Hüppa postitusele

Change

Ajateenistus vabatahtlikuks


Sellel teemal on 160 vastust

Hääletus: Poolt või vastu? (231 liiget on hääli andnud)

Poolt või vastu?

  1. Poolt (159 häält [68.24%])

    Häälte protsent: 68.24%

  2. Vastu (74 häält [31.76%])

    Häälte protsent: 31.76%

Hääleta Külalised ei saa hääletada

#1
doker

    Muidu asjatundja.

  • liige
  • Postitusi:1 558
  • Liitus:01 märts 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Tekkis selline mõte seoses sellega, et Eesti riigi eelarve on pidevalt miinustes.
Ja mõeldes sellele, tuli mul mõttesse, et võiks teha ajateenistuse vabatahtlikuks.
Kuna kaitseliit on väga suur (vaat et suurim) riigi eelarve raiskaja.

Niiet, minu seisukoht on see, et:
Kuna suur osa Eesti riigi meeskodanikest ei taha sõjaväkke minna, siis teha see vabatahtlikuks.
Miks raisata suures koguses raha asja peale, mille vastu asjaosalised mitte mingisugustki huvi ei tunne ja võimalusel sealt iga kell tulema tuleks. Minu silmis mõttetu.

Oleks noortel meestel meel rõõmsam, riigi rahakott säästaks kõva kopika ja kõik oleks hästi.
Hundid söönud - lambad elus.
Cheap ain't badass, badass ain't cheap.

#2
Külaline_Raux._*

  • külalised
  • Liitus:--

doker, 14 juuli 2011, 17:35, kirjutas:

Tekkis selline mõte seoses sellega, et Eesti riigi eelarve on pidevalt miinustes.
Ja mõeldes sellele, tuli mul mõttesse, et võiks teha ajateenistuse vabatahtlikuks.
Kuna kaitseliit on väga suur (vaat et suurim) riigi eelarve raiskaja.

Niiet, minu seisukoht on see, et:
Kuna suur osa Eesti riigi meeskodanikest ei taha sõjaväkke minna, siis teha see vabatahtlikuks.
Miks raisata suures koguses raha asja peale, mille vastu asjaosalised mitte mingisugustki huvi ei tunne ja võimalusel sealt iga kell tulema tuleks. Minu silmis mõttetu.

Oleks noortel meestel meel rõõmsam, riigi rahakott säästaks kõva kopika ja kõik oleks hästi.
Hundid söönud - lambad elus.

Vaata postitust



Kuna KaitseLiit on pidevalt alarahastatud ja mehed muretsevad tihti oma raha eest varustust kuna maleval pole eriti midagi anda. Viimastel aastatel on küll varustatuvus paranenud kuid siiski. Loll jutt,et Kaitseliit on suur riigi eelarve raiskaja. Tee omale Kaitseliidu eesmärgid kõigepealt selgeks.Kui riigikaitseliselt KL'ile lootma jääda siis peaks hakkama ka kaitseliitlastele mingisugust toetust maksma riigi poolt.

Tsitaat

Vaid 29% eestlastest leiab, et sarnaselt lõunanaabritega tuleks Eestis üle minna palgaarmeele ning 61% pooldab üldise ajateenistuskohustuse säilimist

Vabatahtlikut süsteemi ma ei poolda küll aga pooldan 6/8/12 kuu süsteemi.



/// Kaitseliit võtab riigieelarvest tõesti suure summa

Tsitaat

Kaitseliidu eelarve on kaitsekulutustest umbes viis protsenti. Sinna alla kuuluvad on palgalise koosseisu töötasud, tegevuskulud, eriorganisatsioonide raha. Kuid kaitseliidul on lubatud ka majandustegevus.

Muutis Raux., 14 juuli 2011 - 16:47.


#3
Meelis

    ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤

  • liige
  • Postitusi:7 459
  • Liitus:07 dets 2005
  • Sugu:mees
Mitte mingisugusel juhul.
Lihtsalt Kaitsevägi tuleks ümber muuta ainult palgaliste peale ning kogu ajateenijate väljaõpe tuleks anda Kaitseliidu kanda. Kogu süsteem ümber teha. Mingisugune noorteaeg ikka jätta, kust algteadmised omandad. Käid seal ära, siis on aga väljaõpe selline nagu sa käiksid komandeeringus. Üks nädal kodus, üks kuni X nädalat teenistuses. Siis jääb vähemalt selline võimalus, et ajateenija saab ka selle perioodi ajal enda asjadega tegeleda. Kui sa praegu teenistusse lähed, siis põhimõtteliselt enda eluga on sul kõik aastaks. Allüksuste väljaõppekeskused oleks igas suuremas linnas olemas, siis ei pea inimesed pidevalt logistikale aega raiskama.

Selleks kõigeks aga on meil hetkel liiga vähe inimressurssi ning ma usun, et sellise asja loomiseks läheb ikka mõnikümmend aastat aega.

Muutis Meelis, 14 juuli 2011 - 16:46.


#4
Seeme

    Liige

  • liige
  • Postitusi:612
  • Liitus:09 jaan 2004

Raux., 14 juuli 2011, 17:44, kirjutas:

Loll jutt,et Kaitseliit on suur riigi eelarve raiskaja.


Orly? Võin esimese ropsuga peast lugeda tosinkond nime, kes istuvad kaitseliidu palga peal ega tee sealjuures kaugeltki midagi kaitseliidu ülesannetega seonduvat.

On sul kaitseliiduga kogemusi? Ma mõtlen kantseleis toimuvat mitte seda, mis laigulistes korda saadetakse.

#5
sinivaal

    Liige

  • liige
  • Postitusi:943
  • Liitus:03 märts 2011
  • Sugu:mees
kõige suurem riigi raharaiskamine on riigikogulaste palgad

pooldan siiski kohustuslikku ajateenistust(kui tahta kokku hoida siis võiks aega lühendada mitte muuta vabatahtlikuks)

#6
sokC

    Inkvisiitor

  • ILLUMINAAT
  • Postitusi:7 079
  • Liitus:17 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Stuttgart

Seeme, 14 juuli 2011, 18:08, kirjutas:

Raux., 14 juuli 2011, 17:44, kirjutas:

Loll jutt,et Kaitseliit on suur riigi eelarve raiskaja.


Orly? Võin esimese ropsuga peast lugeda tosinkond nime, kes istuvad kaitseliidu palga peal ega tee sealjuures kaugeltki midagi kaitseliidu ülesannetega seonduvat.

On sul kaitseliiduga kogemusi? Ma mõtlen kantseleis toimuvat mitte seda, mis laigulistes korda saadetakse.

Vaata postitust



Aga mis siis kui Venemaa ründab???? :facepalm: :D :facepalm: :D

Postitas pildi


#7
donkament

    ...

  • liige
  • Postitusi:2 805
  • Liitus:26 apr 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Ajateenistus ongi põhimõtteliselt vabatahtlik, igaüks kes vähegi viitsib, saab end kuidagi välja vingerdada, kas siis psühholoogilistel või füüsilistel ettekäänetel.

#8
Seeme

    Liige

  • liige
  • Postitusi:612
  • Liitus:09 jaan 2004

sokC, 14 juuli 2011, 18:13, kirjutas:

Seeme, 14 juuli 2011, 18:08, kirjutas:

Raux., 14 juuli 2011, 17:44, kirjutas:

Loll jutt,et Kaitseliit on suur riigi eelarve raiskaja.


Orly? Võin esimese ropsuga peast lugeda tosinkond nime, kes istuvad kaitseliidu palga peal ega tee sealjuures kaugeltki midagi kaitseliidu ülesannetega seonduvat.

On sul kaitseliiduga kogemusi? Ma mõtlen kantseleis toimuvat mitte seda, mis laigulistes korda saadetakse.

Vaata postitust



Aga mis siis kui Venemaa ründab???? :facepalm: :D :facepalm: :D

Vaata postitust




Pole kindel, millise alatooniga su küsimus oli mõeldud.

Venemaa saab ilma sõjalise jõutagi Eesti rivist välja lüüa. EL aluste ja institutsioonide õppejõud rääkis, et meie elektrijaama jahutustrassid tulevad Venemaalt, tasub Venemaal sealne trasse kontrolliv rubilnik välja lülitada ning kahe tunni jooksul tuleb meie elektrijaam välja lülitada, vastasel juhul kuumenevad turbiinid üle. Result - terve eesti oleks kahe tunniga ilma elektrita.

Laar ja Laaneots kaagutagu aga edasi, et Eestit ei ole võimalik nii ruttu rivist välja lüüa...

Muutis Seeme, 14 juuli 2011 - 17:22.


#9
PuuTagaIlves1

    Liige

  • liige
  • Postitusi:3 161
  • Liitus:21 nov 2009
  • Sugu:mees
Venemaa võtaks eesti üle nii kiirelt, et silm ka ei pilguks -.-
Mõttetu asi on see ajateenistus.. raiskad oma elust 8-11kuud ära, kuigi samal ajal saaks maailma avastada/koolis käia või siis tööd teha.

#10
Yes`

    Liige

  • liige
  • Postitusi:897
  • Liitus:05 nov 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

PuuTagaIlves1, 14 juuli 2011, 18:25, kirjutas:

Venemaa võtaks eesti üle nii kiirelt, et silm ka ei pilguks -.-
Mõttetu asi on see ajateenistus.. raiskad oma elust 8-11kuud ära, kuigi samal ajal saaks maailma avastada/koolis käia või siis tööd teha.

Vaata postitust




Loll jutt, selle ajaga saab palju kogemusi, ja häid sõpru.

#11
PuuTagaIlves1

    Liige

  • liige
  • Postitusi:3 161
  • Liitus:21 nov 2009
  • Sugu:mees
Ma pigem raiskaks oma aega töö peale..

#12
sokC

    Inkvisiitor

  • ILLUMINAAT
  • Postitusi:7 079
  • Liitus:17 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Stuttgart

Seeme, 14 juuli 2011, 18:21, kirjutas:

sokC, 14 juuli 2011, 18:13, kirjutas:

Seeme, 14 juuli 2011, 18:08, kirjutas:

Raux., 14 juuli 2011, 17:44, kirjutas:

Loll jutt,et Kaitseliit on suur riigi eelarve raiskaja.


Orly? Võin esimese ropsuga peast lugeda tosinkond nime, kes istuvad kaitseliidu palga peal ega tee sealjuures kaugeltki midagi kaitseliidu ülesannetega seonduvat.

On sul kaitseliiduga kogemusi? Ma mõtlen kantseleis toimuvat mitte seda, mis laigulistes korda saadetakse.

Vaata postitust



Aga mis siis kui Venemaa ründab???? :facepalm: :D :facepalm: :D

Vaata postitust




Pole kindel, millise alatooniga su küsimus oli mõeldud.

Venemaa saab ilma sõjalise jõutagi Eesti rivist välja lüüa. EL aluste ja institutsioonide õppejõud rääkis, et meie elektrijaama jahutustrassid tulevad Venemaalt, tasub Venemaal sealne trasse kontrolliv rubilnik välja lülitada ning kahe tunni jooksul tuleb meie elektrijaam välja lülitada, vastasel juhul kuumenevad turbiinid üle. Result - terve eesti oleks kahe tunniga ilma elektrita.

Laar ja Laaneots kaagutagu aga edasi, et Eestit ei ole võimalik nii ruttu rivist välja lüüa...

Vaata postitust



See oli sarkasm keskmise eesti patrioot-militaristi suurima hirmu pihta.

Muutis sokC, 14 juuli 2011 - 17:32.

Postitas pildi


#13
K

    Liige

  • liige
  • Postitusi:8 762
  • Liitus:12 jaan 2005
  • Sugu:mees

sinivaal, 14 juuli 2011, 18:10, kirjutas:

kõige suurem riigi raharaiskamine on riigikogulaste palgad

Vaata postitust

See raha, mis nende alla läheb, on pisku.

SKP-st peab meil kaitsekulutustele 2% minema, kui ma õigesti aru saan. Nii palju võiks minna ja mitte sentigi rohkem.

Riik ei saa inimest omada, vabatahtlik kord peaks olema elementaarne (ei tähenda kohe palgaarmeed).

#14
Zinder

    No excuses.

  • liige
  • Postitusi:1 146
  • Liitus:06 juuli 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Valga/Tartu
Eiei, sõjavägi tuleks igal normaalsel mehel ikka läbida..

#15
Logit

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 863
  • Liitus:17 aug 2009
  • Sugu:mees
EI. Palju oleks neid noori, kes vabatahtlikult raiskaks oma elust ühe aasta. Ma usun,et see protsent oleks väga väga väike.


Meelis, 14 juuli 2011, 17:46, kirjutas:

Kogu süsteem ümber teha. Mingisugune noorteaeg ikka jätta, kust algteadmised omandad. Käid seal ära, siis on aga väljaõpe selline nagu sa käiksid komandeeringus. Üks nädal kodus, üks kuni X nädalat teenistuses. Siis jääb vähemalt selline võimalus, et ajateenija saab ka selle perioodi ajal enda asjadega tegeleda.

Vaata postitust




Mina isiklikult oleks ühe ropsuga selle 8-11kuud ära, kui käiks 2-3aastat iga paari nädala tagant kuskil väljaõppet saamas. Kahju vaadata, kuidas see üks aasta tundub nii pikk aeg,et ei saa välja kannatada.

#16
K

    Liige

  • liige
  • Postitusi:8 762
  • Liitus:12 jaan 2005
  • Sugu:mees
A sellele ei mõtle, et elu väljaspool ajateenistust pole lihtsalt lineaarne rännak marsruudil kool-töö-pere?
8-11 kuud on katastroof, kui sa end kõikmõeldavate organisatsioonide ja üritustega sidunud oled. Kui ambitsioonid elus on nõks suuremad, siis võib see "puhkus" päris mitmele püüdlusele vee peale tõmmata.

Muutis K, 14 juuli 2011 - 18:10.


#17
timofeie

    hey melhoop

  • liige
  • Postitusi:5 488
  • Liitus:26 jaan 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
ma poolt. ajateenistus pole minujaoks, ma tolgus.

#18
Logit

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 863
  • Liitus:17 aug 2009
  • Sugu:mees

K, 14 juuli 2011, 19:09, kirjutas:

A sellele ei mõtle, et elu väljaspool ajateenistust pole lihtsalt lineaarne rännak marsruudil kool-töö-pere?
8-11 kuud on katastroof, kui sa end kõikmõeldavate organisatsioonide ja üritustega sidunud oled. Kui ambitsioonid elus on nõks suuremad, siis võib see "puhkus" päris mitmele püüdlusele vee peale tõmmata.

Vaata postitust



See "Puhkus" pole asi, mis ainult ühel isikul tuleb läbi käia ja mis oleks väga uus asi. Vaevalt on siin elus asju, mis ei kannata 8-11kuud oodata. Ja nagu öeldi, kes tahab, saab ära ka hiilida.

#19
sokC

    Inkvisiitor

  • ILLUMINAAT
  • Postitusi:7 079
  • Liitus:17 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Stuttgart

Logit, 14 juuli 2011, 19:18, kirjutas:

K, 14 juuli 2011, 19:09, kirjutas:

A sellele ei mõtle, et elu väljaspool ajateenistust pole lihtsalt lineaarne rännak marsruudil kool-töö-pere?
8-11 kuud on katastroof, kui sa end kõikmõeldavate organisatsioonide ja üritustega sidunud oled. Kui ambitsioonid elus on nõks suuremad, siis võib see "puhkus" päris mitmele püüdlusele vee peale tõmmata.

Vaata postitust



See "Puhkus" pole asi, mis ainult ühel isikul tuleb läbi käia ja mis oleks väga uus asi. Vaevalt on siin elus asju, mis ei kannata 8-11kuud oodata. Ja nagu öeldi, kes tahab, saab ära ka hiilida.

Vaata postitust



Aa. No kui teised ka raiskavad oma elust 8-11 kuud, siis suva. Võib ju ka.

Postitas pildi


#20
Logit

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 863
  • Liitus:17 aug 2009
  • Sugu:mees

sokC, 14 juuli 2011, 19:23, kirjutas:

Logit, 14 juuli 2011, 19:18, kirjutas:

K, 14 juuli 2011, 19:09, kirjutas:

A sellele ei mõtle, et elu väljaspool ajateenistust pole lihtsalt lineaarne rännak marsruudil kool-töö-pere?
8-11 kuud on katastroof, kui sa end kõikmõeldavate organisatsioonide ja üritustega sidunud oled. Kui ambitsioonid elus on nõks suuremad, siis võib see "puhkus" päris mitmele püüdlusele vee peale tõmmata.

Vaata postitust



See "Puhkus" pole asi, mis ainult ühel isikul tuleb läbi käia ja mis oleks väga uus asi. Vaevalt on siin elus asju, mis ei kannata 8-11kuud oodata. Ja nagu öeldi, kes tahab, saab ära ka hiilida.

Vaata postitust



Aa. No kui teised ka raiskavad oma elust 8-11 kuud, siis suva. Võib ju ka.

Vaata postitust



Umbes nii ja. Kui sa pole ainuke, siis mõistetakse sind rohkem. Ala, kui mingi usupoiss peab käima aasta kuskil rändamas üksi, vaevalt,et seda mõistetakse. Sõjavägi on aga üsna mõistetav asi. Saab akadeemilist võtta, saad edasi lükata jms.
Niigi on ta üsna leebeks läinud. Mis siis oleks, kui täpselt 18aastaselt keskkoolist võetakse, vot siis võib öelda,et ajab elu sassi. Hetkel saab aga oma elu väga sobivalt ära korraldada ja keegi ei tohiks öelda,et temale tuli ajateenistus üllatuslikult. Ise peab hoolas olema ning teada andma, kui tahad pikendust või erandit vms.





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat