Hüppa postitusele

Change

Ajateenistus vabatahtlikuks


Sellel teemal on 160 vastust

Hääletus: Poolt või vastu? (231 liiget on hääli andnud)

Poolt või vastu?

  1. Poolt (159 häält [68.24%])

    Häälte protsent: 68.24%

  2. Vastu (74 häält [31.76%])

    Häälte protsent: 31.76%

Hääleta Külalised ei saa hääletada

#21
Mark.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 685
  • Liitus:29 dets 2007

Logit, 14 juuli 2011, 19:28, kirjutas:

sokC, 14 juuli 2011, 19:23, kirjutas:

Logit, 14 juuli 2011, 19:18, kirjutas:

K, 14 juuli 2011, 19:09, kirjutas:

A sellele ei mõtle, et elu väljaspool ajateenistust pole lihtsalt lineaarne rännak marsruudil kool-töö-pere?
8-11 kuud on katastroof, kui sa end kõikmõeldavate organisatsioonide ja üritustega sidunud oled. Kui ambitsioonid elus on nõks suuremad, siis võib see "puhkus" päris mitmele püüdlusele vee peale tõmmata.

Vaata postitust



See "Puhkus" pole asi, mis ainult ühel isikul tuleb läbi käia ja mis oleks väga uus asi. Vaevalt on siin elus asju, mis ei kannata 8-11kuud oodata. Ja nagu öeldi, kes tahab, saab ära ka hiilida.

Vaata postitust



Aa. No kui teised ka raiskavad oma elust 8-11 kuud, siis suva. Võib ju ka.

Vaata postitust



Umbes nii ja. Kui sa pole ainuke, siis mõistetakse sind rohkem. Ala, kui mingi usupoiss peab käima aasta kuskil rändamas üksi, vaevalt,et seda mõistetakse. Sõjavägi on aga üsna mõistetav asi. Saab akadeemilist võtta, saad edasi lükata jms.
Niigi on ta üsna leebeks läinud. Mis siis oleks, kui täpselt 18aastaselt keskkoolist võetakse, vot siis võib öelda,et ajab elu sassi. Hetkel saab aga oma elu väga sobivalt ära korraldada ja keegi ei tohiks öelda,et temale tuli ajateenistus üllatuslikult. Ise peab hoolas olema ning teada andma, kui tahad pikendust või erandit vms.

Vaata postitust




Üks asi on ülikool, aga mõni käib juba tööl või ei taha nt. oma tüdrukust lahus olla 8 kuud... see on pikk aeg inimese jaoks, keda selline asi ei huvita. Kogu Eesti kaitseväe süsteem tuleks ümber teha, millalgi räägin pikemalt sellel teemal enda arvamustest, praegu pole aega kahjuks.

#22
AllNighter

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:56
  • Liitus:03 juuli 2011
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Võru
Eesti sõjaväe mõte on hoida Venemaad piiril kinni umbes kaks päeva ja oodata, kuna NATO väed tulevad appi, nii rääkidi mulle kolm aastat tagasi, kui räägiti riigi julgeolekust.

Sõjavägi konti mul ei murra, käin 2013. pärast õpinguid ära.

#23
Logit

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 863
  • Liitus:17 aug 2009
  • Sugu:mees
Ei hakkanud tsiteerima, üsna pikaks läheks muidu.
Ok, käid tööl. Kas töökoht ei peaks alles jääma(ei oska selle kohapealt kindlalt öelda), kuid alati saab tööandjaga läbi rääkida. Ja nagu ma mainisin, saab sõjaväkke minemist plaanida. Ei pea kohe peale kooli tööle ronima, tuhandeid võlgu võtma ja siis suu ammuli avastama,et kutsutakse sõjaväkke ja sellega pole raha,et oma liisinguid ja asju maksta.

Ja see,et 8 kuud ei näe tüdrukut. Võibolla tõesti, kui kuskil mere peal oled, siis ei näe mitu kuud. Kuid tavalises sõjaväes esimesed kuu-kaks on sellised, kus saad harvem kokku. Kuid edaspidi, saad pea iga nv koju. Pluss tänapäeval on telefonid ja internet leiutatud.
See, kui mingi vend ei suuda nädal kaks ilma,et oma naisukest saaks, on juba tema probleem.

-e-:
Hülgemöla räägiti seljuhul, NATO ja meile, Eestile, Venemaa vastu appi. Nalja kah.

Muutis Logit, 14 juuli 2011 - 18:46.


#24
Mark.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 685
  • Liitus:29 dets 2007

Logit, 14 juuli 2011, 19:45, kirjutas:

Ei hakkanud tsiteerima, üsna pikaks läheks muidu.
Ok, käid tööl. Kas töökoht ei peaks alles jääma(ei oska selle kohapealt kindlalt öelda), kuid alati saab tööandjaga läbi rääkida. Ja nagu ma mainisin, saab sõjaväkke minemist plaanida. Ei pea kohe peale kooli tööle ronima, tuhandeid võlgu võtma ja siis suu ammuli avastama,et kutsutakse sõjaväkke ja sellega pole raha,et oma liisinguid ja asju maksta.

Ja see,et 8 kuud ei näe tüdrukut. Võibolla tõesti, kui kuskil mere peal oled, siis ei näe mitu kuud. Kuid tavalises sõjaväes esimesed kuu-kaks on sellised, kus saad harvem kokku. Kuid edaspidi, saad pea iga nv koju. Pluss tänapäeval on telefonid ja internet leiutatud.
See, kui mingi vend ei suuda nädal kaks ilma,et oma naisukest saaks, on juba tema probleem.

-e-:
Hülgemöla räägiti seljuhul, NATO ja meile, Eestile, Venemaa vastu appi. Nalja kah.

Vaata postitust




Sul pole vist õrna aimugi, kui raske on leida head töökohta ning siis jääd veel lootma, et tööandja laseb sind 8/11-ks kuuks minema ? Ja kindlasti etem on peale kooli tööle minna kui kuhugi mõttetusse sohu 8/11 kuuks trampima.

Muutis Mark., 14 juuli 2011 - 18:51.


#25
sokC

    Inkvisiitor

  • ILLUMINAAT
  • Postitusi:7 079
  • Liitus:17 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Stuttgart

Logit, 14 juuli 2011, 19:45, kirjutas:

Vaata postitust



Proovi leia omale kõigepealt töökoht ja tule siis räägi seda juttu.

Muutis sokC, 14 juuli 2011 - 18:53.

Postitas pildi


#26
muhemees

    Vana Hea

  • liige
  • Postitusi:6 434
  • Liitus:07 juuli 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Nabubna

Logit, 14 juuli 2011, 19:45, kirjutas:

Ei hakkanud tsiteerima, üsna pikaks läheks muidu.
Ok, käid tööl. Kas töökoht ei peaks alles jääma(ei oska selle kohapealt kindlalt öelda), kuid alati saab tööandjaga läbi rääkida. Ja nagu ma mainisin, saab sõjaväkke minemist plaanida. Ei pea kohe peale kooli tööle ronima, tuhandeid võlgu võtma ja siis suu ammuli avastama,et kutsutakse sõjaväkke ja sellega pole raha,et oma liisinguid ja asju maksta.

Ja see,et 8 kuud ei näe tüdrukut. Võibolla tõesti, kui kuskil mere peal oled, siis ei näe mitu kuud. Kuid tavalises sõjaväes esimesed kuu-kaks on sellised, kus saad harvem kokku. Kuid edaspidi, saad pea iga nv koju. Pluss tänapäeval on telefonid ja internet leiutatud.
See, kui mingi vend ei suuda nädal kaks ilma,et oma naisukest saaks, on juba tema probleem.

-e-:
Hülgemöla räägiti seljuhul, NATO ja meile, Eestile, Venemaa vastu appi. Nalja kah.

Vaata postitust



tussigi sa saad planeerida...tean rohkem kui ühte inimest, kes tahtsid kõik peale kooli kohe ajateenistuses ära käia ja asjaga ühele poole saada, a arstlikus öeldi, et sorri, teid pole hetkel vaja. no ok, kutid pikemalt ei mõelnud ja läksid tööle, lõid omale pere jne ja siis ~3 aastat hiljem tuli uuesti kutse arstlikusse ja nüüd taheti kutid teenistusse võtta keset töö- ja pereelu. suht chill ju

tänases päevalehes on ka üks arvamusartikkel - http://www.epl.ee/artikkel/600706

Ega's midagi, hea et sedagi.


#27
Aarne

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 446
  • Liitus:28 dets 2009
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Imo just kohe peale kooli lihtsam sõjaväkke minna, sealt peaks mingi väikese tasu ka saama nagu tuttav rääkis.

Ja see töölt lahti laskmise asi, kas ei ole mitte seadusega keelatud lahti lasta inimest kui ta on sõjaväkke kohustuslikult kutsutud?

#28
Logit

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 863
  • Liitus:17 aug 2009
  • Sugu:mees

Mark., 14 juuli 2011, 19:51, kirjutas:

Sul pole vist õrna aimugi, kui raske on leida head töökohta ning siis jääd veel lootma, et tööandja laseb sind 8/11-ks kuuks minema ? Ja kindlasti etem on peale kooli tööle minna kui kuhugi mõttetusse sohu 8/11 kuuks trampima minna

Vaata postitust




Rääkisid just enda väitele augu sisse. Ärgu siis mingu peale kooli tööle, kui ON TEADA,et sõjavägi tuleb läbi käia. Või siis otsi see vabastus ära ja saad rahus enda hea töökoha peal pappi teenida. See ei puutu teemasse, aga defineeri hea töökoht? Kus saad 1000+ euri kuus?
Imo, ma ei näe,et peaks hetkel seda süsteemi hakkama algusest peale uuesti üles ehitama. Alati on inimesi, kes vinguvad,et saaks vinguda ja on inimesi, kellele ei sobi.Võibolla olen ma liiga sinisilmne aga hetkel on mitmeid võimalusi, kuna ajateenistuses ära käia. Peale keskkooli, ülikooli keskelt, peale ülikooli, peale pere loomist jne. Ja ma ei väsi kordamast, keda tõesti ei koti see sõjavägi, saab sellest mööda ka hiilida...
Vaadates milliseks meie noorsugu jääb, kes istuvad arvuti taga ja söövad rämpstoitu, siis ma ei imesta, miks 8-11 kuud soos roomamist tundub nii vastumeelt.

P.s: Ei pidanud kedagi otseselt silmas ja oleme sõbrad edasi :facepalm:


muhemees, 14 juuli 2011, 19:53, kirjutas:

tussigi sa saad planeerida...tean rohkem kui ühte inimest, kes tahtsid kõik peale kooli kohe ajateenistuses ära käia ja asjaga ühele poole saada, a arstlikus öeldi, et sorri, teid pole hetkel vaja. no ok, kutid pikemalt ei mõelnud ja läksid tööle, lõid omale pere jne ja siis ~3 aastat hiljem tuli uuesti kutse arstlikusse ja nüüd taheti kutid teenistusse võtta keset töö- ja pereelu. suht chill ju

tänases päevalehes on ka üks arvamusartikkel - http://www.epl.ee/artikkel/600706

Vaata postitust




Ja muidugi mehed arvasid,et kuna nad tollel ajal ei saanud, siis ei pidanudki enam aega teenima minema?


sokC, 14 juuli 2011, 19:53, kirjutas:

Proovi leia omale kõigepealt töökoht ja tule siis räägi seda juttu.

Vaata postitust




Töökoht? Las ma astun kõigepealt ülikooli sisse ja siis vaatame edasi. Ära sina minu pärast muretse :D

Muutis Logit, 14 juuli 2011 - 19:00.


#29
sokC

    Inkvisiitor

  • ILLUMINAAT
  • Postitusi:7 079
  • Liitus:17 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Stuttgart

Aarne, 14 juuli 2011, 19:54, kirjutas:

Imo just kohe peale kooli lihtsam sõjaväkke minna, sealt peaks mingi väikese tasu ka saama nagu tuttav rääkis.

Ja see töölt lahti laskmise asi, kas ei ole mitte seadusega keelatud lahti lasta inimest kui ta on sõjaväkke kohustuslikult kutsutud?

Vaata postitust



Tööleastudes huvitab tööandjat üldjuhul, kas sul on juba ajateenistus läbitud. Ja mõtle nüüd ise, kes tahab võtta täiskohaga tööle inimest, kes võib igahetk 8-11 kuuks metsavahele roomama minna.

Postitas pildi


#30
Mark.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 685
  • Liitus:29 dets 2007

Logit, 14 juuli 2011, 19:56, kirjutas:

Mark., 14 juuli 2011, 19:51, kirjutas:


Sul pole vist õrna aimugi, kui raske on leida head töökohta ning siis jääd veel lootma, et tööandja laseb sind 8/11-ks kuuks minema ? Ja kindlasti etem on peale kooli tööle minna kui kuhugi mõttetusse sohu 8/11 kuuks trampima minna

Vaata postitust




Rääkisid just enda väitele augu sisse. Ärgu siis mingu peale kooli tööle, kui ON TEADA,et sõjavägi tuleb läbi käia. Või siis otsi see vabastus ära ja saad rahus enda hea töökoha peal pappi teenida. See ei puutu teemasse, aga defineeri hea töökoht? Kus saad 1000+ euri kuus?
Imo, ma ei näe,et peaks hetkel seda süsteemi hakkama algusest peale uuesti üles ehitama. Alati on inimesi, kes vinguvad,et saaks vinguda ja on inimesi, kellele ei sobi.Võibolla olen ma liiga sinisilmne aga hetkel on mitmeid võimalusi, kuna ajateenistuses ära käia. Peale keskkooli, ülikooli keskelt, peale ülikooli, peale pere loomist jne. Ja ma ei väsi kordamast, keda tõesti ei koti see sõjavägi, saab sellest mööda ka hiilida...
Vaadates milliseks meie noorsugu jääb, kes istuvad arvuti taga ja söövad rämpstoitu, siis ma ei imesta, miks 8-11 kuud soos roomamist tundub nii vastumeelt.
P.s: Ei pidanud kedagi otseselt silmas ja oleme sõbrad edasi :facepalm:

Vaata postitust




Ma ei pidanud ainult palka silmas vaid üldse töökohta, mille üle sa õnnelik oled ükskõik kas siis palga või millegi muu pärast. Ma olen väga hästi kursis, et sellest saab mööda hiilida, aga miks sellist jama vaja on. Ning ma usun, et sinisilmne on hoopis jääda lootma, et meie noorsugu, kes nolavad ning rämpstoitu söövad saavad sõjaväes meheks...Kui sa ikka sõjaväkke mehena ei lähe, ega siis sõjavägi sinust meest ei tee ka.

#31
sokC

    Inkvisiitor

  • ILLUMINAAT
  • Postitusi:7 079
  • Liitus:17 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Stuttgart

Logit, 14 juuli 2011, 19:56, kirjutas:

Ja ma ei väsi kordamast, keda tõesti ei koti see sõjavägi, saab sellest mööda ka hiilida...

Vaata postitust



Ja ma ei väsi kordamast, et kui tõesti nii väga meeldib see sõjavägi, siis võid seal ära käia ka siis kui see on vabatahtlikuks muudetud.

Logit, 14 juuli 2011, 19:56, kirjutas:

Töökoht? Las ma astun kõigepealt ülikooli sisse ja siis vaatame edasi. Ära sina minu pärast muretse :facepalm:

Vaata postitust



Seda enam. Astu kõigepealt ülikooli ja eks siis näis kui väga sa sinna sõjaväkke veel ronida tahad.

Muutis sokC, 14 juuli 2011 - 19:06.

Postitas pildi


#32
Logit

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 863
  • Liitus:17 aug 2009
  • Sugu:mees
Jah, ei tee meest, aga õpetab vähemalt relva käes hoidma ja seljakotti tassima. Aga ega suurt loota pole, mida aeg edasi, seda rohkem põrutakse ju tervislikus.

to sokC: Ikka käin. Aga sellest pole lõppude lõpuks Eestile abi, kui mina üksinda seal ära käin.

Mis see ülikooli astumine minu huvi peaks muutma? Mina ei näe mingit probleemi ajateenistuses ja pigem ootan seda. Aga kuna haridust pean tähtsamaks, üritan selle enne ära omandada. Pealegi on ajateenistuses saad 70+euri "taskuraha" + võimalus endale teha mitmed kategooria load, millest hiljem suurt kasu on.
Aga mina lõpetan, ega siin ei saagi kellegile enda arvamust peale suruda, igaüks jääb oma liistude juurde :facepalm:

Muutis Logit, 14 juuli 2011 - 19:09.


#33
Mark.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 685
  • Liitus:29 dets 2007

Logit, 14 juuli 2011, 20:06, kirjutas:

Jah, ei tee meest, aga õpetab vähemalt relva käes hoidma ja seljakotti tassima. Aga ega suurt loota pole, mida aeg edasi, seda rohkem põrutakse ju tervislikus.

to sokC: Ikka käin. Aga sellest pole lõppude lõpuks Eestile abi, kui mina üksinda seal ära käin.

Vaata postitust



Mis need, keda sõjandus ei huvita selle relva käes hoidmise tarkusega teevad ? Arvad, et KUI läheb mingiks konfliktiks, siis need kes sõjaväkke minemise vastu olid, ei ole esimesed, kes esimesel võimalusel kuhugi teise riiki põgenevad ?


Muide...kõik soovijad ei saa endale lube teha/osadel on need juba olemas ning 70 eurot.... see pole mingi raha.

Muutis Mark., 14 juuli 2011 - 19:10.


#34
sokC

    Inkvisiitor

  • ILLUMINAAT
  • Postitusi:7 079
  • Liitus:17 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Stuttgart

Logit, 14 juuli 2011, 20:06, kirjutas:

Mis see ülikooli astumine minu huvi peaks muutma? Mina ei näe mingit probleemi ajateenistuses ja pigem ootan seda. Aga kuna haridust pean tähtsamaks, üritan selle enne ära omandada. Pealegi on ajateenistuses saad 70+euri "taskuraha" + võimalus endale teha mitmed kategooria load, millest hiljem suurt kasu on.
Aga mina lõpetan, ega siin ei saagi kellegile enda arvamust peale suruda, igaüks jääb oma liistude juurde :facepalm:

Vaata postitust



Selles ongi probleem, et sa sellest veel aru ei saa. Kasva veidi, ela elu ja siis näed.

Postitas pildi


#35
Logit

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 863
  • Liitus:17 aug 2009
  • Sugu:mees
Vabandust, ma ei teadnud,et kui ma piisavalt vana pole, siis ma ei või oma arvamust avaldada. Sry.

Kelle jaoks on 70euri raha, kelle jaoks mitte.

#36
sokC

    Inkvisiitor

  • ILLUMINAAT
  • Postitusi:7 079
  • Liitus:17 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Stuttgart

Logit, 14 juuli 2011, 20:18, kirjutas:

Vabandust, ma ei teadnud,et kui ma piisavalt vana pole, siis ma ei või oma arvamust avaldada. Sry.

Kelle jaoks on 70euri raha, kelle jaoks mitte.

Vaata postitust



Ei tea, kas sul on üldse mõtet oma puuduliku lugemisoskusega ülikooli minna.

Muutis sokC, 14 juuli 2011 - 19:22.

Postitas pildi


#37
Иван

    NEOTIBLA 4 LIFE

  • REPTIIL
  • Postitusi:8 229
  • Liitus:10 juuni 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Auckland, NZ
Isiklikult ei oma küll soovi ajateenistusse minna. Mul pole selle vastu midagi, aga paraku, kui ma peaksin praegu sinna minema, siis ma peaksin loobuma oma töökohast, sellega seoses ka oma korterist ning seega sealt tagasi tulles oleks mu elu kergelt öeldes perses olekus. See võimalus, et saad samale tööle tagasi on väga väike ning seega tuleks hakata otsima uut töökohta + korterit. Võimalus, et saad sama hea järje peale, on väga väike, seega ma arvan kindlasti, et ma nihverdan ennast välja sellest kuidagi.

Üldiselt mul pole ajateenistuse vastu mitte midagi ning läheks iga kell sinna, kui ei oleks neid faktoreid. Ehk siis ajateenistusse minek keeraks mu elu putsi.

NeoNetis aastast mine munni (2002) - endine oggyslayer aka Pirat aka IVAN 30cm+

Postitas pildi


#38
Logit

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 863
  • Liitus:17 aug 2009
  • Sugu:mees

sokC, 14 juuli 2011, 20:22, kirjutas:

Ei tea, kas sul on üldse mõtet oma puuduliku lugemisoskusega ülikooli minna.

Vaata postitust



Miks sa isiklikuks muutud? Mina võtsin ainult sinu lause lühidalt kokku, kasva ja ela elu=liiga väike elukogemus=liiga noor.

Muutis Logit, 14 juuli 2011 - 19:33.


#39
0zz

    Hit Fine Models

  • liige
  • Postitusi:3 524
  • Liitus:10 dets 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu - Kesklinn
ise läbisin 11 kuud hiljuti kuid jah , iga poisike võiks 3 kuud distsipliini omandada ja ehk see muudab veits seda ärahellitatud õrna jonnipunni mentaliteeti mis noortel meestel siin eestis on...
8 ja 11 kuud võiks juba vabatahtlik olla, hõlmates enda alla korraliku eriala väljaõppe neile kes soovivad mitte neile kes'' peavad''.
Postitas pildi<-POMM

#40
sokC

    Inkvisiitor

  • ILLUMINAAT
  • Postitusi:7 079
  • Liitus:17 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Stuttgart

Logit, 14 juuli 2011, 20:32, kirjutas:

sokC, 14 juuli 2011, 20:22, kirjutas:

Ei tea, kas sul on üldse mõtet oma puuduliku lugemisoskusega ülikooli minna.

Vaata postitust



Miks sa isiklikuks muutud? Mina võtsin ainult sinu lause lühidalt kokku, kasva ja ela elu=liiga väike elukogemus=liiga noor.

Vaata postitust



A kust täpsemalt sa välja lugesid, et sa oma arvamust avaldada ei või?

Postitas pildi






1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat