Jump to content

Change

Vene keele tähtsus


  • You cannot reply to this topic
185 replies to this topic

#21
Jux.

    Liige

  • liige
  • Posts:2,614
  • Joined:26 Dec 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Türi
Usun et vaja läheb kindlasti tulevikus.
Tunnis ei õpi väga midagi. Sellessuhtes on hea õps, et häid hindeid on väga kerge saada. Aga vene keelt pmst seal tunnis ei õpi just väga palju
'Cause you know it's HARDSTYLE baby!

#22
Maasu

    ᶘ ᵒᴥᵒᶅ

  • liige
  • Posts:1,008
  • Joined:20 Feb 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Jurjev
vajalik vene keele oskus on olemas: "ja ni panimaju parusski", "ja ni gavarju parusski" ja "pašol nahuj, urod" ;)

pigem võiksid nad meie keele ära õppida, kui tahavad siin elada
„This is your life, and it's ending one minute at a time.“

#23
Stennn

    "Kui mind pole trennis - tähendab, olen surnud!"

  • liige
  • Posts:2,533
  • Joined:30 Jan 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu
Mida aeg edasi, seda vähem läheb tegelikult maailmas vaja vene keelt. Meie põlvkond enam väga ei jaga seda, arvan et ka mujal euroopas on nii. Muidugi tuleks kasuks seda osata, aga selle pärast, et Maximast leiba osta ma küll pingutama ei hakka. Tulevikus ennast Venemaalt ka ei leia, pigem Lääne poole.

Edited by ztex, 25 January 2009 - 21:38.


#24
Sadist

    Neoneti kasvataja

  • liige
  • Posts:1,580
  • Joined:04 Jun 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Viljandi

ztex, on 25 jaan 2009, 21:37, said:

Mida aeg edasi, seda vähem läheb tegelikult maailmas vaja vene keelt. Meie põlvkond enam väga ei jaga seda, arvan et ka mujal euroopas on nii. Muidugi tuleks kasuks seda osata, aga selle pärast, et Maximast leiba osta ma küll pingutama ei hakka. Tulevikus ennast Venemaalt ka ei leia, pigem Lääne poole.

View Post



Tore, et vähemalt mõni üksik jagab matsu ära :D.

Jah, mida rohkemaid keeli valdad, seda parem (Chopper mainis ka seda enne).
Aga kasulikkus ja vajalikkus on täiesti erinevad mõisted, ärge neid sassi ajage.


Eriti haige on lugeda neid poste: "Ma arvan, et seda läheb vaja", "kindlasti läheb seda vaja" jne. Põhjendage äkki? Et OMA riigis, kus on OMA keel (eesti keel), poest leiba osta?!?!? Z0mg gtfo. :D

YoungMoney, 17 sept 2008, 16:21, kirjutas:

mõelge kui sigineks superrass mingi valge ja neegri segu.
siis oleks kõik mingid ilged sportlased .

Vaata postitust


KALA

#25
Nunnu

    Liige

  • liige
  • Posts:958
  • Joined:20 May 2007
  • Sugu:naine

Maasu, on 25 jaan 2009, 21:30, said:

vajalik vene keele oskus on olemas: "ja ni panimaju parusski", "ja ni gavarju parusski"

View Post



ainukesed kaks fraasi mida ma oma elu jooksul väljaspool vene keele tundi olen pidanud kasutama. enamasti siis kui keegi purjakil vene parm midagi kobisema tuleb. loodan ja arvan et vene keele oskuse vajalikkus eestis väheneb. peaasi et koolis kuidagi hinde kätte saan ja vsjo.
lugu on selline, et ma quitin siit foorumist täna (24.02.2009)! ilusat elu teile ja tehke palju lapsi!

#26
Dragonzo

    Deshi basara

  • liige
  • Posts:1,273
  • Joined:09 Aug 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
No isiklikult oleks vaja küll isaga suhtlemiseks aga praegu piirdub keeleoskus roppuste , nje ponjemaju po-russki ning mingite elementaarsete toiduainete ja kohtade nimetustega.
I have decided to live forever or die in the attempt.

#27
wilbs

    Liige

  • liige
  • Posts:1,610
  • Joined:15 Feb 2006
  • Sugu:mees

Sadist, on 25 jaan 2009, 17:45, said:

Tore, et vähemalt mõni üksik jagab matsu ära :D.

Jah, mida rohkemaid keeli valdad, seda parem (Chopper mainis ka seda enne).
Aga kasulikkus ja vajalikkus on täiesti erinevad mõisted, ärge neid sassi ajage.
Eriti haige on lugeda neid poste: "Ma arvan, et seda läheb vaja", "kindlasti läheb seda vaja" jne. Põhjendage äkki? Et OMA riigis, kus on OMA keel (eesti keel), poest leiba osta?!?!? Z0mg gtfo.  -_-

View Post




Teenidav sektor (müüjad, müügimehed, ettevõtjad jne).
Paljudesse töökohtadesse kandideerimisel tuleb vene keel kasuks.
Nojah, ise ei oska, kuigi aastaid on päris palju veedetud vene keele tundides :grrr: .
Igavene nuss nende venelastega, muud keelt ju nad rääkida ei mõista :D .

#28
Sanderpoiss

    [WARNBANNED]

  • bannitud
  • Posts:1,127
  • Joined:14 May 2008
  • Sugu:mees
Venekeelt olen 6. klassist saadik õppinud ja pmst midagi erilist külge pole jäänud. Mind ennast ei huvita ka , sest see on minujaoks natuke mõttetu. Jah, kindlasti kui Eestisse elama jääda tuleb see kasuks, sest varsti on nagunii kõikkohad neid tiblasid täis. Sellepärast ma ka keelt ei hakka ära õppima, nagu enne mainiti, et maximast leiba osta, seal on kõik nad venelased või kes iganes, aga eestikeelt nad ei oska. Ja mina ei hakkaks ka mõtlema vaid läheks teise poodi, kus on eesti müüad.

#29
Alex.

    Liitus: 03. veebruar 04

  • liige
  • Posts:5,348
  • Joined:04 Jan 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu- Kesklinn
paljud venelased saavad eesti keelega ka hakkama, sama moodi naq teie ei saa venekeelega hakkama ei saa nemad eestikeelega hakkama.
ja nüüd tuleb ja keegi ütleb et venelased peavad oskama eesti keelt sest nad elavad EESTIS woo.

Postitas pildi
''The song is ended, but the melody lingers on.''


#30
Villu

    oxymoron

  • liige
  • Posts:3,160
  • Joined:27 Apr 2005
  • Sugu:mees
Vene keele oskus oleks hea pluss .. aga kahjuks eriti ei oska.
Ja ei saa öelda, et ta tähtsusetu on ..

#31
klaabu

    lvl 33 illuminati

  • administraator
  • Posts:15,957
  • Joined:01 Mar 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:ruum 101

Relax, on 26 jaan 2009, 00:00, said:

paljud venelased saavad eesti keelega ka hakkama, sama moodi naq teie ei saa venekeelega hakkama ei saa nemad eestikeelega hakkama.
ja nüüd tuleb ja keegi ütleb et venelased peavad oskama eesti keelt sest nad elavad EESTIS woo.

View Post


Kas ma olen millestki täiesti valesti aru saanud või elame siiski maalapil, mida nad praegusel ajal kutsuvad uhkelt Eesti Vabariigiks, mille 1992. aastal jõustunud põhiseadus ütleb "§ 6. Eesti riigikeel on eesti keel."

Ma ei saa aru, mida te seal maximas nii väga nende müüjatega räägite? Võtad oma leiva, paned letile, maksad ja tõmbad uttu.. ma saaks aru, et sa lähed hüpermarketisse mingit spetsiifilist toodet ostma ja ei saa saaliteenindaja käest küsitud, mida vaja (kuigi neil on igasugustes lepingutes ja töö tegemiste juhendites kirjas, et kuidas sellises olukorras toimida).
"Igaüks neist on julge, kuni ta on üldise masinavärgi märkamatu osa. Aga niipea kui temale langeb isiklik vastutus, niipea kui valgusekiir temale koondub – kahvatab ta ja saab aru, et temagi on vaid tähtsusetu kübe ja võib iga hetk kõige tühisemalgi põhjusel libastuda. "
— A. I. Solženitsõn

#32
Anthrax

    [WARNBANNED] ಠ_ಠ

  • bannitud
  • Posts:1,599
  • Joined:17 Sep 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
mulle piisab eesti-, inglise- ja soome keelest

#33
Sann.

    Liige

  • liige
  • Posts:1,397
  • Joined:15 Jun 2007
Mul kahjuks keelte peale üldse pead pole.
Inglise keel niru
Venekeel ka niru
Sitt lugu tegelikult,Võiks vähemalt Inglise keelt normaalselt osata. :D
Viruses, Intruders, Spyware, Trojans and Adware

#34
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Posts:10,374
  • Joined:14 Mar 2004
  • Sugu:ei ütle

Sadist, on 25 jaan 2009, 21:45, said:

Tore, et vähemalt mõni üksik jagab matsu ära :D.

Jah, mida rohkemaid keeli valdad, seda parem (Chopper mainis ka seda enne).
Aga kasulikkus ja vajalikkus on täiesti erinevad mõisted, ärge neid sassi ajage.
Eriti haige on lugeda neid poste: "Ma arvan, et seda läheb vaja", "kindlasti läheb seda vaja" jne. Põhjendage äkki? Et OMA riigis, kus on OMA keel (eesti keel), poest leiba osta?!?!? Z0mg gtfo.  :D

View Post



Nojah, sina vist jah jääd oma metsa oma foobiaid põdema. Lauslollus on ignoreerida oma naaberriiki, mis on ka suurim turg meie läheduses. ( jah venemaast räägin).
Ja suhetes Venemaa turuga oleks i vaja osata vene keelt jne.

#35
tiiru

    Liige

  • liige
  • Posts:704
  • Joined:05 May 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Imedemaal
Ega see teadmine/oskamine halba ei tee, ise saan enamvähem kõigest aru ja räägin ka kui vaja. Kui päris aus olla siis koolist küll midagi erilist külge ei jäänud, kõik ise õpitud. Keele oskus ei tule kunagi kahjuks, kes teab millal see võib kasulikuks osutuda.

Edited by tiiru, 26 January 2009 - 11:16.

Technoid

#36
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Posts:10,374
  • Joined:14 Mar 2004
  • Sugu:ei ütle

Kassu, on 26 jaan 2009, 00:42, said:

Venemaal pole mingit turgu.

On vaid hunnik naftaga üle valatud kulda ning selle otsas troonil tsaar Vladimir.
Olen 6-9 klass õppinud seda, aga läbi sain vist küll ainult tänu spikerdamisele ja lühimälule. Imevähe on veel meeles sellest kõigest. Keelte peale suht annet on, aga see õudus ei saanud mulle küll kuidagi selgeks.

Vaja on teda kuradit, kahjuks. Tulevikus tuleb mõni keelekursus võtta, tööturul hinnas ja tänaval nuga kah saada ei tahaks.

View Post



Venemaal on turg. Täitsa loll peab olema, et sellest mitte aru saada.

#37
Alex.

    Liitus: 03. veebruar 04

  • liige
  • Posts:5,348
  • Joined:04 Jan 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu- Kesklinn
tõesti venemaa on vägagi suur turg, millest see paanika oli siis peale pronksiööd venemaa ütles et suleb kõik oma tutu väravad vms. ja oleksi pmst eestil kööga.
Paljud ei taha venekeelt õppida, vihkavad sest nad vihkavad venelasi.

Postitas pildi
''The song is ended, but the melody lingers on.''


#38
klaabu

    lvl 33 illuminati

  • administraator
  • Posts:15,957
  • Joined:01 Mar 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:ruum 101
Eks väga palju oleneb õpetajast nagu iga aine puhul. Kui õpetaja metoodika on ikka alla igasugust arvestust, siis ei ole midagi head loota...

Põhikoolis andis õpetaja meile pikki tekste tõlkida (mida tõlkis siis vastavalt minu ema või mu klassiõde, kelle emakeel oli vene keel, sest ise ma istunuks ilmselt 3 tundi sõnastikuga) kasutegur = 0.

Palju tegi ta igasuguseid käänete töid.. no olgu.. neist on midagi kasu ka olnud, käänetel teen vahet, lõppe oskan leida ja tean peast...

No vahel pani meile mingisugust vene muusikat ka, mis muidugi väga suurem asi ei olnud, aga laulsime kaasa ja siiani kummitavad need laulud :D

Gümnaasiumis sain nüüd uue õpetaja, kes koostab ise dialooge. Dialoogid on igapäevaelust, sõnad korduvad, iga 2 dialoogi tagant on kontrolltöö, kus kontrollib siis omandatud väljendeid. Ma pean tunnistama, et selline meetod ON KÕIGE efektiivsem, esiteks ma õpin seda dialoogi bussis ~20 minutit, teiseks õpitud sõnad ei ole järgmiseks päevaks (ega ka nädalaks või kuuks) meelest ära läinud.

Ning kui nüüd kõike seda arvesse võtta, siis ma leian, et vene keeles on tänapäeval sõnade õppimine kordades tähtsam, kui näiteks see, et ma tean, kuidas -des vormi kasutada vene keeles, või mis?
"Igaüks neist on julge, kuni ta on üldise masinavärgi märkamatu osa. Aga niipea kui temale langeb isiklik vastutus, niipea kui valgusekiir temale koondub – kahvatab ta ja saab aru, et temagi on vaid tähtsusetu kübe ja võib iga hetk kõige tühisemalgi põhjusel libastuda. "
— A. I. Solženitsõn

#39
-gc-

    Vanatulnuk

  • liige
  • Posts:605
  • Joined:07 Dec 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Ei näe sellel vene keelel mingit mõtet kuna elan eestis ja siin räägin ma eesti keeles ja kui mõni turist siis valdan inglise keelt ning mingil määral ka soome keelt aga venekeelt ma pole raha eest kh nõus rääkima eestis vähemalt. Krdi russid õppigu ise eesti keel ära kui nad siia elama tulevad.
Ja nagu koolis mis kuradi vajalikkuse pärast me seda sita tuupima peame niikuinii ei oska ju.
Postitas pildi

#40
Egon.

    Knick Knack, niggas.

  • liige
  • Posts:4,299
  • Joined:28 Dec 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Habaja.
No pmselt sellest mis ma õppinud olen, on mul peas vb 2-3 vihiku lehte.
Vene keelt ilmselt läheb vaja, aga ma usun, et inglise keelega saab hakkama.

Postitas pildi
| Neonetis alates 2006 | Eelmine kasutajanimi: JeNks |

"Kui oled kaelani sitas, siis pole mõtet pead norgu lasta."






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users