Hüppa postitusele

Change

Usk/religioonid/saatus


Sellel teemal on 229 vastust

#41
olenmatu

    Ta on... Matu

  • liige
  • Postitusi:4 075
  • Liitus:28 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu/Tartu
vanasti ütlesid et maa on ümmargune pandi põlema sind, ei ole just väga selline asi mille pärast "jumal" rõõmus oleks
Eestis on usk üldse väga hale, kõik muud rahvad on suht usklikud võrreldes meiega.
Muidu olen ise ka ateist, see on ju kõik loogiline, et väljamõeldis mõeldi, et rahvast mõjutada jne
vakatsaka

#42
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Postitusi:10 374
  • Liitus:14 märts 2004
  • Sugu:ei ütle

Kassu, 28 märts 2009, 23:23, kirjutas:

Katus lippab päris ägedalt sul..

Kust otsast sul kõik muu peale teoloogia keelatud olid? Kõik Euroopa ülikoolid õpetasid ainult teoloogiat?
Ma arvan, et te pingutate väga tugevalt üle praegu.

Vaata postitust



Ära arva, vaid lükka ümber.

#43
K

    Liige

  • liige
  • Postitusi:8 762
  • Liitus:12 jaan 2005
  • Sugu:mees

L4hma, 29 märts 2009, 17:32, kirjutas:

Ära arva, vaid lükka ümber.

Vaata postitust



Ma lootsin, et teil/neil on endal nii palju mõistust.
http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_sc...the_Middle_Ages

Kontseptsioon on vale, kui keskajal oleks kõik seisma jäänud siis poleks me sealt kunagi välja jõudnud. Ja samuti on termin "tume keskaeg" või midagi samalaadset subjektiivne ning petlik...
Ma ei kaitse mingil juhul kesaegset kirikuvõimu vms, aga proovige veits ise kah mõelda.


Usk ise ei ole olnud takistuseks teaduse arengule...Usu abil rahvaga manipuleeriv võim on...

Muutis Kassu, 17 detsember 2009 - 18:19.


#44
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Postitusi:10 374
  • Liitus:14 märts 2004
  • Sugu:ei ütle

Kassu, 29 märts 2009, 17:59, kirjutas:

Ma lootsin, et teil/neil on endal nii palju mõistust.
http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_sc...the_Middle_Ages

Konseptsioon on vale, kui keskajal oleks kõik seisma jäänud siis poleks me sealt kunagi välja jõudnud. Ja samuti on termin "tume keskaeg" või midagi samalaadset subjektiivne ning petlik...
Ma ei kaitse mingil juhul kesaegset kirikuvõimu vms, aga proovige veits ise kah mõelda.
Usk ise ei ole olnud takistuseks teaduse arengule...Usu abil rahvaga manipuleeriv võim on...

Vaata postitust



Usk ja religioon on minu meelest kaks erinevat asja. Uskuda võid sa ükskõik millesse. Religioon on minu jaoks rohkem nagu selline 'mõte vms.
Ma pole ise religiooni vastane, iga inimene võib ju valida endale ise oma elufilosoofia.
Küll olen ma aga religiooni kuritegeliku ärakasutamise vastu. Just täpselt kuritegelik ärakasutamine euroopa kultuurimaastikul pärssiski teaduse arengut ja mitte vähe.

Muutis L4hma, 29 märts 2009 - 17:40.


#45
K

    Liige

  • liige
  • Postitusi:8 762
  • Liitus:12 jaan 2005
  • Sugu:mees

L4hma, 29 märts 2009, 18:40, kirjutas:

Usk ja religioon on  minu meelest kaks erinevat asja. Uskuda võid sa ükskõik millesse. Religioon on minu jaoks rohkem nagu selline 'mõte vms.
Ma pole ise religiooni vastane, iga  inimene võib ju valida endale ise oma elufilosoofia.
Küll  olen ma aga religiooni kuritegeliku ärakasutamise vastu. Just täpselt kuritegelik ärakasutamine  euroopa kultuurimaastikul pärssiski teaduse arengut ja mitte vähe.

Vaata postitust



Pärssis ning peatas on kaks erinevat asja.

Siin räägiti sellest, et arengut üldse polnud ning tegeleti vaid teoloogia, mis on täielik jura. :D


Moslemitest on kahju. Islam pole nii vägivaldne usund, kui arvata võiks, aga sellised sitarataste gängid nagu Taliban vms on nende järgitavaid õpetusi täiesti oma suva järgi vorminud...

#46
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Sander - sa vihkad moslemeid, aga ei sõnagi kristlaste pihta? Oh armas kallis massikommunikatsiooni võim ja USAst lähtuv maailmapilt...
islam, kristlus, judaism - täpselt üks ja sama asi, üks ja sama raamat, üks ja sama muinasjutt, lihtsalt tõlgendamise küsimus. Ristisõjad ja Jihaad = sama asi, erinev aeg (jumal tänatud, et hitler juudid enne minema pühkis kui need oma maailmavallutusega pihta said hakata). Sisuliselt pada sõimab katelt, ühed mustad mõlemad. Kogu selle usu teema poolest on mõlemad minu silmis nõrgad ja lollid inimesed, kes vajavad mingit ebamaist juhti ja valgustajat kuna nad ise ei suuda mõelda, aga kui mul tuleks valida konkreetselt inimeste vahel - moslem või kristlane, valiks ma igal juhul moslemi. Olen kokku puutunud mõlematega ja moslemid on erakordselt parema mulje jätnud, nende tõekspidamised on vähemalt minu silmis senikogetu põhjal ehedad, erinevalt sellest pseudokristlusest, mis praegu USAs ja selle mõjul kogu lääne maailmas möllab, ja nad juba inimestena tohutult palju meeldivamad.
Te räägite Talibanist ja terrorismist, erineb see mingilgi määral iknvisitsioonist ja ristisõdadest? On seal vahet millal see toimub, kas praegu või 1000 aastat tagasi, kui tegu on täpselt sama asjaga? Ma ei kiida kindlasti heaks seda, tegu on lihtsalt radikaalide vabalt võetud tõlgendusega, mida nad massidesse surudes ära kasutavad.
Ei saa mainimata jätta ka kristliku ja demokaatliku maailma egoistliku arvamust ja pealesurumist, mis suurelt jaolt tänapäevase Jihaadi vallandanud on, et kogu ülejäänud maailm peaks olema täpselt samasugune - demokraatlik ja hindama lääne ühiskonna väärtuseid ja norme - bullshit, maailma üheks suurimaks pärandiks ongi kultuuride mitmekesisus ja selle muutmine mingiks kosmpoliitseks massiühikonnaks on kõige halvem asi, mida keegi üldse teha saab. See demokratiseerimine, mida praegu Afganistanis ja Iraagis tehakse on antropoloogilisest seisukohast massimõrv, või teatud määral isegi genotsiid.
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#47
Sander

    Mighty as...

  • auliige
  • Postitusi:3 044
  • Liitus:13 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnumaa/Tallinn

XchopperX, 30 märts 2009, 02:07, kirjutas:

Sander - sa vihkad moslemeid, aga ei sõnagi kristlaste pihta? Oh armas kallis massikommunikatsiooni võim ja USAst lähtuv maailmapilt...
islam, kristlus, judaism - täpselt üks ja sama asi, üks ja sama raamat, üks ja sama muinasjutt, lihtsalt tõlgendamise küsimus. Ristisõjad ja Jihaad = sama asi, erinev aeg (jumal tänatud, et hitler juudid enne minema pühkis kui need oma maailmavallutusega pihta said hakata). Sisuliselt pada sõimab katelt, ühed mustad mõlemad. Kogu selle usu teema poolest on mõlemad minu silmis nõrgad ja lollid inimesed, kes vajavad mingit ebamaist juhti ja valgustajat kuna nad ise ei suuda mõelda, aga kui mul tuleks valida konkreetselt inimeste vahel - moslem või kristlane, valiks ma igal juhul moslemi. Olen kokku puutunud mõlematega ja moslemid on erakordselt parema mulje jätnud, nende tõekspidamised on vähemalt minu silmis senikogetu põhjal ehedad, erinevalt sellest pseudokristlusest, mis praegu USAs ja selle mõjul kogu lääne maailmas möllab, ja nad juba inimestena tohutult palju meeldivamad.
Te räägite Talibanist ja terrorismist, erineb see mingilgi määral iknvisitsioonist ja ristisõdadest? On seal vahet millal see toimub, kas praegu või 1000 aastat tagasi, kui tegu on täpselt sama asjaga? Ma ei kiida kindlasti heaks seda, tegu on lihtsalt radikaalide vabalt võetud tõlgendusega, mida nad massidesse surudes ära kasutavad.
Ei saa mainimata jätta ka kristliku ja demokaatliku maailma egoistliku arvamust ja pealesurumist, mis suurelt jaolt tänapäevase Jihaadi vallandanud on, et kogu ülejäänud maailm peaks olema täpselt samasugune - demokraatlik ja hindama lääne ühiskonna väärtuseid ja norme - bullshit, maailma üheks suurimaks pärandiks ongi kultuuride mitmekesisus ja selle muutmine mingiks kosmpoliitseks massiühikonnaks on kõige halvem asi, mida keegi üldse teha saab. See demokratiseerimine, mida praegu Afganistanis ja Iraagis tehakse on antropoloogilisest seisukohast massimõrv, või teatud määral isegi genotsiid.

Vaata postitust



Ei ole mõtet massikommunikatsioone ja armst USA`d igale poole põhjuseks toppida.
Ei, mulle ei meeldi ka kristlased ja juudid, aga siiski, rohkem kui moslemid.
Bend if you must, but never brake!

#48
asdervbn

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:59
  • Liitus:05 juuni 2008
.

Muutis asdervbn, 18 november 2018 - 21:34.


#49
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

asdervbn, 5 apr 2009, 01:22, kirjutas:

Minu arvamus on eelnevas teemas kirjas.
Olen ateist, religioonid on saatanast (Woops, religious reference). Kuna usul on kombeks haritud inimeste seas mitte levida, siis tuleb seda peale suruda. Mis viib inimkannatusteni. Ilmselt pole vaja isegi mainida Ristisõdu ja terrorismiakte, vaevalt, et mõni usk ilma inimohvriteta oleks vastu võetud. Kuigi enim ohvreid on nõudnud ilmselt kristlus.

Vaata postitust



Budism sobib näiteks?


Teema kohalt pealt veel nii palju, et sõna religioon tuleks kasutada üsna ettevaatlikult, eriti seda pimedatesse kohtadesse saates, kuna kõik maailma inimesed religioossed, olgu ta Paavst või Darwin vahet pole. Tänapäeval on välja kujunenud selline asi nagu individuaalne sünkreatism - ehk siis mõtlevad inimesed ei järgi enam mainstream religioone nagu kristlus, islam, judaism jne. vaid on loonud endale kõigi teiste põhjal oma, individuaalse religiooni, ehk siis oma uskumuste/tõekspidamiste kogumi, mille kohaselt elada...
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#50
K

    Liige

  • liige
  • Postitusi:8 762
  • Liitus:12 jaan 2005
  • Sugu:mees

asdervbn, 5 apr 2009, 01:22, kirjutas:

Kuna usul on kombeks haritud inimeste seas mitte levida, siis tuleb seda peale suruda.

Vaata postitust



Sa pole vist väga tuttav asjaoluga, et väga suur osa maailma mõistuslikku arengut vorminud filosoofidest olid üht või teist usku?

#51
asdervbn

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:59
  • Liitus:05 juuni 2008
.

Muutis asdervbn, 18 november 2018 - 21:33.


#52
K

    Liige

  • liige
  • Postitusi:8 762
  • Liitus:12 jaan 2005
  • Sugu:mees

asdervbn, 5 apr 2009, 18:58, kirjutas:

Jah, ma ei ole antud asjaoluga tuttav. Ma mõtlesin eelkõige teadlasi. Ning filosoofide kuulumine teadlaste hulka on vaieldav. Minu arvates nad sinna ei kuulu, kuna elu üle mõtisklemine, ükskõik, kui sügavamõtteline arutluskäik ka poleks, ei ole minu arvates teadus. Kui sinu arvamus on erinev, ok.
Nagu ma aru saan, oled sa ise antud teemal väga kompetentne. Seega, kas ma eksin ka väites, et enamik keskajal tegutsenud teadlasi olid ateistid? Sest nii palju, kui mina ajaloost tean, oli inkvisitsioonikohtu moto "Teadlased ahju!".

Vaata postitust



Filosoofide töö on teaduse arenguga otseselt seotud, hell, nende "mõtisklused" on need, mis on muutnud läbi ajaloo viisi, kuidas maailma nähakse.
Näiteks sobiks teaduse arengu OTSESE arengu toetamisel Francis Bacon. Või antiikaja filosoofid. Üldise/Kaudse mõjutegurina võib näiteks tuua lugematul hulgal filosoofe...

Keskaegses Euroopas polnud praktiliselt olemaski sellist asja nagu "ateist". Kõik olid kristlased. Sündisid ning olid kristlane.
Inkvisitsioon jahtis ketsereid. Kõik teadlased ei olnud ketserid. Inkvisitsioon ei olnud mingi kampaania teadlaste hävitamiseks.

Loogiline arutelu.

#53
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Billy Boy, 5 apr 2009, 19:15, kirjutas:

Kõik need usud, religioonid, jumalad jne on välja mõeldud ning mille pärast on väga palju sõdu maha peetud. Ja need võtavad inimeste üle võimust ka veel - näiteks mingid 10 käsku jms - bullshit.. Võiks juba kätte jõuda see aeg, kui kõik need jumalad tunnistatakse valedeks ja mitte keegi enam maapeal mingi usu jamaga ei tegeleks.

Vaata postitust



:) Kümme käsku võtavad inimeste üle võimust?
Sa pead oma isa ja ema austama.
Sa ei tohi tappa.
Sa ei tohi abielu rikkuda.
Sa ei tohi varastada.
Sa ei tohi tunnistada oma ligimese vastu valetunnistajana.
Sa ei tohi himustada oma ligimese koda, ega midagi, mis tema oma on.

Minust on nad igatahes 100% võitu saanud ja ma ei kurda... :D
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#54
Roman

    ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

  • liige
  • Postitusi:4 048
  • Liitus:27 sept 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:W S
Ega see usk ei kao kunagi mitte kuskile,lähiajal küll mitte.
Ma olen veendunud selles ,et ükskõik mis usk on loodud mõne geeniuse poolt selleks,et kergesti ja massiliselt inimesi kontrollida.
Usk on ikka rohkem veenev kui telekast vaadatud "see on paha" .
Ise ei usu ei jumalasse ega millessegi.Ma tahan ikka näha seda ahvi kes seletab et "do this do that"

#55
olenmatu

    Ta on... Matu

  • liige
  • Postitusi:4 075
  • Liitus:28 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu/Tartu
Personally its not God I dislike, it's his fan club I cant stand
vakatsaka

#56
goldec

     

  • auliige
  • Postitusi:9 575
  • Liitus:10 apr 2004
  • Sugu:mees
Ei usu jumalat, aga ateistiks ei hakka ilmselt ennast kunagi nimetama.
Põhjus on see, et kui kõigile käivad pinda jehoova tunnistajad ja tänaval lõugavad hare krishnad, siis on ateistid muutunud juba peaaegu sama eemaletõukavaks selle tõttu, et käivad kõigile peale, et jumalat pole olemas.

#57
Firefox

    Liige

  • liige
  • Postitusi:245
  • Liitus:14 apr 2006
  • Sugu:mees

Tsitaat

Man makes religion, religion does not make man.


#58
Eddy

    Madis

  • liige
  • Postitusi:3 914
  • Liitus:09 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tuudi/Tallinn

Tsitaat

Kas inimene on Jumala vusserdis?Või on Jumal üks inimeste vusserdistest?


Kui juba tsiteerimiseks läks

Ise ei usu jumalatesse.Kahju on muidugi neist, kes väidavad et nad usuvad, kannavad kaelas riste ja käivad kirikus, aga tegelikkuses eiravad kõiki nende religiooniga kaasnevaid nõudmisi.
Postitas pildi

#59
StenL

    Tiitlita

  • liige
  • Postitusi:1 705
  • Liitus:19 aug 2006
  • Sugu:mees
Mina usun ainult enda pead ja käsi.

#60
inz2260

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:53
  • Liitus:08 sept 2008
  • Sugu:mees
Ainus usk on usk endasse.





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat