Jump to content

Change

Vene keele tähtsus


  • You cannot reply to this topic
185 replies to this topic

#1
M44gic

    tru story

  • liige
  • Posts:5,091
  • Joined:22 Mar 2006
  • Sugu:mees
Kui palju te seda oskate ja mis te arvate, kas teil läheb seda tulevikus vaja? Räägiks siis üldiselt vene keelest.
jou

#2
RANGERICO

    pew pew

  • liige
  • Posts:940
  • Joined:01 Dec 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu
Oskan vaid paart sõna või lauset. Ei pea vajalikuks. Kõik saab inglise keeles ära ajatud. Muidugi siis on pees kui tahan tulevikus Russia trippi teha :D
Postitas pildi

#3
Eddy

    Madis

  • liige
  • Posts:3,914
  • Joined:09 Mar 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tuudi/Tallinn
Oleneb kellena elus läbi üritad lüüa.
Ise ka kahjuks ei valda ja tõenäoliselt ei lähe seda mul ka elus vaja.
Postitas pildi

#4
1337

    mvp

  • liige
  • Posts:652
  • Joined:30 Dec 2007
  • Sugu:mees
Et hoiduda nuga saamisest :D

#5
Sadist

    Neoneti kasvataja

  • liige
  • Posts:1,580
  • Joined:04 Jun 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Viljandi

M44gic, 25 jaan 2009, 19:15, kirjutas:

Kui palju te seda oskate ja mis te arvate, kas teil läheb seda tulevikus vaja?

Vaata postitust



Oskan vene keeles öelda ainult vodka, rassija ja fašistõõõõõ.

Eddy, 25 jaan 2009, 19:21, kirjutas:

Oleneb kellena elus läbi üritad lüüa.

Vaata postitust



Kui Savisaare järeltulijana, siis läheb jah vene keelt vaja.

Tuletan meelde inimestele, et me pole enam vene võimu all + meil on oma ilus keel. Vene keel on täpselt sama ebavajalik meile nagu mingi aafrika põlis keel.

Eestis elamise jaoks piisab ainult eesti keelest. Kui tahad minna välismaale elama/õppima or w/e, siis õpi selle riigi keel selgeks, kuhu sa lähed. Kui on soov väga palju ringi liigelda, siis oleks inglise keel kasulik, sest see on rahvusvaheline keel ja seda mõistetakse peaaegu kõikjal. :D
Vene keel keelena, mida kõikjal peaks teadma ja vaja minema, on minevik.

Edited by Sadist, 25 January 2009 - 19:41.

YoungMoney, 17 sept 2008, 16:21, kirjutas:

mõelge kui sigineks superrass mingi valge ja neegri segu.
siis oleks kõik mingid ilged sportlased .

Vaata postitust


KALA

#6
Muwo

    Liige

  • liige
  • Posts:3,504
  • Joined:22 Dec 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
koolis õpitud juba aastaid, aga ikka mitte midagi ei oska pmst :D
tulevikus ma usun, et ei lähe väga vaja, usutavasti venelaste arv kes eesti keelt ei oska ja eestis elavad väheneb järjest, kuna järeltulevad põlved õpivad juba enamus eesti koolides, kus on eesti keele oskus vajalik. jnejne

Edited by Trane, 25 January 2009 - 19:44.


#7
Kate

    Liige

  • liige
  • Posts:5,101
  • Joined:08 Sep 2006
  • Sugu:naine
Leian et seda läheb tulevases elus suhteliselt palju vaja, aga kui palju ma sellest oskan? mitte midagi..

#8
metsavaras

    Teravaim kriit pliiatsis

  • REPTIIL
  • Posts:22,022
  • Joined:20 Feb 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
6.-9. klass põhikoolis oli aeg, millal olid venekeele tunnid, a mitte midagi ei saanud targemaks.

Nüüd gümnaasiumis ja oma jube napi venekeelega pean õppima Puškini luuletusi pähe ja oskama neid peast tõlkida -.-

Aga usun, et tulevikus võiks veits paremini osata ning ehk pisut võib vaja ka minna.

-soovid oma reklaami siia?-


#9
klaabu

    lvl 33 illuminati

  • administraator
  • Posts:15,957
  • Joined:01 Mar 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:ruum 101
Ma olen ilmselt X klassis õppinud sõnu vene keeles rohkem kui 6. - 9. klassis kokku.. au ja kiitus minu praegusele vene keele õpetajale.

Muide 95% Narva elanikest on vene rahvusest ja Lasnamäel ei pane ma enam isegi tähele, kui mind teenindatakse Prismas või Rimis vene keeles..
"Igaüks neist on julge, kuni ta on üldise masinavärgi märkamatu osa. Aga niipea kui temale langeb isiklik vastutus, niipea kui valgusekiir temale koondub – kahvatab ta ja saab aru, et temagi on vaid tähtsusetu kübe ja võib iga hetk kõige tühisemalgi põhjusel libastuda. "
— A. I. Solženitsõn

#10
Vissi.

    Liige

  • liige
  • Posts:4,557
  • Joined:03 Oct 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Vene keelt nüüdseks juba 5 aastat õpitud kuid kaugel sellest tasemest, mis ta peaks olema. Põhimõtteliselt kui sa liigud ringi seltskonnas, kus sul on võimailk oma keelt pidevalt praktiseerida (mis minul õnneks/kahjuks puudub), ei tohiks probleeme tekkida keele omandamisega. Ema on mul küll vene keele õpetaja, aga ega keele oskus päritav ole :D.

Edited by Vissi., 25 January 2009 - 20:03.

real*, 1 juuli 2007, 16:01, kirjutas:

Estonian Building School ongi ju EBS?

Vaata postitust



"Roses are red, Chelsea are blue, my grandma can take spot-kicks better than you."

#11
Muwo

    Liige

  • liige
  • Posts:3,504
  • Joined:22 Dec 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Vissi., 25 jaan 2009, 20:02, kirjutas:

Vene keelt nüüdseks juba 5 aastat õpitud kuid kaugel sellest tasemest, mis ta peaks olema. Põhimõtteliselt kui sa liigud ringi seltskonnas, kus sul on võimailk oma keelt pidevalt praktiseerida (mis minul õnneks/kahjuks puudub), ei tohiks probleeme tekkida keele omandamisega.

Vaata postitust



täpselt, näiteks inglise keelega ma usun, et ei jää keegi hätta, kuna tänapäeva elus, internetis näiteks on vaja ju enamus ajast inglise keelt kasutada, niiet pidev praktika. vene keele praktikat aga tavaline eestlane nagu minagi kuskilt ei saa ja sellepärast ongi keele rääkimisega raskusi

Edited by Trane, 25 January 2009 - 20:04.


#12
MaZ

    who?

  • liige
  • Posts:2,871
  • Joined:19 Jan 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Saue
Nõustun Vissiga..Vene keelt õppinud 3 aastat, oskan niimoodi suht halvall tasemel. Tunnis saab tuubitud aga pähe jääb tegelikult vähe. Kuna ise oma ametit ei oska veel ette öelda, siis ei tea, kui palju mul vene keelt vaja on..

Edited by MaZ, 25 January 2009 - 21:37.


#13
klaabu

    lvl 33 illuminati

  • administraator
  • Posts:15,957
  • Joined:01 Mar 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:ruum 101

MaZ, 25 jaan 2009, 20:11, kirjutas:

Nõustun Vissiga..Vene keelt õppinud 3 aastat, oskan niimoodi keskmisel tasemel. Tunnis saab tuubitud aga pähe ei jää midagi. Kuna ise oma ametit ei oska veel ette öelda, siis ei tea, kui kasulikuks see osutub.

Vaata postitust


Kuidas nüüd seda mõista, s.t. sa oskad keskmisel tasemel aga sa ei oska mitte midagi. Tase on null siis ju või noh äärmisel juhul edasijõudnud algaja.
"Igaüks neist on julge, kuni ta on üldise masinavärgi märkamatu osa. Aga niipea kui temale langeb isiklik vastutus, niipea kui valgusekiir temale koondub – kahvatab ta ja saab aru, et temagi on vaid tähtsusetu kübe ja võib iga hetk kõige tühisemalgi põhjusel libastuda. "
— A. I. Solženitsõn

#14
Kethmar

    eiC

  • liige
  • Posts:6,527
  • Joined:08 Jun 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn/Haapsalu
Ma arvan, et saaksin enda väljendamisega hakkama...Venelaste jutust saaksin vb mingitpidi aru...erinevalt inglisekeelele ei oska ma seda eriti, kuigi 3 aastat juba õpitud.

Btw, vahepeal oli teema, et vene keel EV teiseks riigikeeleks ju? Igaljuhul ise kahe käe ja 10 sõrmega vastu.

Posted Image
Veebilahendused ja graafiline disain- salumets.kethmar.ee


#15
Rainer*

    Liige

  • liige
  • Posts:2,242
  • Joined:09 Nov 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Kohtla - Järve
Ma arvan et läheb küll vaja.
Õpin koolis, midagi külge ei jää, tänavatelt õpin poole rohkem.
Niiet tulge Kohtla-Järvele, saate paari päevaga vene keele selgeks, kuna siin nii palju venelasi.

Ennem ei osanud midagi öelda kui siia kolisin, Nüüd võin päris krõbedaid sõnu vastu käratada kui probleeme on. :D

#16
Brother Ali

    Liige

  • liige
  • Posts:644
  • Joined:19 Nov 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:RLV
Üpris kindel ,et seda ikka päris palju tulevikus vaja.
Oskustega suht nigel seis. Asi ongi selles ,et kui sa ei kuule keelt ja ei räägi seda tunnist väljaspool ,siis on väga raske keelt selgeks õppida.
Postitas pildi

#17
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Posts:7,126
  • Joined:01 May 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Mida rohkem keeli inimene valdab, seda parem. Ühegi keele valdamine pole kahjuks.
Ise küll jah, vene keelt absoluutselt ei valda, millest on kahju. Väga paljudel töökohtadel, eriti teenindavas sektoris, on vene keel hädavajalik ja seda kindlasti ka 10-15 aasta pärast..

Samas ma usun, et väga heal tasemel inglise keel + suhtlustasandil ja enam-vähem kirjas saksa ja itaalia keel ning suhtlustasandil soome keel kompenseerivad mu vähese vene keele oskuse.
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#18
Alex.

    Liitus: 03. veebruar 04

  • liige
  • Posts:5,348
  • Joined:04 Jan 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu- Kesklinn
endal vanaema venelane ja no lapsepõlvest olen vanaema juures, pmst pooled sõbrad venelased ja no aktsent on väike juures, aru saan kõike mida räägitakse, ja ise oskan ka väga normaalselt rääkida.
vaja läheb kindlasti tulevikus.

Postitas pildi
''The song is ended, but the melody lingers on.''


#19
Mäksu

    Möll!

  • liige
  • Posts:5,346
  • Joined:07 May 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn.
Midagi ma ikka oskan, vahepeal sai natukene rohkem mingite venelastega suheldud jne siis ta veits tuli ja koolis jääb ka kõrvataha miskit, suht ikka läheb Eestis vaja seda.
Postitas pildi
Elu mõtte on saanud see kätte, kes suudab elada olevikus, mitte pidevas minevikumeenutamises ega tuleviku ootamises.

#20
kristo 21

    Superjuuser

  • liige
  • Posts:3,855
  • Joined:23 May 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Kuigi vene keel on koolis mu kõige nõrgem külg ning vihkan seda tundi, oskan siiski üsnagi hästi juba rääkida. Suvelgi tuli ette olukordi, kus sai autommatselt vene keeles räägitud ja jutust aru saadud. Kas ma pean seda vajalikuks? Eestis elades küll, aga mitte nüüd nii et vene keel oleks sama selge kui inglise keel, nii et saab enam-vähem igalpool asjad ära aetud, kus vaja.
Glory glory Tottenham Hotspur
Glory glory Tottenham Hotspur
Glory glory Tottenham Hotspur
And the Spurs go marching on





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users