Jump to content

Change

Ajateenistus vabatahtlikuks


  • You cannot reply to this topic
160 replies to this topic

Poll: Poolt või vastu? (231 member(s) have cast votes)

Poolt või vastu?

  1. Poolt (159 votes [68.24%])

    Percentage of vote: 68.24%

  2. Vastu (74 votes [31.76%])

    Percentage of vote: 31.76%

Vote Guests cannot vote

#61
Mark.

    Liige

  • liige
  • Posts:1,685
  • Joined:29 Dec 2007

Keeksta Tha Buffalo., on 14 juuli 2011, 23:10, said:

Mark., on 14 juuli 2011, 22:32, said:

Keeksta Tha Buffalo., on 14 juuli 2011, 21:32, said:

iga mees peaks ikka läbi käima sõjaväe.
pmst kui sa oled 7aastane siis sa ei taha kooli ka minna, aga fakt on see et ilma targaks ei saa. ja ma ei saa aru mida võtavad üldse mingi 15aastased sõna siin.

View Post



Kas siis kui mina ei lähe sõjaväkke ja sina lähed, oled sina pärast sõjaväge minust suurem mees ? Praegune sõjavägi ei tee mitte ühestki memmekast meest, see on lihtsalt ajaraisk neile, keda selline asi ei huvita.

View Post



mitte ilmtingimata, aga nt. mingist arvutifriigist kes muidu midagi asjalikku ei tee (s.h. trenni) on see kohe kindlasti kasulik. ja pealegi pole siin mängus indiviidi huvid ainult. kui on vaja kunagi isamaad kaitsta, siis vähemalt on inimesed õppind relva laskma ja värki ( ja palun ära tule rääkima, et sa võid ise ka metsas märki lasta ),

View Post



Need, kes metsas või lasketiirus regulaarselt märki käivad laskmas on kindlasti osavamad relva käsitlemises, kui need, kes püssi kaitseväes esimest korda kätte saavad. Muide see "arvutifriik" võib osutuda riigile palju kasulikumaks, kui mingi kaitseväe läbinud katlakütja.

Ning Logitile niipalju, et sry, aga mul tõesti pole vaja CE ning DE kategooria juhilube.

Edited by Mark., 14 July 2011 - 22:15.


#62
sokC

    Inkvisiitor

  • ILLUMINAAT
  • Posts:7,079
  • Joined:17 Feb 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Stuttgart
Kõik need plussid on väga pinnapealsed.

8-11 kuuks öelda ära oma tavapärasest elust ja plaanidest, et teha tasuta lube?

See teistega arvestamine ja ajast kinni pidamine on omadused, mida üks normaalne inimene saab juba kodusest kasvatusest kaasa ja kui see puudulikuks jääb siis õpib seda iseseisvalt teistega suheldes ja üleüldse mingeid suhteid omades.

Postitas pildi


#63
Meelis

    ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤

  • liige
  • Posts:7,459
  • Joined:07 Dec 2005
  • Sugu:mees

Logit, on 14 juuli 2011, 18:43, said:

EI. Palju oleks neid noori, kes vabatahtlikult raiskaks oma elust ühe aasta. Ma usun,et see protsent oleks väga väga väike.


Meelis, on 14 juuli 2011, 17:46, said:

Kogu süsteem ümber teha. Mingisugune noorteaeg ikka jätta, kust algteadmised omandad. Käid seal ära, siis on aga väljaõpe selline nagu sa käiksid komandeeringus. Üks nädal kodus, üks kuni X nädalat teenistuses. Siis jääb vähemalt selline võimalus, et ajateenija saab ka selle perioodi ajal enda asjadega tegeleda.

View Post




Mina isiklikult oleks ühe ropsuga selle 8-11kuud ära, kui käiks 2-3aastat iga paari nädala tagant kuskil väljaõppet saamas. Kahju vaadata, kuidas see üks aasta tundub nii pikk aeg,et ei saa välja kannatada.

View Post



Na, kui sul miskit pooleli või sa ise tahad midagi ette võtta, siis 8-11 kuu peal olles on see võimatu. Kõik toimib sul vastavalt nii nagu seal parasjagu nööre tõmmatakse. Selles mõttes oleks selline variant parem, kuna siis jääb sul vahepeal ka piisavalt aega enda jaoks. Miks 2-3 aastat? Kui väljaõpet lühendada, siis selline asi kestaks ehk aasta.

Ütleme nii, et väljaõppe kohapealt tuleks küll mingisugused muutused sisse viia, aga sinna minekut ma ei kahetse. Meil oli lihtsalt üks vägevamaid seltskondasid seal. Saad palju uut teada nii teiste, tehnika jne kohta. Isegi ennast avastad seal mingil määral.

Edited by Meelis, 14 July 2011 - 22:27.


#64
Rix

    Liige

  • liige
  • Posts:4,050
  • Joined:03 Oct 2009
  • Sugu:mees

Outset, on 14 juuli 2011, 21:24, said:

Wow, sa oled 20 ja kirjutad ikkagi pealkirjas oleva sõna valesti?
Aga igatahes, ise tahaks ka, et vabatahtlikuks, kuna tõesti ei näe mingit joont endas, millega ma saaks eesti riigile kasuks olla. :facepalm:.

View Post



Oi anna andeks ma ei teadnud et meil foorumis on õigekeelsus professorid kes seda märkaks.
:(

#65
gomez

    Stranger

  • liige
  • Posts:904
  • Joined:01 Dec 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:seitsme maa ja mere taga
Objektiivse hinnangu annavad asjale ikka need, kes on ära käinud. Olgu see siis positiivne või negatiivne. Punkt.
There is only one success - to be able to spend your life in your own way.

#66
Outset

    I Just Got This Symphony Goin'

  • liige
  • Posts:1,090
  • Joined:28 Nov 2007
  • Sugu:mees

Rix, on 14 juuli 2011, 23:25, said:

Outset, on 14 juuli 2011, 21:24, said:

Wow, sa oled 20 ja kirjutad ikkagi pealkirjas oleva sõna valesti?
Aga igatahes, ise tahaks ka, et vabatahtlikuks, kuna tõesti ei näe mingit joont endas, millega ma saaks eesti riigile kasuks olla. :facepalm:.

View Post



Oi anna andeks ma ei teadnud et meil foorumis on õigekeelsus professorid kes seda märkaks.

View Post



Saad andeks.
Endal on nüüd tänu ülikoolile niikuinii 5a kindlalt vaba, aga võimalik, et muudan nende aastate jooksul meelt. Teine asi on muidugi tervis, mis mul üldiselt päris kehvake on(jamad liigestega).

#67
K

    Liige

  • liige
  • Posts:8,762
  • Joined:12 Jan 2005
  • Sugu:mees

Logit, on 14 juuli 2011, 19:28, said:

sokC, on 14 juuli 2011, 19:23, said:

Logit, on 14 juuli 2011, 19:18, said:

K, on 14 juuli 2011, 19:09, said:

A sellele ei mõtle, et elu väljaspool ajateenistust pole lihtsalt lineaarne rännak marsruudil kool-töö-pere?
8-11 kuud on katastroof, kui sa end kõikmõeldavate organisatsioonide ja üritustega sidunud oled. Kui ambitsioonid elus on nõks suuremad, siis võib see "puhkus" päris mitmele püüdlusele vee peale tõmmata.

View Post



See "Puhkus" pole asi, mis ainult ühel isikul tuleb läbi käia ja mis oleks väga uus asi. Vaevalt on siin elus asju, mis ei kannata 8-11kuud oodata. Ja nagu öeldi, kes tahab, saab ära ka hiilida.

View Post



Aa. No kui teised ka raiskavad oma elust 8-11 kuud, siis suva. Võib ju ka.

View Post


Umbes nii ja. Kui sa pole ainuke, siis mõistetakse sind rohkem. Ala, kui mingi usupoiss peab käima aasta kuskil rändamas üksi, vaevalt,et seda mõistetakse. Sõjavägi on aga üsna mõistetav asi. Saab akadeemilist võtta, saad edasi lükata jms.
Niigi on ta üsna leebeks läinud. Mis siis oleks, kui täpselt 18aastaselt keskkoolist võetakse, vot siis võib öelda,et ajab elu sassi. Hetkel saab aga oma elu väga sobivalt ära korraldada ja keegi ei tohiks öelda,et temale tuli ajateenistus üllatuslikult. Ise peab hoolas olema ning teada andma, kui tahad pikendust või erandit vms.

View Post

Brrrrrrp. Kui ma ei oleks juba suht kindel, et ma arstlikus vabastuse saan, siis mul oleks vesi ahjus pärast pikenduse lõppu. Ülikoolis ei toimu ainult õppetegevus, kui üliõpilasorganisatsioonides aktiivne olla ning ka väliskontaktidega asju orgunnida, siis on 8-11 kuud loodusõnnetus. Mingi metsas roomamine on minu jaoks suht multifilmimaailm nüüdseks, päris elukool on siinsamas Tartus.

#68
Keeksta Tha Buffalo.

    its all about papers kid

  • liige
  • Posts:1,665
  • Joined:14 Mar 2010
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn.
fakt on see, et kõik kes ei taha sinna minna leiavad et see on mõttetu ja leiavad vabandusi. ma ei saa aru mida siin üldse vaielda on.
boms ei taha ka tööd teha ja ütleb et see on mõttetu. on siis? mõelge igaüks ise
KEEXMAISTER
Postitas pildi

#69
sokC

    Inkvisiitor

  • ILLUMINAAT
  • Posts:7,079
  • Joined:17 Feb 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Stuttgart

Keeksta Tha Buffalo., on 15 juuli 2011, 13:47, said:

fakt on see, et kõik kes ei taha sinna minna leiavad et see on mõttetu ja leiavad vabandusi. ma ei saa aru mida siin üldse vaielda on.
boms ei taha ka tööd teha ja ütleb et see on mõttetu. on siis? mõelge igaüks ise

View Post



Sa võiksid veidi kergemate norkootikumide peale üle minna. Kui selline elu nagu kodutud-töötud elavad sobib, siis jah, töötamine on mõttetu. Ma usun, et siin foorumis kõik sihivad kõrgemale kui seda prügikasti kõrval odeka joomine on. Mis moodi sai sulle üldse tunduda, et see on hea näide?

Postitas pildi


#70
Mäkk

    Modeliitmäkk

  • auliige
  • Posts:7,468
  • Joined:16 Jun 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:UT

Outset, on 15 juuli 2011, 11:42, said:

Rix, on 14 juuli 2011, 23:25, said:

Outset, on 14 juuli 2011, 21:24, said:

Wow, sa oled 20 ja kirjutad ikkagi pealkirjas oleva sõna valesti?
Aga igatahes, ise tahaks ka, et vabatahtlikuks, kuna tõesti ei näe mingit joont endas, millega ma saaks eesti riigile kasuks olla. :facepalm:.

View Post



Oi anna andeks ma ei teadnud et meil foorumis on õigekeelsus professorid kes seda märkaks.

View Post



Saad andeks.
Endal on nüüd tänu ülikoolile niikuinii 5a kindlalt vaba, aga võimalik, et muudan nende aastate jooksul meelt. Teine asi on muidugi tervis, mis mul üldiselt päris kehvake on(jamad liigestega).

View Post



Parandan, et sul on 3 aastat kindlalt vaba. Siis kevadel tuleb raudselt kutse ja tahetakse suveks väkke võtta.
Postitas pildi
“Whereof one cannot speak, thereof one must be silent.”
― Ludwig Wittgenstein

#71
DrLove

    Liige

  • liige
  • Posts:475
  • Joined:10 Jan 2009
  • Sugu:mees
töö kohapealt muidu seda, et seadusega on sätestatud see, et sõjaväe tõttu ei tohi tööandja sind lahti lasta.

ise leian tho, et sõjavägi on ikka ilgelt mõttetu. olen räigelt palju kuulnud sõjaväes käinud tüüpide arvamusi ning kõik nad on sama öelnud: kõik teadmised ja oskused omandatakse seal esimese 3 kuu jooksul ära ning pärst seda on lihtsalt TUIM TÜHJA PASSIMINE. no nahhui ma pean veel 5 või 8 kuud kuskil kasarmus niisama passima, kui saaksin selle asemel päris maailmas midagi kasulikku ära teha. ja see käi sõjaväes ära saad "meheks" jutt on ka debiilne. hull täiskasvanud mees olen küll, kui päevad läbi metsas püssidega mängin. vb vene ajal oli jah nii, et karm kord ja distsipliin vormisid poistest mehed, aga tänapäeval sõjaväes muud ei tehta kui passitakse tühja ja mängitakse lolli.

#72
Meelis

    ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤

  • liige
  • Posts:7,459
  • Joined:07 Dec 2005
  • Sugu:mees

DrLove, on 15 juuli 2011, 14:24, said:

töö kohapealt muidu seda, et seadusega on sätestatud see, et sõjaväe tõttu ei tohi tööandja sind lahti lasta.

ise leian tho, et sõjavägi on ikka ilgelt mõttetu. olen räigelt palju kuulnud sõjaväes käinud tüüpide arvamusi ning kõik nad on sama öelnud: kõik teadmised ja oskused omandatakse seal esimese 3 kuu jooksul ära ning pärst seda on lihtsalt  TUIM TÜHJA PASSIMINE. no nahhui ma pean veel 5 või 8 kuud kuskil kasarmus niisama passima, kui saaksin selle asemel päris maailmas midagi kasulikku ära teha. ja see käi sõjaväes ära saad "meheks" jutt on ka debiilne. hull täiskasvanud mees olen küll, kui päevad läbi metsas püssidega mängin. vb vene ajal oli jah nii, et karm kord ja distsipliin vormisid poistest mehed, aga tänapäeval sõjaväes muud ei tehta kui passitakse tühja ja mängitakse lolli.

View Post




Ju nad on sulle valetanud, kuna peale SBKd hakkab üksikvõitleja, rühma, kompanii jne väljaõpe. Lihtsalt nad võiksid asja veidikene ümber teha ja ajakava paremini planeerida. Tühja passimist on, aga seda on vähe... või siis metsalaagrites vahepeal.

Tegevuse hulk muidugi oleneb ka sellest kuhu väkke sa satud.

#73
Outset

    I Just Got This Symphony Goin'

  • liige
  • Posts:1,090
  • Joined:28 Nov 2007
  • Sugu:mees

Mäkk, on 15 juuli 2011, 14:21, said:

Outset, on 15 juuli 2011, 11:42, said:

Rix, on 14 juuli 2011, 23:25, said:

Outset, on 14 juuli 2011, 21:24, said:

Wow, sa oled 20 ja kirjutad ikkagi pealkirjas oleva sõna valesti?
Aga igatahes, ise tahaks ka, et vabatahtlikuks, kuna tõesti ei näe mingit joont endas, millega ma saaks eesti riigile kasuks olla. :facepalm:.

View Post



Oi anna andeks ma ei teadnud et meil foorumis on õigekeelsus professorid kes seda märkaks.

View Post



Saad andeks.
Endal on nüüd tänu ülikoolile niikuinii 5a kindlalt vaba, aga võimalik, et muudan nende aastate jooksul meelt. Teine asi on muidugi tervis, mis mul üldiselt päris kehvake on(jamad liigestega).

View Post



Parandan, et sul on 3 aastat kindlalt vaba. Siis kevadel tuleb raudselt kutse ja tahetakse suveks väkke võtta.

View Post



Aga kui mul magister koos bakaga 5a on( TTÜ kolledži maastikudisain). Aga ma peaks pmst saama pikendust taotleda siis?

#74
sokC

    Inkvisiitor

  • ILLUMINAAT
  • Posts:7,079
  • Joined:17 Feb 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Stuttgart

Outset, on 15 juuli 2011, 17:47, said:

Mäkk, on 15 juuli 2011, 14:21, said:

Outset, on 15 juuli 2011, 11:42, said:

Rix, on 14 juuli 2011, 23:25, said:

Outset, on 14 juuli 2011, 21:24, said:

Wow, sa oled 20 ja kirjutad ikkagi pealkirjas oleva sõna valesti?
Aga igatahes, ise tahaks ka, et vabatahtlikuks, kuna tõesti ei näe mingit joont endas, millega ma saaks eesti riigile kasuks olla. :facepalm:.

View Post



Oi anna andeks ma ei teadnud et meil foorumis on õigekeelsus professorid kes seda märkaks.

View Post



Saad andeks.
Endal on nüüd tänu ülikoolile niikuinii 5a kindlalt vaba, aga võimalik, et muudan nende aastate jooksul meelt. Teine asi on muidugi tervis, mis mul üldiselt päris kehvake on(jamad liigestega).

View Post



Parandan, et sul on 3 aastat kindlalt vaba. Siis kevadel tuleb raudselt kutse ja tahetakse suveks väkke võtta.


View Post



Aga kui mul magister koos bakaga 5a on( TTÜ kolledži maastikudisain). Aga ma peaks pmst saama pikendust taotleda siis?

View Post



Kedagi ei koti. Isegi kui sa 3 aastaga ei jõua baka käte saada, lähed ikkagi aega teenima. YOU'RE IN THE ARMY NOW!

Edited by sokC, 15 July 2011 - 17:12.

Postitas pildi


#75
Иван

    NEOTIBLA 4 LIFE

  • REPTIIL
  • Posts:8,229
  • Joined:10 Jun 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Auckland, NZ

DrLove, on 15 juuli 2011, 14:24, said:

töö kohapealt muidu seda, et seadusega on sätestatud see, et sõjaväe tõttu ei tohi tööandja sind lahti lasta.
Lol. Pmst samas firmas, kus ma tööl olen, on olnud mitu juhtumit, kus tüüp on sõjaväkke läinud, tuleb tagasi, saab 1 kuu töötada ja siis vallandatakse ta (otsitakse piisavalt dirti isiku kohta ja olemas). Lihtsalt selle pärast, et selle aja peale on juba asendus leitud ning sind pole vaja enam. Seega njah. No can do niggas.

NeoNetis aastast mine munni (2002) - endine oggyslayer aka Pirat aka IVAN 30cm+

Postitas pildi


#76
Outset

    I Just Got This Symphony Goin'

  • liige
  • Posts:1,090
  • Joined:28 Nov 2007
  • Sugu:mees

sokC, on 15 juuli 2011, 18:05, said:

Outset, on 15 juuli 2011, 17:47, said:

Mäkk, on 15 juuli 2011, 14:21, said:

Parandan, et sul on 3  aastat kindlalt vaba. Siis kevadel tuleb raudselt kutse ja tahetakse suveks väkke võtta.

View Post



Aga kui mul magister koos bakaga 5a on( TTÜ kolledži maastikudisain). Aga ma peaks pmst saama pikendust taotleda siis?

View Post



Kedagi ei koti. Isegi kui sa 3 aastaga ei jõua baka käte saada, lähed ikkagi aega teenima. YOU'RE IN THE ARMY NOW!

View Post



Shit, peab siis arstlikus põruma, või siis minema ikkagi...

#77
Novriil

    Liige

  • liige
  • Posts:4,302
  • Joined:14 Feb 2008
  • Sugu:mees
Midagi ajateenistuse vastu küll pole aga samas poolt ka pole. Nii palju kui venna jutust ja tuttavate jutust tean siis see suht pointless värk. Õpid küll natuke aga samas lõpu poole läheb küll mõttetuks. Ta oli sidemees, siis ühel päeval paned juhtme maha, teisel päeval võtad üles. Vahepeal isegi ei kontrollitud kas töötab.
Hea meelega läheks orkestrisse aga sinna on ajateenistusele raske saada + palju õnne vaja, et koht vabaneks. Lootma, et mingi trompet läheb pensionile. Seal pidi olema mingi 2t proovi iga päev ja üle jäänud ajal joodi ainult + esinemiste eest saab raha jms. Tuttav oli seal rääkis kuidas käis autoga seal iga päev.
Hard work beats talent, when talent doesn't work hard.

#78
muhemees

    Vana Hea

  • liige
  • Posts:6,434
  • Joined:07 Jul 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Nabubna

Novriil, on 15 juuli 2011, 18:29, said:

Midagi ajateenistuse vastu küll pole aga samas poolt ka pole. Nii palju kui venna jutust ja tuttavate jutust tean siis see suht pointless värk. Õpid küll natuke aga samas lõpu poole läheb küll mõttetuks. Ta oli sidemees, siis ühel päeval paned juhtme maha, teisel päeval võtad üles. Vahepeal isegi ei kontrollitud kas töötab.
Hea meelega läheks orkestrisse aga sinna on ajateenistusele raske saada + palju õnne vaja, et koht vabaneks. Lootma, et mingi trompet läheb pensionile. Seal pidi olema mingi 2t proovi iga päev ja üle jäänud ajal joodi ainult + esinemiste eest saab raha jms. Tuttav oli seal rääkis kuidas käis autoga seal iga päev.

View Post



Mäkk vist sebis ka end orkestrisse kui ma õigesti mäletan.
ja sidemehed Paldiskis ainult puhkust saavadki...mul endine klassivend oli seal, iga nv peale SBK'd said linnaloale ja muul ajal istusid niisama kasarmus ja mängisid turakat

Ega's midagi, hea et sedagi.


#79
doker

    Muidu asjatundja.

  • liige
  • Posts:1,558
  • Joined:01 Mar 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Vahekokkuvõte teemale oleks selline, et kes tunneb sõjaväe vastu huvi, see näeb ainult plusse. Aga need plussid on ka nii mõttetud minu silmis.
Saab uusi tuttavaid - selle pärast küll ei tasuks väkke minna. Samamoodi leiab lahedaid uusi tuttavaid näiteks ühikasse elama minnes.
Õpib relva käsitsema - kes tunneb asja vastu huvi, see leiab nagunii võimaluse, kuidas lasta jms. Mõttetu nagu lasta tüüpidel Carl Gustaviga kümneid tuhandeid eurosid ühe päevaga vastu taevast lasta, kes asja vastu huvi ei tunne.
Ja kes on enne ajateenistust "poiss", siis ega sellest seal "meest" ei saa. Pigem, kui asjadega hakkama ei saa, hakatakse karistama, mõnitama jne jne. Öö otsa moppi lükata puhtalt selle tõttu, et üldfüüsiline vorm ei võimaldanud 25 kätekõverdust järjest ühe soojaga teha või joosta 40kg kaaluva seljakotiga 5 kilomeetrit peatusi tegemata, on ikka puhas lollus.

Näiteks mina, põhilised asjad, miks ma ei taha minna ajateenistusse:
Üks väga väheseid asju, mida ma maailmas tõeliselt kardan, on relvad. Ei taha mina vaadata, kuidas keegi nendega laseb. Kuulata jutte, kuidas tahaks afgaani minna ja rätikupäid lasta. Ja kõige vähem, ise tulistada.
Ja lisaks ka füüsiline värk. Esiteks näiteks seda, et mul on krooniline kurgupõletik, kui ma kasvõi kilomeetri jooksen siis mul kõri paistetab sisuliselt kinni ja mul on väga raske hingata.

// lisasin hääletuse :D

Edited by doker, 18 July 2011 - 17:24.

Cheap ain't badass, badass ain't cheap.

#80
K

    Liige

  • liige
  • Posts:8,762
  • Joined:12 Jan 2005
  • Sugu:mees

K, on 15 juuli 2011, 13:35, said:

Brrrrrrp. Kui ma ei oleks juba suht kindel, et ma arstlikus vabastuse saan, siis mul oleks vesi ahjus pärast pikenduse lõppu. Ülikoolis ei toimu ainult õppetegevus, kui üliõpilasorganisatsioonides aktiivne olla ning ka väliskontaktidega asju orgunnida, siis on 8-11 kuud loodusõnnetus. Mingi metsas roomamine on minu jaoks suht multifilmimaailm nüüdseks, päris elukool on siinsamas Tartus.

View Post

Ma pean ära märkima, kuivõrd amüseeriv on asjaolu, et Wolli otsustas seda postitust oma signas "iroonilselt" tsiteerida, olles ise eri kaalutlustel nii ülikooli kui ka ajateenistusega märkimisväärselt vähesel määral (loe: umbes sama palju kui herned ja höövlid) seotud.

You fail at irony.


Uue eelnõu lubadus, et arstitudengid saavad 3 kuuga välja, on tervitatav muidu. Mida vähem see primitiivne lollimäng haritud inimeste aega kulutab, seda parem. Laieneks ajapikendus ja magistrile, oleks päris hea elu juba...

Edited by K, 19 July 2011 - 22:31.






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users