Jump to content

Change

Riigikogu valimised 2015

1. märts 2015

  • You cannot reply to this topic
386 replies to this topic

Poll: Keda valid? (155 member(s) have cast votes)

...

  1. Rahva Ühtsuse Erakond (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  2. Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (32 votes [20.65%])

    Percentage of vote: 20.65%

  3. Eesti Reformierakond (44 votes [28.39%])

    Percentage of vote: 28.39%

  4. Erakond Isamaa ja Res Publica Liit (16 votes [10.32%])

    Percentage of vote: 10.32%

  5. Erakond Eestimaa Rohelised (7 votes [4.52%])

    Percentage of vote: 4.52%

  6. Eestimaa Ühendatud Vasakpartei (2 votes [1.29%])

    Percentage of vote: 1.29%

  7. Eesti Vabaerakond (17 votes [10.97%])

    Percentage of vote: 10.97%

  8. Eesti Keskerakond (7 votes [4.52%])

    Percentage of vote: 4.52%

  9. Sotsiaaldemokraatlik Erakond (25 votes [16.13%])

    Percentage of vote: 16.13%

  10. Eesti Iseseisvuspartei (2 votes [1.29%])

    Percentage of vote: 1.29%

  11. üksikkandidaat (3 votes [1.94%])

    Percentage of vote: 1.94%

Vote Guests cannot vote

#81
G.B.

    hold my calls, trippin balls

  • liige
  • Posts:8,724
  • Joined:24 Sep 2004
  • Sugu:mees

Vaata postitustBasedGod, 05 January 2015 - 15:10, kirjutas:

Pohui, et samal ajal käis Ida-Ukrainas sõda ja kaitseväe varustus tahab uuendamist, peaasi et homoseksualistid abielluda saaks.

no kui varro ja teised pedekad oleks raha pannud flaikude asemel sõjavarustuse peale, siis meil oleks need homoterroristid hävitatud juba.
või kui toompea ees põksumise asemel oleks relvatehases tööl olnud.
või kui kõik, kes veetsid oma aja näoraamatus mingi pede teema kohta halades, oleks hoopis vabatahtlikena ukrainasse appi läinud.

aga eip. süü lasub nende... noh, teiste peal.
kuradi homoseksualistid raisk, ajasid isa vladimiri endast välja ja teine pidi oma armastatud ukraina peal selle välja elama.

the gays did it
#ilerminaty
I've dated girls uglier than you for breakfast.

#82
frantic

    Liige

  • liige
  • Posts:600
  • Joined:26 Feb 2008
  • Sugu:ei ütle

Vaata postitustuss, 05 January 2015 - 13:37, kirjutas:

Mul on sellest valimisjamast sitaauguni juba enne, kui see pihta on korralikult hakanud.
Arvan, et see aasta teeb EKRE üllatustulemuse ja ületab 5% künnise, ning kavatsen ka ise mõne nende kandidaadi poolt valida.
Nad on küll väga äärmuslikud, kuid kindlasti ei ole nende poliitika selline, nagu see vaadetes väljendub. Mõnus võimendus meedia jaoks. Eestil oleks vahetust vaja.

Aga kurat seda tegelikult teab, aega on ja minu hääl on ostetav.


no vaadates europarlamendi valimisi, siis natsid panid pooles euroopas ju valimised kinni :D

#83
BasedGod

    Liige

  • liige
  • Posts:353
  • Joined:18 Jun 2013
  • Sugu:mees

Vaata postitustfrantic, 05 January 2015 - 17:14, kirjutas:

Vaata postitustuss, 05 January 2015 - 13:37, kirjutas:

Mul on sellest valimisjamast sitaauguni juba enne, kui see pihta on korralikult hakanud.
Arvan, et see aasta teeb EKRE üllatustulemuse ja ületab 5% künnise, ning kavatsen ka ise mõne nende kandidaadi poolt valida.
Nad on küll väga äärmuslikud, kuid kindlasti ei ole nende poliitika selline, nagu see vaadetes väljendub. Mõnus võimendus meedia jaoks. Eestil oleks vahetust vaja.

Aga kurat seda tegelikult teab, aega on ja minu hääl on ostetav.


no vaadates europarlamendi valimisi, siis natsid panid pooles euroopas ju valimised kinni :D

Keda sa natside all mõtled, kas NSDAP'i? Rõhutan et EKRE ei ole natsi partei, nad on lihtsalt tavalisest rohkem parempoolsed, kui EV kodanikule on harjumus pärane.

//EDIT: Muidugi EL'i riikides võidutsesid enamuses parempoolsed või tsentristid sellepärast, et kõigil oli kõrini sotsdem. raha kulutamisest.

Edited by BasedGod, 05 January 2015 - 17:51.

Your mother is so fat, the recursive function computing her mass causes a stack overflow.


#84
13 Reede

    Liige

  • liige
  • Posts:5,709
  • Joined:22 Sep 2010
  • Sugu:mees
mulle meeldib tasuta tallinnas bussiga sõita

täna mängid saksofoni, homme reedad kodumaa


#85
AtsaS92

    Uustulnuk

  • liige
  • Posts:46
  • Joined:22 Jun 2010
  • Sugu:mees
Lugedes läbi need kommentaarid, mis on siia teemasse laekunud poliitikast huvitunud neonetlaste poolt, siis lisaksin üldsõnaliselt märgatud aspekte. Erinevate erakondade poolt hääletavate inimeste vastustest saab õhkõrna pildi ning mõneti ka ülevaate sõnakasutusoskusest, millest sõltub ka teatud määral intelligents - igale erakonnale vastaks justkui kindel kirjapilt ning sealjuures ka argumenteerituse, (eba)viisakuse ja suhtumise tase. Eeldan siiski, et see on mõningane hälve normaalolukorraga võrreldes ning põhjapanevaid järeldusi ei saa teha juba puhtalt valimi väiksuse tõttu. Pean mainima ka, et teatud vastuste puhul puudusid tüüpilisele poliitilisele keskustelule omased eelmainitud tunnused.

Eestis minu teada ametlikel andmetel ei ole võimalik, et Riigikogu valimistel koguks erakond alla 5 koha (vähemalt protsentuaalselt) ning samuti ei saa olla fraktsioonis viiest vähem liikmeid.

Lisaks on minu meelest väärarusaamal inimesed, kes väidavad, et Eestis on mõttetu hääletada väikeparteide poolt - nagu need hääled läheksid raisku - poliitika peab ajaga kaasas käima, tihti toimub taoline dünaamilisus vaid väikeerakondadega. Seetõttu ei leia ma ka, et soov või tahe midagi muuta on raiskuminek.
Nagu ütles üks eelkõnelejatest, et arvamusi on sama palju kui inimeste tagumikes auke, mida kohati kinnitavad ka need vastused siin teemas. Praegu on niikuinii igal individuaalselt mõtleval valijal ka isiklik arvamus iga erakonna kohta - ning arvamuste amplituud ühe erakonna kohta on paiguti väga suur.

Muidugi isiklikult leian, et praegune Valitsus, samuti ka Riigikogu vajaksid mingisugust katalüsaatorit, et natukene ratsionaalsemalt toimida. Eelkõige näeksin ma katalüsaatorina viiendat erakonda parlamendis, milleks praeguste ennustuste kohaselt võiks olla EKRE.
Siiski mu arvamus ei kattu mõnes aspektis EKREga, kuid eelkõige soovin näha parlamendis parteid, kes ei laseks endale pähe istuda.

Suured erakonnad (KESK, REF, IRL ja SOTS) väga suure tõenäosusega minu häält ei saa - põhimõtteliselt müüvad nad kõik sama sööki, kuid ühel on magustoit hapu, teisel supp tehtud vanast lihast, kolmas lubab supis rohkem liha ja kartulit, kuid pole praadi ning neljas annaks kõigile palju, kuid tegelikult jäävad pooled ilma.

Olen valmis juba mõneks suuremaks valimiseelseks skandaaliks - eks näha kellel spioonid töötavad ning kes tõmbab õngega paar luukere välja.

Edit: typo

Siin teemas võiks toimuda mõistlik argumenteerimine, nagu on juba varasemalt välja toodud. Lisaks on oma mõtteid korrektselt kirjutades tunduvalt parem edasi anda.

Edited by AtsaS92, 05 January 2015 - 18:04.


#86
G.B.

    hold my calls, trippin balls

  • liige
  • Posts:8,724
  • Joined:24 Sep 2004
  • Sugu:mees

Vaata postitustAtsaS92, 05 January 2015 - 17:54, kirjutas:

wall of text


sa peaks vist poliitikasse minema. kena suur mull, mille tl;dr oleks "kõik on suht putsis, aga rsk ega ma ise ka ei tea" :D
ma olen sinu kokkuvõttega nõus (et suht pucis on), aga lihtsalt mingi nurga alt irooniline veits, et hindad ikka kõva sõna ja et pähe ei istuta jne, aga siis ise hämad mingi seina teksti kokku, millel otseselt otsa ja lõppu ega pointi nagu polegi.

-e-
ise hääletan vist maire aunaste poolt, sest mind see pede teema ei koti. rohkem raha kätte tahaks lihtsalt.

Edited by G.B., 05 January 2015 - 19:01.

I've dated girls uglier than you for breakfast.

#87
SoldieR

    Reino

  • liige
  • Posts:14,950
  • Joined:11 Jun 2009
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn,Kristiine rajoonis
mina valin oma hea sõbra Tarmo " Kojamees " Kruusimaa
kuidas on kõige valutum teha enekat ?

#88
Erki

    Liige

  • liige
  • Posts:1,386
  • Joined:18 Jun 2006
  • Sugu:mees

Vaata postitustSoldieR, 05 January 2015 - 19:20, kirjutas:

mina valin oma hea sõbra Tarmo " Kojamees " Kruusimaa


Viimati teades oli ta nimi siiski Tarmo Kruusimäe.

Edited by Erki, 05 January 2015 - 19:26.

Meelis, 18 aug 2010, 16:05, kirjutas:

Ühesõnaga... Mingil kindlal perioodil toimus palju seksi ning armastust, aga kahjuks tegid kõik seda valede inimestega?

Vaata postitust



#89
Priidu

    Ise peab tugev olema

  • liige
  • Posts:1,178
  • Joined:16 Aug 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn/Türi
ei lähe valima, ei ole minu jaoks siiani sümpaatseid poliitikuid ja erakondi tekkinud.. lisaks poliitikast üksputs puha ka, kuid viimane erakond kellele ma hääle annaks oleks keskerakond

Vaata postitusttrussu, 24 October 2013 - 12:52, kirjutas:

tahaks nagu arendada suhteid klassiõdedega.. üritan nalja teha et kui küsivad mis teen siis ütlen et käi putsi ja suema ja mingi nii :D andke ideid kuidas suhelda jne

#90
AtsaS92

    Uustulnuk

  • liige
  • Posts:46
  • Joined:22 Jun 2010
  • Sugu:mees

Vaata postitustG.B., 05 January 2015 - 19:00, kirjutas:

Vaata postitustAtsaS92, 05 January 2015 - 17:54, kirjutas:

wall of text


sa peaks vist poliitikasse minema. kena suur mull, mille tl;dr oleks "kõik on suht putsis, aga rsk ega ma ise ka ei tea" :D
ma olen sinu kokkuvõttega nõus (et suht pucis on), aga lihtsalt mingi nurga alt irooniline veits, et hindad ikka kõva sõna ja et pähe ei istuta jne, aga siis ise hämad mingi seina teksti kokku, millel otseselt otsa ja lõppu ega pointi nagu polegi.

-e-
ise hääletan vist maire aunaste poolt, sest mind see pede teema ei koti. rohkem raha kätte tahaks lihtsalt.


Tavaline arvamusavaldus. Sisulise osa kättesaamiseks tuleb võrreldes tavalise tekstiga rohkem süveneda ning analüüsida. Usun, et igaüks võiks endale ise poindi leida - inimesed ikka õpivad endale. Eelkõige tahaksin, et igaüks meist natukene rohkem mõtleksid enne valimisi, et keda ja miks ma valin - päris paljud meist valivadki mingeid "pullimehi" ning "staar-ajakirjanikke". Lihtsalt praegusel hetkel on enamus meist täiesti tavaline proletariaat, kelle hääli ostetakse - natukene võiks ratsionaalselt mõelda, et mida miski kaasa toob ning kokkuvõttes, kuidas peaks tegutsema, et meie majandust veel tugevdada, mitte langema maksupoliitika lubaduste lõksu.

Mina mõtlen, et inimene võiks valida siiski selle põhjal, et tal on siiski mingisugune ettekujutus, kuidas elu peaks riigis edasi kulgema ja mida võiks selle heaks teha. Vastupidiselt olukorrale, et erakonnad suruvad oma maailmavaadet kellelegi peale ning siis kuulutavad veel ketseriks, kui meid ei vali. Vähehaaval võiks nüüd seda pead tagumikust hakata välja võtma - rahvas peab võimukandjatele näitama, et enam ei oldagi tumedad - lihtsalt areng peab toimuma väikestviisi ja rahulikult - ega nälginulgi ei söödeta kohe kõhtu täis.

#91
latvian

    kohtle vennast nagu ennast

  • liige
  • Posts:1,068
  • Joined:13 May 2012
  • Sugu:mees

Vaata postitustAtsaS92, 05 January 2015 - 19:52, kirjutas:

[---]





Rahvas ei vali ratsionaalselt, oleksid lihtsalt võinud kirjutada. Aga suutsid kaks lõiku sellest teha, bravo. :D

Väikeerakondi pole mõtet seepärast valida, et need valikud on veel halvemad kui prg Riigikogus olevad. Roheliste peale isegi mõtlesin, aga see kodanikupalga idee oli turnoff. EKRE tuumajaama mõtet isegi toetaks, kui nad sellised marurahvuslikud munnid poleks. Isegi kui neil mõned head ideed on, ei tähenda, et nende poolt hääletada võiks. Sama hästi võiks Hitlerit õigustada, et tööpuudust pmst tema ajal ei olnudki.
Seega ei jäägi muud üle kui reformi poolt hääletada. Maksud langevad jne.
While there is a lower class, I am in it, and while there is a criminal element, I am of it, and while there is a soul in prison, I am not free. - Eugene V. Debs

#92
AtsaS92

    Uustulnuk

  • liige
  • Posts:46
  • Joined:22 Jun 2010
  • Sugu:mees

Vaata postitustlatvian, 05 January 2015 - 21:08, kirjutas:

Vaata postitustAtsaS92, 05 January 2015 - 19:52, kirjutas:

[---]



Rahvas ei vali ratsionaalselt, oleksid lihtsalt võinud kirjutada. Aga suutsid kaks lõiku sellest teha, bravo. :D

Väikeerakondi pole mõtet seepärast valida, et need valikud on veel halvemad kui prg Riigikogus olevad. Roheliste peale isegi mõtlesin, aga see kodanikupalga idee oli turnoff. EKRE tuumajaama mõtet isegi toetaks, kui nad sellised marurahvuslikud munnid poleks. Isegi kui neil mõned head ideed on, ei tähenda, et nende poolt hääletada võiks. Sama hästi võiks Hitlerit õigustada, et tööpuudust pmst tema ajal ei olnudki.
Seega ei jäägi muud üle kui reformi poolt hääletada. Maksud langevad jne.


Halvemad oleksid nad vaid juhul, kui sinu elu nende Valitsuse ajal halvemaks läheb. Nende šamaanitrikkidega, et küll nemad veel hullemad on ei jõua mitte kuskile. Ma arvan lihtsalt, et REFidel võiks mingisugune väärikus vähemalt olla - Pentus-Rosimannus, Michal, Rõivas - nemad on põhjused, miks ma praegu ei kavatse REFe valida. Viimastel Riigikogu valimistel sai mu hääle Korobeinik, olin rahul, sest siis tõesti polnud paremat kui REFid kuskilt võtta. Aga nüüdseks on nad ennast juba korduvalt tõestanud, et mingisugust aatelisust neilt oodata ei maksa ja isegi kui nad vahele võetakse, ei kavatse nemad oma positsioonist ära öelda. See näitab austust rahva vastu, see näitab austust iseenda vastu - ühesõnaga tühi koht. Pealekauba on neil kogu aeg teiste kohta midagi öelda, aga endal on vähk küljes.

SOTSid - vene keel riigikeeleks ning ongi kõik öeldud. Ei vali neid!

KESKid - Savisaar, kuigi ülejäänud partei võib isegi poolmõistlik olla. Põhimõtteliselt lihtne matemaatika: KESK - Savisaar - astmeline tulumaks = REF

IRL - praegu suurte segadustega partei, tehku oma asjad korda.


Lihtsalt mina tahaksin midagi uut - ma ei näe praegu arengut Eestis. REF võiks natukene kõrvalt vaadata, mis toimub ning teeksid kerged korrektuurid oma ridades ning küll nad siis võetakse jälle suure hurraaga vastu, aga praeguse koosseisuga, EI aitäh. Viies partei Riigikogus mängiks kaarte natukene ümber ning suure tõenäosusega tuleks ka koalitsioon 3 parteiga, mis tähendaks, et võetakse ka rahvast seaduste vastuvõtmisel rohkem kuulda.

#93
keku10

    ellab

  • liige
  • Posts:684
  • Joined:01 May 2005
  • Sugu:naine

Vaata postitustAtsaS92, 05 January 2015 - 22:11, kirjutas:

SOTSid - vene keel riigikeeleks ning ongi kõik öeldud. Ei vali neid!


allikas? mõni intervjuu äkki, kus on täpselt seda lubadust öeldud?

#94
AtsaS92

    Uustulnuk

  • liige
  • Posts:46
  • Joined:22 Jun 2010
  • Sugu:mees

Vaata postitustkeku10, 05 January 2015 - 22:24, kirjutas:

Vaata postitustAtsaS92, 05 January 2015 - 22:11, kirjutas:

SOTSid - vene keel riigikeeleks ning ongi kõik öeldud. Ei vali neid!


allikas? mõni intervjuu äkki, kus on täpselt seda lubadust öeldud?


Mõni aasta tagasi peale seda kui nad liitusid Vene Erakonnaga Eestis, sellest ajast see info pärineb.

Edit: Ning pealekauba on SOTSid praegu üks silmakirjalikumaid parteisid, sealjuures ka ühed tuulelipud.

Edited by AtsaS92, 05 January 2015 - 22:39.


#95
latvian

    kohtle vennast nagu ennast

  • liige
  • Posts:1,068
  • Joined:13 May 2012
  • Sugu:mees

Vaata postitustAtsaS92, 05 January 2015 - 22:11, kirjutas:


Halvemad oleksid nad vaid juhul, kui sinu elu nende Valitsuse ajal halvemaks läheb. Nende šamaanitrikkidega, et küll nemad veel hullemad on ei jõua mitte kuskile. Ma arvan lihtsalt, et REFidel võiks mingisugune väärikus vähemalt olla - Pentus-Rosimannus, Michal, Rõivas - nemad on põhjused, miks ma praegu ei kavatse REFe valida. Viimastel Riigikogu valimistel sai mu hääle Korobeinik, olin rahul, sest siis tõesti polnud paremat kui REFid kuskilt võtta. Aga nüüdseks on nad ennast juba korduvalt tõestanud, et mingisugust aatelisust neilt oodata ei maksa ja isegi kui nad vahele võetakse, ei kavatse nemad oma positsioonist ära öelda. See näitab austust rahva vastu, see näitab austust iseenda vastu - ühesõnaga tühi koht. Pealekauba on neil kogu aeg teiste kohta midagi öelda, aga endal on vähk küljes.

SOTSid - vene keel riigikeeleks ning ongi kõik öeldud. Ei vali neid!

KESKid - Savisaar, kuigi ülejäänud partei võib isegi poolmõistlik olla. Põhimõtteliselt lihtne matemaatika: KESK - Savisaar - astmeline tulumaks = REF

IRL - praegu suurte segadustega partei, tehku oma asjad korda.


Lihtsalt mina tahaksin midagi uut - ma ei näe praegu arengut Eestis. REF võiks natukene kõrvalt vaadata, mis toimub ning teeksid kerged korrektuurid oma ridades ning küll nad siis võetakse jälle suure hurraaga vastu, aga praeguse koosseisuga, EI aitäh. Viies partei Riigikogus mängiks kaarte natukene ümber ning suure tõenäosusega tuleks ka koalitsioon 3 parteiga, mis tähendaks, et võetakse ka rahvast seaduste vastuvõtmisel rohkem kuulda.


Alguses proovisid formaalset stiili hoida, aga lõpuks langesid ikka meie tasemele.

Huvitav jutt sul REFist, aga ei saa siiski sellest abstraktsest lahmimisest hästi aru. Kuidas on su lootusi maha trambitud ja purustatud? Ja mida Rõivas paha teinud on? :D Äärmiselt viisakas vend minu silmis, üks põhjustest, miks hääl ka seekord neile läheb.

Ülejäänud erakondi ei hakka kommima, ehk saad isegi aru, et veidi lihtne arusaam.

3 partei koalitsioon võib ju olla, aga kes su EKREt sinna võtaks? :D Liberaalid radikaalidega tihti koostööd ei tee.
While there is a lower class, I am in it, and while there is a criminal element, I am of it, and while there is a soul in prison, I am not free. - Eugene V. Debs

#96
olenmatu

    Ta on... Matu

  • liige
  • Posts:4,075
  • Joined:28 Feb 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu/Tartu
Kindel on ka see, et radikaalsemaid ideid on üksikul erakonnal riigikogus läbi suruda nkn väga keeruline. EKRE peab tegema midagi suhteliselt võimatut... Isiklikult loodan, et protestihääled püüab pigem Vabaerakond (mis on ka kohati väga radikaalne)...

Sotside liitumine vene erakonnaga oli odav trikk keskerakonnaga konkureerimiseks... Ei näe selles suurt midagi enamat. Nende kampaania hõlmab vähemustega arvestamist... Vahel populistlikult ja odavalt kahjuks...

Kahjuks on nii, et seda valimispalagani mängu justkui ei saakski sümpaatselt mängida.

Edited by olenmatu, 06 January 2015 - 01:46.

vakatsaka

#97
AtsaS92

    Uustulnuk

  • liige
  • Posts:46
  • Joined:22 Jun 2010
  • Sugu:mees

Vaata postitustlatvian, 06 January 2015 - 01:15, kirjutas:

Vaata postitustAtsaS92, 05 January 2015 - 22:11, kirjutas:


Halvemad oleksid nad vaid juhul, kui sinu elu nende Valitsuse ajal halvemaks läheb. Nende šamaanitrikkidega, et küll nemad veel hullemad on ei jõua mitte kuskile. Ma arvan lihtsalt, et REFidel võiks mingisugune väärikus vähemalt olla - Pentus-Rosimannus, Michal, Rõivas - nemad on põhjused, miks ma praegu ei kavatse REFe valida. Viimastel Riigikogu valimistel sai mu hääle Korobeinik, olin rahul, sest siis tõesti polnud paremat kui REFid kuskilt võtta. Aga nüüdseks on nad ennast juba korduvalt tõestanud, et mingisugust aatelisust neilt oodata ei maksa ja isegi kui nad vahele võetakse, ei kavatse nemad oma positsioonist ära öelda. See näitab austust rahva vastu, see näitab austust iseenda vastu - ühesõnaga tühi koht. Pealekauba on neil kogu aeg teiste kohta midagi öelda, aga endal on vähk küljes.

SOTSid - vene keel riigikeeleks ning ongi kõik öeldud. Ei vali neid!

KESKid - Savisaar, kuigi ülejäänud partei võib isegi poolmõistlik olla. Põhimõtteliselt lihtne matemaatika: KESK - Savisaar - astmeline tulumaks = REF

IRL - praegu suurte segadustega partei, tehku oma asjad korda.


Lihtsalt mina tahaksin midagi uut - ma ei näe praegu arengut Eestis. REF võiks natukene kõrvalt vaadata, mis toimub ning teeksid kerged korrektuurid oma ridades ning küll nad siis võetakse jälle suure hurraaga vastu, aga praeguse koosseisuga, EI aitäh. Viies partei Riigikogus mängiks kaarte natukene ümber ning suure tõenäosusega tuleks ka koalitsioon 3 parteiga, mis tähendaks, et võetakse ka rahvast seaduste vastuvõtmisel rohkem kuulda.


Alguses proovisid formaalset stiili hoida, aga lõpuks langesid ikka meie tasemele.

Huvitav jutt sul REFist, aga ei saa siiski sellest abstraktsest lahmimisest hästi aru. Kuidas on su lootusi maha trambitud ja purustatud? Ja mida Rõivas paha teinud on? :D Äärmiselt viisakas vend minu silmis, üks põhjustest, miks hääl ka seekord neile läheb.

Ülejäänud erakondi ei hakka kommima, ehk saad isegi aru, et veidi lihtne arusaam.

3 partei koalitsioon võib ju olla, aga kes su EKREt sinna võtaks? :D Liberaalid radikaalidega tihti koostööd ei tee.



Hakkame siis otsast peale. Esiteks, ma ei kasutanud ebatsensuurseid väljendeid - täiesti lühikene ülevaade, miks midagi ei ole minu arvates mõistlik.

Oleksin võinud nende noorpoliitikute tegemistest ehk natukene täpsemalt kirjutada, mis on need konkreetsed põhjused. Keit Pentus-Rosimannus - Autorollo ning selle uurimise käigu väitmine, et ei tea, kes tegi tema arvutiga tegusid Riigikogus (vist olid pangaülekanded) - minu jaoks täiesti nahaalne valetamine. Kristen Michal - Silvergate'i ajal tegutsemine, meie jaoks ebaseadusliku rahastamise eest hoolitsemine. Taavi Rõivas - tundub nagu poiss ei saa aru, mida ta teeb - kohati pressikonverentsidel hakkab täiesti tühjast kohast teisi erakondi süüdistama, lisaks käitumine TTV ajakirjanikega, keda ta ei soovinud lasta pressikonverentsile (olgugi, et kanali rahadega oleks võimalik hoopistükkis midagi kasulikumat teha, ei ole siiski antud tegevus mitte kuidagi põhjendatud).

Kui sa mu jutust midagi oled aru saanud, siis EKRE kahjuks ei ole minu partei, veelgi enam - ma pole neile ennustanud ei koalitsiooni, ega ka opositsiooni. Lihtsalt minu eesmärk on see, et Eestis hakkaksid asjad natukenegi mõistlikumalt käima ning et ei toimuks rahvaga mittearvestamine, nagu seda toimus kooseluseaduse ajal (mõnede inimeste ajumahtu arvestades ütlen, et ei olnud selle seaduse vastu).

Minu maailmapilt ei hõlma vaid ühte erakonda, nagu võib olla väga paljudel meist. Lihtsalt ma valin selliselt, et olukord rahva jaoks pikas perspektiivis võiks positiivsemaks muutuda. - praegusel hetkel vaadates, et mida räägitakse ning millega tegeletakse meile rahaliselt kallil Toompeal, siis on olukord rahva jaoks kergelt öeldes nigel.

#98
milann

    Ye

  • liige
  • Posts:833
  • Joined:10 Nov 2013
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Kooseluseadus polnud ABSOLUUTSELT "rahvaga mitte arvestamine", not even fucking once. Nad ei oleks pidanud seda tegema üldse, seega nende teod on õigustatud, kes selle läbi viisid.

Miks?

1. Mandaat

Rahvas on andnud mandaadi nendele, nad teadsid nende vaateid. Saan aru, et programmis polnud see kirjas, kuid siiski. Sa ei hääleta sots-demi poolt lootusega, et ta maksub kaotab ju?

2. Vähemused

Rahvaga tulebki selliste küsimuste puhul mitte arvestada, kuna tegu on seaadusega, mis pmts mõjutab väga väikest % rahvastikust, keda diskrimineeritakse/kiusatakse taga juba anyway, seega rahva "arvamus" peaks küsimusest välja jääma, kui me räägime vähemustest.

/e muidu ülejäänud su jutt täiega õige

Edited by milann, 06 January 2015 - 17:42.

"Elu on liiga lühike, et teeselda, et sa ei nuta Lana Del Rey laulude peale."


#99
WantToBe

    Tige tikker

  • liige
  • Posts:1,571
  • Joined:25 Nov 2011
  • Sugu:mees

Vaata postitustmilann, 06 January 2015 - 17:37, kirjutas:

Kooseluseadus polnud ABSOLUUTSELT "rahvaga mitte arvestamine", not even fucking once. Nad ei oleks pidanud seda tegema üldse, seega nende teod on õigustatud, kes selle läbi viisid.

Miks?

1. Mandaat

Rahvas on andnud mandaadi nendele, nad teadsid nende vaateid. Saan aru, et programmis polnud see kirjas, kuid siiski. Sa ei hääleta sots-demi poolt lootusega, et ta maksub kaotab ju?

2. Vähemused

Rahvaga tulebki selliste küsimuste puhul mitte arvestada, kuna tegu on seaadusega, mis pmts mõjutab väga väikest % rahvastikust, keda diskrimineeritakse/kiusatakse taga juba anyway, seega rahva "arvamus" peaks küsimusest välja jääma, kui me räägime vähemustest.

/e muidu ülejäänud su jutt täiega õige


Suht robustsed näited aga täitsa nõus suga.

#100
AtsaS92

    Uustulnuk

  • liige
  • Posts:46
  • Joined:22 Jun 2010
  • Sugu:mees

Vaata postitustmilann, 06 January 2015 - 17:37, kirjutas:

Kooseluseadus polnud ABSOLUUTSELT "rahvaga mitte arvestamine", not even fucking once. Nad ei oleks pidanud seda tegema üldse, seega nende teod on õigustatud, kes selle läbi viisid.

Miks?

1. Mandaat

Rahvas on andnud mandaadi nendele, nad teadsid nende vaateid. Saan aru, et programmis polnud see kirjas, kuid siiski. Sa ei hääleta sots-demi poolt lootusega, et ta maksub kaotab ju?

2. Vähemused

Rahvaga tulebki selliste küsimuste puhul mitte arvestada, kuna tegu on seaadusega, mis pmts mõjutab väga väikest % rahvastikust, keda diskrimineeritakse/kiusatakse taga juba anyway, seega rahva "arvamus" peaks küsimusest välja jääma, kui me räägime vähemustest.


Palun loe! http://filosoofiakir...erimisvigu.html

Sa vist ei kujuta ette, et valimistulemused oleksid hoopis teistsugused kui nad seda oma programmis kuulutaksid. Pealegi toon sulle sinu loogikast väga kohase näite: "Tänasest ei ole võimalik rahval enam valida enda esindajaid, seda teevad võimukandjad. See küll ei kajastunud meie erakonna programmis, kuid reaalsus jääb siiski selliseks, kallis rahvas."

Mina leian rõhutades, et inimesi oleks tulnud teavitada, neile tutvustada probleemi ja selle sisu, mitte jõuga seda läbi suruda. Lihtsalt väga paljud inimesed olid väärarusaamadel ning ei saanud aru, mida seadus lahendab. Pealekauba ei olnud see üldse mitte primaarne probleem, millega meie Valitsus oleks pidanud tegelema.

Ja pealekauba sinu loogika vähemuste kohta viiks meid samasugustele probleemidele nagu on Rootsis, Norras, UKs. Rahva arvamust tuleb arvestada seaduse vastuvõtmisel - teha seadus või selle vajalikkus rahvale selgeks, vajadusel pikendada vastuvõtmisprotsessi.

Ma demonstreerin sinu vähemuste teooriat - loomadega seksimine on väga väheste harrastus, aga see ei tähenda seda, et see tuleks seadustada (rahvas on selle vastu, vähemused pooldavad). Igaks juhuks kordan veel kord, et ei olnud kooseluseaduse vastu!

Olgu öeldud, et riik on rahvale, mitte rahvas riigile.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users