Hüppa postitusele

Change

Pronkssõdur ehk Aljooša


Sellel teemal on 158 vastust

#101
Johko.

    Shit's Ill

  • liige
  • Postitusi:3 981
  • Liitus:18 nov 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
See väike kujuke seal vabaduse väljakul põhjustas mässu ja auke Eesti ja Venemaa vahel.See kuju põhjustas miljonite kroonide ulatuses kahju ja põhjustas ühe inimese surma.See päev jääb meile eluks ajaks meelde.
I miss the life that I had with you,
I close my eyes hope to see you soon

#102
Sadist

    Neoneti kasvataja

  • liige
  • Postitusi:1 580
  • Liitus:04 juuni 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Viljandi

Jossif_Stalin, 29 veebr 2008, 18:43, kirjutas:

See väike kujuke seal vabaduse väljakul põhjustas mässu ja auke Eesti ja Venemaa vahel.See kuju põhjustas miljonite kroonide ulatuses kahju ja põhjustas ühe inimese surma.See päev jääb meile eluks ajaks meelde.

Vaata postitust



Hugh? :D
Mäss, jääb meelde. Eesti ja Venemaa suhe, ei koti, venemaa liiga saast, et meeles pidada temaga toimutut vms. Miljonite kroonide ulatuses kahju, so? Jama, et raha läks raisku, aga see pole põhjus miks meelde jätta kogu seda värki. Ühe inimese surm, ise läks nende teiste debiilidega kaasa, enda süü, et suri, me ei pea igaühe pärast nutma hakkama. "See päev jääb meile eluks ajaks meelde." Jah jääbki, aga need ei ole põhjused. ;)

YoungMoney, 17 sept 2008, 16:21, kirjutas:

mõelge kui sigineks superrass mingi valge ja neegri segu.
siis oleks kõik mingid ilged sportlased .

Vaata postitust


KALA

#103
Mäksu

    Möll!

  • liige
  • Postitusi:5 346
  • Liitus:07 mai 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn.
Nad oleks võind laksust öösel ära viia vms ilma, et keegi oelks teadnud kas see üldse viiakse ära vms ja siis öelda, oi vittu ära kadus...
Postitas pildi
Elu mõtte on saanud see kätte, kes suudab elada olevikus, mitte pidevas minevikumeenutamises ega tuleviku ootamises.

#104
twich

    Liige

  • liige
  • Postitusi:165
  • Liitus:08 jaan 2008
  • Asukoht:Lasnacity
xD
no kasvõi niimodi :D
OIh ära kadus xD aga nad ei teind ju niimodi.. Pidid ikka rahvale valetama... Nojah ilma selleta juba ei saa see valitsus..Ytsid et ei vii enne 9 ksandat aga viisid ytsid et panevad telgi pysti et sõdurite jäänuseid maast otsida aga ainuke keha mille nad leidsid oli see mis kogu oma existeerimise aja elutu oli ja koguaeg maapinnal.

Tegel praegalt toimub mõneti sarnane asi selle vabadus sambaga. Mida tahetakse vabaduse väljaku juurde seada. enne taheti kiiresti kiiresti maha võtta nyyd aga vastupidi kiiresti kiiresti uus asi teha. Kusjuures rahvaga pole jälle keegi konsulteerinud. Klassis tehti lihtne katse kysiti kas teile meeldib samba projekt...Umbkaudu pool ytsid et ei meeldi. veerand et ei tea veerand et olgu see mis tahetakse pystitada. aga mis meie arvamused ikka loevad... mis see rahva sõna ikka loeb.(demokraatlikus riigis on kõrgeima võimu kandla rahvas)

P.S ma ei õigusta yhtki tegu mida need KUKEd seal tegid ( need laamendajad)
vaevalt nad teavad mis see 9 mai kah on. neile on peamine anda põhjus. Paras kah et täiega trahvi said.

seal eespool on öeldud et suhted venemaaga kedagi teatud isikut ei koti.
Noh ma ei näe mille poolest hiinlased paremad on.(teatavasti hakkavad eestlased nyyd nendele transiiti teostama läbi sadama)
Minuarust isegi kui venemaa on ebastabiilne ja olgem aus vahest suht idiootne on ta ikkagi rahaauk, aga ma ei saa aru miks keegi seda ei taipa. Jah majandus suunati yle läände aga kes siis väikesest lisarahast ära ei ytleks?!
Postitas pildi
Trotski - Tore et see vend meiega sama teed kõnnib
Lenin - Jah...Esimese ristmikun

#105
Eddy

    Madis

  • liige
  • Postitusi:3 914
  • Liitus:09 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tuudi/Tallinn

twich, 1 märts 2008, 18:58, kirjutas:

Ytsid et ei vii enne 9 ksandat aga viisid ytsid et panevad telgi pysti et sõdurite jäänuseid maast otsida aga ainuke keha mille nad leidsid oli see mis kogu oma existeerimise aja elutu oli ja koguaeg maapinnal.

Vaata postitust




Minuteada siiski leiti.
Osad vist jõudsid isegi oma sugulasteni.
Kõiki ei suudetud tuvastada muidugi.

reamees Dmitri Belov, 23. läbimurdesuurtükiväe diviis (1910–21.09.1944)
kapten Aleksei Brjantsev, 1222. liikursuurtükkide polgu partorg (?–22.09.44)
seersant Vassili Davõdov, 30. kaardiväe mehhaniseeritud polk (1915–22.09.1944)
seersant Aleksandr Grigorov, 2392. evakuatsioonihospidal (?–07.03.1945)
vanemseersant Stepan Hapikalo, 26. kaardiväe rasketankipolgu (1920–27.09.1944)
polkovnik Konstantin Kolesnikov, 125. laskurdiviisi komandöri asetäitja (1897–21.09.1944)
alampolkovnik Kotelnikov (?–22.09.1944)
alampolkovnik Mihhail Kulikov, 125. laskurdiviisi 657. laskurpolgu komandör (1909–22.09.1944)
major Vassili Kuznetsov, 1222. liikursuurtükipolk (1908–22.09.1944)
leitnant I.M.Lukanov (?–22.09.1944)
kapten Ivan Serkov, 79. kergesuurtükiväe brigaadi luureülem (1922–21.09.1944)
kapten Ivan Sõssojev, 125. laskurdiviisi 657. laskurpolgu partorg (1909–22.09.44)
vanem Jelena Varšavskaja, 40. kaardiväe miinipildujapolgu velsker (1925–22.09.1944)
leitnant Vassili Volkov, 125. laskurdiviisi 657. laskurpolgu miinipildujaroodu komandör (?–22.09.1944)
Postitas pildi

#106
twich

    Liige

  • liige
  • Postitusi:165
  • Liitus:08 jaan 2008
  • Asukoht:Lasnacity
jap.
mu eneseväljendus oli ebatäpne. oleksin pidanud kirjutama "ainuke keha mille nad SIIS leidsid...."st tol hetkel. Muidu olen jah teadlik et on leitud sealt mis see oligi 13 keha?
Pronkssõduri paremal ja vasakul pool on kaks metall tahvlit. Enne neid seal ei olnud vaid olid maetute nimed. St piltlikult yteldes nimed marmortahvlil. Kuigi ma ei tea kas oli marmor. :D
Muide mingis postimehes peax isegi pilt olema kus on seda näha...
Postitas pildi
Trotski - Tore et see vend meiega sama teed kõnnib
Lenin - Jah...Esimese ristmikun

#107
Inspektor Kukeke

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 220
  • Liitus:30 juuni 2006
  • Sugu:ei ütle

twich, 29 veebr 2008, 18:26, kirjutas:

Näites sõnaotseses mõttes valetas. Rahvale silma. Minuarust on see väga vale tegu.

Vaata postitust



IMO võttis valitsus selle otsuse mässamise ööl vastu, et see sealt kohe ära viia, mitte ei plaaninud seda mitu kuud ette, et ütlevad et viivad peale 9ndat maid aga tegelt viivad salaja 27 aprilli öösel.

Muutis Inspektor Kukeke, 02 märts 2008 - 21:00.


#108
klaabu

    lvl 33 illuminati

  • administraator
  • Postitusi:15 957
  • Liitus:01 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:ruum 101

Inspektor Kukeke, 2 märts 2008, 15:48, kirjutas:

IMO võttis valitsus selle otsuse mässamise ööl vastu, et see sealt kohe ära viia, mitte ei plaaninud seda mitu kuud ette, et ütlevad et viivad peale 9ndat maid aga tegelt viivad salaja 27 augusti öösel.

Vaata postitust



*27. aprill.

Kes vähegi meediat jälgis, siis tõepoolest võeti otsus aprillisündmuste ajal, mitte varem
(muidugi me ei tea, mis mõtted kellelgi peas mõlkusid, aga kuna ilmselt oli selline sündmuste käik riigipeadele ootamatu, siis tuli midagi radikaalset teha).


VIDEO: mms://teleportal.neti.tv/etv24/2007-04-28_AK_1800.wmv

Tsitaat

Ansip tegi Vene AK-s venekeelse pöördumise (171)
28.04.2007 19:01

Peaminister Andrus Ansip tegi täna ETV uudistesaates «Aktuaalne kaamera»  nii eesti kui ka vene keeles pöördumise riigi elanike poole, milles ta tundis kaasa viimastel öödel vägivallas kannatanutele ning oli kindel, et huligaanide rünnak liidab meid veelgi tugevamalt ühte.

Ansip väljendas samas ka kahetsustunnest, et pronkssõdur oldi sunnitud Tõnismäelt planeeritust varem ära viima, kuid rüüstajad ei jätnud selles küsimuses teist võimalust.


Peaminister Andrus Ansipi pöördumine Eesti elanike poole

Kallid kaasmaalased

Me oleme kahel järjestikusel ööl näinud Eestis kurba pilti – laamendamist, rüüstamist, varastamist, lõhkumist. Oleme näinud provokatsioone, valeinfo levitamist ja vaenu õhutamist.

Käitumine sellises olukorras on iga riigi demokraatlikkuse mõõt ja iga rahva hingesuuruse mõõt. Ma tänan kõiki teid, kes te iga päev siin riigis elate ja töötate.

Tänan kõiki, kes säilitasid ärevas olukorras rahu ja inimlikkuse. Tänan neid emasid ja isasid, kes kasvatasid oma lapsed mõistlikuks ja sallivaks. Tänan koolijuhte ja õpetajaid, noorteliidreid ja kultuuritegelasi, kes kutsuvad üldsust rahulikkusele ja väärikusele.

Tunnen kaasa neile rahulikele linnakodanikele, kelle tervis või vara said kannatada.

Materiaalse kaotuse korvab valitsus. Turvatunde ja rahuliku argielu peame üheskoos taastama.

Ma olen kindel, et huligaanide rünnak selle pihta, mida me kõik kalliks peame – meie laste turvalisus, meie mälestused, meie maa – liidab meid veelgi tugevamalt ühte. Me ei tohi lasta vihakülvajatel saada rahva lõhestajateks või eelarvamuste istutajateks. Me väärime paremat.

Et mitte anda vandaalidele ettekäänet ja võimalust siduda oma tegevust langenute mälestusega, viisime 27. aprilli varahommikul Tõnismäelt ära hauatähise. Mul on kahju, et pidime seda tegema planeeritust varem. Kuid rüüstajad ei jätnud meile teist võimalust.

Tõnismäe platsilt eemaldatud hauatähis on politsei valve all. Monument on terve ja kahjustamata. Nii võimalikud säilmed kui hauatähis viiakse oma uuele kohale kaitseväe kalmistul niipea, kui vajalikud ettevalmistustööd on tehtud.



Me austame kõiki rahvusi, kõikide ajalugu, kõiki langenuid. Me ei salli varastamist, vägivalda ega laimu. Selline on meie riik. Mul on raske kujutleda teises maailmasõjas võidelnute jaoks midagi solvavamat kui see, et nende niiöelda «mälestuseks» näidatakse üle maailma purjus poevarga pilte. Siinsete märatsejate käitumine on sõdurivapruse ja vabaduseideaalide mõnitamine.

Ärge kahelge, meie korrakaitsejõud teevad oma tööd hästi: kord riigis tagatakse ja kurjategijaid karistatakse. Kuid me muudame oma politseinike raske töö palju kergemaks, kui säilitame rahu, kaine meele ja salliva hoiaku kõigi rahulike kaaskodanike vastu. Seetõttu kutsun teid üles arvestama oma igapäevastes tegemistes nii enda kui teiste turvalisusega ning palun teid mitte osaleda avalikel kogunemistel, et tahtmatult olukorda mitte teravdada. Samuti palun teil ühineda minu tänusõnadega kõigile neile, kes seisavad ohte trotsides meie eest Eesti tänavatel.

Head eestimaalased. Meil on nii palju, mille üle uhke olla – meie kodumaa, meie ühiselt ehitatud demokraatlik riik, meie mitmekesine kultuur. Eesti kiire areng rõõmustab meid kõiki. Seepärast ärgem leppigem viimaste päevade sündmustega. Las meie leppimatus väljendub meie kindlas soovis üksteist veel rohkem kuulata, mõista ja arvestada.

"Igaüks neist on julge, kuni ta on üldise masinavärgi märkamatu osa. Aga niipea kui temale langeb isiklik vastutus, niipea kui valgusekiir temale koondub – kahvatab ta ja saab aru, et temagi on vaid tähtsusetu kübe ja võib iga hetk kõige tühisemalgi põhjusel libastuda. "
— A. I. Solženitsõn

#109
twich

    Liige

  • liige
  • Postitusi:165
  • Liitus:08 jaan 2008
  • Asukoht:Lasnacity
Nagu räägitakse alati on võimalus.
Ilus kõne midagi pole öelda.

No ntx alternatiivne variant:

Enne 9 ksandat ei ole yhtegi väiksematki viidet sellele et kujuga tahetakse midagi teha. Teatavasti aasta enne oli skandaal sest veteranid seal tõnismäel end täis lakkusid ja "voblat" sõid ning räägiti et lehvitasid CCCP lippe. (kuivatatud kala on vobla. Samas siis veel yks alternatiiv kohe pärast seda vahejuhumit ära viia.)

1) Peale üheksandat võtta samamoodi järsult teatamata ja ära viia. (või siis arvatavasti oleks see viina ja "vobla" lugu kordunud siin ka kohe ettekääne valmis)
2) Näidata kohe see koht ette kuhu viiakse. (väga kena muideks. Ainult transport on ebamugav muu OK)
Kui teha järsult pole vastupanul aega end koguda. Kui kohe anda valmis asi. Näidata valmis produkt, lõpptoodang, et kõigil kohe selgeks saaks kus mis ja kes. Siis oleks see vastupanu veel halvemas valguses välja paistnud (kui see on võimalik)

A mis toimus? Näidati koguaeg seda venda kes ytles et laseb õhku selle. Kõik nagu pudru ja kapsad.

Kas teie arust oleks olnud mõni leebem alternatiiv võimalik? Või oli tingimata vaja tyli norida integratsioon nullistada ja rahvas lõhet tekitada?
Postitas pildi
Trotski - Tore et see vend meiega sama teed kõnnib
Lenin - Jah...Esimese ristmikun

#110
Inspektor Kukeke

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 220
  • Liitus:30 juuni 2006
  • Sugu:ei ütle
Vaevalt, et need venelased oleks teise alternatiivi leebemalt suhtunud.

#111
twich

    Liige

  • liige
  • Postitusi:165
  • Liitus:08 jaan 2008
  • Asukoht:Lasnacity
vaevalt jah aga mixanti neile aega end koguda?
Kaua sellega jännati ?
olnuks 1 ja 2 ja asi ants :D
Postitas pildi
Trotski - Tore et see vend meiega sama teed kõnnib
Lenin - Jah...Esimese ristmikun

#112
BRC

    Just go with the flow

  • liige
  • Postitusi:14 408
  • Liitus:10 veebr 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

twich, 3 märts 2008, 22:36, kirjutas:

Kas teie arust oleks olnud mõni leebem alternatiiv võimalik? Või oli tingimata vaja tyli norida integratsioon nullistada ja rahvas lõhet tekitada?

Vaata postitust



Tüli tekib nendega ka ilma norimata. Integratsioon ei toimi. Lõhe on meie ja nende vahel kogu aeg olnud
Veel midagi?
<fbcash> has anyone here flashed their xbox before?
<warbucks> no, but I once showed my dick to a nintendo DS

#113
twich

    Liige

  • liige
  • Postitusi:165
  • Liitus:08 jaan 2008
  • Asukoht:Lasnacity
Ei! selle väite lükkan ümber.
see ei ole nii et integratsioon ei toimu... Toimus ilusti. Ma viibin iga päev nii venelaste kui ka eetlaste seltsis. Ja usu mind peale seda "pronksidraamat" oli nende suhtumine ikka tunduvalt halvem. Enne polnud neil suurt midagi eestaste vastu. Samas pärast sain isegi mina möliseda et olen eestlane, vaatamata sellele et olin nendega tuttav noh 6-10 aastat.
Kui sa oled keegi järjekordne kes arvab et kõik venelased on luuüdini lollid ja M*id siis sa pole kuigi tähelepanelik.

Tegelt see mis toimub kannab nime assimilatsioon. See mis toimus oli integratsioon.
Postitas pildi
Trotski - Tore et see vend meiega sama teed kõnnib
Lenin - Jah...Esimese ristmikun

#114
BRC

    Just go with the flow

  • liige
  • Postitusi:14 408
  • Liitus:10 veebr 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Tõesti ,integratsioon toimub. Eriti Narvas :D
Seal sai enne pronkstibla ja saab ka nüüd eesti keeles suhtlemise eest peksa

Kõik venelased ei ole lollid ja peenised. Kõigest valdav enamus on
<fbcash> has anyone here flashed their xbox before?
<warbucks> no, but I once showed my dick to a nintendo DS

#115
klaabu

    lvl 33 illuminati

  • administraator
  • Postitusi:15 957
  • Liitus:01 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:ruum 101
http://www.bronze-soldier.com/

on üks päris vahva sait...

Natuke tümpsu ka:
http://nero.pri.ee/i...ng/estoniya.mp3

NB!
Kui oled/olid seotud mõne valitsuse või piraatlusevastase organisatsiooniga, ei tohi sa veebilehele siseneda ega ühtegi faili vaadata või alla laadida. Kõik selle veebilehe objektid on eraomand ja ei ole mõeldud muuks, kui vaid internetiühenduse kiiruse testimiseks.
"Igaüks neist on julge, kuni ta on üldise masinavärgi märkamatu osa. Aga niipea kui temale langeb isiklik vastutus, niipea kui valgusekiir temale koondub – kahvatab ta ja saab aru, et temagi on vaid tähtsusetu kübe ja võib iga hetk kõige tühisemalgi põhjusel libastuda. "
— A. I. Solženitsõn

#116
twich

    Liige

  • liige
  • Postitusi:165
  • Liitus:08 jaan 2008
  • Asukoht:Lasnacity
narvas elavad yldse halli passiga isikud. kel ei olegi kodakondsust.
Nojah tabasid naelapea pihta kõikidest eesti linnadest nyyd leidsid Narva mis on muidu alati räämas ja omadega plindris olnud. Ma ususn et kui ma mööda narvat kohvri ja ruuporiga kõnniksin pasundan ruuporist ELAGU EESTI ja siis mõni ilmuks sinna mind läbipeksma eesti keele kõnelemise eest näitaks talle kohvri sisu mis ntx olex hero täis... No siis oleksin ju nende parim sõber ja nad küsiksid mult et kust ma eesti keele nii hästi selgeks sain.
Narva on omadega erand juhtum... Muide mitu % seal rahvast venelased on?
Aga erad kinnitab reglit :D

Muutis twich, 05 märts 2008 - 07:20.

Postitas pildi
Trotski - Tore et see vend meiega sama teed kõnnib
Lenin - Jah...Esimese ristmikun

#117
Inspektor Kukeke

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 220
  • Liitus:30 juuni 2006
  • Sugu:ei ütle

twich, 5 märts 2008, 07:19, kirjutas:

narvas elavad yldse halli passiga isikud. kel ei olegi kodakondsust.
Nojah tabasid naelapea pihta kõikidest eesti linnadest nyyd leidsid Narva mis on muidu alati räämas ja omadega plindris olnud. Ma ususn et kui ma mööda narvat kohvri ja ruuporiga kõnniksin pasundan ruuporist ELAGU EESTI ja siis mõni ilmuks sinna mind läbipeksma eesti keele kõnelemise eest näitaks talle kohvri sisu mis ntx olex hero täis... No siis oleksin ju nende parim sõber ja nad küsiksid mult et kust ma eesti keele nii hästi selgeks sain.
Narva on omadega erand juhtum... Muide mitu % seal rahvast venelased on?
Aga erad kinnitab reglit :D

Vaata postitust



Siis nad annaksid sulle pigem nuga ja võtaksid su hero ära, mitte ei hakkaks sõpradeks.

#118
BRC

    Just go with the flow

  • liige
  • Postitusi:14 408
  • Liitus:10 veebr 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

twich, 5 märts 2008, 07:19, kirjutas:

narvas elavad yldse halli passiga isikud. kel ei olegi kodakondsust.
Nojah tabasid naelapea pihta kõikidest eesti linnadest nyyd leidsid Narva mis on muidu alati räämas ja omadega plindris olnud. Ma ususn et kui ma mööda narvat kohvri ja ruuporiga kõnniksin pasundan ruuporist ELAGU EESTI ja siis mõni ilmuks sinna mind läbipeksma eesti keele kõnelemise eest näitaks talle kohvri sisu mis ntx olex hero täis... No siis oleksin ju nende parim sõber ja nad küsiksid mult et kust ma eesti keele nii hästi selgeks sain.
Narva on omadega erand juhtum... Muide mitu % seal rahvast venelased on?
Aga erad kinnitab reglit :D

Vaata postitust



Pass ei näita tegelikult midagi. Öisest Vahtkonnast on kõigil sinised passid...
<fbcash> has anyone here flashed their xbox before?
<warbucks> no, but I once showed my dick to a nintendo DS

#119
Zeppelin

    ello

  • liige
  • Postitusi:1 377
  • Liitus:05 apr 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Saaremaa

twich, 5 märts 2008, 07:19, kirjutas:

Nojah tabasid naelapea pihta kõikidest eesti linnadest nyyd leidsid Narva mis on muidu alati räämas ja omadega plindris olnud.

Vaata postitust




Enne IIms oli Narva üks ilusamaid linnasid Eestis. Või noh siis juba Narwa.
Postitas pildi

#120
Sadist

    Neoneti kasvataja

  • liige
  • Postitusi:1 580
  • Liitus:04 juuni 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Viljandi

twich, 5 märts 2008, 07:19, kirjutas:

narvas elavad yldse halli passiga isikud. kel ei olegi kodakondsust.
Nojah tabasid naelapea pihta kõikidest eesti linnadest nyyd leidsid Narva mis on muidu alati räämas ja omadega plindris olnud. Ma ususn et kui ma mööda narvat kohvri ja ruuporiga kõnniksin pasundan ruuporist ELAGU EESTI ja siis mõni ilmuks sinna mind läbipeksma eesti keele kõnelemise eest näitaks talle kohvri sisu mis ntx olex hero täis... No siis oleksin ju nende parim sõber ja nad küsiksid mult et kust ma eesti keele nii hästi selgeks sain.
Narva on omadega erand juhtum... Muide mitu % seal rahvast venelased on?
Aga erad kinnitab reglit :)

Vaata postitust



See sõna "reglit" meeldib mulle. :(
Narva alati räämas ja omadega plindris... Noh sul on vist müts viltu vms, enne sõda oli see tore ja puhas. (Narva, mitte su müts) :D

Tsitaat

Kõik venelased ei ole lollid ja peenised. Kõigest valdav enamus on

+1

YoungMoney, 17 sept 2008, 16:21, kirjutas:

mõelge kui sigineks superrass mingi valge ja neegri segu.
siis oleks kõik mingid ilged sportlased .

Vaata postitust


KALA





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat