Jump to content

Change

Kuidas tekkis maailm?


  • You cannot reply to this topic
107 replies to this topic

#61
RaiX

    Kasutaja

  • valideerimisel
  • Posts:1,214
  • Joined:10 Apr 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Kuressaare
Väga meeldis see video, mis Kassu üles pani siia. Nagu ma aru sain, siis kõik olid ilusasti tõestatud väited ning enamvähem iga fakt tõsi? Vähemalt see, mis praegu arvatakse..

// Aga seletage mulle üht asja. Kui Universum koguaeg paisub ja vahemaad muutuvad, siis peaks ju valguse kiirus ka muutuma koos sellega (tean, et tegelikult ei muutu)? Sest Universum paisub ju kiiremini kui valgus ning kaugemad objektid kaugenevad meist ka siis kiiremini, st. mingil hetkel me ei tohiks siis neid ju näha enam?
Tegelikult võiks keegi kõik selle ära seletada.. Universumi läbimõõt on ju mingi 90? mlrd valgusaastat, et siis kas me näeme objekte ainult selle 13.72 mlrd LY suunas 360 kraadi või mis? Ja ülejäänud üldse peidetud?
Ja kas ainet tekib koguaeg juurde ka selle paisumisega? Et kas Universum suureneb selles mõttes ka siis või galaktikate vaheline kaugus ainult muutub?

Vabandust, kui lollid küsimused teie arvates. :)


// Chopperile - ma mõtlesingi seda ainult, et kas praegu vähemalt need väited on teadlaste poolt aktsepteeritud. St. ta ei ajanud mingit udumulli, mida ainult mõni inimene usub?

Edited by RaiX, 24 December 2010 - 15:24.

donkament, 10 aug 2010, 00:17, kirjutas:

ma ei saa aru, kuidas inimesed tulevad segi olles selle peale, et ah jooks õige liitri vett ära, muidu hommikul pohmell. ma alles hommikut kuskilt x kohast, kuhu ära vajunud olen, tulen selle peale, et peaks midagi pohmelli vastu tegema.

Vaata postitust



#62
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Posts:7,126
  • Joined:01 May 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

RaiX, 24 dets 2010, 15:14, kirjutas:

Väga meeldis see video, mis Kassu üles pani siia. Nagu ma aru sain, siis kõik olid ilusasti tõestatud väited ning enamvähem iga fakt tõsi? Vähemalt see, mis praegu arvatakse..

Vaata postitust



Kindlasti mitte, tegu vaid hetkel domineeriva diskursusega selles vallas. Endiselt on tegu vaid teooriatega, mitte keegi ei ole suutnud mitte kuidagi ära tõestada kuidas universum tekkis või kuidas ta kunagi lõppema peaks.
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#63
muhemees

    Vana Hea

  • liige
  • Posts:6,434
  • Joined:07 Jul 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Nabubna
jah, K videos kirjeldatud teooriad on hetkel vähemalt suures osas aksepteeritud, samas on ka mitmeid teadlasi, kellel on oma arusaam asjadest (selliseid nn koolkondi on palju)

Ega's midagi, hea et sedagi.


#64
Jonx

    metal

  • liige
  • Posts:611
  • Joined:18 Dec 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Kärdla,hiiumaa
Äkki on universum 1/10000000 osa mingist suuremast objektist? :)
Isiklikult arvan et kosmos on lõpmatu.
You are at the heart of non-human arts.

#65
Saatan

    legendary rebel

  • liige
  • Posts:2,097
  • Joined:31 Jul 2008
  • Sugu:mees
Lõppu kindalsti pole... sest mis siis lõpu taga oleks ? Ei tea kuidas see saab võimalik olla.

#66
K

    Liige

  • liige
  • Posts:8,762
  • Joined:12 Jan 2005
  • Sugu:mees

Saatan, 24 dets 2010, 17:51, kirjutas:

Lõppu kindalsti pole... sest mis siis lõpu taga oleks ?  Ei tea kuidas see saab võimalik olla.

Vaata postitust

Sellised arutelud käivad inimmõistusel üle jõu. Sama hästi võiksin ma paluda, et sa prooviks kujutleda 4. dimensiooni või videos kirjeldatud universumimudeleid kolmemõõtmelistena. See on mõttetu.

Edited by K, 24 December 2010 - 18:41.


#67
Jonx

    metal

  • liige
  • Posts:611
  • Joined:18 Dec 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Kärdla,hiiumaa

Saatan, 24 dets 2010, 17:51, kirjutas:

Lõppu kindalsti pole... sest mis siis lõpu taga oleks ?  Ei tea kuidas see saab võimalik olla.

Vaata postitust



Lõpu taga? Lõputa tähendab et lõppu pole, sellel polegi "backstage-i", vaid läheb ainult edasi.
You are at the heart of non-human arts.

#68
Meelis

    ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤

  • liige
  • Posts:7,459
  • Joined:07 Dec 2005
  • Sugu:mees
Püramiidide ning mitmesajatonniste kivirahnude tõstmine tõestati kuskil Discovery dokumentaalis ammu ära. Liigutamiseks kasutati lihtsalt tavalisi puuprusse.

#69
Marvolo

    I SEE YOU

  • liige
  • Posts:7,512
  • Joined:30 Sep 2010
  • Sugu:mees
mul tekkis küsimus, et kas need palgid liiva sisse ei vajunud selliste raskuste all?

#70
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Posts:7,126
  • Joined:01 May 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

DeFreud, 27 dets 2010, 22:35, kirjutas:

mul tekkis küsimus, et kas need palgid liiva sisse ei vajunud selliste raskuste all?

Vaata postitust



Tegu pole rannaliivaga ega kõrbega <_< Püramiidide ümbruses on kõva savine pinnas, mis on kaetud õhukese liivakihiga.

Kõige adekvaatsem teooria senini on jah see, et palkide abil veeretati kivid kohale ja kaldteedega saadi kivid üles.
Illustreeriv pilt.
Postitas pildi
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#71
Saatan

    legendary rebel

  • liige
  • Posts:2,097
  • Joined:31 Jul 2008
  • Sugu:mees
Sellised raskused tunduvad lihtsalt nii ebareaalsena inimloomale vedamiseks... aga teadus peab midagi väitma, kuni pole paremat teooriat.

#72
Meelis

    ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤

  • liige
  • Posts:7,459
  • Joined:07 Dec 2005
  • Sugu:mees

Saatan, 28 dets 2010, 18:53, kirjutas:

Sellised raskused tunduvad lihtsalt nii ebareaalsena inimloomale vedamiseks... aga teadus peab midagi väitma, kuni pole paremat teooriat.

Vaata postitust



No üks tüüp ehitas endale Stonehenge, kasutades selleks vaid kivi ja puitu.

#73
allan andron

    Uustulnuk

  • liige
  • Posts:41
  • Joined:30 Jan 2008
On keegi kunagi endale üritanud ettekujutada, mõnd värvi mida näiteks Maal ei esine. Täielik ajaraisk.

#74
RaiX

    Kasutaja

  • valideerimisel
  • Posts:1,214
  • Joined:10 Apr 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Kuressaare

allan andron, 28 dets 2010, 19:29, kirjutas:

On keegi kunagi endale üritanud ettekujutada, mõnd värvi mida näiteks Maal ei esine. Täielik ajaraisk.

Vaata postitust




Ega värvispektrum siis ole teistsugune planeedil E35235 vms :P Ainult silmadest loeb see.

donkament, 10 aug 2010, 00:17, kirjutas:

ma ei saa aru, kuidas inimesed tulevad segi olles selle peale, et ah jooks õige liitri vett ära, muidu hommikul pohmell. ma alles hommikut kuskilt x kohast, kuhu ära vajunud olen, tulen selle peale, et peaks midagi pohmelli vastu tegema.

Vaata postitust



#75
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Posts:7,126
  • Joined:01 May 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Saatan, 28 dets 2010, 18:53, kirjutas:

Sellised raskused tunduvad lihtsalt nii ebareaalsena inimloomale vedamiseks... aga teadus peab midagi väitma, kuni pole paremat teooriat.

Vaata postitust



Kuidas? Ei ole ju sugugi ebareaalne, kui üks inimene suudab liigutada Boeing 767't, siis kuidas ei saa 20 inimest liigutada 15 korda kergemat asja? Pane asjale rattad alla ja seda saab vedada kuhu tahes...
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#76
Seeme

    Liige

  • liige
  • Posts:612
  • Joined:09 Jan 2004
Teadlased vähemalt tegelevad selle küsimsega ning ma loodan, et oma eluajal suudetakse tõde kasvõi osaliselt välja selgitada.

Erinevalt teadlasetst, kreatsionistid ja deistid teavad kõike juba tuhandeid aastaid. Hämmastav, kuidas usklikel inimestel on alati kõigele vastus olemas - Jumal tegi.

#77
italjaano

    [WARNBANNED]

  • bannitud
  • Posts:199
  • Joined:05 Sep 2010
  • Sugu:mees
Kuskilt jõudis kõrvu fakt, et kui giza püramiid ehitati 22 aastaga siis pidi paigutama 9 sekundiga ühe kivi paika. See oli vist dok. filmist iidsed tulnukad.

#78
Novriil

    Liige

  • liige
  • Posts:4,302
  • Joined:14 Feb 2008
  • Sugu:mees

K, 23 dets 2010, 01:42, kirjutas:



Quod erat demonstrandum.

Vaata postitust



Hakkasin vaatama, siis mõtlesin, et 1h kestab. Ei viitsi vaadata. Ja tund aega hiljem ikka vaatasin ära :P Täiesti metsas mis teooriad ja asjad. Selliselt seletatuna on kõik kuradi põnev. Nagu juba öeldud, siis selline asi peaks olema koolides kohustuslik.

Tsitaat

Kuskilt jõudis kõrvu fakt, et kui giza püramiid ehitati 22 aastaga siis pidi paigutama 9 sekundiga ühe kivi paika. See oli vist dok. filmist iidsed tulnukad.

unustasin tsiteeri nuppu vajutada aga nvm.
Giza pole püramiid. Giza on linn ja on olemas Giza püramiidide väli, kus on Hufu ehk Cheopsise pramiid, Hafra püramiid ja Menkaura püramiid. Millist neist mõtled?
ja ka googlest mingit sellist fakti ei leidnud: http://www.google.ee/search?sourceid=chrom...yramid+22+years

Ka kunstiajaloost on meelde jäänud, et neid püramiide ei ehitatud paarikümne aastaga vaid vaarao eluaja jooksul.
Hard work beats talent, when talent doesn't work hard.

#79
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Posts:7,126
  • Joined:01 May 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Herodotos väitis, et Cheopsi püramiid ehitati umbes 20 aastaga, aga tema väited on väga umbkaudsed ja kindlasti väga ebatäpsed, sest ta pani jutud püramiididest kirja 2000 aastat pärast püramiidide valmimist... ehk siis ilmselgelt legendid paisuvad ajaga suuremaks ja ta ei saanud mitte kuidagi täpselt teada mis seal toimus. Mingite ebamääraste allikate järgi valitses Cheops umbes 20 aastat, aga püramiidi ehitati siiski kauem, vaarao sünnist alates.
Teatud teooriad väidavad, et Cheops polegi üldse reaalne inimene olnud, sest tema kohta pole praktiliselt mingeid andmeid, isegi terve ta püramiidi peale on vaid üks märge, mis kannab tema nime, samuti pole kindlaid tõendeid selle kohta, et seal püramiiidis üldse oleks kunagi muumia olnud. Osad teoreetikud väidavad, et Cheopsi sümbol tähistas hoopis päikest ehk siis jumalate "bossi" ja see püramiid ei olnudki päris hauakamber vaid austusavaldus päikesele.
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#80
Novriil

    Liige

  • liige
  • Posts:4,302
  • Joined:14 Feb 2008
  • Sugu:mees

August, 28 dets 2010, 23:27, kirjutas:

Oot mis seal lõputuses keerulist on? Lihtsalt hakkad ühest punktist sõitma ja sõidad nii kaua otse, kuni oled samas punktis. Täpselt sama, mis ümber maa.
Loogiline ju. Kuigi ma rämedalt pilves ka hetkel. Mainin ära, et mu jutt liiga jabur ei tunduks. Aga on loogiline ju.

Vaata postitust



Selleks peab olema universum ja sealjuures kogu aegruum ju kerakujuline. Sedasee aga ju ei ole.
Hard work beats talent, when talent doesn't work hard.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users