Hüppa postitusele

Change

Riigikogu valimised 2015

1. märts 2015

  • Sa ei saa siia teemasse postitada
Sellel teemal on 386 vastust

Hääletus: Keda valid? (155 liiget on hääli andnud)

...

  1. Rahva Ühtsuse Erakond (0 häält [0.00%])

    Häälte protsent: 0.00%

  2. Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (32 häält [20.65%])

    Häälte protsent: 20.65%

  3. Eesti Reformierakond (44 häält [28.39%])

    Häälte protsent: 28.39%

  4. Erakond Isamaa ja Res Publica Liit (16 häält [10.32%])

    Häälte protsent: 10.32%

  5. Erakond Eestimaa Rohelised (7 häält [4.52%])

    Häälte protsent: 4.52%

  6. Eestimaa Ühendatud Vasakpartei (2 häält [1.29%])

    Häälte protsent: 1.29%

  7. Eesti Vabaerakond (17 häält [10.97%])

    Häälte protsent: 10.97%

  8. Eesti Keskerakond (7 häält [4.52%])

    Häälte protsent: 4.52%

  9. Sotsiaaldemokraatlik Erakond (25 häält [16.13%])

    Häälte protsent: 16.13%

  10. Eesti Iseseisvuspartei (2 häält [1.29%])

    Häälte protsent: 1.29%

  11. üksikkandidaat (3 häält [1.94%])

    Häälte protsent: 1.94%

Hääleta Külalised ei saa hääletada

#61
Sten

    Шерлок

  • liige
  • Postitusi:2 136
  • Liitus:16 dets 2003
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Barcelona
Parlamendiparteides pettujad, soovitan olla nende debütantide valimisega ettevaatlik ja kaalutletud. EKRE võib ju pealtnäha olla õiget Eesti asja ajav erakond, aga nende retoorikast ja programmist lähtudes tundub mulle, et tegelikkuses viiksid nende väärtused Eesti tõenäoliselt välja paarikümne aasta tagusesse olukorda kus riigiettevõtted oleks natsionaliseeritud, vähemused kannataksid (integratsiooniprobleem) ja Eesti oleks nii iseseisev, et meil tekiks taaskord valik Ida- ja Lääne vahel. Äärmused pole ühe demokraatliku riigi jaoks kunagi hea valik.
Samuti oleks ma skeptiline Vabaerakonna suhtes, sest neil ei tundu olevat otsest maailmavaadet. Ma lihtsalt ei näe, mida nad Riigikogule juurde suudaksid anda (peale eetiliste väärtuste).

#62
latvian

    kohtle vennast nagu ennast

  • liige
  • Postitusi:1 068
  • Liitus:13 mai 2012
  • Sugu:mees

Vaata postitustSten, 05 jaanuar 2015 - 01:40, kirjutas:

Samuti oleks ma skeptiline Vabaerakonna suhtes, sest neil ei tundu olevat otsest maailmavaadet. Ma lihtsalt ei näe, mida nad Riigikogule juurde suudaksid anda (peale eetiliste väärtuste).


Maailmavaade on üleüldse Eesti pinnasel vähetähtsaks muutunud, kõik parteid asuvad võrdlemisi keskel. Igal parteil nii vasak kui ka parempoolseid aspekte programmis. Ja programm on vabaerakonnal päris põhjalik. Kui see Herkel nii marupopulistlik poleks, siis ehk mõtleks selle valiku peale. :D
While there is a lower class, I am in it, and while there is a criminal element, I am of it, and while there is a soul in prison, I am not free. - Eugene V. Debs

#63
Sten

    Шерлок

  • liige
  • Postitusi:2 136
  • Liitus:16 dets 2003
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Barcelona

Vaata postitustlatvian, 05 jaanuar 2015 - 01:54, kirjutas:

Maailmavaade on üleüldse Eesti pinnasel vähetähtsaks muutunud, kõik parteid asuvad võrdlemisi keskel. Igal parteil nii vasak kui ka parempoolseid aspekte programmis. Ja programm on vabaerakonnal päris põhjalik. Kui see Herkel nii marupopulistlik poleks, siis ehk mõtleks selle valiku peale. :D

Loomulikult tõsi, et ilma populismita ei saa ideoloogiad tänapäeva poliitmaastikul toimida ja sellest on tegelikult kahju. Ideaalis võiks igal parlamendierakonnal siiski teatud baasideoloogia olla, mis koondab kokku võimalikult palju sarnaselt mõtlevaid inimesi - seda just erakonna efektiivsuse mõttes. Vabaerakonna vaated võtab minu silmis kokku aga järgnev nende programmis esinev lause: "Meie peamised väärtused on vabadus ja avatus, alalhoidlikkus ja rahvuslus, usaldus, hoolivus ja vastutustunne." Ratsionaalselt mõeldes on nende väärtuste (vastavalt liberalism, konservatism ja sotsialism) koos eksisteerimine võimalik vaid utoopias. :)

#64
frantic

    Liige

  • liige
  • Postitusi:600
  • Liitus:26 veebr 2008
  • Sugu:ei ütle
Ise ei teagi veel, keda valida. Loodan lihtsalt avalikust debatist nii palju, et ei minda jälle rahvuspõhisele vaenuõhutamisele. Keskerakond muidugi seetõttu kunagi ei hakkagi meeldima, kui Savisaar seal pukis on, kui vaid Simsonil ja Ratasel oleks mune, võiksid korraliku siseopositsiooni teha ja ta pukilt maha võtta.
Keskerakond ilma Savisaareta = Reformierakond suht :D

#65
Onu Muhv

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 069
  • Liitus:09 mai 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Võru/Tartu
Üsna masendavad valimised, kedagi ei oska valida. Muidu üldiselt reformi valinud, aga hakkab ära väsitama ja ei sümpatiseeri osad nende esimese otsa kandidaadid - Kristen Michal ja Rõivas peaministrina ei ole ka meelt mööda.
Kahjuks ainuke tõsiseltvõetav konkurent minu häälele peale oravate on veel Sotsid, kuid kui Tartus on esinumbriks keegi härra Mihkel Raud, siis jääb nagu see variant ka ära.
Eks siis tuleb neid Foorumi saateid oodata ja vaadata selle põhjal, praegu küll üsna otsustusvõimetu.
Hääle andmine kellelegi teisele peale SDE, KE, REF või IRLi tundub suht raiskamine, sest ei näe võimalust, et keegi ülejäänutest kasvõi ühe koha saaks.

Everybody dies, but not everybody lives


#66
WantToBe

    Tige tikker

  • liige
  • Postitusi:1 571
  • Liitus:25 nov 2011
  • Sugu:mees

Vaata postitustOnu Muhv, 05 jaanuar 2015 - 10:22, kirjutas:

Üsna masendavad valimised, kedagi ei oska valida. Muidu üldiselt reformi valinud, aga hakkab ära väsitama ja ei sümpatiseeri osad nende esimese otsa kandidaadid - Kristen Michal ja Rõivas peaministrina ei ole ka meelt mööda.
Kahjuks ainuke tõsiseltvõetav konkurent minu häälele peale oravate on veel Sotsid, kuid kui Tartus on esinumbriks keegi härra Mihkel Raud, siis jääb nagu see variant ka ära.
Eks siis tuleb neid Foorumi saateid oodata ja vaadata selle põhjal, praegu küll üsna otsustusvõimetu.
Hääle andmine kellelegi teisele peale SDE, KE, REF või IRLi tundub suht raiskamine, sest ei näe võimalust, et keegi ülejäänutest kasvõi ühe koha saaks.


No EKRE on teinud head kampaaniat läbi aastate. Julgen väita 100% kindlusega, et asjad on nii kaugele jõudnud tagamaks neile mingid kohad Riigikogus. Minu hinnangul kuskil 2-4.

#67
WantToBe

    Tige tikker

  • liige
  • Postitusi:1 571
  • Liitus:25 nov 2011
  • Sugu:mees

Vaata postitustfrantic, 05 jaanuar 2015 - 06:08, kirjutas:

Ise ei teagi veel, keda valida. Loodan lihtsalt avalikust debatist nii palju, et ei minda jälle rahvuspõhisele vaenuõhutamisele. Keskerakond muidugi seetõttu kunagi ei hakkagi meeldima, kui Savisaar seal pukis on, kui vaid Simsonil ja Ratasel oleks mune, võiksid korraliku siseopositsiooni teha ja ta pukilt maha võtta.
Keskerakond ilma Savisaareta = Reformierakond suht :D


Ah see Simson on ainult 1 edvistaja. Olid siin tal ju juba suured unistused - saada peaministri kandidaadiks. Kui Savipäts ütles selle peale ei, tuli ka temalt see n.ö viimane intervjuu, kus ta juba mainis ise, et ei tea kas just on õige inimene Eestit juhtima ja ei tea kui kaua ta veel poliitikaga kavatseb jätkata.

Anyway pole Simsonit eriti kunagi sallinud väga. Jätnud alati nihukese totaalse per*epugeja mulje. Yana Toom temast kõvasti kõvem poliitik.

Edit: Ja lisaks veel seda, et kui me reaalselt tahame Eestist teha väärtustega riiki, kus on hea elada siis fakt on see, et Riigikokku peab saama veel rohkem venenimedega poliitikuid. Hea oleks muidugi kui vene noored hakkaks valima neid just Sotside, IRL-i ja REF hulgast.

Muutis WantToBe, 05 jaanuar 2015 - 10:53.


#68
siimtali112

    Napoleon constructed his battle plans in a sandbox.

  • liige
  • Postitusi:1 944
  • Liitus:28 jaan 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Vaata postitustWantToBe, 05 jaanuar 2015 - 10:33, kirjutas:

Vaata postitustOnu Muhv, 05 jaanuar 2015 - 10:22, kirjutas:

Üsna masendavad valimised, kedagi ei oska valida. Muidu üldiselt reformi valinud, aga hakkab ära väsitama ja ei sümpatiseeri osad nende esimese otsa kandidaadid - Kristen Michal ja Rõivas peaministrina ei ole ka meelt mööda.
Kahjuks ainuke tõsiseltvõetav konkurent minu häälele peale oravate on veel Sotsid, kuid kui Tartus on esinumbriks keegi härra Mihkel Raud, siis jääb nagu see variant ka ära.
Eks siis tuleb neid Foorumi saateid oodata ja vaadata selle põhjal, praegu küll üsna otsustusvõimetu.
Hääle andmine kellelegi teisele peale SDE, KE, REF või IRLi tundub suht raiskamine, sest ei näe võimalust, et keegi ülejäänutest kasvõi ühe koha saaks.


No EKRE on teinud head kampaaniat läbi aastate. Julgen väita 100% kindlusega, et asjad on nii kaugele jõudnud tagamaks neile mingid kohad Riigikogus. Minu hinnangul kuskil 2-4.

2-4 kohta? Aga kuidas jääb valimiskünnisega?
Olen 95% kindel, et seda nad õnneks ei ületa.

Muutis siimtali112, 05 jaanuar 2015 - 10:56.


#69
WantToBe

    Tige tikker

  • liige
  • Postitusi:1 571
  • Liitus:25 nov 2011
  • Sugu:mees

Vaata postitustsiimtali112, 05 jaanuar 2015 - 10:54, kirjutas:

Vaata postitustWantToBe, 05 jaanuar 2015 - 10:33, kirjutas:

Vaata postitustOnu Muhv, 05 jaanuar 2015 - 10:22, kirjutas:

Üsna masendavad valimised, kedagi ei oska valida. Muidu üldiselt reformi valinud, aga hakkab ära väsitama ja ei sümpatiseeri osad nende esimese otsa kandidaadid - Kristen Michal ja Rõivas peaministrina ei ole ka meelt mööda.
Kahjuks ainuke tõsiseltvõetav konkurent minu häälele peale oravate on veel Sotsid, kuid kui Tartus on esinumbriks keegi härra Mihkel Raud, siis jääb nagu see variant ka ära.
Eks siis tuleb neid Foorumi saateid oodata ja vaadata selle põhjal, praegu küll üsna otsustusvõimetu.
Hääle andmine kellelegi teisele peale SDE, KE, REF või IRLi tundub suht raiskamine, sest ei näe võimalust, et keegi ülejäänutest kasvõi ühe koha saaks.


No EKRE on teinud head kampaaniat läbi aastate. Julgen väita 100% kindlusega, et asjad on nii kaugele jõudnud tagamaks neile mingid kohad Riigikogus. Minu hinnangul kuskil 2-4.

2-4 kohta? Aga kuidas jääb valimiskünnisega?
Olen 95% kindel, et seda nad õnneks ei ületa.


Aga miks sa selles nii kindel oled. Ma arvan, et see 5% tuleb neil nendel valimistel ära küll. Rakveres on EKRE hetkel väga populaarne. See on lihtsalt loogiline järgmine etapp Eesti politiikas pärast kooseluseaduse vastuvõtmist + see, mis on siin Euroopas toimunud seoes Ukrainaga.

EKRE ongi vajanud nihukest tõuget. Isiklikult ma ise samuti ei kavatse nende poolt hääletada.

#70
Explosion Hurts

    Trots

  • liige
  • Postitusi:1 237
  • Liitus:25 dets 2008
  • Sugu:ei ütle
  • Asukoht:Kodumaa
Valin kellegi, kes pedeseaduse vastu oli.
A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station..

#71
latvian

    kohtle vennast nagu ennast

  • liige
  • Postitusi:1 068
  • Liitus:13 mai 2012
  • Sugu:mees

Vaata postitustSten, 05 jaanuar 2015 - 02:37, kirjutas:

Loomulikult tõsi, et ilma populismita ei saa ideoloogiad tänapäeva poliitmaastikul toimida ja sellest on tegelikult kahju. Ideaalis võiks igal parlamendierakonnal siiski teatud baasideoloogia olla, mis koondab kokku võimalikult palju sarnaselt mõtlevaid inimesi - seda just erakonna efektiivsuse mõttes. Vabaerakonna vaated võtab minu silmis kokku aga järgnev nende programmis esinev lause: "Meie peamised väärtused on vabadus ja avatus, alalhoidlikkus ja rahvuslus, usaldus, hoolivus ja vastutustunne." Ratsionaalselt mõeldes on nende väärtuste (vastavalt liberalism, konservatism ja sotsialism) koos eksisteerimine võimalik vaid utoopias. :)



Ma arvan, et Eestis see midagi head kaasa ei too, kui erakonnad hakkaksid oma jäika poliitikat ajama. Sotsid vist proovivad seda rohkem rakendama hakata, vaadates neid valimislubadusi. Mis on muidugi sitt, sest kompromissi leida ei või ja Ossinovski oskab sellises olukorras vaid solvuda ja loota, et teine pool tagasi astub. :D

Muutis latvian, 05 jaanuar 2015 - 13:13.

While there is a lower class, I am in it, and while there is a criminal element, I am of it, and while there is a soul in prison, I am not free. - Eugene V. Debs

#72
olenmatu

    Ta on... Matu

  • liige
  • Postitusi:4 075
  • Liitus:28 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu/Tartu

Vaata postitustExplosion Hurts, 05 jaanuar 2015 - 11:19, kirjutas:

Valin kellegi, kes pedeseaduse vastu oli.

Šee on kindlasti kõige tähtsam küsimus! Pohui, mis maksusüsteem või kuidas üldse majandus ja sotsiaalsfäär toimib. Peamine, et peded abielluda ei saaks :angry:.
vakatsaka

#73
Onu Muhv

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 069
  • Liitus:09 mai 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Võru/Tartu

Vaata postitustWantToBe, 05 jaanuar 2015 - 11:09, kirjutas:

Vaata postitustsiimtali112, 05 jaanuar 2015 - 10:54, kirjutas:

Vaata postitustWantToBe, 05 jaanuar 2015 - 10:33, kirjutas:

Vaata postitustOnu Muhv, 05 jaanuar 2015 - 10:22, kirjutas:

Üsna masendavad valimised, kedagi ei oska valida. Muidu üldiselt reformi valinud, aga hakkab ära väsitama ja ei sümpatiseeri osad nende esimese otsa kandidaadid - Kristen Michal ja Rõivas peaministrina ei ole ka meelt mööda.
Kahjuks ainuke tõsiseltvõetav konkurent minu häälele peale oravate on veel Sotsid, kuid kui Tartus on esinumbriks keegi härra Mihkel Raud, siis jääb nagu see variant ka ära.
Eks siis tuleb neid Foorumi saateid oodata ja vaadata selle põhjal, praegu küll üsna otsustusvõimetu.
Hääle andmine kellelegi teisele peale SDE, KE, REF või IRLi tundub suht raiskamine, sest ei näe võimalust, et keegi ülejäänutest kasvõi ühe koha saaks.


No EKRE on teinud head kampaaniat läbi aastate. Julgen väita 100% kindlusega, et asjad on nii kaugele jõudnud tagamaks neile mingid kohad Riigikogus. Minu hinnangul kuskil 2-4.

2-4 kohta? Aga kuidas jääb valimiskünnisega?
Olen 95% kindel, et seda nad õnneks ei ületa.


Aga miks sa selles nii kindel oled. Ma arvan, et see 5% tuleb neil nendel valimistel ära küll. Rakveres on EKRE hetkel väga populaarne. See on lihtsalt loogiline järgmine etapp Eesti politiikas pärast kooseluseaduse vastuvõtmist + see, mis on siin Euroopas toimunud seoes Ukrainaga.

EKRE ongi vajanud nihukest tõuget. Isiklikult ma ise samuti ei kavatse nende poolt hääletada.

Mina julgen jällegi ennustada, et ka seekordne Riigikogu koosseis jaguneb 4 partei vahel, aga elame näeme. Kindlasti see kooseluseadus andis igasugustele konservatiivsetele erakondadele head võimalused ja ilmselt ei ole kaugel ka see aeg, kui meilgi siin Põlissoomlaste eeskujul analoogsed erakonnad Riigikokku pääsevad. Kuid nendel valimistel ma veel sellesse ei usu.
Samas on minuarust üsna kurb, et neid valimisi just see üks seadus dikteerib. Võiks selle asemel tegeleda rohkem mingite sisuliste küsimustega, aga praegu läheb kogu aur sellele.

Everybody dies, but not everybody lives


#74
uss

    uss

  • liige
  • Postitusi:935
  • Liitus:01 dets 2014
  • Sugu:mees
Mul on sellest valimisjamast sitaauguni juba enne, kui see pihta on korralikult hakanud.
Arvan, et see aasta teeb EKRE üllatustulemuse ja ületab 5% künnise, ning kavatsen ka ise mõne nende kandidaadi poolt valida.
Nad on küll väga äärmuslikud, kuid kindlasti ei ole nende poliitika selline, nagu see vaadetes väljendub. Mõnus võimendus meedia jaoks. Eestil oleks vahetust vaja.

Aga kurat seda tegelikult teab, aega on ja minu hääl on ostetav.

#75
-Cell-

    Emptiness is Loneliness

  • liige
  • Postitusi:1 551
  • Liitus:16 nov 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnuˇˇ/Tartu^^
RE, KE, IRL ja EKRE poolt kohe kindlasti ei hääleta. Ega palju muid valikuid jäägi. Nagu paljud juba öelnud on, siis ega see aasta polegi nagu kellegi poolt hääletada, kõik parteid on nagu ussipesad ja virtsaaugud. Kurb on see poliitiline seis siin meie maal.

#76
Mariie.

    an astrological lesbian

  • liige
  • Postitusi:784
  • Liitus:19 dets 2008
  • Sugu:naine
  • Asukoht:Rimmington
See aasta pole küll eriti kellegi poolt hääletada kuid ilmselt Eesti Vabaerakond või RÜE.

#77
klaabu

    lvl 33 illuminati

  • administraator
  • Postitusi:15 957
  • Liitus:01 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:ruum 101

Vaata postitustjürks, 04 jaanuar 2015 - 21:59, kirjutas:

Vaata postitustKingman, 04 jaanuar 2015 - 21:50, kirjutas:

Vaata postitustjürks, 04 jaanuar 2015 - 21:43, kirjutas:

üksikkandidaate pole?

tahan ka tark välja näha arutelus osalemas
Kahjuks puudub igasugune informatsioon üksikkandidaatide kohta. Muidugi, kui Teil on mingeid allikaid nende kohta, siis palun jagage ja kindlasti lisan ka põhipostitusele.
küsisingi. küsin veel, miks siis pole? polegi võimalik või ei ole lihtsalt kedagi?
http://www.vvk.ee/va...ksikkandidaati/

Üksikkandidaate ei ole kunagi väga palju olnud. Kehtiv valimisvorm soosib erakondades kandideerimist. Üksikkandidaat peaks RK-sse saamiseks tegema tulemuse 4-5k (s.t isikumandaat), samas kui erakonnaliikmena saab sisse 1000-3000 häälega. Noh, ja muidugi on erakonnaliikmel kasutada maksumaksja raha (erakonnad saavad riigieelarvest toetust). Kandideerimine ei ole ka muidugi lõppenud, s.t üksiküritajaid võib veel tekkida.
"Igaüks neist on julge, kuni ta on üldise masinavärgi märkamatu osa. Aga niipea kui temale langeb isiklik vastutus, niipea kui valgusekiir temale koondub – kahvatab ta ja saab aru, et temagi on vaid tähtsusetu kübe ja võib iga hetk kõige tühisemalgi põhjusel libastuda. "
— A. I. Solženitsõn

#78
BasedGod

    Liige

  • liige
  • Postitusi:353
  • Liitus:18 juuni 2013
  • Sugu:mees

Vaata postitustolenmatu, 05 jaanuar 2015 - 13:12, kirjutas:

Vaata postitustExplosion Hurts, 05 jaanuar 2015 - 11:19, kirjutas:

Valin kellegi, kes pedeseaduse vastu oli.

Šee on kindlasti kõige tähtsam küsimus! Pohui, mis maksusüsteem või kuidas üldse majandus ja sotsiaalsfäär toimib. Peamine, et peded abielluda ei saaks :angry:.

Pohui, et samal ajal käis Ida-Ukrainas sõda ja kaitseväe varustus tahab uuendamist, peaasi et homoseksualistid abielluda saaks.

Your mother is so fat, the recursive function computing her mass causes a stack overflow.


#79
latvian

    kohtle vennast nagu ennast

  • liige
  • Postitusi:1 068
  • Liitus:13 mai 2012
  • Sugu:mees

Vaata postitustBasedGod, 05 jaanuar 2015 - 15:10, kirjutas:

Vaata postitustolenmatu, 05 jaanuar 2015 - 13:12, kirjutas:

Vaata postitustExplosion Hurts, 05 jaanuar 2015 - 11:19, kirjutas:

Valin kellegi, kes pedeseaduse vastu oli.

Šee on kindlasti kõige tähtsam küsimus! Pohui, mis maksusüsteem või kuidas üldse majandus ja sotsiaalsfäär toimib. Peamine, et peded abielluda ei saaks :angry:.

Pohui, et samal ajal käis Ida-Ukrainas sõda ja kaitseväe varustus tahab uuendamist, peaasi et homoseksualistid abielluda saaks.


Kuidas kaitseväe varustuse uuendamine ja samasooliste abielu seotud on? Lähevad need vastuollu sinu arust? Ühe jaoks on ropult raha vaja, teise jaoks ei ole.
While there is a lower class, I am in it, and while there is a criminal element, I am of it, and while there is a soul in prison, I am not free. - Eugene V. Debs

#80
olenmatu

    Ta on... Matu

  • liige
  • Postitusi:4 075
  • Liitus:28 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu/Tartu

Vaata postitustBasedGod, 05 jaanuar 2015 - 15:10, kirjutas:

Vaata postitustolenmatu, 05 jaanuar 2015 - 13:12, kirjutas:

Vaata postitustExplosion Hurts, 05 jaanuar 2015 - 11:19, kirjutas:

Valin kellegi, kes pedeseaduse vastu oli.

Šee on kindlasti kõige tähtsam küsimus! Pohui, mis maksusüsteem või kuidas üldse majandus ja sotsiaalsfäär toimib. Peamine, et peded abielluda ei saaks :angry:.

Pohui, et samal ajal käis Ida-Ukrainas sõda ja kaitseväe varustus tahab uuendamist, peaasi et homoseksualistid abielluda saaks.

See, et üks otsus tuleb vastu võtta, ei tähenda, et teisi ei tohi vastu võtta.
Mina sarkasmitsesin pigem seetõttu, et inimene väärtustab valimisel kooseluseadust (või selle vastu olemist) rohkem kui teisi poliitilisi otsuseid, mis on märksa mõjukamad.
vakatsaka





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat