Hüppa postitusele

Change

Kuidas tekkis maailm?


  • Sa ei saa siia teemasse postitada
Sellel teemal on 107 vastust

#81
Tšurbaan .

    fuck yea!

  • liige
  • Postitusi:822
  • Liitus:24 märts 2010
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Novriil, 28 dets 2010, 23:36, kirjutas:

August, 28 dets  2010, 23:27, kirjutas:

Oot mis seal lõputuses keerulist on? Lihtsalt hakkad ühest punktist sõitma ja sõidad nii kaua otse, kuni oled samas punktis. Täpselt sama, mis ümber maa.
Loogiline ju. Kuigi ma rämedalt pilves ka hetkel. Mainin ära, et mu jutt liiga jabur ei tunduks. Aga on loogiline ju.

Vaata postitust



Selleks peab olema universum ja sealjuures kogu aegruum ju kerakujuline. Sedasee aga ju ei ole.

Vaata postitust



Miks ei ole? Millepoolest aegruum on rohkem kuup kui kera?
. Ära mölise!

#82
K

    Liige

  • liige
  • Postitusi:8 762
  • Liitus:12 jaan 2005
  • Sugu:mees

Tšurbaan ., 28 dets 2010, 23:44, kirjutas:

Novriil, 28 dets  2010, 23:36, kirjutas:

August, 28 dets  2010, 23:27, kirjutas:

Oot mis seal lõputuses keerulist on? Lihtsalt hakkad ühest punktist sõitma ja sõidad nii kaua otse, kuni oled samas punktis. Täpselt sama, mis ümber maa.
Loogiline ju. Kuigi ma rämedalt pilves ka hetkel. Mainin ära, et mu jutt liiga jabur ei tunduks. Aga on loogiline ju.

Vaata postitust



Selleks peab olema universum ja sealjuures kogu aegruum ju kerakujuline. Sedasee aga ju ei ole.

Vaata postitust



Miks ei ole? Millepoolest aegruum on rohkem kuup kui kera?

Vaata postitust

Kerakujuline ehk tegelikult suletud kolmemõõtmeline universum. Sellises universumis oleks Augusti teooria õige. Meie elame "lapikus" kolmemõõtmelises universumis, me ei saaks kunagi lõpuni jõuda, sest lõpp liigub meist aina kiiremini eemale.


// Tegelikult ta pole kera, aga seda on suht eeeeeee seletada muidu. Anyways, me ei ela sellises universumis, shit doesn't matter.

Muutis K, 28 detsember 2010 - 23:58.


#83
muhemees

    Vana Hea

  • liige
  • Postitusi:6 434
  • Liitus:07 juuli 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Nabubna
selles suhtes on ta kera sarnane, et suurest paugust tekkinud plahvatus ja energia voog liikus igas suunas võrdsel kiirusel ehk siis väljaspool olev vaatleja oleks näinud (ja näeks ka praegugi) paisuvat kera. aga kuna universum suureneb valgusest kiiremini, ei ole võimalik sellele kerale ringi peale teha.

Ega's midagi, hea et sedagi.


#84
K66mes

    Liige

  • liige
  • Postitusi:575
  • Liitus:17 juuni 2010
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Kuressaare
Jumal, jumal, Mina isiklikult arvan küll, et suur pauk oli.
Usun ka seda, et kusagil kaugel on veel planeete kus oleks elu võimalik ja loodan et saan ka oma elu aja jooksul vähemalt ühele kinnitust .
Lahinguväljal näeme, raisk!

#85
RaiX

    Kasutaja

  • valideerimisel
  • Postitusi:1 214
  • Liitus:10 apr 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Kuressaare

muhemees, 29 dets 2010, 10:38, kirjutas:

selles suhtes on ta kera sarnane, et suurest paugust tekkinud plahvatus ja energia voog liikus igas suunas võrdsel kiirusel ehk siis väljaspool olev vaatleja oleks näinud (ja näeks ka praegugi) paisuvat kera. aga kuna universum suureneb valgusest kiiremini, ei ole võimalik sellele kerale ringi peale teha.

Vaata postitust




Ütleme nõnda, et Universum on lapik kera? :P

Aga kas ikka ei oleks võimalik jõuda nö Universumi lõppu? Kuna kui inimene suudaks liikuda valguse kiirusel, siis ta ju põhimõtteliselt telepordib igale poole, kuhu ta liigub.

donkament, 10 aug 2010, 00:17, kirjutas:

ma ei saa aru, kuidas inimesed tulevad segi olles selle peale, et ah jooks õige liitri vett ära, muidu hommikul pohmell. ma alles hommikut kuskilt x kohast, kuhu ära vajunud olen, tulen selle peale, et peaks midagi pohmelli vastu tegema.

Vaata postitust



#86
Nightwolf

    Liige

  • liige
  • Postitusi:5 604
  • Liitus:13 mai 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Viljandi
Mida ma endale valesti ette kujutan kui meie universum on lapik, siis miks ma näen asju nagu oleksin kera sees, mitte asju ümberringi nagu ketas vms ? damn

//Tänks, nüüd ma isegi tajun.

Muutis Nightwolf, 29 detsember 2010 - 11:47.

Postitas pildi


#87
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Nightwolf, 29 dets 2010, 11:32, kirjutas:

Mida ma endale valesti ette kujutan kui meie universum on lapik, siis miks ma näen asju nagu oleksin kera sees, mitte asju ümberringi nagu ketas vms ? damn

Vaata postitust



See on puhtalt Maa kujust tingitud illusioon, et ümbritsev näeb välja kerakujuline. Avakosmoses näiteks ei tunneta sa üldse mingit kuju enda ümber.
Mina ei väida, et universum on kas kera või ketas, sest ma lihtsalt ei tea seda, keegi ei tea. Suure paugu teooria järgi saab ta olla mõlemat, sõltuvalt sellest, milline see "esimene pauk" oli.
Nightwolf, isegi juhul kui see oleks ketas, tähendab see seda, et selle "paksus" oleks endiselt sadu miljoneid valgusaataid.. kujuta ennast hetkeks näiteks pisikeseks molekuliks keset sõõrikut, sinu jaoks on igatpidi tegu sama suure asjaga, kuigi tegelikult on tegu kettaga.
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#88
sokC

    Inkvisiitor

  • ILLUMINAAT
  • Postitusi:7 079
  • Liitus:17 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Stuttgart
Rääkige parem, mis oli enne suurt pauku.

Postitas pildi


#89
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

sokC, 29 dets 2010, 12:29, kirjutas:

Rääkige parem, mis oli enne suurt pauku.

Vaata postitust



Kui inimesed seda teaksid, siis ei oleks seda teemat üldse olemaski siin ;)

Teooriaid on küll mitmeid, alates sellest, et universum on koguaeg olemas olnud kuni selleni, et "suur pauk" on tegelikult teise universumi kandumine uueks unviersumiks string theory ja paralleeluniversumite lähenemise järgi, aga ma usun, et sellest mõtlemine ajab isegi Stephen Hawkingul juhtmed sassi..
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#90
Saatan

    legendary rebel

  • liige
  • Postitusi:2 097
  • Liitus:31 juuli 2008
  • Sugu:mees
Kas selliseid püramiide ka on , mida pole veel avatud ja kus pole sees käidud või on kõik tühjaks tehtud ?

#91
muhemees

    Vana Hea

  • liige
  • Postitusi:6 434
  • Liitus:07 juuli 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Nabubna

Saatan, 29 dets 2010, 13:44, kirjutas:

Kas selliseid püramiide ka on , mida pole veel avatud ja kus pole sees käidud või on kõik tühjaks tehtud ?

Vaata postitust



egiptuses küll mitte, lõuna-ameerika kohta ma ei tea, a kusagil euroopas (täpset riiki ei mäleta, a kuskil balkani poolsaare läheduses imo) on teadlaste arvates mingi mäe sees üks püramiid, paar aastat tagasi lehes kirjutas, äkki nüüd on üles leitud vms

Ega's midagi, hea et sedagi.


#92
Billy Boy

    Õnne peenleib 2014

  • liige
  • Postitusi:7 566
  • Liitus:23 apr 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
ma arvan, et me oleme loodud kellegi elava poolt, kes põhjustas selle suure paugu. rohkem ei viitsi oma pead vaevata.

#93
Krister

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 372
  • Liitus:22 juuni 2007
  • Sugu:ei ütle
IVANi paugust oleme tekkinud pakun.

Muidu , koolis näidati meile nende püramiidi ja sfinksi kohta mingit filmi. Teooria oli selline, et liiv pmst "sõi" kaljust välja sfinksi kuju mingi pika ajaga, ja siis inimesed andsid omad panused. filmi nimi oli "Time Machine"

#94
Novriil

    Liige

  • liige
  • Postitusi:4 302
  • Liitus:14 veebr 2008
  • Sugu:mees
Oodake aga mul tekkis mõte. Vahelduseks.

Kui seal videos oli, et universum on lõpuks flat onju. Samas on see 3d. Seega on see kas risttahukas või midagi sarnast. Samas unless see kuup on ja maakera universumi keskpunkt on, siis on mingi külg meile siiski lähemal. Seega peaks olema universumi "lõpp" ühel pool lähemal. Kurat, mul oli mingi idee sellega seoses aga unustasin ära..

Ise arvan, et universumi väljas toimub siiani (või noh kui me oleks võimelised seda nägema siis me näeksime seda küll minevikus kuid siiski) suur pauk. Ehk pidevalt toimub migi suur pauk, mis on nagu suur plahvatus ehk laieneb ja siis selle keskmes tekkis universum, mis suureneb ja mis suureneb tänu sellele, et see pauk tegelt veel kestab vms..
Hard work beats talent, when talent doesn't work hard.

#95
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Saatan, 29 dets 2010, 13:44, kirjutas:

Kas selliseid püramiide ka on , mida pole veel avatud ja kus pole sees käidud või on kõik tühjaks tehtud ?

Vaata postitust



Mingid prantsuse arheoloogid avastasid maaradarit kasutades isegi Cheopsi püramiidist tunneleid, mida pole kunagi avatud. Egiptuse võimud aga ei luba selle püramiidi kallal mingit "kaevetööd" või muud "lõhkumist" teha, nii et lähiajal seda kindlasti teada ei saa, mis seal sees on, või kas seal üldse midagi on, sest tegu võib olla ka lihtsalt tühjade tunnelitega, mida on kasutatud hauaröövlite segadusse ajamiseks. Point säilib siiski selles, et nendesse tunnelitesse pole viimase 4500 aasta jooksul ükski inimjalg sattunud, nii et põnevad on need hoolimata sellest, mis seal sees on.

Minu teada avastatud püramiide, kuhu keegi sisse pole läinud, ei ole. Küll aga olen ma 100% veendunud, et leidub mitmeid avastamata püramiide, nii Egiptuses kui ka Lõuna-Ameerikas, kindlasti mitte nii suuri nagu Giza püramiidid, aga liival ja junglil on kalduvus asju väga põhjalikult ära peita. Egiptusest leitakse siiamaani liiva alt terveid linnu ning sama lugu on Lõuna-Ameerika Junglitega. Ma ei näe põhjust, miks ei peaks olema ka mõnda püramiidi kuskil.
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#96
Saatan

    legendary rebel

  • liige
  • Postitusi:2 097
  • Liitus:31 juuli 2008
  • Sugu:mees
Huvitav, et veel avastamata püramiide just džunglites on.. selles suhtes, et võiks arvata et kuna kasutusel on sateliidid ja hea tehnoloogia ning ei suudeta kuju järgi vms. järgi avastada. weird... aga kihvt, tahaks ise ka mõnda puutumata ehitist uurida.

#97
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Postitusi:7 126
  • Liitus:01 mai 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Saatan, 29 dets 2010, 17:47, kirjutas:

Huvitav, et veel avastamata püramiide just džunglites on.. selles suhtes, et võiks arvata et kuna kasutusel on sateliidid ja hea tehnoloogia ning ei suudeta kuju järgi vms. järgi avastada. weird... aga kihvt, tahaks ise ka mõnda puutumata ehitist uurida.

Vaata postitust



Junglil on hea omadus asju tundmatuseni muuta, suur osa võib olla sootuks maa alla vajunud, arvestades kõikisugu maanihkeid ja eriti veel Lõuna-Ameerika soist pinnast suurtsivilisatsioonide asupaikades. Lennukite ja sateliitide abiga saab loomulikult neid leida, aga selliseid "äkki siin on midagi" kohti on tuhandeid ja pole lihtsalt aega/raha/inimesi et neid kõiki põhjalikult läbi uurida. Lisaks on Maa ka piisavalt suur, et isegi lennukite ja satellitide abiga peab kõvasti joppama, et mingile avastusele otsa sattuda.
Kõrbes pole neist aga tihti üldse kasu, kui liiv lihtsalt kõik enda alla on neelanud.

Kolmas võimalus on aga üldse mered/ookeanid, maailmamere tase on viimase 7 tuhande aasta jooksul kõvasti muutunud ja niigi on palju leide juba vee alt, nii püramiide kui ka terveid linnu.
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#98
muhemees

    Vana Hea

  • liige
  • Postitusi:6 434
  • Liitus:07 juuli 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Nabubna
kui juba satelliitidest jutuks läks - http://wimp.com/unusualplaces/

Ega's midagi, hea et sedagi.


#99
insomnia

    Liige

  • liige
  • Postitusi:678
  • Liitus:12 juuni 2007
  • Sugu:mees

Novriil, 29 dets 2010, 17:23, kirjutas:

Oodake aga mul tekkis mõte. Vahelduseks.

Kui seal videos oli, et universum on lõpuks flat onju. Samas on see 3d. Seega on see kas risttahukas või midagi sarnast. Samas unless see kuup on ja maakera universumi keskpunkt on, siis on mingi külg meile siiski lähemal. Seega peaks olema universumi "lõpp" ühel pool lähemal. Kurat, mul oli mingi idee sellega seoses aga unustasin ära..

Ise arvan, et universumi väljas toimub siiani (või noh kui me oleks võimelised seda nägema siis me näeksime seda küll minevikus kuid siiski) suur pauk. Ehk pidevalt toimub migi suur pauk, mis on nagu suur plahvatus ehk laieneb ja siis selle keskmes tekkis universum, mis suureneb ja mis suureneb tänu sellele, et see pauk tegelt veel kestab vms..

Vaata postitust



Selle teise mõttega seoses, Lawrence Krauss ju seletas oma videos et teadlased näevad suurt pauku toimumas,ainult et täpselt seal kus see toimub, on selle ees ''sein'', niiet teadlased on enamjaolt nõus sinu mõttega. See sein, mis seal ees on, ongi tingitud sellest ''plahvatusest.

Muutis insomnia, 30 detsember 2010 - 01:53.


#100
sokC

    Inkvisiitor

  • ILLUMINAAT
  • Postitusi:7 079
  • Liitus:17 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Stuttgart

XchopperX, 29 dets 2010, 12:54, kirjutas:

sokC, 29 dets  2010, 12:29, kirjutas:

Rääkige parem, mis oli enne suurt pauku.

Vaata postitust



Kui inimesed seda teaksid, siis ei oleks seda teemat üldse olemaski siin ;)

Vaata postitust



Ma mõtlesin seda rohkem nii, et kui selle üle mõelda siis pea lõhkeb :D

Postitas pildi






1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat