Hüppa postitusele

Change

Ajateenistus vabatahtlikuks


Sellel teemal on 160 vastust

Hääletus: Poolt või vastu? (231 liiget on hääli andnud)

Poolt või vastu?

  1. Poolt (159 häält [68.24%])

    Häälte protsent: 68.24%

  2. Vastu (74 häält [31.76%])

    Häälte protsent: 31.76%

Hääleta Külalised ei saa hääletada

#41
Logit

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 863
  • Liitus:17 aug 2009
  • Sugu:mees
Oeh, kas hakkame sõnamängu mängima viimati või.

sokC, 14 juuli 2011, 20:37, kirjutas:

Selles ongi probleem, et sa sellest veel aru ei saa. Kasva veidi, ela elu ja siis näed.


Lugesin siit teisest lausest välja,et minu arvamus on tühine, kuna ma pole piisavalt elu näinud. Aga miks me vaidleme, selle üle, mida keegi kuskilt luges. Veits teemast mööda.
Nüüd ma üritan küll niikaua vait olla selle koha pealt, kuni mul endal otsene kontakt ajateenistusega on.

#42
Rix

    Liige

  • liige
  • Postitusi:4 050
  • Liitus:03 okt 2009
  • Sugu:mees
Minu poolest võiks vaba tahtlik olla ja kui ei siis naistele ka kohustuslikuks kuna feministid ajavad oma võrdseid õigusi niikuinii koguaeg taga.
:(

#43
Outset

    I Just Got This Symphony Goin'

  • liige
  • Postitusi:1 090
  • Liitus:28 nov 2007
  • Sugu:mees

Rix, 14 juuli 2011, 21:04, kirjutas:

Minu poolest võiks vaba tahtlik olla ja kui ei  siis naistele ka kohustuslikuks kuna  feministid ajavad oma võrdseid õigusi niikuinii koguaeg taga.

Vaata postitust



Wow, sa oled 20 ja kirjutad ikkagi pealkirjas oleva sõna valesti?
Aga igatahes, ise tahaks ka, et vabatahtlikuks, kuna tõesti ei näe mingit joont endas, millega ma saaks eesti riigile kasuks olla. :facepalm:.

#44
Keeksta Tha Buffalo.

    its all about papers kid

  • liige
  • Postitusi:1 665
  • Liitus:14 märts 2010
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn.
iga mees peaks ikka läbi käima sõjaväe.
pmst kui sa oled 7aastane siis sa ei taha kooli ka minna, aga fakt on see et ilma targaks ei saa. ja ma ei saa aru mida võtavad üldse mingi 15aastased sõna siin.
KEEXMAISTER
Postitas pildi

#45
Rassipassi

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 578
  • Liitus:19 märts 2008
Mul on ka plaanis järgmisel suvel minna, ehk siis peale keskkooli.

Aga venna klassikaaslane käis kaks aastat tagasi vennaga koos arstlikus komisjonis ja mu vennal polnud midagi häda ja võeti sisse, aga klassikaaslane lükati tagasi kroonilise nohu pärast. Vahet pole, et mees on proff sangpommitõstja ja kui ma õigesti mäletan, siis noorte EM-i kolmas vms. Samuti mängib heal tasemel korvi ja võrku ja ei kerge-ega raskejõustikuga probleeme ei ole. Nüüd paar aastat hiljem siis võeti kohustuslikult mereväkke.

Selline värk on ikka päris nõme, raiskab kaks-kolm aastat lihtsalt ära.

#46
timofeie

    hey melhoop

  • liige
  • Postitusi:5 488
  • Liitus:26 jaan 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Keeksta Tha Buffalo., 14 juuli 2011, 21:32, kirjutas:

iga mees peaks ikka läbi käima sõjaväe.
pmst kui sa oled 7aastane siis sa ei taha kooli ka minna, aga fakt on see et ilma targaks ei saa. ja ma ei saa aru mida võtavad üldse mingi 15aastased sõna siin.

Vaata postitust



enamus lapsed siiski tahavad kooli minna. hiljem lihtsalt märkavad, et see polegi nii lõbus koht.

#47
gomez

    Stranger

  • liige
  • Postitusi:904
  • Liitus:01 dets 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:seitsme maa ja mere taga
Kohustuslik võiks olla, aga mõned süsteemimuudatused võiks ka ellu viia. Keegi mainis 6-8 kuu süsteemi siin varem ja nii palju kui ma sellest lugenud olen tundub väga viis teema. 6-kuulise intensiivse väljaõppega saab kenasti rühma- ja kompanii tasemelise väljaõppe kätte küll ja lisaks veel mingi suurõppus ala Kevadtorm jne. Nooremallohvitserid loogiliselt võttes siis kauemaks. Noorteaja jätaks ikka sisse, sellest on ikka kasu ka, õpid vähe rohkem sõna kuulama. Hiljem jätaks nädalavahetustel sisse ainult mingid sitakeerajad ja saamatud. Kaaderkoosseisu võiks muidugi ka oluliselt rohkem olla, aga selle kasuks nagu riik palju teha ei saa. Kaadri töö on loomulikult ka väga rutiinne ja üsna üksluine, ei kujutagi ette, kuidas need tüübid seal jebida viitsivad aastast-aastasse.
There is only one success - to be able to spend your life in your own way.

#48
Nightwolf

    Liige

  • liige
  • Postitusi:5 604
  • Liitus:13 mai 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Viljandi

timofeie, 14 juuli 2011, 19:11, kirjutas:

ma poolt. ajateenistus pole minujaoks, ma tolgus.

Vaata postitust



Sekundeerin.

Kaitseliitlased on ise tähtsustavad ennast üle.
Pealegi räägitakse, et see raha mis raisatakse on nende peale kes sinna tulevad 8-11+ kuuks ja söövad ja roomavad ja lasevad ja mida kõike veel. Kui nende arv väheneks siis ei pea riik nii palju raha kaitseliidule andma, et "poisist saaks mees" LOL

Muutis Nightwolf, 14 juuli 2011 - 21:37.

Postitas pildi


#49
Külaline_Raux._*

  • külalised
  • Liitus:--

sokC, 14 juuli 2011, 18:13, kirjutas:

Seeme, 14 juuli 2011, 18:08, kirjutas:

Raux., 14 juuli 2011, 17:44, kirjutas:

Loll jutt,et Kaitseliit on suur riigi eelarve raiskaja.


Orly? Võin esimese ropsuga peast lugeda tosinkond nime, kes istuvad kaitseliidu palga peal ega tee sealjuures kaugeltki midagi kaitseliidu ülesannetega seonduvat.

On sul kaitseliiduga kogemusi? Ma mõtlen kantseleis toimuvat mitte seda, mis laigulistes korda saadetakse.

Vaata postitust



Aga mis siis kui Venemaa ründab???? :facepalm: :D :facepalm: :D

Vaata postitust



Muidu mul on jah kaitseliiduga kogemusi olen olnud mitu aastat noorkotkas ning nüüd täitub aasta tegevliikme staatuses. Ma tean küll millega nad seal staapides ja kantseleides tegelevad üldplaanis.Seda on näha juba paberimajanduse liikumisest.Seda kõike saab paremini korraldada kui seda vaid tahetaks.

SokC muidu oled intelligentne aga alati on selliste teemade puhul sul võtta demagoogiline Venemaa rünnak välja.Sinul selliste ajateenistust ja riigikaitset puudutavate teemade kohta polegi muid demagoogilisi argumente kui Venemaa ründab ja töökoht. Olge mehed ja andke ise ennast KRA'le märku kui soovite enne tõsise elu alustamist(Perekond ja karjäär) ajateenistuses käia kui ei siis on juba enda mure kuidas ära viilite.
Mingit Venemaa rünnaku hirmu küll ei ole, lihtsalt Venemaa on läbi ajaloo olnud riik kes on himustanud Eestimaad.
Räägime siin teemas rohkem ajateenistuse plussidest ja miinustest ning palgaarmee plussidest ja miinustest.

Palun tehke omale selgeks kaitseliidu ja kaitseväe definitsioon. Kaitseliit ei tee "poisist meest" kaitseliit on vabatahtlik organisatsioon mis peaks kasvatama isamaalisust.


Praegu võetakse igast aastakäigust näiteks 25% meestest aega teenima ja nendest langeb üle veerandi veel erinevate põhjuste tõttu välja.

Muutis Raux., 14 juuli 2011 - 21:38.


#50
Mark.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 685
  • Liitus:29 dets 2007

Keeksta Tha Buffalo., 14 juuli 2011, 21:32, kirjutas:

iga mees peaks ikka läbi käima sõjaväe.
pmst kui sa oled 7aastane siis sa ei taha kooli ka minna, aga fakt on see et ilma targaks ei saa. ja ma ei saa aru mida võtavad üldse mingi 15aastased sõna siin.

Vaata postitust



Kas siis kui mina ei lähe sõjaväkke ja sina lähed, oled sina pärast sõjaväge minust suurem mees ? Praegune sõjavägi ei tee mitte ühestki memmekast meest, see on lihtsalt ajaraisk neile, keda selline asi ei huvita.

#51
Külaline_Raux._*

  • külalised
  • Liitus:--
Muhemehe poolt postitatud artikklile on ka teistsuguseid arvamusi kuigi mõlemas on oma tõeterad sees.
Ajateenistus on meeskonnamäng

2009. aastal ajateenistusse asudes tundus eesootav riigikaitseteemaline aeg kui hirmutav igavik. Puudus ettekujutus 11-kuulisest elust kasarmus, teenistuskaaslastest ning sellest, milline saab olema tulevik pärast ajateenistust.

Esimesed pilgud uuele elukohale, esimesed jutud tulevaste toakaaslastega, esimesed spordiharjutused rühma koosseisus ja loengud klassis. Just need „esimesed“ kogemused olid pisut häirivad, kuna jalge alt puudus kindel pind kus seista ning täiesti uudse, 180kraadi tavalisest erineva elustiili tõttu tundsid paljud meist end kui alasti kontserdilaval olles.

Kõik taandus aga oskusele teadmatusega hakkkama saada ning uudse olukorraga harjuda, mis on ajateenistuses saadavatest kogemustest vaat et üks tähtsamaidki.

Käsk ülemalt – represseerimine või elu osa?

Asudes tsiviilelust kaitseväeteenistusse ning jättes oma päevakava eest otsustamise ülemate pädevusse, tekkis tihtipeale hüpiknuku tunne. Olles harjunud tegema seda, mida süda soovib, just hetkel kui ise seda tahad paistis pidev käsu täitmine algul kui meeletu ahistamine. AGA. Miks on vaja täita kellegi teise poolt antud käske?

Lihtne. Kaitseväe allüksus peab olema ühtne, ühtehoidev, üheselt käituv ning käsule alluv sõdurite kogum, mis täidab efektiivselt talle antud ülesandeid. Alluüksusele lisaks peavad olema ka käsud ühtsed ja täitmise viis määratletud. Kui aga rühmas hakkab iga mees ise käske jagama ning näiteks rünnakule omal moel asuma, siis väga suure tõenäosusega ei tuleks sellest olukorrast muud välja, kui korralik segadus. Ka näiteks palliplatsil on oluline, et täidetaks meeskonna kapteni juhiseid, sest vastasel juhul ei suuda meeskond olla edukas.


Oma mälestustes tuhnides suuremat sorti olelusvõitlust ning tülisid ajateenijate ja kaadrikaitseväelaste või isegi reameeste ja nooremseersantide vahel ei olnud. Ilmselt olid kõik osapooled piisavalt arukad ning arusaavad, et olukorda mõista ja leida sellele lihtsaim lahendus. Paljud isegi kasutasid olukorda enda kasuks ära, jättes otsutamise ja vastutuse just ülematele ning täites ise vaid puhtalt käsku.

Rääkides ahistamise märgi all näiteks kollektiivsest karistamisest, siis mina sellist kogemust ei mäleta. Muidugi, toimusid rühma koosseisus koristamised, jooksmised ja rännakud. Kas neid aga kohe karistamiseks lahterdada või võtta neid kui ajateenistuse ja väljaõppe loomuliku osana? Kui rännakuid ei toimuks ning rühma koosseisus midagi koos ei tehtaks, siis mida veel ajateenistusest oodata? Samahästi oleks võinud ju rivikoosseisus kindlal ajal sööma minekut käsitleda kui karistust, kuna kohati oli kõht tühi juba ammu enne õiget söögiaega.

Kuulates lugusid sellest, kuidas noormehed oma jaoülemate käske täita ei soovi tekib küsimus, kuidas saadi või plaaniti saada tsiviilelus hakkama, kus tööjuures ülemus käske annab ja naine palub poest süüa tuua? Käsu täitmist leidub ju nii reeglistatud kui reglementeerimata olukordades.

Teenistuse kulg sõltub inimesest endast

Ajateenistuses olles on noormeeste närvid pinges ning iga väiksemgi ebameeldivus paistab otsese rünnakuna indiviidi vabaduse vastu. Ülemate pisutki ebapopulaarsem otsus või käsk tundub kui represseerimine. Kui aga ajateenistuse lõpuosas hakkasime nägema laiemat pilti, siis jõudis pärale lihtne tõsiasi - tegu on ju lühikese etapiga elus, mis kasvatab inimest nii füüsiliselt kui vaimselt. Lisaks mõistsime paremini ka ajateenistuse vajalikkust ja mõtet üldse.

Vägagi paljude teenistuskaaslaste pealt oli näha, et kui algul oldi kaitseväe ning ajateenistuse suhtes pigem negatiivse hoiakuga, siis saades teenistusperioodi ekvaatorist üle, muutus suhtumine kardinaalselt. „Miks mina?“ hoiakust sai „Okei, teeme ära“ ning üllatuslikult oli mõnest viilijast noormehest saanud isegi mingil määral liider, kes rühmakaaslaslasi meeskonnatööle õhutas ning koos asja kiiret ära tegemist propageeris.

Kaitseväest saadud kogemused aitasid nii mõnestki minu rühma poisikesest kujundada noormehe, kes 11nda kuu lõppedes oli tunduvalt enesekindlam ning julges oma mõtete eest seista ja oma arvamust avaldada. Paljud, kes esimesel teenistuskuul üldfüüsilist testi tehes jooksmise järel murul hingetuna lebasid ning kätekõverduste tegemisel väga ei hiilanud, veetsid edasise teenistuse käigus suure osa õhtuse vabast ajast just jõusaalis, mitte kasarmus filmiõhtuid korraldades.

Nagu tsiviilelus on ka kaitseväeteenistuses võimalus oma elu üle otsustada, olgugi, et vähemal määral. Kõik on ju valikutes. Kas süüa sööklas nii supp, praad ja magustoit või piirduda keha poolt reaalselt vajatud kogusega? Kas enne tegelda spordiga jõusaalis või staadionil või hoopis osta sõdurikodust maiustusi ning veeta õhtueine eelne periood igavledes aega mööda saates ning mõeldes kui kole elu ikka on?

Leian, et praegune ajateenistuse mudel toimib ja noored kutsealused peavad sellele kaasa aitavad ning nn „blokkimise“ asemel riigi ees oma kohust täitma, võttes oma teenistusest maksimumi. Kui muud ei õpita, saadakse vähemalt ennast paremini tundma, lisaks head võitluskaaslased kogu eluks.

http://www.epl.ee/artikkel/600766

Muutis Raux., 14 juuli 2011 - 21:40.


#52
mcs8

    /care

  • liige
  • Postitusi:3 773
  • Liitus:28 juuli 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
kui mina sunniviisiliselt sõjaväkke pean minema siis õnne neile ühe täiesti motivatsioonivaba ajaraiskaja lisandumisega.
Lihtsalt ei huvita ja kõik.

Lisage poll sellele teemale btw..

#53
sokC

    Inkvisiitor

  • ILLUMINAAT
  • Postitusi:7 079
  • Liitus:17 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Stuttgart

Raux., 14 juuli 2011, 22:31, kirjutas:

SokC muidu oled intelligentne aga alati on selliste teemade puhul sul võtta demagoogiline Venemaa rünnak välja.Sinul selliste ajateenistust ja riigikaitset puudutavate teemade kohta polegi muid demagoogilisi argumente kui Venemaa ründab ja töökoht. Olge mehed ja andke ise ennast KRA'le märku kui soovite enne tõsise elu alustamist(Perekond ja karjäär) ajateenistuses käia kui ei siis on juba enda mure kuidas ära viilite.
Mingit Venemaa rünnaku hirmu küll ei ole, lihtsalt Venemaa on läbi ajaloo olnud riik kes on himustanud Eestimaad.
Räägime siin teemas rohkem ajateenistuse plussidest ja miinustest ning palgaarmee plussidest ja miinustest.

Vaata postitust



Kui nüüd aus olla, siis ma pole veel näinud mitte ühtegi argumenti kohustusliku ajateenistuse poolt.

Postitas pildi


#54
Külaline_Raux._*

  • külalised
  • Liitus:--

sokC, 14 juuli 2011, 22:52, kirjutas:

Raux., 14 juuli 2011, 22:31, kirjutas:

SokC muidu oled intelligentne aga alati on selliste teemade puhul sul võtta demagoogiline Venemaa rünnak välja.Sinul selliste ajateenistust ja riigikaitset puudutavate teemade kohta polegi muid demagoogilisi argumente kui Venemaa ründab ja töökoht. Olge mehed ja andke ise ennast KRA'le märku kui soovite enne tõsise elu alustamist(Perekond ja karjäär) ajateenistuses käia kui ei siis on juba enda mure kuidas ära viilite.
Mingit Venemaa rünnaku hirmu küll ei ole, lihtsalt Venemaa on läbi ajaloo olnud riik kes on himustanud Eestimaad.
Räägime siin teemas rohkem ajateenistuse plussidest ja miinustest ning palgaarmee plussidest ja miinustest.

Vaata postitust



Kui nüüd aus olla, siis ma pole veel näinud mitte ühtegi argumenti kohustusliku ajateenistuse poolt.

Vaata postitust



Sest keegi pole neid esitanud ma tegin ettepaneku mõlema plussidest ja miinustest rääkida .
Ma ei viitsi ka siin teiega vaielda jään seda teemat rohkem kõrvalvaatajana jälgima kuna siin on rohkem nagu seinaga suhtlemine. Terve foorumi peale võibolla 10-20% on ajateenistuse poolt ja ülejäänud vastu.
Ma ikkagi ju russofoob ja jube patrioot :facepalm:

Muutis Raux., 14 juuli 2011 - 21:58.


#55
Mark.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 685
  • Liitus:29 dets 2007

Raux., 14 juuli 2011, 22:57, kirjutas:

sokC, 14 juuli 2011, 22:52, kirjutas:

Raux., 14 juuli 2011, 22:31, kirjutas:

SokC muidu oled intelligentne aga alati on selliste teemade puhul sul võtta demagoogiline Venemaa rünnak välja.Sinul selliste ajateenistust ja riigikaitset puudutavate teemade kohta polegi muid demagoogilisi argumente kui Venemaa ründab ja töökoht. Olge mehed ja andke ise ennast KRA'le märku kui soovite enne tõsise elu alustamist(Perekond ja karjäär) ajateenistuses käia kui ei siis on juba enda mure kuidas ära viilite.
Mingit Venemaa rünnaku hirmu küll ei ole, lihtsalt Venemaa on läbi ajaloo olnud riik kes on himustanud Eestimaad.
Räägime siin teemas rohkem ajateenistuse plussidest ja miinustest ning palgaarmee plussidest ja miinustest.

Vaata postitust



Kui nüüd aus olla, siis ma pole veel näinud mitte ühtegi argumenti kohustusliku ajateenistuse poolt.

Vaata postitust



Sest keegi pole neid esitanud ma tegin ettepaneku mõlema plussidest ja miinustest rääkida .

Vaata postitust




On kohustuslikul ajateenistusel üldse plusse ? Peale uute tuttavate saamine, neid leiab mujalt ka.

Muutis Mark., 14 juuli 2011 - 21:59.


#56
Külaline_Raux._*

  • külalised
  • Liitus:--

Mark., 14 juuli 2011, 22:58, kirjutas:

Raux., 14 juuli 2011, 22:57, kirjutas:

sokC, 14 juuli 2011, 22:52, kirjutas:

Raux., 14 juuli 2011, 22:31, kirjutas:

SokC muidu oled intelligentne aga alati on selliste teemade puhul sul võtta demagoogiline Venemaa rünnak välja.Sinul selliste ajateenistust ja riigikaitset puudutavate teemade kohta polegi muid demagoogilisi argumente kui Venemaa ründab ja töökoht. Olge mehed ja andke ise ennast KRA'le märku kui soovite enne tõsise elu alustamist(Perekond ja karjäär) ajateenistuses käia kui ei siis on juba enda mure kuidas ära viilite.
Mingit Venemaa rünnaku hirmu küll ei ole, lihtsalt Venemaa on läbi ajaloo olnud riik kes on himustanud Eestimaad.
Räägime siin teemas rohkem ajateenistuse plussidest ja miinustest ning palgaarmee plussidest ja miinustest.

Vaata postitust



Kui nüüd aus olla, siis ma pole veel näinud mitte ühtegi argumenti kohustusliku ajateenistuse poolt.

Vaata postitust



Sest keegi pole neid esitanud ma tegin ettepaneku mõlema plussidest ja miinustest rääkida .

Vaata postitust




On kohustuslikul ajateenistusel üldse plusse ?

Vaata postitust



Loodan ,et see jääb viimaseks postiks selles teemas.
Nooremallohvitseride kursuse läbinud saavad väärt juhtimiskogemuse .
Riigikulude ja kirjadega on võimalik saada CE või DE kategooria load.
Õpitakse teistega arvestama ja ajast kinni pidama millest tänapäeva ülbikud kuulnudki pole.
Näiteks pioneeri patis käinud saavad A ja B kategooria minööri paberid minuteada mis võimaldab hilisemas elus lõhkajana töödata?

Muutis Raux., 14 juuli 2011 - 22:03.


#57
Mark.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 685
  • Liitus:29 dets 2007
Mnjaa, ütleme, et neid juhilubasid pole vaja...teistega arvestamine ja ajast kinni pidamine on suht individuaalne, see peaks rohkem koduse kasvatuse teema olema ning juhtimiskogemus okei, see võib kasulikuks osutuda, 8/11 kuud see mul ikka ei kompenseeri.

#58
mcs8

    /care

  • liige
  • Postitusi:3 773
  • Liitus:28 juuli 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Raux., 14 juuli 2011, 23:00, kirjutas:

Loodan ,et see jääb viimaseks postiks selles teemas.
Nooremallohvitseride kursuse läbinud saavad väärt juhtimiskogemuse .
Riigikulude ja kirjadega on võimalik saada CE või DE kategooria load.
Õpitakse teistega arvestama ja ajast kinni pidama millest tänapäeva ülbikud kuulnudki pole.
Näiteks pioneeri patis käinud saavad A ja B kategooria minööri paberid minuteada mis võimaldab hilisemas elus lõhkajana töödata?

Vaata postitust



mul ei lähe midagi su listist vaja.

parem saaksin selle aastaga tööd teha või reisida vms.

#59
Logit

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 863
  • Liitus:17 aug 2009
  • Sugu:mees

Mark., 14 juuli 2011, 23:06, kirjutas:

Mnjaa, ütleme, et neid juhilubasid pole vaja...

Vaata postitust




Lubage naerda.
Kunagi üks tark mees ütles,et "Sitta tööd jõuad terve elu teha!" Neonetis see vist ei kehti.

Muutis Logit, 14 juuli 2011 - 22:09.


#60
Keeksta Tha Buffalo.

    its all about papers kid

  • liige
  • Postitusi:1 665
  • Liitus:14 märts 2010
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn.

Mark., 14 juuli 2011, 22:32, kirjutas:

Keeksta Tha Buffalo., 14 juuli 2011, 21:32, kirjutas:

iga mees peaks ikka läbi käima sõjaväe.
pmst kui sa oled 7aastane siis sa ei taha kooli ka minna, aga fakt on see et ilma targaks ei saa. ja ma ei saa aru mida võtavad üldse mingi 15aastased sõna siin.

Vaata postitust



Kas siis kui mina ei lähe sõjaväkke ja sina lähed, oled sina pärast sõjaväge minust suurem mees ? Praegune sõjavägi ei tee mitte ühestki memmekast meest, see on lihtsalt ajaraisk neile, keda selline asi ei huvita.

Vaata postitust



mitte ilmtingimata, aga nt. mingist arvutifriigist kes muidu midagi asjalikku ei tee (s.h. trenni) on see kohe kindlasti kasulik. ja pealegi pole siin mängus indiviidi huvid ainult. kui on vaja kunagi isamaad kaitsta, siis vähemalt on inimesed õppind relva laskma ja värki ( ja palun ära tule rääkima, et sa võid ise ka metsas märki lasta ),
KEEXMAISTER
Postitas pildi





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat