Hüppa postitusele

Change

Usk/religioonid/saatus


Sellel teemal on 229 vastust

#21
mattiasmadis

    swegmaestro

  • liige
  • Postitusi:7 044
  • Liitus:08 apr 2006
  • Sugu:mees
Ainuke usund mida ma tõsiselt võtan on budism.
Ema rääkinud paljudest raamatutest budismi ja elu kohta. Ünsa müstiline.

#22
DrLove

    Liige

  • liige
  • Postitusi:475
  • Liitus:10 jaan 2009
  • Sugu:mees

L4hma, 4 märts 2009, 20:57, kirjutas:

Religioon on läbi ajaloo kõige rohkem pidurdanud tehnoloogia ja inimese arengut.

Vaata postitust




get your facts straight :D

just kirikute juurde rajati esimesed koolid, tänu kirikule ja ristiusustamisele õppis talurahvas lugema, igasuguste mõttevoogude tekkimine (humanism) on paljuski seotud religiooniga..
need on ainult paar näidet sellest kuidas religioon on inimese arengule kaasa aidanud.

aga nüüd teemasse

ise jumalasse ega teistesse üleloomulikesse jõududesse ei usu, aga olen selle koha pealt "open minded" ega ei dauni teisi, kes nendesse usuvad.

#23
donkament

    ...

  • liige
  • Postitusi:2 805
  • Liitus:26 apr 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

DrLove, 27 märts 2009, 21:52, kirjutas:

get your facts straight :D

just kirikute juurde rajati esimesed koolid, tänu kirikule ja ristiusustamisele õppis talurahvas lugema, igasuguste mõttevoogude tekkimine (humanism) on paljuski seotud religiooniga..
need on ainult paar näidet sellest kuidas religioon on inimese arengule kaasa aidanud.

aga nüüd teemasse

ise jumalasse ega teistesse üleloomulikesse jõududesse ei usu, aga olen selle koha pealt "open minded" ega ei  dauni teisi, kes nendesse usuvad.

Vaata postitust



Paljud tõsimeelsed usklikud on tänapäeval uute tehnoloogiate jms vastased, sest need kõik muudavad jumala olemasolu vähem tõenäolisteks, ehk siis usk jumalasse väheneb.

#24
Anthrax

    [WARNBANNED] ಠ_ಠ

  • bannitud
  • Postitusi:1 599
  • Liitus:17 sept 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
see kes suudab mulle kärbseid pähe määrida ja mind usklikuks muuta saab miljon krooni

PS: seda ei juhtu kunagi

#25
see on mu nick

    Liige

  • liige
  • Postitusi:3 373
  • Liitus:03 nov 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Info puudub
Kuna sa ei saa maksta miljonit.

#26
Sander

    Mighty as...

  • auliige
  • Postitusi:3 044
  • Liitus:13 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnumaa/Tallinn
Vihkan sellist usku nagu islam.
Need moslemid on lihtsalt jubedad, midagi tuleb ette võtta nendega.Miks nad mulle ei meeldi?Nende jaoks ei ole haridus nii tähtis, esmane asi on koraan, mis on tihedalt seotud ka nende haridusteega.Vaadates riike, kus valdav enamus on islami usku, pole nende olukord just kiita(Alzeeria,Egiptus,Iraak,Iraan,Süüria)Paljud neist olid kunagi oma arengult väga kõrgel tasemel, aga preagu ma seda enam väita ei tahaks..Kõik oleks rahulik, kui nad elaksid rahulikult teises maailma otsas, aga nad rändavad teistesse riikidesse, toovad oma sugulased, pered järgi, paljunevad massiliselt ja mitte ei hakka segunema teistega vaid hakkavad teisi välja tõrjuma.Prantsusmaa, Saksamaa, Suurbritannia, Rootsi on ehedad näited.Nad tulevad sinna, kus riik on üles ehitatud ja hakkavad riigile mingil määral koormaks, pika aja peale.Mulle ei meeldi nende suhtumine naistesse, mulle meeldib preagu käia rannas ja näha, et seal on tõesti naised.Ma ei tahaks näha kummiülikondades naisi.Mulle meeldib, et naistel on vaba voli vaadata, keda nad tahavad, suhelda kellega tahavad, kahjuks on paljudel naistel moslemiriikides halb elu.Saudi-Araabias ei tohi nad isegi autoga sõita, rääkimata võõraste meestega rääkimisest.Peale selle on nad suhteliselt vaenulikud teiste uskude suhtes.

Muutis Sander, 28 märts 2009 - 00:05.

Bend if you must, but never brake!

#27
Väljavalitud

    Фашисты!!

  • liige
  • Postitusi:3 672
  • Liitus:13 aug 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Kompartei juhatus
Küüditamisele.
Endale tundub Taoism igati soliidne, midagi erilist ei kummarda ja usub et maailm on alati tasakaalus. Pmst nagu karma, kõik mis teed tuleb tagasi anyway.

#28
Anthrax

    [WARNBANNED] ಠ_ಠ

  • bannitud
  • Postitusi:1 599
  • Liitus:17 sept 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Väster, 27 märts 2009, 23:55, kirjutas:

Kuna sa ei saa maksta miljonit.

Vaata postitust




ma mõtlesin et seda ei juhtu kunagi, et ma usklikuks hakkaksin. sellepärast ka võin õelda, et see kes mind usklikuks teeb saab miljoni.

#29
-=TaNeL=-

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 975
  • Liitus:18 veebr 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:loomulikult Tartu
Vihkan sellist usku nagu kristlus.
Need kristlased on lihtsalt jubedad, midagi tuleb ette võtta nendega.

#30
see on mu nick

    Liige

  • liige
  • Postitusi:3 373
  • Liitus:03 nov 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Info puudub
Eks mingi vend oli hea suhtleja ja pani inimesed uskuma, et ta saab ravida inimesi. Inimese haigused tekitavad enda mõtlemine ,et tal on haigus, umbes 80%

// "Jeesus"

Muutis Väster, 28 märts 2009 - 00:01.


#31
Novriil

    Liige

  • liige
  • Postitusi:4 302
  • Liitus:14 veebr 2008
  • Sugu:mees
Minu arvamus on, et kõik usud on mõtetu pläma... see lihtsalt on nii :D

Mingit näpuga meest pole olemas.. Kõike on võimalik seletada ja füüsika vms. seadustega tõestada. Nagu lause CSI-st: I belive in science (mingi väike poiss ei tahtnud uskuda jumalasse)


bs bs bs bs....
Hard work beats talent, when talent doesn't work hard.

#32
fazz

    Tudeng

  • liige
  • Postitusi:888
  • Liitus:25 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Võru
Kuigi mitte päris religioonilt, kuid filosoofialt olen ma ydini satanist.

Usk peab millessegi olema, tänapäeva inimesed on siiani veel suhteliselt vähe arenenud, nimelt minu silmis pole jumalused midagi muud kui inimese enda nõrkus ja hirm, uskuda sellesse, et temas endas on sellised jõud olemas ning võimed teha midagi. Inimene ei julge ennast veel jumalikuna tunnistada, sest ta on arg loom veel, selle ongi meil religioonid, et me võiks midagi nii võimast endast eraldiseisvana tunnistada.

Muutis fazz, 28 märts 2009 - 15:12.


#33
Eddy

    Madis

  • liige
  • Postitusi:3 914
  • Liitus:09 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tuudi/Tallinn
Ei usu ka ise kahjuks.
Loodi pigem masside kontrollimiseks, sest kirik kontrollis mingil ajajärkul kõike, edastas jumalasõna (tegelikku oma tahet).
Kui inimesed endasse uskuda ei suuda, siis on tõesti vaja kedagi teist kellesse uskuda ja pahatihti on selleks keegi "jumal" võetud.
Postitas pildi

#34
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Postitusi:10 374
  • Liitus:14 märts 2004
  • Sugu:ei ütle

DrLove, 27 märts 2009, 21:52, kirjutas:

get your facts straight :D

just kirikute juurde rajati esimesed koolid, tänu kirikule ja ristiusustamisele õppis talurahvas lugema, igasuguste mõttevoogude tekkimine (humanism) on paljuski seotud religiooniga..
need on ainult paar näidet sellest kuidas religioon on inimese arengule kaasa aidanud.

aga nüüd teemasse

ise jumalasse ega teistesse üleloomulikesse jõududesse ei usu, aga olen selle koha pealt "open minded" ega ei  dauni teisi, kes nendesse usuvad.

Vaata postitust



Kuule doktor, religioon ei võrdu ristiusuga, eksole? Ja pealegi ristiusk ju otseselt hävitas 'teadust'. Galieleist ja inkvisatsioonikohtust oled ehk kuulnud?

Too humanismi seosed kristlusega( just kristlusega, kuna sinu jaoks ongi see ju religioon) välja palun, Doktor.

#35
Off.

    It's time to rock out with your cock out

  • liige
  • Postitusi:1 005
  • Liitus:07 apr 2007
  • Sugu:ei ütle
Täna kõndisin rõõmsalt koju jõusaalist, kui üks mees minu kõrval kõndis ja hakkas minuga rääkima kristlusest, umbes nii:

"Vabandage, kas teie olete huvitatud teada saada elu mõttest? Pidada diskussioone Jumalast?"
"Ei, ma ei ole huvitatud/olen ateist."
"Ateist, et eitate usku, või te ei tea sellest midagi ja ei huvita ka?
Kas te üldse teate, mis kristlus ja piibel sisaldab?"

"Jaja, koolis on usundiõpetus (mul pole), tean neid erinevaid uske"
"See õpetus on suhteliselt pinnapealne, teate ikka usu tagamaid?? *vaatab mind sellise pilguga,nagu ma oleks mingi harimata mats*
"Mis usk?"
"Piibel." (See raamat pole usk ju?)
"No ma tean neid enamus asju (Suht luiskasin jälle), Aadam ja Eeva ,Jeesuse ristilöömine jne"
"Et siis pole huvitatud?
"Ei."
"Aitäh teile"*paneb mööda ristmikku tagasi*

Karjusin veel pole hullu talle tagantjärgi. Ülejäänud aja kõndisin irve näol koju.

Ma olen harjunud, et suvel tulevad need ülikondades ameeriklased ,kes räägivad sulle, kuidas läbi kristluse on nad saanud täielikuks, kogu aeg on selline täiuslikkuse tunne, küsivad su nime ja numbrit ja kutsuvad pikemaks jutuks jne. Mänginud isegi jalgpalli nendega. Aga, et kevadel tulevad juba suvalised londid ja suruvad sulle peale oma mõttemaailma? Paneb rohkem usku põlgama, kui huvitama sellest.

Kristlus ajab nüüd ainult närvi või naerma, need fanaatikud tunduvad ikka väga pimedad olevat.
Postitas pildi

#36
ErrorCode

    ♥♦♣♠

  • liige
  • Postitusi:7 442
  • Liitus:13 mai 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Neonetis
Postitas pildi
See pilt iseloomustab hästi seda, mille kohta vaidlus käib hetkel.
Need tänaval ringi hooravad usukuulutajad on küll kõige nõmedamad inimesed keda ma tean.

Muutis fikuti, 28 märts 2009 - 18:02.

Postitas pildi
"When people say plz because it's shorter then please, I say no because it's shorter then yes."

#37
Eddy

    Madis

  • liige
  • Postitusi:3 914
  • Liitus:09 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tuudi/Tallinn
Kõige idiootsem on muidugi see, et enamik kristlasi ei pea kinni reeglitest mida kristlaseks olles järgima peaks.
Postitas pildi

#38
sokC

    Inkvisiitor

  • ILLUMINAAT
  • Postitusi:7 079
  • Liitus:17 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Stuttgart
Nende mustades mantlites meeste kohta võin öelda nii palju, et osad neist on väga normaalsed. Kaks korda on nad minuga rääkima tulnud. Ütlesin kohe, et ma olen ateist ja religioon kui selline mind ei huvita. Siis esimene kord hakkasime selle tüübiga rääkima Ameerikast, sealsest elust, terrorismist jne. Teine kord teise tüübiga vaidlesime NBA teemadel :D

DrLove, 27 märts 2009, 21:52, kirjutas:

get your facts straight :D

just kirikute juurde rajati esimesed koolid, tänu kirikule ja ristiusustamisele õppis talurahvas lugema, igasuguste mõttevoogude tekkimine (humanism) on paljuski seotud religiooniga..
need on ainult paar näidet sellest kuidas religioon on inimese arengule kaasa aidanud.

Vaata postitust



Hoopis sulle "get your facts straight"...
Hea näide on see, kuidas Mikolaj Kopernik avastas, et Maa ei ole universumi keskpunkt ja et kõik taevakehad ei tiirle ümber Maa. Tolleaegses sügavalt religioosses ühiskonnas oli selline asi lubamatu, ning ta pisteti türmi, kartes, et ta jõuab tõele jälile, ning usklike loodud nägemus asjadest hakkab lagunema. Sama käib ka Galileo Galilei kohta, keda oma ennekuulmatute teooriate pärast süüdistati ketserluses ning, kes paavsti käsul pandi koduaresti.

Ja need sinu kirikute kõrvale rajatud koolid pidid toimima kirikujüngrite vabrikutena.

Muutis sokC, 28 märts 2009 - 23:24.

Postitas pildi


#39
Joosep.

    since 05

  • liige
  • Postitusi:1 285
  • Liitus:09 okt 2006
  • Sugu:mees

DrLove, 27 märts 2009, 21:52, kirjutas:

get your facts straight :D

just kirikute juurde rajati esimesed koolid, tänu kirikule ja ristiusustamisele õppis talurahvas lugema, igasuguste mõttevoogude tekkimine (humanism) on paljuski seotud religiooniga..
need on ainult paar näidet sellest kuidas religioon on inimese arengule kaasa aidanud.

aga nüüd teemasse

ise jumalasse ega teistesse üleloomulikesse jõududesse ei usu, aga olen selle koha pealt "open minded" ega ei  dauni teisi, kes nendesse usuvad.

Vaata postitust




Keskajal valitses kirik rahva üle, oli ennekuulmatu, kui tegutseti näiteks muude teaduste kui teoloogiaga. Jumal tänatud olgu Dante, Boccaccio ja Petrarca.

#40
K

    Liige

  • liige
  • Postitusi:8 762
  • Liitus:12 jaan 2005
  • Sugu:mees

Joosep., 28 märts 2009, 22:59, kirjutas:

Keskajal valitses kirik rahva üle, oli ennekuulmatu, kui tegutseti näiteks muude teaduste kui teoloogiaga. Jumal tänatud olgu Dante, Boccaccio ja Petrarca.

Vaata postitust



Katus lippab päris ägedalt sul..

Kust otsast sul kõik muu peale teoloogia keelatud olid? Kõik Euroopa ülikoolid õpetasid ainult teoloogiat?


Ma arvan, et te pingutate väga tugevalt üle praegu.





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat