Jump to content

Change

Vene keele tähtsus


  • You cannot reply to this topic
185 replies to this topic

#41
muhemees

    Vana Hea

  • liige
  • Posts:6,434
  • Joined:07 Jul 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Nabubna
vene keel on ikka väga tähtis keel, mida osata...kui mõistad rääkida nii inglise kui ka vene keelt, ei jää pmtselt kusagil maailmas hätta :D koolides on tase tegelt ikka väga nõrk, õnneks mul mõned sõbrad on rahvuselt venelased ja nende pealt hea õppida

Ega's midagi, hea et sedagi.


#42
Huligaan

    [WARNBANNED]

  • bannitud
  • Posts:1,456
  • Joined:26 Jun 2006
  • Sugu:mees
Mina näen vene keele tähtsust kolmandal kohal olevana. Esimene oleks siis ikka eesti keel, siis inglise keel ja järgmisena vene keel. Ise oskan keskmisel tasemel vene keelt kõnes ja väga algtasemel kirjas. Ma ise elan Ida-Virumaal (Jõhvis), kuid ei näe väga suurt vajadust vene keelele. Poodides saab hakkama ka eesti keelega, kuigi müüja ise rääkida ei oska vastu eesti keeles.

#43
olenmatu

    Ta on... Matu

  • liige
  • Posts:4,075
  • Joined:28 Feb 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu/Tartu
Vaja on teda muidugi, paljud võtavad vene keele kursuseid sest tööl vaja jne.
Ma olen ka 3-4 aasta vene keelt õppind ja mitte muhvigi ei oska. Oskan muidugi osasi meeldejäävamaid väljendeid, aga need ununevad räigelt kiiresti ära. praktikat pole ja ei usu et ma pärast gümnaasiumitki seda väga hästi oskan..
üks keeli mida tahaks kõige rohkem osata..
vakatsaka

#44
kunin

    xo

  • liige
  • Posts:2,214
  • Joined:27 Jun 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Saue
Kindlasti läheb vaja. Tähtis on. Ei oska. Vsjo.

Mitu aastat olen juba õppind, ma tean ainult mõnda sõna, mõne lihtlause oskan kokku panna, padješšidest ei tea midagi. Iga tund on samal käändel uued lõpud, ma isegi ei tea, mis kääne sellele eesti keeles vastaks, lihtsalt lahmin tunnis mingeid lõppe sõnadele.
No ei saa aru.
Aga nagu näha, on vene keele õpetamise tase eestis väga madal.
Ise oled

#45
mattiasmadis

    swegmaestro

  • liige
  • Posts:7,044
  • Joined:08 Apr 2006
  • Sugu:mees
Kui ümberringi sa seda ei kuule ega näe, siis muidugi ei jää see pähe.

#46
merksu

    Uustulnuk

  • liige
  • Posts:8
  • Joined:04 Jan 2009
  • Sugu:naine
Iga keel tuleb kasuks ning olles nii suure naabri kõrval, siis vene keel kohe kindlasti on vajalik... Kahetsen, et kunagi õpinguid tõsisemalt ei võtnud, oleks praegu palju lihtsam, aga üritan ennast parandada:)

#47
Stennn

    "Kui mind pole trennis - tähendab, olen surnud!"

  • liige
  • Posts:2,533
  • Joined:30 Jan 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu
Selline sisemine "viha" Venemaa ja enamuste venelaste vastu muudab õppimise veelgi raskemas. Närvi ajab küll, nemad laamendavad tänavatel ja mina pean nende emakeelt õppima.

#48
klaabu

    lvl 33 illuminati

  • administraator
  • Posts:15,957
  • Joined:01 Mar 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:ruum 101

ztex, on 26 jaan 2009, 17:53, said:

Selline sisemine "viha" Venemaa ja enamuste venelaste vastu muudab õppimise veelgi raskemas. Närvi ajab küll, nemad laamendavad tänavatel ja mina pean nende emakeelt õppima.

View Post


Ja kui toimub Eesti-Inglismaa kohtumise ning mingisugused fännid pool linna segi peksavad, siis loobud inglise keelest ka?
"Igaüks neist on julge, kuni ta on üldise masinavärgi märkamatu osa. Aga niipea kui temale langeb isiklik vastutus, niipea kui valgusekiir temale koondub – kahvatab ta ja saab aru, et temagi on vaid tähtsusetu kübe ja võib iga hetk kõige tühisemalgi põhjusel libastuda. "
— A. I. Solženitsõn

#49
CursedSpirit

    Liige

  • valideerimisel
  • Posts:1,194
  • Joined:25 Jul 2007
  • Sugu:ei ütle

Maasu, on 25 jaan 2009, 21:30, said:

vajalik vene keele oskus on olemas: "ja ni panimaju parusski"...

View Post



Tere ja aitäh ka. Ise õpin vene keele asemel saksa keelt ja olen vist oma valikuga rahul. Saab ka ilma selleta hakkama, või noh, mina siiamaani olen. Sillamäele ma arvatavasti ei koli ja kui keegi Eesti Vabariigis minuga vene keeles rääkima tuleb, pole see üldse minu probleem, kui ma temast aru ei saa. Ja kui midagi nii vajalikku öelda tahetakse, osatakse seda ka eesti keeles öelda. Seega, jään saksa keele ja inglise keele juurde.

#50
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Posts:10,374
  • Joined:14 Mar 2004
  • Sugu:ei ütle

kanakukk jr, on 26 jaan 2009, 20:41, said:

Ja kui toimub Eesti-Inglismaa kohtumise ning mingisugused fännid pool linna segi peksavad, siis loobud inglise keelest ka?

View Post



Võrdled võrreldamatut. Niisama tühja panna on suht... mõttetu?

#51
Alex.

    Liitus: 03. veebruar 04

  • liige
  • Posts:5,348
  • Joined:04 Jan 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu- Kesklinn

-gc-, on 26 jaan 2009, 16:17, said:

Ei näe sellel vene keelel mingit mõtet kuna elan eestis ja siin räägin ma eesti keeles ja kui mõni turist siis valdan inglise keelt ning mingil määral ka soome keelt aga venekeelt ma pole raha eest kh nõus rääkima eestis vähemalt. Krdi russid õppigu ise eesti keel ära kui nad siia elama tulevad.
Ja nagu koolis mis kuradi vajalikkuse pärast me seda sita tuupima peame niikuinii ei oska ju.

View Post



selles asi ongi et sa elad eestis siin palju vene rahvusest kodanike.

Postitas pildi
''The song is ended, but the melody lingers on.''


#52
Laur

    automaniakk

  • auliige
  • Posts:4,057
  • Joined:29 Jan 2006
  • Sugu:mees
Sai koolis 6 aastat vene keelt õpitud, põhikooli algusest gümn. lõpuni. Kordagi ei tulnud paremat veerandi/tsükli hinnet kui 3 ja 8 klassis jäin isegi suvetööle, kuna kõik veerandid olid 2.
Ei ole võimalik ära õppida midagi mis on peale surutud (minul ei olnud koolis valiku võimalust) ja mis sulle ei meeldi.
Nii koolis käies, kui ka praegu olen ma arvamusel et saab ka ilma hakkama, kuigi võiks osata küll. Enda jaoks vajalikul tasemel saan peaaegu hakkama.
"Esiveolisega driftimine?... See on nagu onaneerides orgasmi teeselda."

#53
-Tane-

    Liige

  • liige
  • Posts:3,398
  • Joined:10 Jan 2005
Nüüd kahetsen , et keskas vene keele tunde üle lasin , võõrkeele oskus on suur trump elu jooksul. Olgugi , et vene keel on rõve ja ega enamus rahvusest kah just meeldiv ei ole , tuleb raha teenimise vaatenurgast neist asjadest mööda vaadata. Elus tuleb palju kasuks. Endal plaanis peale ülikooli keeletkooli minna õppima , kasvõi suhtlustasandil puhtalt suhu saaks, praegu saab venelastega vaevu asju ajada , pool tuleb kätega juurde seletada.
Postitas pildi

#54
ErrorCode

    ♥♦♣♠

  • liige
  • Posts:7,442
  • Joined:13 May 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Neonetis
Vene keel ahju ja terve ülejäänd riik takkapihta.
Pingutan nagu segane, et igat veerandit nelja saada, aga mitte essugi ei jaga ikka...
Eestis on ta paraku üsna vajalik jah :/
Postitas pildi
"When people say plz because it's shorter then please, I say no because it's shorter then yes."

#55
klaabu

    lvl 33 illuminati

  • administraator
  • Posts:15,957
  • Joined:01 Mar 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:ruum 101

L4hma, on 27 jaan 2009, 04:40, said:

Võrdled võrreldamatut. Niisama tühja panna on suht... mõttetu?

View Post


Ja see on võrreldamatu, sest..?
"Igaüks neist on julge, kuni ta on üldise masinavärgi märkamatu osa. Aga niipea kui temale langeb isiklik vastutus, niipea kui valgusekiir temale koondub – kahvatab ta ja saab aru, et temagi on vaid tähtsusetu kübe ja võib iga hetk kõige tühisemalgi põhjusel libastuda. "
— A. I. Solženitsõn

#56
Stennn

    "Kui mind pole trennis - tähendab, olen surnud!"

  • liige
  • Posts:2,533
  • Joined:30 Jan 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu

kanakukk jr, on 27 jaan 2009, 17:32, said:

Ja see on võrreldamatu, sest..?

View Post



No c`mon, venelased laamendasid mingi ausamba pärast, mille tähtsust nad ei teadnudki. See näitab nende venemeelsust, mida nad siin Eestis siis elavad?
Jalgpalli huligaanide vastu poleks mul midagi. Veidi "sümpaatsemad" kui need tiblad.

#57
klaabu

    lvl 33 illuminati

  • administraator
  • Posts:15,957
  • Joined:01 Mar 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:ruum 101

ztex, on 27 jaan 2009, 19:55, said:

No c`mon, venelased laamendasid mingi ausamba pärast, mille tähtsust nad ei teadnudki. See näitab nende venemeelsust, mida nad siin Eestis siis elavad?
Jalgpalli huligaanide vastu poleks mul midagi. Veidi "sümpaatsemad" kui need tiblad.

View Post


Jalgpallifännid laamendavad mingi mängu pärast, mis minu arvates on isegi veelgi absurdsem, sest see konkreetne monument on püstitatud langenutele (ma vist ei pea teile meelde tuletamagi, et mitte kõik ei tõtanud just rõõmsalt nõukogude ridadesse), jalgpallimatš on nagu iga teinegi..
"Igaüks neist on julge, kuni ta on üldise masinavärgi märkamatu osa. Aga niipea kui temale langeb isiklik vastutus, niipea kui valgusekiir temale koondub – kahvatab ta ja saab aru, et temagi on vaid tähtsusetu kübe ja võib iga hetk kõige tühisemalgi põhjusel libastuda. "
— A. I. Solženitsõn

#58
muhemees

    Vana Hea

  • liige
  • Posts:6,434
  • Joined:07 Jul 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Nabubna

ztex, on 27 jaan 2009, 19:55, said:

No c`mon, venelased laamendasid mingi ausamba pärast, mille tähtsust nad ei teadnudki. See näitab nende venemeelsust, mida nad siin Eestis siis elavad?
Jalgpalli huligaanide vastu poleks mul midagi. Veidi "sümpaatsemad" kui need tiblad.

View Post



hetkel jääb mulje, et sina ei tea, mille pärast seal laamendati...vene keelt on alati hea osata, meeldib see teile või mitte

Ega's midagi, hea et sedagi.


#59
serello

    Liige

  • liige
  • Posts:1,281
  • Joined:08 Jan 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Võru
Ma ei tea , kuuendas valisime mis keelt tahame ja mina valisin prantsuse keele ja praegu , kes vene keelt õpivad , vinguvad kui raske on , hea et ma ei valinud. Vene keelt minu jaoks pole vaja ja arvatavasti loodan , et pole seda keelt kuangi vaja. Inglise keelega saab hakkama.
Postitas pildi

#60
Wreck!e

    Architect of Universe

  • liige
  • Posts:842
  • Joined:05 Nov 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:TLN.
Olen 2 aastat õppinud, aga oskan võibolla umbes 100't sõna. Hea seegi. Käändeid ka põhimõtteliselt ei oska :), aga ma arvan, et ingliskeelega saab tulevikus hakkama (Y). Hea oleks kui vene keelt ka oskaks, aga njah...






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users