ja inka oleksid vastavalt 80+ ja 85+, ja siia juurde vel lisada kuldmedal(+3p), siis peaks piisavalt hea lävendiskoori saama, et arstiteaduskonda minna.Jube pikk õppimisaeg, aga see-eest huvitav töö ja väga hea palk.
Postitas pildi

#83
Alexxa

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:25
  • Liitus:03 apr 2010
  • Sugu:naine
ma lõpetan TÜ majandusteaduskonna sellel aastal. kõigile, kes sotsiaalteadusi õppima plaanivad minna, siis soovitan enne põhjalikult tutvuda, mida te täpselt õppima hakkate. mulle on jäänud tunne, et loodus- ja humanitaarteaduste puhul on inimestel rohkem aimu, mis neid ees ootab. Majandust, psühhooogiat, õigust jms minnakse õppima pigem sellepärast, et see tundub lahe ja annab head väljavaated tulevikuks :D:D

majanduse kohta võin öelda, et see on väga RASKE ja mis veel hullem, siis enamjaolt igav :D nii, et kui häid tulemusi sihite, siis olge valmis ennast õppima sundima :lol:

#84
Mäkk

    Modeliitmäkk

  • auliige
  • Postitusi:7 468
  • Liitus:16 juuni 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:UT

HallPea Al, 2 juuni 2010, 22:36, kirjutas:

Siiski siiski, mate normaalne tulemus andis lootust.Kui nüüd kirjand ja inka oleksid vastavalt 80+ ja 85+, ja siia juurde vel lisada kuldmedal(+3p), siis peaks piisavalt hea lävendiskoori saama, et arstiteaduskonda minna.Jube pikk õppimisaeg, aga see-eest huvitav töö ja väga hea palk.

Vaata postitust



No kui umbes 86-87 lävendipunkti saad, siis võid kergemalt hingata, 83-85 vahel peab pöialt hoidma.
Postitas pildi
“Whereof one cannot speak, thereof one must be silent.”
― Ludwig Wittgenstein

#85
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Alexxa, 2 juuni 2010, 23:08, kirjutas:

ma lõpetan TÜ majandusteaduskonna sellel aastal. kõigile, kes sotsiaalteadusi õppima plaanivad minna, siis soovitan enne põhjalikult tutvuda, mida te täpselt õppima hakkate. mulle on jäänud tunne, et loodus- ja humanitaarteaduste puhul on inimestel rohkem aimu, mis neid ees ootab. Majandust, psühhooogiat, õigust jms minnakse õppima pigem sellepärast, et see tundub lahe ja annab head väljavaated tulevikuks :lol::D

Vaata postitust



sots-teadustega ongi tegelikult nii, et ega sa ei saagi täpselt aimu mida sa õppima lähed enne kui sa juba õpid seda. Vähemasti minu puhul oli küll nii.. ajakirjandus tundus põnev ja huvitav, aga pärast esimest semestrit oli juba hoopis teine pilt nii erialast kui ka ajakirjandusest kui sellest mida ma üldse siia tegema tulin.

Samas on see teistest erialadest tublisti suurem pingutus sissesaamiseks minu arust igati asja väärt, väga väike protsent on sots-teaduskonnas neid kes ära lähevad ja peaaegu olematu on ka väljakukkujate protsent.

Sots-teaduste eeliseks on see, et lisaks mingile eriala laadsele asjale, saada sa ka väga tugevalt sellist haridust mille põhjal võib kuhu iganes tööle minna, psühholoogia, sotsioloogia, kommunikatsioon.. sisuliselt on terve tööturg avatud pärast mõne sots-teaduse lõpetamist. Ja sots-teadustest näiteks saab peaaegu kõikidesse magistri erialadele edasi minna, erinevalt teistest erialadest, kus edasiminek on tublisti piiratud.
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#86
oux

    Liige

  • liige
  • Postitusi:171
  • Liitus:26 mai 2006
  • Asukoht:võru
Tekkis küsimus, palju on koole ja alasid, milles läheb edasiõppimiseks vaja iseloomustust? Endale pole praegu ühetegi sellist silma jäänud ning pole sellest huvitnud eriti, kuid kas on mõttekas siiski lasta see valmis kirjutada või saab seda ka pärast lasta teha, juhul kui vaja on?

#87
Alfonzo

    dawg

  • liige
  • Postitusi:2 741
  • Liitus:05 mai 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Mul on hetkel dilemma ajateenistusega.Kui üldse minna, siis tahaks kohe nüüd sügisel minna ja asjaga ühele poole saada.Plaan on aga TÜsse arstiteaduskonda minna ja teadupärast võtab see kogu õppimisprotsess seal umbes 10 aastat(no olenevalt ambitsioonidest muidugi).Nii, kuna ma prageu olen pmslt 19, siis lõpetaksin ma õppimise seal vanuses 28/29, mis jääb juba ajateenistuse sellest vanuseeast välja.Siit küsimus, kui ma läheks kohe nüüd sügisel sõjaväkke ja oleks reaalselt õppimisega seotud järgmised 10 aastat, kas siis ma peaksin ikkagi sõjaväkke minema v?
Postitas pildi

#88
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

HallPea Al, 16 juuni 2010, 12:10, kirjutas:

Mul on hetkel dilemma ajateenistusega.Kui üldse minna, siis tahaks kohe nüüd sügisel minna ja asjaga ühele poole saada.Plaan on aga TÜsse arstiteaduskonda minna ja teadupärast võtab see kogu õppimisprotsess seal umbes 10 aastat(no olenevalt ambitsioonidest muidugi).Nii, kuna ma prageu olen pmslt 19, siis lõpetaksin ma õppimise seal vanuses 28/29, mis jääb juba ajateenistuse sellest vanuseeast välja.Siit küsimus, kui ma läheks kohe nüüd sügisel sõjaväkke ja oleks reaalselt õppimisega seotud järgmised 10 aastat, kas siis ma peaksin ikkagi sõjaväkke minema v?

Vaata postitust



Arsti "baka" kestab minu teada ju 6 aastat.. mis tähendab, et sul saab see enne läbi kui sa 27 saad..
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#89
Alfonzo

    dawg

  • liige
  • Postitusi:2 741
  • Liitus:05 mai 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
A peale 6te aastat tuleb ju veel see spetsialiseerumine mingile kindlale valdkonnale seal.Täna just perearst ütles, et kirurgiks läheb õppimine mingi 11 aastat.
Postitas pildi

#90
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

HallPea Al, 16 juuni 2010, 16:18, kirjutas:

A peale 6te aastat tuleb ju veel see spetsialiseerumine mingile kindlale valdkonnale seal.Täna just perearst ütles, et kirurgiks läheb õppimine mingi 11 aastat.

Vaata postitust



läheb, aga vahepeal on üleminek teisele astmele ju.. nagu bakast magistrisse sisuliselt.. ma ei ole kindel kas lastakse pikendada nii kui pikenduse pärast läheks üle ajateenistuse piiraja.
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#91
muhemees

    Vana Hea

  • liige
  • Postitusi:6 434
  • Liitus:07 juuli 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Nabubna
ajateenistusest saab võtta pikendust ainult 3 aastat imo...kui selle ajaga baka ära teed, siis teed, kui ei, siis käid vahepeal teenistuses ära

Ega's midagi, hea et sedagi.


#92
G.B.

    hold my calls, trippin balls

  • liige
  • Postitusi:8 724
  • Liitus:24 sept 2004
  • Sugu:mees
Keegi TLÜ kohta täpsemalt oskab rääkida midagi?
Probleem selles, et ma saaks Tartus suht paljudele RE kohtadele, sh inglise filli kuhu ma tahaks minna.
Aga ma tahaks inglise filli minna Tallinna Ülikoolis, seega mind huvitab see, kas keegi äkki teab konkurentsi seal sellele 14 tasuta kohale, sest maksta ma ka ei viitsi kui ma mujal saaks tasuta.
Idee poolest on ju TÜ's inglise filli lävend nii kõrgeks aetud, et targemad peaks siia tulema kõik, aga ma ei teagi.
I've dated girls uglier than you for breakfast.

#93
muhemees

    Vana Hea

  • liige
  • Postitusi:6 434
  • Liitus:07 juuli 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Nabubna

G.B., 17 juuni 2010, 18:00, kirjutas:

Keegi TLÜ kohta täpsemalt oskab rääkida midagi?
Probleem selles, et ma saaks Tartus suht paljudele RE kohtadele, sh inglise filli kuhu ma tahaks minna.
Aga ma tahaks inglise filli minna Tallinna Ülikoolis, seega mind huvitab see, kas keegi äkki teab konkurentsi seal sellele 14 tasuta kohale, sest maksta ma ka ei viitsi kui ma mujal saaks tasuta.
Idee poolest on ju TÜ's inglise filli lävend nii kõrgeks aetud, et targemad peaks siia tulema kõik, aga ma ei teagi.

Vaata postitust



ma ületasin inglise keele lävendi seal täpselt 10 punktiga ja lõppjärjestuses olin 90.+ kohal :) alla 91-92 punktiga ei ole mõtet sinna kandideerima hakata lootusega sisse saada. (vb-olla see aasta on natuke vähem inimesi, a ma usun, et tase on sama kõrge)
sõbral oli eelmine aasta 92,x punkti ja sai sisse sinna.

//:RE kohast siis käib jutt

Muutis muhemees666, 17 juuni 2010 - 17:06.

Ega's midagi, hea et sedagi.


#94
Külaline_A-ROD_*

  • külalised
  • Liitus:--
Ma ei tea, ei tea, ei tea.. mõtteid on päris mitmeid.

Üks asi on kindel - Tartu Ülikooli ma lähen, aga et mida õppima - seda ei tea..

Vaatasin ajakirjandust eile..no täiesti kohutav oli see akadeemiline test ju..minu jaoks täiesti võimatu näiteks.

Siis olen õigust vaadanud..sisse saaksin vast, aga vb ei taha sellepärast, et seal konkurents tulevikus töökohale liiga suur, st. et liiga paljud on juura peal väljas.

Siis on veel midagi majandusteaduskonnast, sest onul on praegu doktorikraad käsil majanduses.


///mis te arvate?

Muutis A-ROD, 17 juuni 2010 - 17:48.


#95
G.B.

    hold my calls, trippin balls

  • liige
  • Postitusi:8 724
  • Liitus:24 sept 2004
  • Sugu:mees

muhemees666, 17 juuni 2010, 18:06, kirjutas:

ma ületasin inglise keele lävendi seal täpselt 10 punktiga ja lõppjärjestuses olin 90.+ kohal :) alla 91-92 punktiga ei ole mõtet sinna kandideerima hakata lootusega sisse saada. (vb-olla see aasta on natuke vähem inimesi, a ma usun, et tase on sama kõrge)
sõbral oli eelmine aasta 92,x punkti ja sai sisse sinna.

//:RE kohast siis käib jutt

Vaata postitust



Nuja, kui seda nõmedat kolmandat ainet ei oleks seal 20% ulatuses, siis oleks mul 93,5 see.
Kolmas aine tõmbab mingi 89,5 vms peale.

Sitt lugu raisk. Tallinnas mujal ei saa midagi humanitaarset õppida?
Täiesti homo lugu...TÜ'sse saab nüüd sisse ja TLÜ'sse ei saa...
I've dated girls uglier than you for breakfast.

#96
J.

    Such title

  • liige
  • Postitusi:1 322
  • Liitus:05 apr 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Mis te arvate Tallinna Tehnikakõrgkoolis õpitavast rakendusarhitektuurist?

Postitas pildi


#97
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

A-ROD, 17 juuni 2010, 18:09, kirjutas:

Ma ei tea, ei tea, ei tea.. mõtteid on päris mitmeid.

Üks asi on kindel - Tartu Ülikooli ma lähen, aga et mida õppima - seda ei tea..

Vaatasin ajakirjandust eile..no täiesti kohutav oli see akadeemiline test ju..minu jaoks täiesti võimatu näiteks.

Siis olen õigust vaadanud..sisse saaksin vast, aga vb ei taha sellepärast, et seal konkurents tulevikus töökohale liiga suur, st. et liiga paljud on juura peal väljas.

Siis on veel midagi majandusteaduskonnast, sest onul on praegu doktorikraad käsil majanduses.
///mis te arvate?

Vaata postitust



Pole see akadeemiline test nii keeruline midagi.. teadmistega on seal väga vähe pistmist, suurem osa on loogiline mõtlemine ja seostamise võime. Ja sisse saamiseks pole mingit erilist skoori vaja ka ju.. kui eksamid on enamvähem hästi tehtud piisab kuskilt 60-65 puntkist.
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#98
Külaline_A-ROD_*

  • külalised
  • Liitus:--

XchopperX, 17 juuni 2010, 22:43, kirjutas:

Pole see akadeemiline test nii keeruline midagi.. teadmistega on seal väga vähe pistmist, suurem osa on loogiline mõtlemine ja seostamise võime. Ja sisse saamiseks pole mingit erilist skoori vaja ka ju.. kui eksamid on enamvähem hästi tehtud piisab kuskilt 60-65 puntkist.

Vaata postitust




Mis see sissesaamispiir akadeemilisel peab olema? 40 ei olnud w? Ma lugesin, et 80p+ teevad 35 tükki aastas 1200st..

#99
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

A-ROD, 17 juuni 2010, 22:50, kirjutas:

Mis see sissesaamispiir akadeemilisel peab olema? 40 ei olnud w? Ma lugesin, et 80p+ teevad 35 tükki aastas 1200st..

Vaata postitust



jah, sots. teaduskonnas on vähemasti 40 punkti vaja saada akadeemilisel testil et üldse erialakatsele pääseda.

ma ütleks et kuni 60 punkti ei ole küll väga keeruline teha.. üle 70 ja üle 80 teha on juba natuke keerulisem, aga mitte võimatu, ma ise sain 78 näiteks. Jagaks ma midagi nendest andmete piisavuse ülesannetest, siis oleks üle 80 teinud, aga ma panin need kõik täiesti lampi, sest ma lihtsalt ei saa mitte midagi aru nendest.. ei ole sellist matemaatilist mõtlemist mul.

Proovi läbi teha see test näiteks ja vaata kuidas on. Selle tegemiseks oli vist 3 tundi aega, nii et mõtlemiseks on aega rohkem kui küll.
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#100
KeegiKolmas

    Liige

  • liige
  • Postitusi:4 074
  • Liitus:16 nov 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Mul on siseinfot, et meie foorumi Alexxa lõpetas täna Tartu Ülikoolis Majanduse Bakalauruse :)





2 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 2 külalist, 0 anonüümset kasutajat