Hüppa postitusele

Change

suitsetamise põhjus


  • Sa ei saa siia teemasse postitada
Sellel teemal on 76 vastust

#1
looodi

    number 9

  • liige
  • Postitusi:1 448
  • Liitus:01 nov 2007
  • Sugu:mees
Kasvad üles vanematega, kes igapäev suitsu teevad.
On see rohkem sinu valida, kas teed või mitte, või saab selles süüdistada ka vanemaid, kes ise suitsu tehes seda keelavad.

-


Kindlasti oli see suuremosalt minu otsustada, kuid ma olen natukene veendunud, et kui mu vanemad ei oleks suitsetanud, ei oleks see minuski nii suurt kirge tekitanud.
On vanemaid, kes laste ees ei tee suitsu, kas see mõjub või tekitab hoopis suuremat huvi, et miks nad seda teevad, ning pärast oled samamoodi sõltvuses.


Teema tegin selleks, et kuulda teie arvamusi, kuna ise ei oska seisukohta võtta... :D
"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." Bruce Lee

#2
Rait

    Meeleheide

  • liige
  • Postitusi:1 314
  • Liitus:22 sept 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Narnia
Mitme otsaga asi. Ega vanemad polnud ju need kes sulle esimese sutsu andsid. ega vanemad polnud ju need kellega tuli sul mõte, et lähme ostame nüüd pakid endale. samas kui inimene näeb vanemaid suitsetamas ja nad endaga rahul on siis võib see üks ajendaja olla.
“Tõde on lihtsalt üks kokkulepe piisavalt suure hulga inimeste vahel.” Albert Einstein

#3
Uldreg

    Liige

  • liige
  • Postitusi:457
  • Liitus:11 sept 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Ega vanemad sul sigari suu ette pistnud?
Pigem on see eakaaslaste surve alà "kõik teised teevad ka suitsu, teen ka, siis saan tsillida nendega vahetunnis."
õ

#4
geniusskate

    Septic schizo

  • liige
  • Postitusi:502
  • Liitus:21 sept 2009
  • Sugu:mees
Ma arvan,et asi on rohkem ikka vanemates kinni.
Sest nt. isa on tegelikult suur eeskuju poistele,millised nemad olla tahaks ja kui pässil on suits ees siis kindlasti ajendab see ka neid suitsu tõmbama.

#5
madis250

    Liige

  • liige
  • Postitusi:358
  • Liitus:03 okt 2008
  • Sugu:mees
Isiklikult arvan, et see on sinu enda asi. Mu isa suitsetab 18 aastasest peale. Ta ei peida suitsu minu eest ja mul otsest huvi suitsetamise vastu pole olnud. Olen teinud, et leida enda rahustamiseks viisi aga kuna see ei aidanud siis ei tee ka väga.

#6
ohoooi

    Whoa !

  • liige
  • Postitusi:8 593
  • Liitus:08 aug 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tagadi.
Ma ei usu,kindlasti on sel kerge mõjutsu aga siiski on see oma asi.

Minu teooria on selline :
Kerge pidu,seal teed esimesed mahvid. Siis järgmistel pidudel teeb juba terved konid,siis mõtled,et oh ostaks ise peole koni,kuni lõpuks ongi pakk taskus ja pläru ees. See on suht pikk protsess aga siiski paljudel see niimodi hakkab.
Dat is weird !

#7
Mar+Tin

    Elu on sugulisel teel leviv haigus, mis lõpeb tingimata surmaga.

  • liige
  • Postitusi:5 500
  • Liitus:24 aug 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Laagri, Kesklinn
Mul suht sama teooria ohooiga.
Esimest korda mingi sõber annab paar mahvi. Mõneaja pärast oled sõpradega väljas. Siis osad suitsetavad. Küsid ka mahvi jms. Järgminekord saad juba kuskilt 1he koni. Selle teed kuskil metsatukas kasvõi põnevusest ära jnejnejne
Postitas pildi

#8
Tom

    Liige

  • liige
  • Postitusi:324
  • Liitus:30 dets 2006
  • Sugu:mees
Suitsetamine ON (vähemalt osaliselt) pärilik, kuigi mõjukam tegur on ilmselt siiski see, kui enamus sinu eakaaslasi pidevalt tõmbavad. Samas ma kahtlen, et kellegil on sõpru, kes otseselt sunniks teda suitsetama või mõnitaks teda, kui ta ei taha. Enda põhikoolipäevi meenutades tuleb ka meelde, kuidas me poistega vahetunni ajal koolihoovi taga seisime, põhimõtteliselt kõigil suits ees, mina aga passin niisama oma kinganinasid.

#9
Jack Herer

    Liige

  • liige
  • Postitusi:4 582
  • Liitus:14 juuni 2009
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Reaalnecity
No vanemate süüks nüüd kll seda panna ei saa.
Laps saab selleks kuskilt ikka ajendi, miks tegema hakata.
Seltskond on see (imo) kõige suurem tegur.
Enamusele (mu seltskonnast) on väiksena ema/isa poolt antud üks "proovimahv", et vaadata kuidas laps reageerib vms.Niimoodi näidati, kui paha suits on jne.Nüüd on asi pooleks läinud: * suitsetajad *mittesuitsetajad.
Meenutades: Olime 11-12a poiskesed, kui tuli mõte, et prooviks ära.
Kõik proovisid, olime "täiskasvanulikumad" ja lahedad tüdrukute ees.
Siin tuleks tõstatada iseloomu küsime pigem.Igal asjal on piir, ka proovimisel on piir.
Kas sa suudad piiri pidada ja seda mitte harjumuseks endale luua?
No muidugi, sõbrad tekitasid ka suur survet, eriti need, kes olid jätkanud juba.

Vanematele võiks niipalju öelda, et nad juba varakult õpetaksid oma lastele erinevate ohtude eest kaitsma ennast jne.
5bil year's ago our planet materialized from thin air.
Postitas pildi
Postitas pildi

#10
?

  • liige
  • Postitusi:3 363
  • Liitus:26 apr 2005
  • Sugu:mees
Endal sai asi alguse 18 sünnipäeval siis, ostsin elus esimese paki, muidu olin ka see nö peosuitsetaja, kui sedagi, vahel harva sai tõmmatud pidudel. Ja siis sealt läkski asi käest ära, ostsin 1 paki, mõttega et ah, 1 pakk, see ei tee midagi jnejne ja nüüd tõmbangi siiani.
Vanematelt vaevalt see asi külge hakkas, kuigi nemad tõmbasid ka mõlemad ligi 20 aastat, nüüdseks ei tõmba enam kumbki. Pigem on asi sõprades.. enda sõprusringkonnas (Mõtlen neid kellega pidevalt kokku puutun) pole mitte üht sellist kes ei tõmbaks. Ja no.. Eks tänu sellele saigi see asi alguse.

#11
Huligaan

    [WARNBANNED]

  • bannitud
  • Postitusi:1 456
  • Liitus:26 juuni 2006
  • Sugu:mees
Kui noorem olin ja suitsetama hakkasin siis mõlemad vanemad tegid suitsu. Esimese suitsugi varastasin ema tagant. Mõnes mõttes oli jah huvitav proovida mis asi see siis on. Nüüd on aga mõlemad vanemad suitsetamise maha jätnud, kuid mina olen kodus ainuke kes edasi teeb. (Kodus suitsu ei tee vanemate nähes). Vanemad pole tegelikult kunagi heaks kiitnud mu suitsetamist ja proovivad alati kuidagi keelata seda. Olen juba 20 ja suitsu teinud 5+ aastat. Eks rohkem mõjutasid mind mu sõbrad, kes hakkasid varakult suitsu tegema ja eks siis seltskonna mõttes tegin ka nendega suitsu.

#12
olenmatu

    Ta on... Matu

  • liige
  • Postitusi:4 075
  • Liitus:28 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu/Tartu
shh kõik on endas kinni. mõttetu väita, et ojjeee tänu sellele hakkasin tegema. Endal on palju faktoreid olnud mille järgi ma suitsetama peaks, aga mitte ükski pole jusiis mõjund.
vakatsaka

#13
Väljavalitud

    Фашисты!!

  • liige
  • Postitusi:3 672
  • Liitus:13 aug 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Kompartei juhatus
Mõlemad vanemad eluaeg suitsetajad olnud kuid ise ei suitseta, seega ei saa õelda, et nad mind mõjutanud kuidagi oleks.

#14
Koit

    Liige

  • liige
  • Postitusi:3 575
  • Liitus:04 jaan 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn, Kristiine
Ise alustasin suitsetamist veidi üle kahe aasta tagasi mingi jumala lambist. Polnud varem üldse suitsetanud ja suht jälestasin seda, sõbrad ka ei suitsetanud, aga siis lambist hakkasime kõik koos suitsetama lol. Põhjus oli ikka see, et no sõbrad tegid - miks ma siis peaks tegematta jätma? Aga nüüd üritan maha jätta, pole peaaegu kaks nädalat suitsetanud juba.

Muutis Koit, 26 november 2009 - 23:06.


#15
WarMaker

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:93
  • Liitus:09 märts 2007
Arvan, et asi pole mitte ainuüksi vanemates kinni, vaid üleüldises seltskonnas/kaaslastes.

Ma ise tegin väiksena paar "tobi" ja "koni". Ma mõtlen päris 9-10 aastasena :D ja siis lõpetasin jäädavalt.

Siis tegin muidugi selleks, et olla lahe ja kuuluda teatud gruppi. Kui paljudelt küsida,siis eitavad sellist varianti umbes 75% äkki? Ja ma olen päris kindel, et mingi 70% kindlalt on asi kinni selles, et soovitakse kuuluda teatud sõpruskonda, kus see näiteks on/oli "lahe"? Ja hiljem muutus sõltuvuseks vms.

Aa, ja ise pole elusees sõltuvusse nikotiinist jäänud. Suudan ohjata oma vajadust. Teen vahest mokakat, vessut. Ei ole nendest sõltuvust tekkind, sama ka sigarettidega, kui tegin 10 aastaselt.

Sõbrad küll paaniliselt üritavad maha jätta ja nii edasi.

Ja üks asi veel: Ma julgen ütelda ei. :)

#16
untsakas

    [WARNBANNED]

  • bannitud
  • Postitusi:142
  • Liitus:16 jaan 2009
  • Sugu:mees
mõnel on lihtsalt närvid läbi.

#17
Koit

    Liige

  • liige
  • Postitusi:3 575
  • Liitus:04 jaan 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn, Kristiine

WarMaker, 26 nov 2009, 23:27, kirjutas:

sama ka sigarettidega, kui tegin 10 aastaselt.

Sõbrad küll paaniliselt üritavad maha jätta ja nii edasi.

Vaata postitust



Kui sa 10-aastaselt vaid paar suitsu tegid, siis sa ei saanudki sõltuvusse jääda. Jube pinde käivad sellised postitused, et a'la: "oi, tegin peol 4 suitsu aga sõltuvusse pole jäänud, mwahahaha owned! Te küll jääte!"

#18
Wookie

    HTML, CSS, MySql, PHP

  • liige
  • Postitusi:1 243
  • Liitus:05 nov 2005
  • Sugu:ei ütle
  • Asukoht:Stonia
Ma suitsetan selle pärast, et lahe olla :).
Postitas pildi

#19
Anthrax

    [WARNBANNED] ಠ_ಠ

  • bannitud
  • Postitusi:1 599
  • Liitus:17 sept 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Wookie, 27 nov 2009, 01:41, kirjutas:

Ma suitsetan selle pärast, et lahe olla :).

Vaata postitust


:D


Postitas pildi

#20
metsavaras

    Teravaim kriit pliiatsis

  • REPTIIL
  • Postitusi:22 022
  • Liitus:20 veebr 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Algul ei saa vedama, pärast ei saa pidama. Vot nii.
Esimesed suitsud ajasid küll südame nii pahaks kui võimalik, kuid mõningate aegade möödumise peale see jama lõppes ära.
Suvi enne 8'dat klassi sai värgi endaga algust tehtud päris aktiivselt ja sellest hetkest on ka meeldinud teha. Ofc olen ma ka lahe nüüd, vastupidist ei saa keegi väita. Aga mida kauem ilmselt edasi teen seda suurem põhjus oleks maha jätta, aga seda raskem ka omakorda.

-soovid oma reklaami siia?-






1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat