Hüppa postitusele

Change

Riigikogu valimised 2015

1. märts 2015

Sellel teemal on 386 vastust

Hääletus: Keda valid? (155 liiget on hääli andnud)

...

  1. Rahva Ühtsuse Erakond (0 häält [0.00%])

    Häälte protsent: 0.00%

  2. Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (32 häält [20.65%])

    Häälte protsent: 20.65%

  3. Eesti Reformierakond (44 häält [28.39%])

    Häälte protsent: 28.39%

  4. Erakond Isamaa ja Res Publica Liit (16 häält [10.32%])

    Häälte protsent: 10.32%

  5. Erakond Eestimaa Rohelised (7 häält [4.52%])

    Häälte protsent: 4.52%

  6. Eestimaa Ühendatud Vasakpartei (2 häält [1.29%])

    Häälte protsent: 1.29%

  7. Eesti Vabaerakond (17 häält [10.97%])

    Häälte protsent: 10.97%

  8. Eesti Keskerakond (7 häält [4.52%])

    Häälte protsent: 4.52%

  9. Sotsiaaldemokraatlik Erakond (25 häält [16.13%])

    Häälte protsent: 16.13%

  10. Eesti Iseseisvuspartei (2 häält [1.29%])

    Häälte protsent: 1.29%

  11. üksikkandidaat (3 häält [1.94%])

    Häälte protsent: 1.94%

Hääleta Külalised ei saa hääletada

#21
Mihkel.

    Kui kaelani sitaseees oled, ei tasu pead norgu lasta

  • liige
  • Postitusi:4 075
  • Liitus:03 dets 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
valin kõige naljakama nimega inimese, juhul kui ta keskerakonnast pole

#22
Kingman

    Dreams of me getting shaded under a money tree

  • liige
  • Postitusi:842
  • Liitus:25 mai 2013
  • Sugu:ei ütle

Vaata postitustjürks, 04 jaanuar 2015 - 21:59, kirjutas:

Vaata postitustKingman, 04 jaanuar 2015 - 21:50, kirjutas:

Vaata postitustjürks, 04 jaanuar 2015 - 21:43, kirjutas:

üksikkandidaate pole?

tahan ka tark välja näha arutelus osalemas

Kahjuks puudub igasugune informatsioon üksikkandidaatide kohta. Muidugi, kui Teil on mingeid allikaid nende kohta, siis palun jagage ja kindlasti lisan ka põhipostitusele.

küsisingi. küsin veel, miks siis pole? polegi võimalik või ei ole lihtsalt kedagi?

Miks küsimusele on juba vastus antud ja see on just see, mida Teie tsiteerisite. Teiseks, ei olegi teada, kes üksikult kandideerib.

#23
latvian

    kohtle vennast nagu ennast

  • liige
  • Postitusi:1 068
  • Liitus:13 mai 2012
  • Sugu:mees
Üksikkandidaadid ei saa kandideerida. Et valimistel osaleda, peab täisnimekirjaga välja tulema (120 liiget kui ei exi)

Reformi / roheliste vahel mõtlen prg. Enne otsustamist tahaks selgemat arusaamist mis plaanid KE ja SDE'l selle alampalga tõstmisega ikkagi on ja kuidas vastavaid probleeme lahendatakse. IRL on võrdlemisi segane erakond, nii selle tekkimine kui ka prgne siseolukord. EKRE ideed on nt piiriküsimuse puhul on debiilsed, Herkel on julm populist.

e/ N.Y Reform on nii liberaalne kui annab olla Eesti pinnal.

Muutis latvian, 04 jaanuar 2015 - 22:11.

While there is a lower class, I am in it, and while there is a criminal element, I am of it, and while there is a soul in prison, I am not free. - Eugene V. Debs

#24
milann

    Ye

  • liige
  • Postitusi:833
  • Liitus:10 nov 2013
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Spoiler

what the fuck, kuidas nad täiesti teine maailm on?

majanduspoliitikast lähtuvalt toetavad mõlemad "idee" poolest vabaturumajandust, mida ma täiega toetan, sotsiaalne poliitika erineb lihtsalt
IRL kaotas sitaks reppi kooseluseaduse pärast minult, aga overall on neil ikkagist sitaks palju intelligentseid inimesi (Lotman, Mihkelson jne)
also Kender on sotsialist või vähemalt midagi sinnakanti mine hääleta jah ta poolt lmao
"liberaal"

+ to add

poliitika pole kunagi ja ei hakka olema enam maailmavaatepõhiline, see jääb su filosoofilisele tasandile. kedagi ei koti, kas sa oled liberaal sotsdem või nat-soc, ühel hetkel sa teed ikkagist otsuse, mis su poliitilist kapitali kõige enam kaitseb

seda ausat põhimõtetele truuks jäämist ei esine enam pmts (üksikute puhul)

Muutis milann, 04 jaanuar 2015 - 22:34.

"Elu on liiga lühike, et teeselda, et sa ei nuta Lana Del Rey laulude peale."


#25
Bitterness

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 364
  • Liitus:27 okt 2014
  • Sugu:ei ütle
RE! Valima kahjuks ei saa veel minna.

#26
N.Y

    Liige

  • liige
  • Postitusi:129
  • Liitus:22 sept 2014
  • Sugu:mees

Vaata postitustmilann, 04 jaanuar 2015 - 22:10, kirjutas:

Vaata postitustN.Y, 04 jaanuar 2015 - 22:04, kirjutas:

Vaata postitustmilann, 04 jaanuar 2015 - 21:16, kirjutas:

Vaata postitustN.Y, 04 jaanuar 2015 - 21:09, kirjutas:

Mitte kedagi pole valida. Vaatab seda asja, kui Kurjategijate Eesti Erakond enda nimekirja välja paneb leiab sealt mõne asjaliku inimese. Reformi vaated muutuvad vastavalt sellele, kust tuul puhub, IRL mingid munnid konservatiivid, sotsid ei saa majanduse toimimisest midagi aru, Keskerakonnast ei hakka rääkimagi - mitte selletõttu, et nad venelaste eest seisavad vms, see tore, aga seda Tallinnas toimuvat debiilsust raske kommenteerida.

kui sulle ükski erakond ei sobi oled sa ise loll

on-topic: ise alaealine veel, aga probs kas RE/IRL, kui saaks.

Ants Laaneots on väga hea kandidaat, Parts ka ok.

mõlema erakonna idee "maksureformist" on sitaks lahja imo tho, negative income tax or nuffin.


Senikaua kuni ma ei näe liberaalset parteid Eestis, siis kahjuks tõesti pole kellegi poolt hääletada. Üritan lähtuda maailmavaatest. Kõrini populistlikest lubadustest ja mingidest toetuste tõstmisest jne. Tundes seda, kuidas kõik erakonnad tahavad ettevõtjate munasi pigistada ei teki erilist tõmmet ka kedagi valida. Kui Korobeinik kandideeriks minu piirkonnas valiks teda. Mul kahju, et Jüri Mõis poliitikast taandus, ta isik, kes tajub reaalselt nii töötaja kui tööandja vajadusi. Aga äkki valin Krossi, kes teab. Kui sa valid RE/IRL siis sa tüüpiline loll, kes ei tee vahet maailmavaatel, ma ei saa aru, kuidas saab mõelda, kas valin Refi või IRLi, täiesti teine maailm.

Aga noh kui Kender kavatseb kandideerida ja piirkond sobiv, siis minu hääl tema. Mulle sobib see teema, mida ta ajab ning tema tore otsekohesus ja julgus inimesi otse pimedasse auku saata.

what the fuck, kuidas nad täiesti teine maailm on?

majanduspoliitikast lähtuvalt toetavad mõlemad "idee" poolest vabaturumajandust, mida ma täiega toetan, sotsiaalne poliitika erineb lihtsalt
IRL kaotas sitaks reppi kooseluseaduse pärast minult, aga overall on neil ikkagist sitaks palju intelligentseid inimesi (Lotman, Mihkelson jne)
also Kender on sotsialist või vähemalt midagi sinnakanti mine hääleta jah ta poolt lmao
"liberaal"


Mida v*ttu, sa mees ajad? Kas sa käid 8ndas klassis? Vabaturumajandus on laiemast laiem mõiste, tööta nende platvormid läbi. Kirjalikult on sarnaseima ettevõtluspoliitikaga Reform ja Kesk. Kender sotsialist? :D See, et inimene suudab mõista, et kommunism on eelkõige maailmavaade, mitte diktaatorlik reziim ja võiks olla täiesti tolereeritud teeb temast sotsialisti?

Sinu addile vastan nii: olen veetnud üsna pikalt aega Belgias ja selle poliitikaga kursis. Ükski partei ei andnud alla oma põhimõtetes. Võibolla tood mulle kohe vastulauseks Inglismaa näite - seal on olukord täiesti uus, konservatiivid ja liberaalid esimest korda koos valitsuses, sest leiboristid said kesise häälesaagi ja liberaalid koos nendega poleks saanud midagi suurt teha ning ülejäänud suhteliselt populistlikud parteid, kellel kunagi valitsusse asja pole. 2015 näeb uuesti valitsuses leiboriste ja liberaale.

Muutis N.Y, 04 jaanuar 2015 - 22:22.


#27
milann

    Ye

  • liige
  • Postitusi:833
  • Liitus:10 nov 2013
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Spoiler

"top kek"

ma pole sulle midagi diktatuurist jahunud, kuid sa eelnevalt ütlesid, et ma olen loll, kuna ei tee RE/IRLil vahet, kuid sa jumala pohhuilt oleksid nõus hääletama inimesi poolt, kes toetab ideoloogiat, mille eesmärk oleks pmts eraomand ära kaotada, mis on liberaalse maailmavaate üks kõige suuremaid väärtusi (vabadus + eraomand)
sa räägid mulle maailmavaadetest ja ideoloogiatest ning mis on IRL, mis on RE. konservatiivne + liberaalne, mõlema üks põhilisemaid väärtusi on funktsioneeriv majandus, millesse riik ei sekku, võib-olla minimaalselt


irooniat leiad siin vä

Muutis milann, 04 jaanuar 2015 - 22:33.

"Elu on liiga lühike, et teeselda, et sa ei nuta Lana Del Rey laulude peale."


#28
N.Y

    Liige

  • liige
  • Postitusi:129
  • Liitus:22 sept 2014
  • Sugu:mees

Vaata postitustmilann, 04 jaanuar 2015 - 22:22, kirjutas:

Vaata postitustN.Y, 04 jaanuar 2015 - 22:17, kirjutas:

Vaata postitustmilann, 04 jaanuar 2015 - 22:10, kirjutas:

Vaata postitustN.Y, 04 jaanuar 2015 - 22:04, kirjutas:

Vaata postitustmilann, 04 jaanuar 2015 - 21:16, kirjutas:

Vaata postitustN.Y, 04 jaanuar 2015 - 21:09, kirjutas:

Mitte kedagi pole valida. Vaatab seda asja, kui Kurjategijate Eesti Erakond enda nimekirja välja paneb leiab sealt mõne asjaliku inimese. Reformi vaated muutuvad vastavalt sellele, kust tuul puhub, IRL mingid munnid konservatiivid, sotsid ei saa majanduse toimimisest midagi aru, Keskerakonnast ei hakka rääkimagi - mitte selletõttu, et nad venelaste eest seisavad vms, see tore, aga seda Tallinnas toimuvat debiilsust raske kommenteerida.

kui sulle ükski erakond ei sobi oled sa ise loll

on-topic: ise alaealine veel, aga probs kas RE/IRL, kui saaks.

Ants Laaneots on väga hea kandidaat, Parts ka ok.

mõlema erakonna idee "maksureformist" on sitaks lahja imo tho, negative income tax or nuffin.


Senikaua kuni ma ei näe liberaalset parteid Eestis, siis kahjuks tõesti pole kellegi poolt hääletada. Üritan lähtuda maailmavaatest. Kõrini populistlikest lubadustest ja mingidest toetuste tõstmisest jne. Tundes seda, kuidas kõik erakonnad tahavad ettevõtjate munasi pigistada ei teki erilist tõmmet ka kedagi valida. Kui Korobeinik kandideeriks minu piirkonnas valiks teda. Mul kahju, et Jüri Mõis poliitikast taandus, ta isik, kes tajub reaalselt nii töötaja kui tööandja vajadusi. Aga äkki valin Krossi, kes teab. Kui sa valid RE/IRL siis sa tüüpiline loll, kes ei tee vahet maailmavaatel, ma ei saa aru, kuidas saab mõelda, kas valin Refi või IRLi, täiesti teine maailm.

Aga noh kui Kender kavatseb kandideerida ja piirkond sobiv, siis minu hääl tema. Mulle sobib see teema, mida ta ajab ning tema tore otsekohesus ja julgus inimesi otse pimedasse auku saata.

what the fuck, kuidas nad täiesti teine maailm on?

majanduspoliitikast lähtuvalt toetavad mõlemad "idee" poolest vabaturumajandust, mida ma täiega toetan, sotsiaalne poliitika erineb lihtsalt
IRL kaotas sitaks reppi kooseluseaduse pärast minult, aga overall on neil ikkagist sitaks palju intelligentseid inimesi (Lotman, Mihkelson jne)
also Kender on sotsialist või vähemalt midagi sinnakanti mine hääleta jah ta poolt lmao
"liberaal"


Mida v*ttu, sa mees ajad? Kas sa käid 8ndas klassis? Vabaturumajandus on laiemast laiem mõiste, tööta nende platvormid läbi. Kirjalikult on sarnaseima ettevõtluspoliitikaga Reform ja Kesk. Kender sotsialist? :D See, et inimene suudab mõista, et kommunism on eelkõige maailmavaade, mitte diktaatorlik reziim ja võiks olla täiesti tolereeritud teeb temast sotsialisti?

"top kek"

ma pole sulle midagi diktatuurist jahunud, kuid sa eelnevalt ütlesid, et ma olen loll, kuna ei tee RE/IRLil vahet, kuid sa jumala pohhuilt oleksid nõus hääletama inimesi poolt, kes toetab ideoloogiat, mille eesmärk oleks pmts eraomand ära kaotada, mis on liberaalse maailmavaate üks kõige suuremaid väärtusi (vabadus + eraomand)

irooniat leiad siin vä


Kas see, et ma olen liberaal tähendab, et ei peaks sallima sõpra, kes on sotsialist või konservatiiv? Räägin tolereerimisest - üritan su lapsemõistusele asja selgemaks teha - kui rikas tolereerib vaeseid, kas ta ei tohiks ise rikas olla?

#29
Kingman

    Dreams of me getting shaded under a money tree

  • liige
  • Postitusi:842
  • Liitus:25 mai 2013
  • Sugu:ei ütle
Lugupeetud postitajad ja tulevased postitajad,

Palun austage alafoorumi reegleid ning vältige argumenteerimisvigu!

Aitäh!

#30
milann

    Ye

  • liige
  • Postitusi:833
  • Liitus:10 nov 2013
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Spoiler

kui sa räägid tolereerimisest siis me räägime kahest täiesti eri asjast
mina olen Kenderi twitterit jälgides nii paljust aru saanud, et ta toetab seda, mille eest enamus kommunistid/sotsialistid seisavad, ala wealth redistribution jms

Muutis milann, 04 jaanuar 2015 - 22:33.

"Elu on liiga lühike, et teeselda, et sa ei nuta Lana Del Rey laulude peale."


#31
latvian

    kohtle vennast nagu ennast

  • liige
  • Postitusi:1 068
  • Liitus:13 mai 2012
  • Sugu:mees

Vaata postitustN.Y, 04 jaanuar 2015 - 22:04, kirjutas:


Senikaua kuni ma ei näe liberaalset parteid Eestis, siis kahjuks tõesti pole kellegi poolt hääletada. Üritan lähtuda maailmavaatest. Kõrini populistlikest lubadustest ja mingidest toetuste tõstmisest jne. Tundes seda, kuidas kõik erakonnad tahavad ettevõtjate munasi pigistada ei teki erilist tõmmet ka kedagi valida. Kui Korobeinik kandideeriks minu piirkonnas valiks teda. Mul kahju, et Jüri Mõis poliitikast taandus, ta isik, kes tajub reaalselt nii töötaja kui tööandja vajadusi. Aga äkki valin Krossi, kes teab. Kui sa valid RE/IRL siis sa tüüpiline loll, kes ei tee vahet maailmavaatel, ma ei saa aru, kuidas saab mõelda, kas valin Refi või IRLi, täiesti teine maailm.

Aga noh kui Kender kavatseb kandideerida ja piirkond sobiv, siis minu hääl tema. Mulle sobib see teema, mida ta ajab ning tema tore otsekohesus ja julgus inimesi otse pimedasse auku saata.



Liberalism pole nii ühetähenduslik kui ehk arvad. Mida sa täpsemalt mõtled, midagi Reagani poliitika sarnast?
Maailmavaateline olla oleks retarded. Probleemid Eestis ja mujal maailmas pole sellised, mida üks ideoloogia saaks edukalt lahendada(nagu külm sõda meile kõigile õpetas). Pealegi on Eestis proportsionaalne süsteem, st peab saama 51% ehk tekib koalitsioonivalitsus. Oma pasa raiumine ja igasuguste kompromisside vastu olemine tähendaks seda, et valitsused vahetuks kiiremini kui aastad.

e/ pange quoted spoilerisse ffs.

Muutis latvian, 04 jaanuar 2015 - 22:31.

While there is a lower class, I am in it, and while there is a criminal element, I am of it, and while there is a soul in prison, I am not free. - Eugene V. Debs

#32
milann

    Ye

  • liige
  • Postitusi:833
  • Liitus:10 nov 2013
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Spoiler


ühetähenduslik or not, üldjuhul me mõistame liberalismi all ikkagist maailmavaadet, mis seisab inimese vabaduse eest

see lähtub nii sotsiaalsest vabadusest kui ka majanduslikust
pmts see mille eest John Locke ja Frederic Bastiat seisid

Muutis milann, 04 jaanuar 2015 - 22:37.

"Elu on liiga lühike, et teeselda, et sa ei nuta Lana Del Rey laulude peale."


#33
gg awp

    kiisune

  • liige
  • Postitusi:2 400
  • Liitus:20 nov 2010
  • Sugu:mees
  • Asukoht:tartu
selle topicu pealkirjaks sobiks "kahekõne" paremini

#34
emaga räägid ka nii vä

    dindu nuffin

  • liige
  • Postitusi:3 783
  • Liitus:17 nov 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:@ Church
Tra, neid mõisteid seletavaid poliitikuid on pool Eestit täis, keegi m*nnigi ikkagi tehtud ei saa, muudkui vaidlevad ja sibistavad ning toodavad populismi, et kui jube üks ja teine on. xd

Juku-Kalle Raidi suguseid vendi oleks rohkem vaja ja saaks miskit tehtud ka. Paneb Edgarile puid alla korralikult jms.
tra sa oled veel lollim kui mina

#35
olenmatu

    Ta on... Matu

  • liige
  • Postitusi:4 075
  • Liitus:28 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu/Tartu
Millegipärast poliitikat stereotüüpidest kaugemale ei suudeta arutada.
Ise valiksin sotsid.

Vaata postitustN.Y, 04 jaanuar 2015 - 21:09, kirjutas:

Mitte kedagi pole valida. Vaatab seda asja, kui Kurjategijate Eesti Erakond enda nimekirja välja paneb leiab sealt mõne asjaliku inimese /.../ sotsid ei saa majanduse toimimisest midagi aru,


Kogenematu ja peamiselt protestiks loodud erakond peaks majanduse toimimisest midagi rohkem aru saama kui hetkel valitsuses olevad sotsiaaldemokraadid? Kas sa erakonna nimest kaugemale oled üldse kiiganud? Millel põhineb sinu arvamus, eriti veel kui sa oled valmis valima erakonda, mis kannab nime "kurjategijate eesti erakond".

Vaata postitustBasedGod, 04 jaanuar 2015 - 21:20, kirjutas:

SotsDem. = viskab raha tuulde

Millest sa nüüd räägid?

Igal erakonnal oma head ja vead; sotsid on samuti vigadega. Aga sotsid on kõige tõusvamad ja arenemisvõimelisem erakond minu silmis. Uusi nägusi on palju ja tunduvad olevat avatud vaatega asjale. Üldiselt kehtib aga variant, et vali halva ja halvema vahel... Poliitika lihtsalt ongi selline.
Reformierakonda saadab edu üsna kindlalt, aga inimeste mälu on jube lühike. Rahaskandaalide arvukus on olnud piisav, et valitsust umbusaldada. Kurveim on see, et kedagi pole väga asemele panna.

IRL... kibestunud ja silmakirjalikud, kui valitsusest välja jäid. Aunaste... Ma ei ole sotti saanud sellest erakonnast. Kui Samost ja Kross möllu korraldasid kohalikel valimisel, jäi hoopis teine mulje, kui mul on nüüd. Samas nüüd lahkus ka Kross.

Keskerakond... lubadus - 1000 euri alampalk näitab mis tasemel inimene neid valima peaks. See otsus hävitaks Eesti majanduse konkreetselt.

EKRE
Spoiler

Kooseluseadus oli teie arvates kõige tähtsam asi ever... See on nüüd peamine eesmärk, millele lisaks oma aega kulutada!
Täiesti odav ja kõige idiootsem erakond, mille lubadused ja sloganid on provotseerivad ja radikaalsed, samas täiesti kasutud. Aeg on edasi astuda. Mäletan kui Tartu valimisplatvormis oli EKRE esinumbril näiteks soov kehtestada Tartu linnas eurode asemel kohalik valuuta Vekselid... krooni (kui mitte rubla!) suurest igatsusest. Ei võta sellist erakonda tõsiselt lihtsalt.

Usun, et riigikokku ja valitsusse oleks vaja piisavat kogust uut verd ja piisavat kogust kogemust, et asi püsiks. Uut ja mõistlikku verd näen ma kõige rohkem sotsidel...

Mingilt maalt on asi puhtalt arvamuses kinni. Ei arva, et mu valik oleks kuidagi parem kui esimene või teine valik.
vakatsaka

#36
chrisrak11

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:24
  • Liitus:24 nov 2013
  • Sugu:mees
Siit peaks ka poliitikakauge inimese saama mingi pildi erinevate erakondade programmidest. Pildi allikat kahjuks ei mäleta. :Postitas pildi
Meie pere valib igatahes EKRE. Mõningane radikaalsus ongi just see, mida Eesti vajab.

#37
latvian

    kohtle vennast nagu ennast

  • liige
  • Postitusi:1 068
  • Liitus:13 mai 2012
  • Sugu:mees

Vaata postitustmilann, 04 jaanuar 2015 - 22:31, kirjutas:

ühetähenduslik or not, üldjuhul me mõistame liberalismi all ikkagist maailmavaadet, mis seisab inimese vabaduse eest

see lähtub nii sotsiaalsest vabadusest kui ka majanduslikust
pmts see mille eest John Locke ja Frederic Bastiat seisid


Tänapäeval enam nö puhtaid ideoloogiaid ei eksisteeri, sest kõigil on oma puudused olemas. Kõik mixitud. Liberalism muidugi on oma selgete põhimõtetega, aga selle rakendus on läbi ajaloo väga erinev olnud ja nt prgne USA liberalism ja Reagani-aegne liberalism on ikkagi erinevad.

John Locke liberalism on veidi liiga radikaalne tänapäeva jaoks. Inimesed on juba riigipoolsetest toetustest sõltuvuses.
aga küss oli rohkem selle new yorki kuti suunas. :D


E/ kas reformil mingit maksude alandamise plaani ei olnud?

Muutis latvian, 04 jaanuar 2015 - 22:51.

While there is a lower class, I am in it, and while there is a criminal element, I am of it, and while there is a soul in prison, I am not free. - Eugene V. Debs

#38
milann

    Ye

  • liige
  • Postitusi:833
  • Liitus:10 nov 2013
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
See tabel ajab mind naerma, kõige enam see "odavam elektrihind".
Ma tahaks nagu tõsimeeli teada, kuidas nad seda teevad. (EKRE spetsiifiliselt)

Spoiler


Kuigi see pole otseselt teemasse, siis ma pean veits rääkima sellest.



Esmalt vaja ära mainida see, et USA vs EU poliitiline sfäär on ikka täiesti teised asjad, seal on kahe-partei süsteem olnud juba päris pikalt ning Reaganit ma nüüd liberaaliks ka ei nimetaks.

Jah ta lõdvendas maksupoliitikat, aga eelkõige rikastele (supply-side economics), mis on täiega konservatiivide teema. Liberaalide teema on maksud täiesti ära kaotada või neid haigelt madaldada kõigile, mitte ainult rikastele.

Samuti see praegune usa liberalism algas juba FDR presidendiajast, vanasti tähendas liberaal ikkagist jah seda traditsioonilist "I like freedom" värki, aga peale FDRi New Deali ja muid asju liikus see täiega sinna, kus ta praegu on. (pmts sotsiaaldemokraatia)

"John Locke liberalism on veidi liiga radikaalne tänapäeva jaoks. Inimesed on juba riigipoolsetest toetustest sõltuvuses." - See ongi probleem ju, sellepärast tulekski sellised jaburused ära lõpetada. Individuaal peaks oma eluga ise hakkama saama, kas mitte? Ning kui ei saa siis on alati heategevus.

Muutis milann, 04 jaanuar 2015 - 22:55.

"Elu on liiga lühike, et teeselda, et sa ei nuta Lana Del Rey laulude peale."


#39
N.Y

    Liige

  • liige
  • Postitusi:129
  • Liitus:22 sept 2014
  • Sugu:mees
Spoiler


Jälgi paremini siis. Kui ta jagab mingit jacobinmagi teksti, mis on hästi kirjutatud paneb see kohe teda toetama? Ofc ma ei toeta mingeid emapalku ja toetusi (v.a puuetega inimesed), kuid liberaalsuse poolepealt on ülioluline mõista, et maailm on edasi arenenud ja teatud sotsiaalseid garantiisi oodatakse ka riigi poolt, mis liberaalidele täiesti kohane. Ise teeks kogu arstiabi, k.a hambaravi riigi poolt doteeritavaks. Kui mu töötaja küsib avanssi, et hambaarsti juurde minna pole ikkagi olukord normaalne. Ise arvan, et liberaalidele nagu seda peab end Reform on täiesti kohatu minna valimistele mingi sõjapropagandaga.

oledmatu - ma ei ütle ofc, et sotsiaaldemokraatia midagi rumalat on. Lihtsalt minu vaadetele vastavalt on tegu rumala majanduspoliitikaga ja tõesti ma ei näe, et maksukoormuse kasv võiks kuidagi Eesti elu edasi viia.

Spoiler


Lubavad Eestisse ehitada tuumajaama, mida ainukese asjana nende programmist toetan.

Muutis N.Y, 04 jaanuar 2015 - 22:54.


#40
olenmatu

    Ta on... Matu

  • liige
  • Postitusi:4 075
  • Liitus:28 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu/Tartu

Vaata postitustchrisrak11, 04 jaanuar 2015 - 22:46, kirjutas:

pilt
Siit peaks ka poliitikakauge inimese saama mingi pildi erinevate erakondade programmidest. Pildi allikat kahjuks ei mäleta. :
Meie pere valib igatahes EKRE. Mõningane radikaalsus ongi just see, mida Eesti vajab.


Kahtlustan, et pildi autor pole just eriti neutraalne...
Pealegi... Võib ju maa ja ilma kokku lubada. Odavam elektrihind, odavam elu, parem elu, üldse võiks olla maailma kõige rikkam riik! Asi on selles, kuivõrd on reaalselt võimalik seda teha ja kuidas seda teha.

Muutis olenmatu, 04 jaanuar 2015 - 22:55.

vakatsaka





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat