Jump to content

Change

Ajateenistus vabatahtlikuks


  • You cannot reply to this topic
160 replies to this topic

Poll: Poolt või vastu? (231 member(s) have cast votes)

Poolt või vastu?

  1. Poolt (159 votes [68.24%])

    Percentage of vote: 68.24%

  2. Vastu (74 votes [31.76%])

    Percentage of vote: 31.76%

Vote Guests cannot vote

#141
Tankist

    Linn põleb.

  • liige
  • Posts:6,597
  • Joined:09 Jan 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Aga mis arvatakse meil 6-kuulisest (üldiselt lühemaks tehtud) kaitseväekohustusest? On ju lõputuid jutte, kuidas poistest tehtud mehed kuid nsmo kotte laiaks istuvad ja midagi kasulikku ei tee, säästaks ressurssi ja aega.

//Eelpool pakutud teenistusjärgsete hüvede mõte on samuti väärt kaalumist, motiveeriks inimest minema ning ka materjaalne kasu, see kväelase palk on naljanumber ning peale lõppu visatakse ellu tagasi ning katsu siis oma vana töökoht uuesti kätte saada (jajah seadus ütleb, et tuleb säilitada, aga kuidagi ikka kotitakse ära).
"It is so quiet here, It is the quietest place in the world."
Here since 2003
Endine m@tr1x

#142
Keeksta Tha Buffalo.

    its all about papers kid

  • liige
  • Posts:1,665
  • Joined:14 Mar 2010
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn.
mingil määral on see küsimus sama absurdne, kui "maksumaksmine vabatahtlikuks"
KEEXMAISTER
Postitas pildi

#143
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Posts:7,126
  • Joined:01 May 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

View PostTankist, on 18 February 2013 - 11:45, said:

Aga mis arvatakse meil 6-kuulisest (üldiselt lühemaks tehtud) kaitseväekohustusest? On ju lõputuid jutte, kuidas poistest tehtud mehed kuid nsmo kotte laiaks istuvad ja midagi kasulikku ei tee, säästaks ressurssi ja aega.

//Eelpool pakutud teenistusjärgsete hüvede mõte on samuti väärt kaalumist, motiveeriks inimest minema ning ka materjaalne kasu, see kväelase palk on naljanumber ning peale lõppu visatakse ellu tagasi ning katsu siis oma vana töökoht uuesti kätte saada (jajah seadus ütleb, et tuleb säilitada, aga kuidagi ikka kotitakse ära).

Olles ise sellest süsteemist läbi käinud, võin öelda, et lühemaks tegemine ei ole praeguse süsteemi puhul kindlasti otstarbekas. Relvaga vehkimise ja metsas külmetamise baasoskused saab iga mees kätte juba ilusti 2-3 kuuga SBK ajal, aga õnneks või kahjuks on üksiksõduri roll reaalses olukorras olematu. Õige väljaõpe algab alles jaanuarist (juuli- ja oktoobrikutsest räägin siis, jaanuarikutse on vähe teine teema) kui kõik mehed on oma positsioonidele määratud, üksikmehe oskused omandanud ja on välja kujunenud üksuse struktuur.
Et igasugusest sõjalisest üksusest üldse mingit tolku oleks, peab see üksus olema kokku harjutanud nii omavahel kui ka kõrgemate/madalamate ja üldse teisejärguliste üksustega. Ei ole palju kasu sellest kui mingi jalaväerühm oskab ideaalselt rünnakut korraldada, aga kui on vaja näiteks suurtükilt tuld tellida, tagalalt toetust organiseerida või alustuseks üldse luurelt tulnud infot enda jaoks tõlgendada, siis laiutavad mehed käsi, sest pole kunagi kokku puutunud sellega. Sama asi kehtib ka näiteks selle sama üksuse siseselt, sul võivad koos olla Eesti parimad ajateenijad, aga kui sa nad ühte üksusesse kokku paned ja ilma kokkuharjutamata tegevusse saadad, siis on tulemuseks lihtsalt puhas kaos.
See on see mille pärast ajateenistus nii pikk on, et üksused saaksid omavahel kokku harjutada, see on suures plaanis kõige olulisem osa üldse kogu ajateenistuses.

Muidugi saab väljaõpet tõhustada ja muuta intensiivsemaks ning võibolla tõesti annab 1-2 kuud kokku hoida kui ülejäänud teenistuses kogu aeg "ora per*es" lakkamatult ringi põrgata, aga kaua su keskmine kõigi mugavuste ja lihtsa eluga ära harjunud Jüri sellele vastu peab? Mitte väga kaua ma usun, või kui peabki siis on mott madal ja viitsimine nullis.
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#144
frantic

    Liige

  • liige
  • Posts:600
  • Joined:26 Feb 2008
  • Sugu:ei ütle

Quote

Norrast sai eelmisel nädalal esimene Euroopa Liidu ja NATO riik, kus ajateenistus on ka naistele kohustuslik. Kas teie olete valmis hakkama Eestis kaitsma naiste kohustuslikku ajateenistust?
Ma olen tegelikult oma seisukoha kirja pannud soolise võrdõiguslikkuse seaduse kommenteeritud väljaandes. Tänapäevases ühiskonnas ei näe ma väga palju põhjusi, miks see peaks olema ainult meestele kohustuslik. Me ei saa välistada seda, et ühel hetkel, kui kaitseministeerium on valmis seda debatti alustama, võiks arutada, kas peaks ka naiskodanikele teenistuse korraldama. Ma ei näe selleks absoluutselt mingeid takistusi, aga kindlasti ei ole see teema, mille eest ma hakkan oma ametiajal võitlema.


Tänases Postimehes räägib zoovolinik Sepper sellist juttu. Veidrasti püstitatud ajakirjaniku küsimus, kus Norra oleks justkui Euroopa Liidu liige, kuid ilmselt mõtleb ta NATO ja ELi riike koos. Igatahes on tegu ühe aspektiga, kus meeste soolist võrdõiguslikkust rikutakse. Kõlab veits hädavareseliku argumendina, aga kui mõelda, mida feministid ise on soolõime all välja toonud ja mis ettepanekud, siis... ei kõlagi see väide nii totrana.

Ausalt öeldes ei kujuta ette, kui minu tutvusringkonna tüdrukud peaksid minema komisjoni.. kui palju nutetud nägusid.

#145
Visa Hing ehk Neoneti King

    Liige

  • liige
  • Posts:11,019
  • Joined:15 Mar 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Võru
Oskab keegi öelda seda summat, mis riigil kulub keskmiselt ühele ajateenijale selle 9/11 kuu vältel?

Edited by Visa Hing ehk Neoneti King, 18 June 2013 - 13:38.


#146
Franky Four Fingers

    Oderint Dum Metuant

  • auliige
  • Posts:7,232
  • Joined:20 Dec 2003
  • Sugu:mees
  • Asukoht:up from the 36 chamberz
5.5 euri vist arvestavad päevas toidukordade hinnaks, üks suurus lihtsalt.

#147
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Posts:7,126
  • Joined:01 May 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

View PostVisa Hing ehk Neoneti King, on 18 June 2013 - 13:38, said:

Oskab keegi öelda seda summat, mis riigil kulub keskmiselt ühele ajateenijale selle 9/11 kuu vältel?

Seal on nii palju erinevaid tegureid, et seda on keeruline kokku arvutada. Selleks tuleb võtta kogukulud toidu, transpordi, energiakulude (s.h vesi jms.), sõduripalga, puhkuserahade, osutatud meditsiiniteenuste, väljastatud varustuse + lõhutud/kaotatud varustuse, majadpidamistarvete ja lisaks 100 erineva juhuslikku kulu kogusummad pataljonide kaupa, võtta igast ühest välja protsentuaalne summa mis kulub kaadri peale ja seejärel jagada see ajateenijate arvuga, arvestades veel reservi saadetud ajateenijate hulka.
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#148
G.B.

    hold my calls, trippin balls

  • liige
  • Posts:8,724
  • Joined:24 Sep 2004
  • Sugu:mees
Mingi asi võiks iseenesest neidudele ka siis olla, kui Eesti plaanib ka pikemas perspektiivis hoida ajateenistuse kohustust. Ma ei usu, et 100% sama kava, mis noormeestel on, oleks mõtekas, aga mingi alternatiiv - miks mitte.
A'la mingi meditsiini valla, enesekaitse jm kursused.
I've dated girls uglier than you for breakfast.

#149
Visa Hing ehk Neoneti King

    Liige

  • liige
  • Posts:11,019
  • Joined:15 Mar 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Võru

View PostXchopperX, on 18 June 2013 - 14:21, said:

View PostVisa Hing ehk Neoneti King, on 18 June 2013 - 13:38, said:

Oskab keegi öelda seda summat, mis riigil kulub keskmiselt ühele ajateenijale selle 9/11 kuu vältel?

Seal on nii palju erinevaid tegureid, et seda on keeruline kokku arvutada. Selleks tuleb võtta kogukulud toidu, transpordi, energiakulude (s.h vesi jms.), sõduripalga, puhkuserahade, osutatud meditsiiniteenuste, väljastatud varustuse + lõhutud/kaotatud varustuse, majadpidamistarvete ja lisaks 100 erineva juhuslikku kulu kogusummad pataljonide kaupa, võtta igast ühest välja protsentuaalne summa mis kulub kaadri peale ja seejärel jagada see ajateenijate arvuga, arvestades veel reservi saadetud ajateenijate hulka.



Seda ma mõtlengi, et kindlasti on keskmine summa teada kellegile :P.

#150
Tanel.

    Liige

  • liige
  • Posts:1,132
  • Joined:20 Apr 2011
  • Sugu:mees

View PostVisa Hing ehk Neoneti King, on 18 June 2013 - 14:49, said:

View PostXchopperX, on 18 June 2013 - 14:21, said:

View PostVisa Hing ehk Neoneti King, on 18 June 2013 - 13:38, said:

Oskab keegi öelda seda summat, mis riigil kulub keskmiselt ühele ajateenijale selle 9/11 kuu vältel?

Seal on nii palju erinevaid tegureid, et seda on keeruline kokku arvutada. Selleks tuleb võtta kogukulud toidu, transpordi, energiakulude (s.h vesi jms.), sõduripalga, puhkuserahade, osutatud meditsiiniteenuste, väljastatud varustuse + lõhutud/kaotatud varustuse, majadpidamistarvete ja lisaks 100 erineva juhuslikku kulu kogusummad pataljonide kaupa, võtta igast ühest välja protsentuaalne summa mis kulub kaadri peale ja seejärel jagada see ajateenijate arvuga, arvestades veel reservi saadetud ajateenijate hulka.



Seda ma mõtlengi, et kindlasti on keskmine summa teada kellegile :P.


Ajateenistusele kokku peaks kuluma aastas kuskil 170 - 180 miljonit eurot. Enne NATOga liitumist oli see summa väiksem ja oleneb ka SKPst.

Edited by Tanel., 19 June 2013 - 23:21.


#151
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Posts:7,126
  • Joined:01 May 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

View PostTanel., on 19 June 2013 - 23:20, said:

View PostVisa Hing ehk Neoneti King, on 18 June 2013 - 14:49, said:

View PostXchopperX, on 18 June 2013 - 14:21, said:

View PostVisa Hing ehk Neoneti King, on 18 June 2013 - 13:38, said:

Oskab keegi öelda seda summat, mis riigil kulub keskmiselt ühele ajateenijale selle 9/11 kuu vältel?

Seal on nii palju erinevaid tegureid, et seda on keeruline kokku arvutada. Selleks tuleb võtta kogukulud toidu, transpordi, energiakulude (s.h vesi jms.), sõduripalga, puhkuserahade, osutatud meditsiiniteenuste, väljastatud varustuse + lõhutud/kaotatud varustuse, majadpidamistarvete ja lisaks 100 erineva juhuslikku kulu kogusummad pataljonide kaupa, võtta igast ühest välja protsentuaalne summa mis kulub kaadri peale ja seejärel jagada see ajateenijate arvuga, arvestades veel reservi saadetud ajateenijate hulka.



Seda ma mõtlengi, et kindlasti on keskmine summa teada kellegile :P.


Ajateenistusele kokku peaks kuluma aastas kuskil 170 - 180 miljonit eurot. Enne NATOga liitumist oli see summa väiksem ja oleneb ka SKPst.

SKP'st ei olene nüüd küll mitte midagi, SKP on ainult suhtarv, mis väljendab riigi üleüldist tootlikkust. Eesti riigil on olemas riigieelarve (2013, aastal on selle suuruseks 7,8 miljardit eurot), millest 2% moodustavad kaitsekulutused (natuke alla 400 miljoni euro 2013 aastal). Ajateenistusele kuluv summa omakorda moodustab teatud osa sellest summast, kui suure osa täpselt, seda minu maagiline guugeldamisoskus ei suutnud tuvastada. Kust see 170-180 miljonit võetud on tahaks ma isegi teada, kuigi tundub üsna reaalse numbrina.
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#152
Tanel.

    Liige

  • liige
  • Posts:1,132
  • Joined:20 Apr 2011
  • Sugu:mees

View PostXchopperX, on 20 June 2013 - 10:51, said:

View PostTanel., on 19 June 2013 - 23:20, said:

View PostVisa Hing ehk Neoneti King, on 18 June 2013 - 14:49, said:

View PostXchopperX, on 18 June 2013 - 14:21, said:

View PostVisa Hing ehk Neoneti King, on 18 June 2013 - 13:38, said:

Oskab keegi öelda seda summat, mis riigil kulub keskmiselt ühele ajateenijale selle 9/11 kuu vältel?

Seal on nii palju erinevaid tegureid, et seda on keeruline kokku arvutada. Selleks tuleb võtta kogukulud toidu, transpordi, energiakulude (s.h vesi jms.), sõduripalga, puhkuserahade, osutatud meditsiiniteenuste, väljastatud varustuse + lõhutud/kaotatud varustuse, majadpidamistarvete ja lisaks 100 erineva juhuslikku kulu kogusummad pataljonide kaupa, võtta igast ühest välja protsentuaalne summa mis kulub kaadri peale ja seejärel jagada see ajateenijate arvuga, arvestades veel reservi saadetud ajateenijate hulka.



Seda ma mõtlengi, et kindlasti on keskmine summa teada kellegile :P.


Ajateenistusele kokku peaks kuluma aastas kuskil 170 - 180 miljonit eurot. Enne NATOga liitumist oli see summa väiksem ja oleneb ka SKPst.

SKP'st ei olene nüüd küll mitte midagi, SKP on ainult suhtarv, mis väljendab riigi üleüldist tootlikkust. Eesti riigil on olemas riigieelarve (2013, aastal on selle suuruseks 7,8 miljardit eurot), millest 2% moodustavad kaitsekulutused (natuke alla 400 miljoni euro 2013 aastal). Ajateenistusele kuluv summa omakorda moodustab teatud osa sellest summast, kui suure osa täpselt, seda minu maagiline guugeldamisoskus ei suutnud tuvastada. Kust see 170-180 miljonit võetud on tahaks ma isegi teada, kuigi tundub üsna reaalse numbrina.


SKP koha pealt võib vaielda, sest NATO printsiip on siiski, et 2 prossu SKPst peab olema kaitsekulutustele ja selle järgi võetakse summa eelarvest. Aga arv tuleneb sellest, et iga aasta kulutatakse ajateenistusele kuskil 45%, vahel rohkem, vahel vähem, oleneb vastava aastakäigu iibest, elektri -ja bensiinihindadest ja muudest teguritest.

#153
Kevva.

    Liige

  • auliige
  • Posts:10,097
  • Joined:18 Jun 2007
  • Sugu:mees
http://nihilist.fm/m...uti-aega-tapma/

Mingil määral peab nõustuma.

#154
klaabu

    lvl 33 illuminati

  • administraator
  • Posts:15,957
  • Joined:01 Mar 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:ruum 101

View PostKevva., on 22 January 2015 - 19:57, said:

http://nihilist.fm/m...uti-aega-tapma/

Mingil määral peab nõustuma.
Aga millega sa ei nõustu?
"Igaüks neist on julge, kuni ta on üldise masinavärgi märkamatu osa. Aga niipea kui temale langeb isiklik vastutus, niipea kui valgusekiir temale koondub – kahvatab ta ja saab aru, et temagi on vaid tähtsusetu kübe ja võib iga hetk kõige tühisemalgi põhjusel libastuda. "
— A. I. Solženitsõn

#155
Kevva.

    Liige

  • auliige
  • Posts:10,097
  • Joined:18 Jun 2007
  • Sugu:mees

View Postklaabu, on 22 January 2015 - 21:13, said:

View PostKevva., on 22 January 2015 - 19:57, said:

http://nihilist.fm/m...uti-aega-tapma/

Mingil määral peab nõustuma.
Aga millega sa ei nõustu?

"Oleks see siis paar aastat tagasi, kui ma olin värskelt koolist tulnud. Või siis kui ma ise avaldasin selleks sisuliselt soovi aga mu kirjale ei vastatud mitte kunagi. Nagu KRA ei vastanud mu kirjadele kui ma neid saatsin kuigi neil on selleks kohustus."

Nii oma kui ka sõprade/tuttavate kogemuste põhjal on alati vastu tuldud ja ei usu mina, et teda kuidagi moodi kõrvale sellest jäeti. Muus osas nõustun täielikult.

#156
Jups

    Liige

  • liige
  • Posts:559
  • Joined:28 Feb 2008
  • Sugu:mees
http://nihilist.fm/vabaduse-hind/

Selle teie artikli autor Daniel: "Vaata ma teen klaviatuuriga silmad kinni 10 minutiga rohkem kasu/kahju kui sa terve tunniga AK-47 peos. Aga sellised asjad ei mahu sulle muidugi pähe, et kellelgi võiks ajusid rohkem olla kui paugutamise jagu." LOL

Edited by Jups, 22 January 2015 - 21:55.

Aastast 2004

#157
Maku.

    Liige

  • liige
  • Posts:7,174
  • Joined:22 Apr 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:kariibi mere ääres
loog jh
Posted Image

#158
mcs8

    /care

  • liige
  • Posts:3,773
  • Joined:28 Jul 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
See Daniel on eriline hälvik ju :D Kunagi ask fm'is follosin teda, sest see oli puhas komöödia vastustest lugeda kuidas täiskasvanud mehe vaimne tase on võrdeline 13 aastase tüdrukuga lol.

Artikkel täis kirjavigu ja tervest tekstist ei tulnud kordagi välja põhjust miks ta ajateenistuse vastu on. Ootused ei olnud kõrgel kuna olen ka ise tugevalt vabatahtliku ajateenistuse vastane, kuid inimene võiks enda vaateid osata põhjendada rohkemaga kui "asi on pähh, mina ei taha!". Eriti, kui tegu on inimesega kellel on ajakirjanduslik taust.

#159
Arxs

    Been there, done that

  • liige
  • Posts:5,899
  • Joined:23 Sep 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Kodus Kodumaal
KVs võiks olla alguses mingi paar nädalat testimine, kes kui osav jne on. Kokku satuvad ikka tavaliselt seinast seina inimesed(ma pole ausalt lollimaid inimesi näinud kui KVs). Paneks vähegi mõtlema suutvad inimesed veits intensiivsemasse gruppi ja päris tainad ja umbkeelsed olgu siis need koristajad või mis iganes. 8 ja 11 kuud sellisel kujul küll midagi ei anna. Esimese nv istud sees ära, normaalne oli vähemalt midagi teha. Järgmised vahid juba täiesti tühja või tegeled lambiidiootsustega. Kas nad reaalselt kujutavadki ette, et lahingu ajal kedagi kotib, mida mingi piimalõuast leitjuuha karjub kuskil? Tuleks õpetada reaalseid oskusi, need, kes tulevad ajama siin midagi distsipliinist ja korrast on ise ilmselt kasvanud olematu kasvatusega kohas ja ei suuda ise väärikaks jääda. Sellistele lammastele ongi see paras koht. Käisin SBK ja NAK läbi, ainuke mida ma sealt õppisin oli EKV teatud asjade spetsiifika(ehk kuidas Eestis asjad korraldatud on) - väljaõpe oli küll nigel. Osadele ju peab õpetama kuidas isegi NATO pauku süüa. Kui oleksid enamvähem samal tasemel üksused, siis oleks asi 10x parem. Võimatu on ju õpetada normaalset ja idiooti sama õppekava järgi.
Postitas pildi
01:25:13 +Palm: munnid olete we
01:25:15 Arxs: Pikemat aega juba :D

#160
J.oss

    Puder!

  • liige
  • Posts:1,481
  • Joined:06 Aug 2009
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Eesti/Soome

View PostKevva., on 22 January 2015 - 21:49, said:

View Postklaabu, on 22 January 2015 - 21:13, said:

View PostKevva., on 22 January 2015 - 19:57, said:

http://nihilist.fm/m...uti-aega-tapma/

Mingil määral peab nõustuma.
Aga millega sa ei nõustu?

"Oleks see siis paar aastat tagasi, kui ma olin värskelt koolist tulnud. Või siis kui ma ise avaldasin selleks sisuliselt soovi aga mu kirjale ei vastatud mitte kunagi. Nagu KRA ei vastanud mu kirjadele kui ma neid saatsin kuigi neil on selleks kohustus."

Nii oma kui ka sõprade/tuttavate kogemuste põhjal on alati vastu tuldud ja ei usu mina, et teda kuidagi moodi kõrvale sellest jäeti. Muus osas nõustun täielikult.


Saatsin ka pärast gümnaasiumi kirja, millele sain vastu ainult automaatvastuse, et mu kiri on kohale jõudnud.
ಠ_ಠ
Tehtud!





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users