Jump to content

Change

Ajateenistus vabatahtlikuks


160 replies to this topic

Poll: Poolt või vastu? (231 member(s) have cast votes)

Poolt või vastu?

  1. Poolt (159 votes [68.24%])

    Percentage of vote: 68.24%

  2. Vastu (74 votes [31.76%])

    Percentage of vote: 31.76%

Vote Guests cannot vote

#101
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Posts:10,374
  • Joined:14 Mar 2004
  • Sugu:ei ütle

Vaata postitustreal*, 16 November 2011 - 18:54, kirjutas:

Vaata postitustZOOMAR, 16 November 2011 - 18:43, kirjutas:

arstlik komisjon l2bitud süjaväkke minek :) FUCKING KAUA K2IS SEE ARSTLIK KOMISJON 8 ; 30 L2KSIN 17 : 40 TULIN WIN

Varu kannatust, 9 euri saad heal juhul kuu pärast kätte... :D

Kuhu lähed ja millal? Mis shansid on jaanuarist minna ? :D

//11 kuud jaanuarist vahipatis, mõistlik :D

Edited by L4hma, 17 November 2011 - 12:43.


#102
Kunral

    Liige

  • liige
  • Posts:1,981
  • Joined:18 May 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn- Tartu
Ma arvan, et see on üpriski raske valik, sest Eesti riik on olnud vaba kõigest 20 aastat. Kui me ajulukku vaatame, siis 1919-1939 oli samuti Eesti 20 aastat iseseisav ning 1929-ndal Usa'st tulnud üleilmne majandussurutis viis põhimõtteliselt Teise maailmasõjani.
Ma tahan seda öelda, et preagu toimub umbes samalaadne stsenaarium, kus demokraatia muutub suurriikides aina ebapopulaarsemaks, sest rahvas otsib rangemat kätt - kes kiirendaks majandustõusu.

#103
muhemees

    Vana Hea

  • liige
  • Posts:6,434
  • Joined:07 Jul 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Nabubna

Vaata postitustAugustus, 17 November 2011 - 17:00, kirjutas:

Ma arvan, et see on üpriski raske valik, sest Eesti riik on olnud vaba kõigest 20 aastat. Kui me ajulukku vaatame, siis 1919-1939 oli samuti Eesti 20 aastat iseseisav ning 1929-ndal Usa'st tulnud üleilmne majandussurutis viis põhimõtteliselt Teise maailmasõjani.
Ma tahan seda öelda, et preagu toimub umbes samalaadne stsenaarium, kus demokraatia muutub suurriikides aina ebapopulaarsemaks, sest rahvas otsib rangemat kätt - kes kiirendaks majandustõusu.

mitte demokraatia ei muutu ebapopulaarsemaks, vaid lihtkodanikud saavad aru, et nende riigisüsteem pole tegelikult demokraatia.

kui ajateenistuse vabatahlikkuse kohta mingeid punkte välja tuua, siis positiivselt küljelt astuksid väkke poisid, kellel on reaalselt huvi ja motti asja teha ning igasugu voostrid, keda praegu vastu tahtmist sinna saadetakse, ei peaks seal enda ja teiste aega raiskama. palgaarmee vastu on aga fakt, et eestil pole (hetkel vähemalt ja mitte ka lähitulevikus) piisavalt raha, et armeed ülal pidada. on ka jutud, et vabatahtliku teenistuse/palgaarmee korral jääks mehi liiga väheks, aga kuna ma pole seda asja lähemalt uurinud, siis meh.

Ega's midagi, hea et sedagi.


#104
Sulev

    Zen

  • liige
  • Posts:838
  • Joined:22 Dec 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Arensburg
Soomes on selline kord, et tööandjad ennem tööle ei võta, kui pole ajateenistus läbitud. Aga miks? Küllap seepärast, et mõni noormees pole õigest elukoolist läbi käinud. Siit võib teha ka järelduse, miks Soome on hetkel paremas majanduslikus seisus kui meie.
Teise maailmasõja päevil suutis Soome armee punaarmee pealetungi peatada ja rahu sõlmida. Seda just tänu sõjalisele võimekusele. Selleks, et võimekust hoida tuleb lisaks palgaarmeele koolitada kõiki arstlikus komisjonis kvalifitseeruvaid mehi (reaalse konflikti korral on palgaarmeest selgelt vähe). Ehk nüüd mõistate kaitsekulutuste vajalikkust.

#105
sitavikat

    isane

  • liige
  • Posts:4,532
  • Joined:16 Dec 2003
  • Sugu:mees

Vaata postitustSulev, 14 December 2011 - 23:53, kirjutas:

Soomes on selline kord, et tööandjad ennem tööle ei võta, kui pole ajateenistus läbitud. Aga miks? Küllap seepärast, et mõni noormees pole õigest elukoolist läbi käinud. Siit võib teha ka järelduse, miks Soome on hetkel paremas majanduslikus seisus kui meie.
Teise maailmasõja päevil suutis Soome armee punaarmee pealetungi peatada ja rahu sõlmida. Seda just tänu sõjalisele võimekusele. Selleks, et võimekust hoida tuleb lisaks palgaarmeele koolitada kõiki arstlikus komisjonis kvalifitseeruvaid mehi (reaalse konflikti korral on palgaarmeest selgelt vähe). Ehk nüüd mõistate kaitsekulutuste vajalikkust.

loogika jutus olemas. ei orientteru ajaloos, aga noh, tahaks arvata,et ajad on teised ja söja alustamine nö arenguriikidega on nagu üks suur doomino, mis lõpeb enesetapuga. nato on meie südameis. seega, leian, et mis peab tulema, see tuleb nii kui nii.

#106
acurath

    Uustulnuk

  • liige
  • Posts:19
  • Joined:26 May 2011
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn...oli viimati
Ega sõjaajal pole kah kasu inimestest, kes on läbind ajateenistuse ja esimesel võimalusel pagevad Rootsi.
IT-inimeste jaoks on nt. Kaitseliidus täiesti võimalik olla abiks IT poole pealt ja mitte mudas roomates (muidugi ega keegi ei keela sul seda teha).
Aga samas on võimalik kogu see SBK teadmine anda ka nt. gümnaasiumis ja laagrid, metsaskäigud jms. oleks seal sees. Ja need, kes gümnaasiumisse ei lähe, lähevad ajateenistusse kohustuslikult. Ja need, kes on gümnaasiumi lõpetand, võivad sinna minna vabatahtlikult.

#107
HOWDOESITFEEL

    <4

  • liige
  • Posts:2,558
  • Joined:11 Apr 2012
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Märjamaa
Huvitab, et millal nad järgi tulevad, kui mulle tuli eelmine aasta kiri, et olen arvele võetud? Kas keset kooli või lastakse kool ära lõpetada ning suve alguses andakse relv kätte ja hakkame möllama, tibukene? :D

#108
fiolio

    Liige

  • liige
  • Posts:349
  • Joined:10 Apr 2011
  • Sugu:mees

Vaata postitustHOWDOESITFEEL, 16 April 2012 - 13:53, kirjutas:

Huvitab, et millal nad järgi tulevad, kui mulle tuli eelmine aasta kiri, et olen arvele võetud? Kas keset kooli või lastakse kool ära lõpetada ning suve alguses andakse relv kätte ja hakkame möllama, tibukene? :D


Täna tuli kiri, et olen arvele võetud.


Nad annavad ise teada, millal kuhu vaja minna, arstlik komisjon jms?

#109
Erki

    Liige

  • liige
  • Posts:1,386
  • Joined:18 Jun 2006
  • Sugu:mees

Vaata postitustfiolio, 12 February 2013 - 18:40, kirjutas:

Vaata postitustHOWDOESITFEEL, 16 April 2012 - 13:53, kirjutas:

Huvitab, et millal nad järgi tulevad, kui mulle tuli eelmine aasta kiri, et olen arvele võetud? Kas keset kooli või lastakse kool ära lõpetada ning suve alguses andakse relv kätte ja hakkame möllama, tibukene? :D


Täna tuli kiri, et olen arvele võetud.


Nad annavad ise teada, millal kuhu vaja minna, arstlik komisjon jms?


Jah. Kuid ole mureta - selline on sul veel pikk tee.

Meelis, 18 aug 2010, 16:05, kirjutas:

Ühesõnaga... Mingil kindlal perioodil toimus palju seksi ning armastust, aga kahjuks tegid kõik seda valede inimestega?

Vaata postitust



#110
Mihkel.

    Kui kaelani sitaseees oled, ei tasu pead norgu lasta

  • liige
  • Posts:4,075
  • Joined:03 Dec 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Vaata postitustfiolio, 12 February 2013 - 18:40, kirjutas:

Vaata postitustHOWDOESITFEEL, 16 April 2012 - 13:53, kirjutas:

Huvitab, et millal nad järgi tulevad, kui mulle tuli eelmine aasta kiri, et olen arvele võetud? Kas keset kooli või lastakse kool ära lõpetada ning suve alguses andakse relv kätte ja hakkame möllama, tibukene? :D


Täna tuli kiri, et olen arvele võetud.


Nad annavad ise teada, millal kuhu vaja minna, arstlik komisjon jms?

said siis mõned päevad tagasi 17? endale tuli 3 päeva pärast 17 saamist kiri. siiani pole veel tulnud kutset komisjoni, ei oota ka eriti seda.

#111
HOWDOESITFEEL

    <4

  • liige
  • Posts:2,558
  • Joined:11 Apr 2012
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Märjamaa

Vaata postitustMihkel., 12 February 2013 - 19:18, kirjutas:

Vaata postitustfiolio, 12 February 2013 - 18:40, kirjutas:

Vaata postitustHOWDOESITFEEL, 16 April 2012 - 13:53, kirjutas:

Huvitab, et millal nad järgi tulevad, kui mulle tuli eelmine aasta kiri, et olen arvele võetud? Kas keset kooli või lastakse kool ära lõpetada ning suve alguses andakse relv kätte ja hakkame möllama, tibukene? :D


Täna tuli kiri, et olen arvele võetud.


Nad annavad ise teada, millal kuhu vaja minna, arstlik komisjon jms?

said siis mõned päevad tagasi 17? endale tuli 3 päeva pärast 17 saamist kiri. siiani pole veel tulnud kutset komisjoni, ei oota ka eriti seda.


Enne 18 aastaseks saamist ikka vist paar kuud tuli kiri ära, võimalik, et eksin, täpsemalt enam ei mäleta.

Edited by HOWDOESITFEEL, 12 February 2013 - 21:05.


#112
James

    WP

  • liige
  • Posts:3,056
  • Joined:12 Jun 2010
  • Sugu:mees
17a 2nädalat vanust peaks olema kui tuleb, kui õieti mäletan, aet oled arvele võetud.

#113
Hov

    Liige

  • liige
  • Posts:825
  • Joined:02 Aug 2006
  • Sugu:mees
ajaraiskamine

#114
fiolio

    Liige

  • liige
  • Posts:349
  • Joined:10 Apr 2011
  • Sugu:mees
Ajaraiskamine jah, kuu aega tagasi 17, hetkel keskkoolis 10kl.

Mõtlen vb perearstile mingi põhjuse, et mitte minna....

#115
frantic

    Liige

  • liige
  • Posts:600
  • Joined:26 Feb 2008
  • Sugu:ei ütle
Olen selle poolt, et oleks vabatahtlik. Ise kavatsen küll ära käia, arvatavasti 2014 vms, aga ainult sellepärast, et distsipliiniga värgid paika saada uuesti.
Miks olen poolt? Sest absurdne ühiskond, kus räägitakse soolisest võrdõiguslikkusest (=feminism, asjatu naiste pushimine) jms bullshit, on sisuliselt pandud kohustus meesterahvastele kulutada oma elust 8/11 kuud, hoolimata sellest, kas nad soovivad seda või mitte.
Nüüd piltikumad argumendid: kõik naised räägivad, et "oo kui mees pole aega teeninud, siis pole ta mingi mees, ajateenimine teeb poisikesest mehe jne".
Mis teeb tüdrukust naise? Võrdlen võrreldamatut ja ütlen, et lapse sünnitamine, mis on paljude teadlaste hinnangul kriteeriumiks, millal tüdrukust saab naine (isiklikult ei nõustu sellega). Igatahes oleks ju mõeldamatu panna IGALE naisele kohustuseks, kui tervislikud eeldused on olemas, sünnitada laps? Ja siis kui 27 täis, siis öeldakse, et "ok, kuule, et asi on nii kaugel, et nüüd edasi otsusta ise, aga igatahes jah, oli tore su ajusid 10a koinida".
Eesti kaitsejõudude jonnimisest ja absurdsest suhtumisest on põgusalt juttu ka näiteks Martin Müürsepa biograafias..

Spoiler

Edited by frantic, 13 February 2013 - 02:41.


#116
purshay

    Liige

  • liige
  • Posts:403
  • Joined:19 Dec 2003
  • Sugu:mees
Saage aru, et ajateenistus polegi mõeldud selleks, et teil oleks lõbus ja tore puhkus. Sellel on ikkagi riigikaitseline eesmärk ja polegi mõeldud, et kõigile meeldiks. Vabatahtlikuks muutmine ei oleks enam ajateenistus. Kui vähegi süsteemi jagate, siis peaksite aru saama, et vabatahtlik ei saa see kuidagi olla. Sellisel juhul peaks olema palgaarmee, et oleks täidetud NATO poolt nõutavad nõuded. Meie riigil puudub selline majanduslik tugevus, et palgaarmmed üleval hoida. Meile sobib reservarmee ja selleks ka ajateenistus. Kedagi ei huvita, et paljudele see ei meeldi ja keegi ei hakka ajateenistuse jooksul teid poputama, et teile seal meeldima hakkaks. Sama teema nagu kiirusepiiranguga. Kedagi ei huvita, et sulle ei meeldi 50-ga linnas sõita. Seadus on seadus ja sellel on oma eesmärk. Teises teemas on seda jauratud juba kümneid lehekülgi ja tulemust ikka pole. Kui tuleb minna, siis tuleb juba võtta maksimum, mida pakutakse. Endale vea külge valetamine peaks mehele eneseväärikuse pihta käima ja pigem häbi olema, kui selle ärplema hakata. Ma ei arva, et ajateenistus teeb poisist mehe ja pole seda kunagi arvanud. Kui sa olid enne ajateenistust mees, siis oled pärast ajateenistust sama mees edasi ja kogemuse võrra rikkam. Kui oled saamatu ja näed alati probleemi keskkonnas, mitte endas, siis teenistuse jooksul ei muutu mitte midagi.

#117
mcs8

    /care

  • liige
  • Posts:3,773
  • Joined:28 Jul 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Vaata postitustpurshay, 13 February 2013 - 03:42, kirjutas:

Saage aru, et ajateenistus polegi mõeldud selleks, et teil oleks lõbus ja tore puhkus. Sellel on ikkagi riigikaitseline eesmärk ja polegi mõeldud, et kõigile meeldiks. Vabatahtlikuks muutmine ei oleks enam ajateenistus. Kui vähegi süsteemi jagate, siis peaksite aru saama, et vabatahtlik ei saa see kuidagi olla. Sellisel juhul peaks olema palgaarmee, et oleks täidetud NATO poolt nõutavad nõuded. Meie riigil puudub selline majanduslik tugevus, et palgaarmmed üleval hoida. Meile sobib reservarmee ja selleks ka ajateenistus. Kedagi ei huvita, et paljudele see ei meeldi ja keegi ei hakka ajateenistuse jooksul teid poputama, et teile seal meeldima hakkaks. Sama teema nagu kiirusepiiranguga. Kedagi ei huvita, et sulle ei meeldi 50-ga linnas sõita. Seadus on seadus ja sellel on oma eesmärk. Teises teemas on seda jauratud juba kümneid lehekülgi ja tulemust ikka pole. Kui tuleb minna, siis tuleb juba võtta maksimum, mida pakutakse. Endale vea külge valetamine peaks mehele eneseväärikuse pihta käima ja pigem häbi olema, kui selle ärplema hakata. Ma ei arva, et ajateenistus teeb poisist mehe ja pole seda kunagi arvanud. Kui sa olid enne ajateenistust mees, siis oled pärast ajateenistust sama mees edasi ja kogemuse võrra rikkam. Kui oled saamatu ja näed alati probleemi keskkonnas, mitte endas, siis teenistuse jooksul ei muutu mitte midagi.

Jutust tuleb välja nagu oleksid ajupesu saanud. "See on seaduses kirjas, järjelikult on see 100% õige. Ärgem küsitlege miks või milleks, kedagi ei huvita. Nii lihtsalt on". Ajad muutuvad. Siis kunagi ongi sudden newsflash 'omg seda süsteemi oleks juba ammu tulnud muuta'...
Ja ega ei pruugi ikka küll olla sama inimene peale teenistust. Sealne kord kus ajusid nussitakse iga väiksema asja pärast ja kus inimene ei ole iseenda peremees võib närvidele mõjuda ja välja saades hakkad end teiste peal välja elama... Tean omast tutvusringkonnast inimesi kes on peale ajateenistust muutunud ja ei ütleks et paremuse poole.
See jutt et ajateenistuse vältimiseks midagi teha häbi olema peaks on hale mõjutusvahend inimestele kes saavad aru millise aja ja ressursi raiskamisega tegelikult tegemist on. See ei toimi, try again. Kui ma teaksin et pääseksin midagi öeldes/tehes kindlalt probleemideta ajateenistusest siis tõenäoliselt kasutaksin võimalust ja olen kindel et ka paljud teised teeksid nii.
Kui sul on reaalne motivatsioon ennast proovile panna või oled hingelt patrioot ja tahtmine minna siis palun, aga ma ei näe mõtet sunniviisiliselt röövida noort inimest tema igapäevaelust kus ta võib isegi edukas olla, puhtalt selle pärast et vanus tiksus täis ja kord nõuab. Eriti kui huvi ja tahtmine on olematu.
Nagu aastaks personaaltreener letsgo, kui eesmärk on saada heas vormis inimesi kes suudaks combatis osaleda or w/e... aga mis mõte on sellel et igal hommikul brainfuckitakse millise kraadi alt su voodilinad volditud on ja kapirallid n shit. Pooldaksin palgaarmeed, mis Eestis end kahjuks ära ei tasuks. Samas on kogu Eesti armee nagunii pigem sümboolse väärtusega seega ei oleks erilist vahet, oleks huvitav näha kui suur protsent reservist 'olukorra' ajal reaalselt aktiviseeruks...

#118
BRC

    Just go with the flow

  • liige
  • Posts:14,411
  • Joined:10 Feb 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Vaata postitustmcs8, 13 February 2013 - 04:47, kirjutas:

Vaata postitustpurshay, 13 February 2013 - 03:42, kirjutas:

Saage aru, et ajateenistus polegi mõeldud selleks, et teil oleks lõbus ja tore puhkus. Sellel on ikkagi riigikaitseline eesmärk ja polegi mõeldud, et kõigile meeldiks. Vabatahtlikuks muutmine ei oleks enam ajateenistus. Kui vähegi süsteemi jagate, siis peaksite aru saama, et vabatahtlik ei saa see kuidagi olla. Sellisel juhul peaks olema palgaarmee, et oleks täidetud NATO poolt nõutavad nõuded. Meie riigil puudub selline majanduslik tugevus, et palgaarmmed üleval hoida. Meile sobib reservarmee ja selleks ka ajateenistus. Kedagi ei huvita, et paljudele see ei meeldi ja keegi ei hakka ajateenistuse jooksul teid poputama, et teile seal meeldima hakkaks. Sama teema nagu kiirusepiiranguga. Kedagi ei huvita, et sulle ei meeldi 50-ga linnas sõita. Seadus on seadus ja sellel on oma eesmärk. Teises teemas on seda jauratud juba kümneid lehekülgi ja tulemust ikka pole. Kui tuleb minna, siis tuleb juba võtta maksimum, mida pakutakse. Endale vea külge valetamine peaks mehele eneseväärikuse pihta käima ja pigem häbi olema, kui selle ärplema hakata. Ma ei arva, et ajateenistus teeb poisist mehe ja pole seda kunagi arvanud. Kui sa olid enne ajateenistust mees, siis oled pärast ajateenistust sama mees edasi ja kogemuse võrra rikkam. Kui oled saamatu ja näed alati probleemi keskkonnas, mitte endas, siis teenistuse jooksul ei muutu mitte midagi.

Jutust tuleb välja nagu oleksid ajupesu saanud. "See on seaduses kirjas, järjelikult on see 100% õige. Ärgem küsitlege miks või milleks, kedagi ei huvita. Nii lihtsalt on". Ajad muutuvad. Siis kunagi ongi sudden newsflash 'omg seda süsteemi oleks juba ammu tulnud muuta'...
Ja ega ei pruugi ikka küll olla sama inimene peale teenistust. Sealne kord kus ajusid nussitakse iga väiksema asja pärast ja kus inimene ei ole iseenda peremees võib närvidele mõjuda ja välja saades hakkad end teiste peal välja elama... Tean omast tutvusringkonnast inimesi kes on peale ajateenistust muutunud ja ei ütleks et paremuse poole.
See jutt et ajateenistuse vältimiseks midagi teha häbi olema peaks on hale mõjutusvahend inimestele kes saavad aru millise aja ja ressursi raiskamisega tegelikult tegemist on. See ei toimi, try again. Kui ma teaksin et pääseksin midagi öeldes/tehes kindlalt probleemideta ajateenistusest siis tõenäoliselt kasutaksin võimalust ja olen kindel et ka paljud teised teeksid nii.
Kui sul on reaalne motivatsioon ennast proovile panna või oled hingelt patrioot ja tahtmine minna siis palun, aga ma ei näe mõtet sunniviisiliselt röövida noort inimest tema igapäevaelust kus ta võib isegi edukas olla, puhtalt selle pärast et vanus tiksus täis ja kord nõuab. Eriti kui huvi ja tahtmine on olematu.
Nagu aastaks personaaltreener letsgo, kui eesmärk on saada heas vormis inimesi kes suudaks combatis osaleda or w/e... aga mis mõte on sellel et igal hommikul brainfuckitakse millise kraadi alt su voodilinad volditud on ja kapirallid n shit. Pooldaksin palgaarmeed, mis Eestis end kahjuks ära ei tasuks. Samas on kogu Eesti armee nagunii pigem sümboolse väärtusega seega ei oleks erilist vahet, oleks huvitav näha kui suur protsent reservist 'olukorra' ajal reaalselt aktiviseeruks...

Bljäääd, sa räägid nagu meil oleks tsaariarmee, kus pead 25 aastat aega teenima :lol:
<fbcash> has anyone here flashed their xbox before?
<warbucks> no, but I once showed my dick to a nintendo DS

#119
Keeksta Tha Buffalo.

    its all about papers kid

  • liige
  • Posts:1,665
  • Joined:14 Mar 2010
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn.
homme arstlik komisjon.
ei teagi mida oodata.. eriti nagu ei viitsi aga samas tahaks ära käia juba.
KEEXMAISTER
Postitas pildi

#120
latvian

    kohtle vennast nagu ennast

  • liige
  • Posts:1,068
  • Joined:13 May 2012
  • Sugu:mees
Kaitsekulutused on üle 2%, mida on ilmselgelt meie riigi kohta liiga palju. Samal ajal kui mängitakse pidevat kärpimis poliitikat, kärpides kõige eelarveid, tuleks vähendada just kaitsekulutusi ja suurendada kõiki teisi. Ükskõik kui palju me seda raha ei kulutaks, poleks ikkagi võimalik meil ühtki sõda võita.
Läti on hea näide sellest kui putsi võib riik minna kui liialt kulutatakse raha sõjaväe peale.

Ajateenistus vabatahtlikuks kindlasti, enamik inimesi on nõus selle summa välja käima anyway, et sellest hoiduda.
While there is a lower class, I am in it, and while there is a criminal element, I am of it, and while there is a soul in prison, I am not free. - Eugene V. Debs





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users