Hüppa postitusele

Change

Pronkssõdur ehk Aljooša


Sellel teemal on 158 vastust

#81
deathangel.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 796
  • Liitus:08 veebr 2006
  • Sugu:mees

L4hma, 26 veebr 2008, 21:44, kirjutas:

AHah, kust sa selle lugesid. Mingi USA raport? 1000 inimest pandi ritta ja hakkati sutsutama.

USA ametlik seisukoht on ka, et inimkond pole põhjustanud kliima soojenemist.

Kuigi on kindel, et CO2 neelab Maalt lahkuvat infrapunakiirgust, ja põhjustab sedakaudu soojenemist enam kui atmosfääri keskmine koostis. See on vastuvaieldamatu ja peamast igas laboris kergelt kontrollitav tõsiasi.
Okei, see oli küll kõrvalepõrge, kuid mõte on see, et fakte moonutatakse endale sobivaks.

Vaata postitust



Pole ammu vaielnud juba, aga sellel teemal pean küll ütlema, et sa eksid. Inimene ei põhjusta globaalset soojenemist, ta võib sellele küll väga väikse panuse anda, aga sellega mida maakera endale ise teeb ei ole see võrreldav.

Muidu teema kohta ka midagi.. umm. Nuh minu arvamus protestidest on teada, seega suht olen poolt, et nad need taserid saaks.
Postitas pildi
You don't need the truth. You need Propaganda.
ER foorumi liige alates 7-detsember 04.
God made Adam and Eve, not Adam and Steve
Ha-Adam She-ba-Tank Yenatze'ah (The Man In The Tank [is the one who] Shall Win)

#82
Johan

    Liige

  • liige
  • Postitusi:922
  • Liitus:28 juuni 2007
  • Sugu:mees

deathangel., 26 veebr 2008, 22:58, kirjutas:

Pole ammu vaielnud juba, aga sellel teemal pean küll ütlema, et sa eksid. Inimene ei põhjusta globaalset soojenemist, ta võib sellele küll väga väikse panuse anda, aga sellega mida maakera endale ise teeb ei ole see võrreldav.

Muidu teema kohta ka midagi.. umm. Nuh minu arvamus protestidest on teada, seega suht olen poolt, et nad need taserid saaks.

Vaata postitust



Kui poleks autosi/tehaseid/inimtegevust olnud viimane paar sada aastat ma arvan, et maa oleks palju paremal järjel.

Aga Taseri teemal, kuna sulle ei meeldi protestid siis peaksid taserid tulema? Inimestel pole õigust avaldada arvamust?

#83
Inspektor Kukeke

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 220
  • Liitus:30 juuni 2006
  • Sugu:ei ütle
Mitte kisades kuskil tänaval jah.

#84
Erno

    IT

  • liige
  • Postitusi:1 943
  • Liitus:15 juuli 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Haapsalu
Mässu ajal meeldis mulle see, kui venelased loopisid kiviga politseiniku autot ja peale seda panid nad jooksu kuna mendid taga ajama hakkasid xD. See oli ka hea, kui venelased jooksid tänavale sisse ja politseinikud panid teisepoolt vastu ja russidel oli kaka püksis kohe :).

Ei tea kas vene kooli õpilased teadsid ka üldse fashisti tähendust? :imou:
Postitas pildi

#85
deathangel.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 796
  • Liitus:08 veebr 2006
  • Sugu:mees

Johan, 26 veebr 2008, 23:18, kirjutas:

Kui poleks autosi/tehaseid/inimtegevust olnud viimane paar sada aastat ma arvan, et maa oleks palju paremal järjel.

Aga Taseri teemal, kuna sulle ei meeldi protestid siis peaksid taserid tulema? Inimestel pole õigust avaldada arvamust?

Vaata postitust



Arvamuse avaldamiseks on alati õigus, aga seda võiks teha ka intelligentsel moel. Nt. kirjuta mingi kena huvitav artikkel sel teemal, Eestis ei tohiks probleeme olla leidmaks lehte, mis oleks nõus seda avaldama.

vms. Sellega, et sa tänaval kargad seal ei saavuta sa absoluutselt midagi. Kuna valitsust ei huvita nagunii ning kui te seal kisate ja elu häirite ei meeldi see ka rahvale, mis on ainuke nö. võimalik toetusgrupp asjale.

Muutis deathangel., 27 veebruar 2008 - 07:21.

Postitas pildi
You don't need the truth. You need Propaganda.
ER foorumi liige alates 7-detsember 04.
God made Adam and Eve, not Adam and Steve
Ha-Adam She-ba-Tank Yenatze'ah (The Man In The Tank [is the one who] Shall Win)

#86
ksenoon

    [WARNBANNED] Soliidne härra

  • bannitud
  • Postitusi:5 435
  • Liitus:11 nov 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Hea töö
Autod on väga väike protsent sellest , kas mitte 2%

Kuskilt lugesin et isegi kui sa lähed jalgsi poodi pidi rohkem saastama kui autoga , mingi energia teema.
Postitas pildi
vorsprung durch technik

#87
klaabu

    lvl 33 illuminati

  • administraator
  • Postitusi:15 957
  • Liitus:01 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:ruum 101
Aprillimäsu väidetavad organiseerijad said medali.

http://www.postimees.ee/270208/esileht/sis...ised/314284.php

Mis arvate?
"Igaüks neist on julge, kuni ta on üldise masinavärgi märkamatu osa. Aga niipea kui temale langeb isiklik vastutus, niipea kui valgusekiir temale koondub – kahvatab ta ja saab aru, et temagi on vaid tähtsusetu kübe ja võib iga hetk kõige tühisemalgi põhjusel libastuda. "
— A. I. Solženitsõn

#88
Erno

    IT

  • liige
  • Postitusi:1 943
  • Liitus:15 juuli 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Haapsalu

kanakukk jr, 27 veebr 2008, 16:06, kirjutas:

Aprillimäsu väidetavad organiseerijad said medali.

http://www.postimees.ee/270208/esileht/sis...ised/314284.php

Mis arvate?

Vaata postitust




Eestis leidub ka ikka lahedaid parteisid.
Postitas pildi

#89
Inspektor Kukeke

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 220
  • Liitus:30 juuni 2006
  • Sugu:ei ütle
Kommunist Vitali Koržilovi sõnul tunnustati mehi selle eest, et nad peavad lugu Nõukogude Liidust ning on säilitanud sideme normaalsusega.

nojah.. see oli suht naljakas.

#90
Sadist

    Neoneti kasvataja

  • liige
  • Postitusi:1 580
  • Liitus:04 juuni 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Viljandi

Inspektor Kukeke, 27 veebr 2008, 18:27, kirjutas:

Kommunist Vitali Koržilovi sõnul tunnustati mehi selle eest, et nad peavad lugu Nõukogude Liidust ning on säilitanud sideme normaalsusega.

Vaata postitust



Eino ma kukkusin tooli pealt maha seda lugedes. :D Rofl, normaalsus. :D Whatever....

YoungMoney, 17 sept 2008, 16:21, kirjutas:

mõelge kui sigineks superrass mingi valge ja neegri segu.
siis oleks kõik mingid ilged sportlased .

Vaata postitust


KALA

#91
klaabu

    lvl 33 illuminati

  • administraator
  • Postitusi:15 957
  • Liitus:01 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:ruum 101
Asi läheb veel paremaks:

Pronkssõduri kaitsjad müüvad natsiesemeid

Tsitaat

Öise Vahtkonna aktivist Igor Grabovski (45) äritseb natsi­sümbolitega, mida kandsid Nõukogude partisanide poojad ja juutide hukkajad.

Pühapäeval vallutasid Tallinna Õismäe Humanitaargümnaasiumi kollektsionäärid. Toimus järjekordne kokkutulek, kus inimesed müüvad märke, marke, raamatuid ja muud väärtuslikku, peamiselt vanavara.

Neljanda korruse kitsas koridoris kauples ka Notšnoi Dozorist tuntud Igor Grabovski, seljas must särk pronkssõduri pildi ja kirjaga Vetšnaja Pamjat (eesti keeles “igavene mälestus”).
Tema ette lauale ei olnud laotatud sugugi nõukogude võimu ülistav sümboolika, nagu võiks eeldada, vaid mees valas suurest plastmasspurgist välja kümneid erinevaid natsimärke haakristide, SS-ruunide ja muuga. Ta ütles, et ta isegi ei tea, kui palju eri märke tal müügis on.

Natsimärgitehas Peterburis
Need esemed aga ei ole originaalid, vaid äsja valmistatud odavad koopiad. Üks Grabovski tuttavatest laadal väitis, et natsimärgid on toodud Ukrainast Odessast. Grabovski ise aga ütles, et need pärinevad Poolast ja Ungarist. “Ostan või vahetan neid teiste käest,” keerutab Grabovski. Ning lisab, et Venemaal pole ta juba kolm aastat käinud.

Rääkides kollektsionääridega, selgub teistsugune tõde. Nimelt on Eestis levitatavad natsiesemed tehtud hoopis Peterburis, kus olevat lausa “tööstus” püsti pandud. Ja Grabovski on vastupidi oma jutule käinud Venemaal ka tänavu mitu korda – ilmselt kaupa toomas. Kas kuulsusrikkas blokaadilinnas on hakatud ajalugu ümber hindama? Vist küll, sest alles sel nädalal tuli uudis, et Peterburi külje all võetakse maha mälestusmärk Leningradi kaitsjatele. Paik sobivat paremini rikkurite elurajooniks.

Oma selja taga hoidis Grabovski paberit, millel oli kujutatud peaminister ­Andrus Ansipit natsivormis. Seda näitas ta aga vaid oma venelastest sõpradele. Grabovski kõrvallauas müüs natsiträni, näiteks vanu fotosid Saksa sõjameestest ning hõbedaselt kiiskavat paberossikarpi tanki kujutise ja kirjaga “SS-1942”, teine pronkssõduri kaitsja – Viktor Jevstahevitš. Täishabemega mees kandis seljas särki Vetšnaja Pamjat ning oli valmis ka neid müüma hinnaga 200 krooni tükk. “Mul on nad all autos,” ütles ta.

Ka aprilli algul Lillepaviljonis toimunud Antiigimessil oli Grabovski ühes Jevstahevitšiga kohal. Meeste ees müügiletil oli alus mitmesuguste sõrmustega. Nende hulgas ka SSi kuulus, Himmleri enda asutatud pealuusõrmus, mille kinkimist loeti kõrgeks tunnustuseks ning mis tõendas selle kandja isiklikke saavutusi, kohusetundlikkust ning ustavust Hitlerile ja tema ideaalidele. Alusel oli ka sõrmus märgiga Bandenkampfabzeichen, mida alates 1944. aasta algusest anti neile, kes olid pikka aega võidelnud partisanide ehk bandiitide vastu. Niisiis oli selle Relva-SSi ja politsei lahinguautasu saajate seas palju neid, kes olid Grabovski suguvendi hulganisti teise ilma saatnud.

SSi sõrmused surnupealuu ja ruunidega “olid hinnas SSi ohvitseride ja lihtliikmete seas ning on teada, et neid valmistasid käsu korras koonduslaagri vangid, kes olid elukutsed juveliirid”, loeme äsja eesti keeles ilmunud Robin Lumsdeni raamatust “SS. Himmleri must ordu. SS-i ajalugu 1923–1945”. Seega valmistasid neid näiteks juudisoost juveliirid Auschwitzis.

Eesti Juudi Kogukonna esinaine Alla Jakobson taunib selgelt igasuguste natsimärkide müüki. “See ei ole normaal­ne. Riik peaks seda tõkestama,” ütleb ta. Jakobsoni sõnul ei arva nii mitte ainult juudid, va id nii mõeldakse ka Euroopas.

Adolf või Aljoša – pole vahet
Hitleri-vuntsidega Igorit tunnevad nägupidi paljud – kõigil kollektsionääride laatadel on ta kohal nagu viis kopikat. Ja mitte ainult Tallinnas, oma natsimärkidega teeb ta tihti kaubareise ka Riiga. Oma sõnul tegeleb ta puhtalt kollektsionäärlusega. “Esimene ja Teine maailmasõda on minu teema.”

Grabovski nägu pole võõras Eesti televaatajatelegi. Suures plaanis võis teda näha 11. aprillil kohtusaalis rahulolevalt plaksutamas, kui Vladimir ­Lebedev saavutas kohtus võidu Eesti riigi üle. Pole ka ime, sest ka Grabovski vilistab Eesti riigi peale. “Eesti seaduste järgi pean ma siiani tõestama oma lojaalsust Eestile. Ma ei tee seda põhimõtte pärast!” ütles ta veebruari algul Briti ajalehele The Daily Telegraph.

Üks kahest ülejäänud kohtusaalis plaksutajast oli blond naisterahvas, Grabovski elukaaslane Svetlana Kungurova – Konstitutsioonipartei liige, kes kandideeris märtsis ka Riigikogusse. Juba ainuüksi seetõttu on natsimärkide müüja soojades suhetes Konstitutsioonipartei liidri Andrei Zarenkovi ja Dimitri Klenskiga. Zarenkov aga on Vene saatkonna suursoosik, kes kohtub tihti Vene diplomaatidega. Postimehe andmetel on otseside Vene saatkonnaga ka Grabovski ühel lähemal võitluskaaslasel, Notšnoi Dozori juhil Dmitri Linteril. Niisiis toetab Vene saatkond kaudselt natsiideoloogia levitamist Eestis.

Pühapäevane kollektsionääride laat lõppes lõuna ajal. Õhtul nägid eestlased “Seitsmestest uudistest”, kuidas venelased moodustasid pronkssõduri ümber provokatiivselt inimketi, oodates, et politsei tuleb neid laiali ajama. Üks ketis olnutest oli ilmselt otse natsiträni müügilt saabunud Grabovski. Kohal oli ka tema sõber Jevstahevitš.

Ekspress pöördus Pronkssõduri kaitsjate ühe liidri Dimitri Klenski poole ja küsis, mida ta arvab asjast, kui selgub, et üks vennaskonna liige levitab natsisümboolikat. Klenski teadis kohe, kellest käib jutt. “Ta on vaid kollektsionäär. Tal on ka oma pood,” ütles ta. “Ta teeb tööd tehnokraatiliselt nagu seksšopi müüja. Seksšopi müüja võib ka impotent olla.” Ka Grabovski ise kinnitab, et sõbrad Notšnoi Dozorist teavad, millega ta tegeleb. “Kui on vaja mingit sümboolikat, näiteks Nõukogude vormi, siis pöörduvad nad minu poole.”

Klenski märkis, et Grabovski tegevuses “ei ole midagi kriminaalset, kuigi võib olla moraalne vastuolu”. “Teine asi on, kui ta levitaks natsiideoloogiat. Näiteks praegu on mu käes raamat “Adolf Hitler vabastaja”. See on antud välja suure tiraažiga ja on mõeldud ka lastele. See on propaganda.”

Grabovski äri ei saa pidada aga tavalise kollektsionääritegevuse osaks. Põhjusel, et ta ei müü ajaloolisi esemeid, vaid uhiuusi, pealegi odavaid kehva kvaliteediga märke. Natsimärkide tänapäevane masstootmine ja -müük on juba natsiideoloogia levitamine. Kui Grabovski üritaks oma kaupa turustada Saksamaal, ootaks teda seal karistusseadustiku järgi kuni kolmeaastane vanglakaristus või rahatrahv. Seksšopi müüja, olgu ta siis impotent või mitte, võib aga Saksamaal rahus oma äri ajada.


// minu arust ei tea need piilurid ise ka keda või mida nad pooldavad...
"Igaüks neist on julge, kuni ta on üldise masinavärgi märkamatu osa. Aga niipea kui temale langeb isiklik vastutus, niipea kui valgusekiir temale koondub – kahvatab ta ja saab aru, et temagi on vaid tähtsusetu kübe ja võib iga hetk kõige tühisemalgi põhjusel libastuda. "
— A. I. Solženitsõn

#92
Eddy

    Madis

  • liige
  • Postitusi:3 914
  • Liitus:09 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tuudi/Tallinn
Millegi pärast ma ei tahaks uskuda ,et see ei ole järgmine plaan "Eesti rahva natsisümboolikaga ehtimine" , see oleks liiga hästi mõeldud nende kohta.Hiljem näitavad näpuga ,et vot sellel on haakrist rinnas ja teisel on SS sõrmus käes.
Postitas pildi

#93
Sadist

    Neoneti kasvataja

  • liige
  • Postitusi:1 580
  • Liitus:04 juuni 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Viljandi

kanakukk jr, 28 veebr 2008, 21:54, kirjutas:

Asi läheb veel paremaks:

Pronkssõduri kaitsjad müüvad natsiesemeid
// minu arust ei tea need piilurid ise ka keda või mida nad pooldavad...

Vaata postitust



Ma ei oska selle pika teksti kohta midagi ütelda. :)

Paljud nende seast pooldavad ju ikkagi pronkssõdurit. Ma arvan, et tollel veidrikul lihtsalt kuskil midagi logiseb, sest pronkssõdur ja "natsisümboolika" ei sobi kokku. :eyebrows:

Tsitaat

Millegi pärast ma ei tahaks uskuda ,et see ei ole järgmine plaan "Eesti rahva natsisümboolikaga ehtimine" , see oleks liiga hästi mõeldud nende kohta.Hiljem näitavad näpuga ,et vot sellel on haakrist rinnas ja teisel on SS sõrmus käes.

Ma tahaks, et mul oleks haakrist rinnas ja SS sõrmus käes. :lol:

Muutis Sadist, 28 veebruar 2008 - 23:41.

YoungMoney, 17 sept 2008, 16:21, kirjutas:

mõelge kui sigineks superrass mingi valge ja neegri segu.
siis oleks kõik mingid ilged sportlased .

Vaata postitust


KALA

#94
BRC

    Just go with the flow

  • liige
  • Postitusi:14 408
  • Liitus:10 veebr 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Eddy, 28 veebr 2008, 22:39, kirjutas:

Millegi pärast ma ei tahaks uskuda ,et see ei ole järgmine plaan "Eesti rahva natsisümboolikaga ehtimine" , see oleks liiga hästi mõeldud nende kohta.Hiljem näitavad näpuga ,et vot sellel on haakrist rinnas ja teisel on SS sõrmus käes.

Vaata postitust



Ära olen naiivne. Ka sulid ja vargad peavad millegi eest süüa ostma...
<fbcash> has anyone here flashed their xbox before?
<warbucks> no, but I once showed my dick to a nintendo DS

#95
Kaunter

    Liige

  • liige
  • Postitusi:5 118
  • Liitus:20 nov 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Ega venelastel oli sellest pronkssõdurist kui sümbolist ja mälestusmärgist suhteliselt ükskõik. Oli vaja lihtsalt sümbolit, mille näol Eesti kallal kiruda.
Ning neid našiste jms. ma ei vihka, sest nad on oma valitsuse ajupesu ohvrid.

#96
twich

    Liige

  • liige
  • Postitusi:165
  • Liitus:08 jaan 2008
  • Asukoht:Lasnacity
ma leian et pronkssõduri äraviimine oli täiesti hea mõte... (Ansip vist oli ytelnud kah et sõjamälestised olgu sõjakalmistul vms) olen nõus.
KUId see kuidas see samune Ansip sellega hakkama sai...jätab lihtsalt sõnatuks...
täiesti ajuvaba idiootsus oli tema tegu!
See näitas lihtsalt seda et nende inimeste silmaring, kes teisaldamist tahtsid, ei ulatu kaugemale kui paar cm edasi oma ninast.
Kas nad siis tõesti arvasid et venekeelt kõnelevad isikud lihtsalt tlevad Tõnismäele pikniku pidama ja teevad valju aplausi kui "Aljoshat" ära viiakse?
Leian et see oli ehtne demonstratsioon kui ebakonstruktiivne ja lühinägelik meie valitsus on. Täpsemini osa sellest.

But you know what they say: Iga rahvas väärib oma valitsust... :)
Postitas pildi
Trotski - Tore et see vend meiega sama teed kõnnib
Lenin - Jah...Esimese ristmikun

#97
Eddy

    Madis

  • liige
  • Postitusi:3 914
  • Liitus:09 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tuudi/Tallinn

twich, 29 veebr 2008, 18:09, kirjutas:

ma leian et pronkssõduri äraviimine oli täiesti hea mõte... (Ansip vist oli ytelnud kah et sõjamälestised olgu sõjakalmistul vms) olen nõus.
KUId see kuidas see samune Ansip sellega hakkama sai...jätab lihtsalt sõnatuks...
täiesti ajuvaba idiootsus oli tema tegu!
See näitas lihtsalt seda et nende inimeste silmaring, kes teisaldamist tahtsid, ei ulatu kaugemale kui paar cm edasi oma ninast.
Kas nad siis tõesti arvasid et venekeelt kõnelevad isikud lihtsalt tlevad Tõnismäele pikniku pidama ja teevad valju aplausi kui "Aljoshat" ära viiakse?
Leian et see oli ehtne demonstratsioon kui ebakonstruktiivne ja lühinägelik meie valitsus on. Täpsemini osa sellest.

But you know what they say: Iga rahvas väärib oma valitsust... :)

Vaata postitust




Mis ta valesti tegi siis äraviimisel ?
Postitas pildi

#98
twich

    Liige

  • liige
  • Postitusi:165
  • Liitus:08 jaan 2008
  • Asukoht:Lasnacity

Eddy, 29 veebr 2008, 18:14, kirjutas:

Mis ta valesti tegi siis äraviimisel ?

Vaata postitust



Näites sõnaotseses mõttes valetas. Rahvale silma. Minuarust on see väga vale tegu.
Postitas pildi
Trotski - Tore et see vend meiega sama teed kõnnib
Lenin - Jah...Esimese ristmikun

#99
Kaunter

    Liige

  • liige
  • Postitusi:5 118
  • Liitus:20 nov 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

twich, 29 veebr 2008, 18:26, kirjutas:

Näites sõnaotseses mõttes valetas. Rahvale silma. Minuarust on see väga vale tegu.

Vaata postitust



Aga mida oleks pidanud siis tegema? Väga hea oli, et enne 9. maid ära viidi, kuna see ajas nende provokaatorite plaanid täiesti sassi.

#100
real*

    LELE

  • liige
  • Postitusi:2 305
  • Liitus:27 apr 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinna lähedal
Minu ta ette ei jäänud, mul savi
Postitas pildi





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat