Hüppa postitusele

Change

Ülikool & tulevik


Sellel teemal on 4706 vastust

#101
K

    Liige

  • liige
  • Postitusi:8 762
  • Liitus:12 jaan 2005
  • Sugu:mees

XchopperX, 17 juuni 2010, 23:15, kirjutas:

jah, sots. teaduskonnas on vähemasti 40 punkti vaja saada akadeemilisel testil et üldse erialakatsele pääseda.

ma ütleks et kuni 60 punkti ei ole küll väga keeruline teha.. üle 70 ja üle 80 teha on juba natuke keerulisem, aga mitte võimatu, ma ise sain 78 näiteks. Jagaks ma midagi nendest andmete piisavuse ülesannetest, siis oleks üle 80 teinud, aga ma panin need kõik täiesti lampi, sest ma lihtsalt ei saa mitte midagi aru nendest.. ei ole sellist matemaatilist mõtlemist mul.

Proovi läbi teha see test näiteks ja vaata kuidas on. Selle tegemiseks oli vist 3 tundi aega, nii et mõtlemiseks on aega rohkem kui küll.

Vaata postitust

TBH ma pole veel kedagi näinud, kes oskaks kasvõi ühte neist andmete piisavuse ülesannetest. Ma eeldan, et neil on keskmine nii madal, et nad ei tõmba punkte palju alla (kõik käib keskmise järgi ju).

#102
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Kassu, 18 juuni 2010, 00:25, kirjutas:

TBH ma pole veel kedagi näinud, kes oskaks kasvõi ühte neist andmete piisavuse ülesannetest. Ma eeldan, et neil on keskmine nii madal, et nad ei tõmba punkte palju alla (kõik käib keskmise järgi ju).

Vaata postitust



Mina olen, mulle isegi üritati seletada seda asja ja sain isegi aru kuidas vastused tulid, aga kui ise lahendama hakkan, ei jaga ma asjast mitte midagi.
Ja akadeemilist testi hinnatakse ikkagi absoluudi järgi, mitte keskmisest lähtuvalt... vastavalt oma võimetele saad ka hinde, teiste järgi arvestamine oleks paras jaburus sellel testil ometigi ju. Mitte keegi pole akadeemilist testi kunagi 100 saanud, 92 või 94 oli minu mälu järgi parim, mis saadud on.
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#103
Külaline_August_*

  • külalised
  • Liitus:--
Ma natukene muigasin jah, kui klassiõde väitis, et tal sõber sai 100. Ehk ta ajas midagi segi.
Igatahes, ma netist vaatasin 2009 oma vist, need andmete piisavuse ülesanded oleks just sellised, mis mulle meeldivad ja sobivad, aga asi, mis mulle ei lähe, on mingisugune sõnade tundmine. Nii et eks oleneb inimesest ka.
Huvitav muidu on see, et keeleliselt olen üpriski tugev, kuid võõrkeelte õppimine on mulle väga tülikas, sest sõna tähendust teksti kontekstist endale selgeks tegema pole ma võimeline. Mulle küll meeldivad igasugused sõnademängud, kõlad ning assotsatsioonid, aga selle jaoks pean sõna ikka spetsiifiliselt tundma. Samas sõnaraamatu lugemisega ning sealt õppimisega probleeme ei ole. Ning konteksti emotsionaalse mõistmisega ka probleeme pole, nii et teksti üldise mõistmisega tulen väga hästi toime ja see on tegelikult mu üks tugevamaid külgi ka. Tunnengi ennast veits ebakindlalt, kui tullakse küsima, et kuule sa jagad seda kirjutamist, et räägi, mis see sõna on ja mis veel. Mingisugust spetsiifilist mõiste seletamist ma kunagi ilmselt valdama ei hakka.

Ma ei tea, ma kaldusin suht kõrvale praegu teemast, aga minu arust on väga huvitav analüüsida just neid detailsed oskusi, mis mille arvelt on kõrgem ja mida on ära võetud. Asjad on ikkagi tasakaalus ning omadused on niivõrd erinevad, et lihtsalt kui üks on, siis tahes-tahtmata välistab see mingisuguse teise.

Sellest ka küsimus, oskab keegi rääkida, kuidas psühholoogia erialana on? Ma ei kavatse seda õppima minna ning usun, et see on üsna kuiv asi, aga huvitav oleks kuulda mõtteid ning kogemusi.

#104
matim

    Liige

  • liige
  • Postitusi:424
  • Liitus:28 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Aloof, 17 juuni 2010, 19:16, kirjutas:

Mis te arvate Tallinna Tehnikakõrgkoolis õpitavast rakendusarhitektuurist?

Vaata postitust




Mu õde õpib seal seda esimest aastat ja praegu on küll rahul.

#105
K

    Liige

  • liige
  • Postitusi:8 762
  • Liitus:12 jaan 2005
  • Sugu:mees

XchopperX, 18 juuni 2010, 02:10, kirjutas:

Mina olen, mulle isegi üritati seletada seda asja ja sain isegi aru kuidas vastused tulid, aga kui ise lahendama hakkan, ei jaga ma asjast mitte midagi.
Ja akadeemilist testi hinnatakse ikkagi absoluudi järgi, mitte keskmisest lähtuvalt... vastavalt oma võimetele saad ka hinde, teiste järgi arvestamine oleks paras jaburus sellel testil ometigi ju. Mitte keegi pole akadeemilist testi kunagi 100 saanud, 92 või 94 oli minu mälu järgi parim, mis saadud on.

Vaata postitust

Ma ei suuda sulle täpselt seletada, kuidas see käis, aga see ei käi kindlalt absoluudi järgi.

Lahtiste uste päeval seletas üks naine, kes seda testi koostab, kuidas nad hindavad, ja see oli ikka sitta kanti keeruline. Kokku on 150 küsimust, kõigi osade punktikaal võrdsustatakse ja siis hinnatakse sind selle järgi, kui palju sa keskmisest parem olid ja 100 muud matemaatilist trikki.

Juba asjaolu, et kokku on 150 küsimust ja max on 100, peaks vihjama, et absoluudi järgi ei saa siin hinnata.

Muutis Kassu, 18 juuni 2010 - 09:46.


#106
0tt

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 053
  • Liitus:01 aug 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu
See, kes kõige paremini testi sooritab saab 100p. Nendel, kellel on tulemus 80-100% vahel parimast saavad eritingimustel sisse.
Nagu KIRSS MAASIKATORDIL.

#107
martse

    Liige

  • liige
  • Postitusi:334
  • Liitus:16 dets 2003
  • Sugu:mees

0tt, 18 juuni 2010, 11:38, kirjutas:

See, kes kõige paremini testi sooritab saab 100p. Nendel, kellel on tulemus 80-100% vahel parimast saavad eritingimustel sisse.

Vaata postitust



See peaks vist õige variant olema.
Ise mäletan ka, et sel aastal, kui mina akadeemilist testi tegin, sai üks inimene 100p, edasi tuli juba 98, 94 jne.

Leidsin mingi artikli ka selle hindamise kohta : http://www.tartupost...s.ee/?id=140735

Siin on öeldud siis järgmist:

Tsitaat

See, et üliõpilaskandidaat saab 100 punkti ei tähenda Musta sõnul aga, et ta vastas kõik 100 küsimust õigesti. «Hinne näitab testi sooritaja tulemust võrreldes testi keskmise tulemusega. Testi hinne ei ole õigete vastuste arv,» rõhutas Must. «Inimese paljude omaduste mõõtmisel on ainsaks mõistlikuks mõõtühikuks inimeste individuaalsed erinevused.»


#108
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Tõsi, minu viga, uurisin ka selle kohta ja ongi nii... :/ väga sürr süsteem.. ma seda teadsin, et kõigi ülesannete punktid võrdsustatakse mingi konstandi vms. järgi, aga et tulemus arvestatakse keskmise järgi on küll suht loll süsteem..
ma ütleks, et usa SAT-test on palju adekvaatsem selles suhtes.
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#109
0tt

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 053
  • Liitus:01 aug 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu
Väga õiglane süsteem minuarust.
Nagu KIRSS MAASIKATORDIL.

#110
Dynamo

    Liige

  • liige
  • Postitusi:4 026
  • Liitus:16 dets 2003
  • Sugu:mees

Sander, 2 juuni 2010, 20:35, kirjutas:

See on ainult minu arvamus preagu ja seda ei maksa kritiseerivalt võtta.Igatahes pole minu arvates turismi, ärijuhtimist ja muud sarnast väga mõtet õppima minna.
Miks?Need on sellised asjad, kus anne peaks sünnist saati kaasas olema(Ma ei väida, et sul seda pole).Nagu ma aru saan, sulle meeldib see valdkond ja sa tahad sellega tegeleda.Minu arvates saab ettevõtluse ja ärijuhtimisega vabalt tegeleda ka siis kui sa pole seda koolis massiliselt õppinud.

Vaata postitust



Aga miks ei ole mõtet õppima minna? Teoreetilised teadmised pead sa kuskilt saama ja Pärnu kolledžis on lisaks kokku 3 praktikat, iga aasta 1, mis aitavad sul teoreetilisi teadmisi praktikaga siduda.
Ainuke asi mida inimene vajab on tahe seda kõike omandada ja nagu aru sain, siis opsil seda jätkub.
Niiet <_<

Muutis Dynamo, 20 juuni 2010 - 01:37.


#111
hells bells

    gone rogue

  • liige
  • Postitusi:773
  • Liitus:28 okt 2007
  • Sugu:naine
oh oh inglise keel & kirjandus. milline õppekava : ]]]]]]]

a samas soovitati proovida ajakirjandusse jne, isegi maalikunsti. ja EKAsse.

ulme. pea on nii sassis.

#112
ska

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:81
  • Liitus:28 dets 2007
  • Sugu:ei ütle
Oskab keegi mõne sõna sekka öelda inglise keele ja kirjanduse õppest TÜs? Kogemusi, arvamusi, mida iganes.

#113
sokC

    Inkvisiitor

  • ILLUMINAAT
  • Postitusi:7 079
  • Liitus:17 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Stuttgart

ska, 23 juuni 2010, 14:10, kirjutas:

Oskab keegi mõne sõna sekka öelda inglise keele ja kirjanduse õppest TÜs? Kogemusi, arvamusi, mida iganes.

Vaata postitust



Sõber õpib TÜ-s kirjandust. Ütles, et midagi rasket ei ole, kuid kohustuslikku kirjandust pidi TOHUTULT olema.

Postitas pildi


#114
Marvolo

    I SEE YOU

  • liige
  • Postitusi:7 512
  • Liitus:30 sept 2010
  • Sugu:mees

sokC, 23 juuni 2010, 18:20, kirjutas:

Sõber õpib TÜ-s kirjandust. Ütles, et midagi rasket ei ole, kuid kohustuslikku kirjandust pidi TOHUTULT olema.

Vaata postitust



tohutult tohutuks. aga kas on ka loetavad? kuidas ta raamatutega rahule on jäänud? viskad äkki paar teose nime näiteks.

#115
sokC

    Inkvisiitor

  • ILLUMINAAT
  • Postitusi:7 079
  • Liitus:17 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Stuttgart

Sternhof, 23 juuni 2010, 19:10, kirjutas:

tohutult tohutuks. aga kas on ka loetavad? kuidas ta raamatutega rahule on jäänud? viskad äkki paar teose nime näiteks.

Vaata postitust



Esimene semester tiirles tal lastekirjanduse ümber. Igasugused muinasjutud ja mida kõike veel. Teine semester oli juba huvitav. Kaasaegne kirjandus vms. Sinna kuhugi vahepeale jäi veel Platon ja muud taolised tegelased. Igal juhul kõik, mis peale seda lastekirjandust tuli, meeldis talle väga. Ma homme küsin talt teoste nimesid ka. Ei viitsi msn logist neid otsima hakkata.

Muutis sokC, 24 juuni 2010 - 01:54.

Postitas pildi


#116
K

    Liige

  • liige
  • Postitusi:8 762
  • Liitus:12 jaan 2005
  • Sugu:mees

Sternhof, 23 juuni 2010, 19:10, kirjutas:

tohutult tohutuks. aga kas on ka loetavad? kuidas ta raamatutega rahule on jäänud? viskad äkki paar teose nime näiteks.

Vaata postitust

Ma arvan, et kui loetavaid raamatuid võib mõõta meetrites, siis satub sinna ikka igasugust kraami.

#117
the beast

    Liige

  • liige
  • Postitusi:511
  • Liitus:17 apr 2010
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Mida on vaja, et piloodiks õppida?:)

Mis eksameid oleks vaja teha, mis hinded peaksid olema head/väga head?

Muutis the beast, 24 juuni 2010 - 13:59.


#118
graanul

    Superman

  • liige
  • Postitusi:1 902
  • Liitus:01 juuni 2009
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Võru

the beast, 24 juuni 2010, 14:59, kirjutas:

Mida on vaja, et piloodiks õppida?:)

Mis eksameid oleks vaja teha, mis hinded peaksid olema head/väga head?

Vaata postitust



mate eksam on kindlasti, võimalik et mingit füüsikat ka vaja. hinnete kohta ei oska midgai öelda eriti. mida paremad hinded seda parem ikka ju.

sitavikat, 29 juuli 2011, 02:09, kirjutas:

no milleks meile kohtuvõim, kui meil on neonet. siia on kogunenud eranditult pädevad, piiritu silmaringiga, haritud inimesed, kel leidub kõikvõimalikele probleemidele ainuõige vastus.
ülimalt terava meelega 15-aastased suudavad põlve peal, teemat lugemata, hetkega välja tulla, mis karistuse üks või teine kurjategija peaks saama.

Vaata postitust



#119
the beast

    Liige

  • liige
  • Postitusi:511
  • Liitus:17 apr 2010
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Kui füüsika, siis täitsa ptsis noh, üks nõrgemaid aineid mul :)

Muutis the beast, 24 juuni 2010 - 14:42.


#120
Mq

    Liige

  • liige
  • Postitusi:450
  • Liitus:06 juuli 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Eesti
Füüsika pole vajalik. Ise valid, kas teed mata või füüsika.
http://www.eava.ee/s...kursitoimingud/

Muutis Sklem, 24 juuni 2010 - 14:48.

"Mitte midagi pole olemas, ja kui olekski, poleks see tunnetatav; ja kui see olekski tunnetatav, poleks tunnetatu väljendatav" - Gorgias





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat