Jump to content

Change

Hiigeltuulepark


  • You cannot reply to this topic
74 replies to this topic

#1
Rinx

    Liige

  • liige
  • Posts:1,709
  • Joined:09 Jan 2004
  • Sugu:mees
Ise pole suurem asi väitleja kuid kuna reegleid ei leidnud siis eeldan ,et siia võib ka mõne sobiliku teema postitada?

Seega

Hiiumaale tahetakse teha hiigel tuulepark.


1 tekst ühe kohaliku elaniku poolt (võibolla paneb kellegi mingit seisukohta võtma)

sest ,et sa pole seal elanud . kui sa saaksid enda silmaga lihtsalt näha kasvõi korra seda saart , lennukist , kopterist maapealt , tuletornist, oleks ma arvan sina see inimene just kes õhutaks meid panema allkirja.
olen ise seal sündinud ja enda lapsepõlve veetnud , näinud igast asju mis on minujaoks pakkunud suurt huvi,ning enda parimate sõpradega seal üles kasvanud, ma oleks väga pettunud sellise asja peale kui see saar lüüakse mingeid tuulegeneraatoreid täis.(maapeale 250 tk , rannikuäärsesse vette 150tk)
Oleks ,et Hiiumaa hakkaks sellepealt ise ka mingit kasumit saama , mis nad saavad? sittagi , energia läheb otsejoones Rootsi ja hiidlased saavad riigilt mingi % rulli mis tuli maatükkide müümise eest, samas aga saar oleks rikutud .
Mis puudutab uusi töökohti siis selle jaoks on olemas minuarust ka teisi palju efektiivsemaid mõjuvõimalusi ,pealegi selleks ,et olla tuulegeneraatori alase tööpeal peab omama sellekohast haridust mida pole hiiumaal mitte ühelgi olen suht kindel, miks peaks olema mingil lambil saarlasel näiteks tuumapommi mehhaaniku kraad või midagi sellist imeteemat? see projekt kukub läbi nii või naa 100% kuna saarerahvas pole nõus ja ka see russ kes eestit moosib ütles ka ,et "tuulepargi rajamine jääb ära kui saare elanikud pole nõus" gg-> kuna preagu korjatakse juba allkirju üle terve saare.


http://www.petitiono...A/petition.html <<< siin saab ainult vastu hääletada poolt hääletamist ei ole.


samuti mingid punktid

1. Rikuvad hiiumaa maastiku 40% ära.
2. Tapavad linde
3. Levi tugevus langeb 0 lähedale (olen suht kindel, et telefoni leviga on algul "perses" aga ju midagi välja mõeldakse)
4. Telekast pilte ei näe
5. Päikest enam ei näe.
6. Kui neid merre pannakse, siis mere vaade rikutakse ära..

Tuulepargid kruvivad elektrihinna üles:
http://www.postimees.ee/?id=61185

Elekter läheb Rootsi

http://www.postimees.ee/?id=64868



Ise otsustate kas hakkate väitlema või ei, proovisin lihtsalt sobiva teema tuua.

#2
Stennn

    "Kui mind pole trennis - tähendab, olen surnud!"

  • liige
  • Posts:2,533
  • Joined:30 Jan 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu
Tehakse tuumajaama, kardetakse Tšernobõl vol.2 `te.
Kasutatakse põlevkivi vingutakse saaste üle.
Rajatakse tuuleparke - rikuvad merevaadet.

Mida te siis tahaksite?

#3
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Posts:7,126
  • Joined:01 May 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Tuulepargi idee ei ole kohe üldse mitte hea... taastuv ja saastevaba(peaaegu, mürasaaste on ka siiski saaste) energia küll, kuid sellel on jube palju miinuseid...
Mina konkreetselt eelistaks 100% tuumajaama, kui et nende elukatega maad, merd ja inimeste heaolu rikkuma hakatakse. Eriti veel kui kogu elekter Rootsi läheb...
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#4
Kaunter

    Liige

  • liige
  • Posts:5,118
  • Joined:20 Nov 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Tuumajaam kindlasti. Aga kas see teema käib ainult Hiiumaa tuulepargi kohta või laiemalt kogu Eesti energiamajanduse kohta? Igatahes, seda tuuleparki rootslaste jaoks küll ei ole mõtet rajada.

Edited by Kaunter, 08 January 2009 - 02:22.


#5
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Posts:10,374
  • Joined:14 Mar 2004
  • Sugu:ei ütle
Ainuke miinus kogu sel projektil on, et kõik müüakse Rootsi.
Muidu väärt ettevõtmine.

Lindude tapmine. Autode ette lendavad ka linnud ning surevad. Keelustada?

Kohaliku elaniku tekst on jah "kohaliku elaniku tekst". Erilisi argumente ta välja ei too vaid seab oma teksti üles emotsioonidele, mis jätab teksti kuidagi nõrgaks.

Tekib küsimus, et kuidas see 40% rikkutakse?
Päikest enam ei näe :D. - mingi kuppelmoodustis ehitatakse hiiumaale peale? Tumedast klaasist?

#6
XchopperX

    Liige

  • liige
  • Posts:7,126
  • Joined:01 May 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Ehk võiks teemat laiendada kogu energiamajanduse kohta käivaks?

Muidu L4hma - tuulikud tekitavad vibratsiooni, mis häirib eelkõige kalade ja muude vee-elukate elu, eelkõige liikumist ja suhtlemist. Läänemeri kui niigi juba poolsurnud meri ei peaks veel rohkem kannatama..
Lisaks häirvad tuulikud lindude rändeteid, mis tähendab et neid võib iga aasta väga palju hukka saada rännuteede muutumise tõttu või peletada mõned liigid siit lausa eemale.
Lisaks inimeste suhtes - müra (mis on päris võimas, olen ise 3 tuulegeneraatori läheduses olnud ja see oli juba häiriv) ja no rikutud vaadetes ei tasuks vist üldse rääkida.
I don't do drugs, if I want a rush, I just get out of a chair when I'm not expecting it.

#7
kunin

    xo

  • liige
  • Posts:2,214
  • Joined:27 Jun 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Saue
Tundub, et sellel polegi positiivsid külgi peale maamüügist tulevate rahade ja mõningate töökohtade.
Ei poolda mingitki pidi seda, oleks, et mõnu üksik, aga et terve maa täis on...
Ise oled

#8
Laheee

    Vanemliige

  • bannitud
  • Posts:1,990
  • Joined:26 May 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Põltsamaa
kui tuleks veel eestile elekter poleks väga hull aga rootsile . einojah.
Postitas pildi.

#9
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Posts:10,374
  • Joined:14 Mar 2004
  • Sugu:ei ütle

XchopperX, 8 jaan 2009, 14:47, kirjutas:

Ehk võiks teemat laiendada kogu energiamajanduse kohta käivaks?

Muidu L4hma - tuulikud tekitavad vibratsiooni, mis häirib eelkõige kalade ja muude vee-elukate elu, eelkõige liikumist ja suhtlemist. Läänemeri kui niigi juba poolsurnud meri ei peaks veel rohkem kannatama..
Lisaks häirvad tuulikud lindude rändeteid, mis tähendab et neid võib iga aasta väga palju hukka saada rännuteede muutumise tõttu või peletada mõned liigid siit lausa eemale.
Lisaks inimeste suhtes - müra (mis on päris võimas, olen ise 3 tuulegeneraatori läheduses olnud ja see oli juba häiriv) ja no rikutud vaadetes ei tasuks vist üldse rääkida.

Vaata postitust



Kusjuures see kalade koha pealt on su väide veits vale. Vähemalt minu arust. Ma olen mitmetel "loentugelt" käinud, kus on justnimelt räägitud mere-tuuleparkidest. Ja seal vähemalt väideti, et kuni 6 kuuga taastub elustik täielikult, kuna harjutakse ära.

Lindude rändeprobleem on pigem Matsalu lahe teema.

Müra kohta ei oska subjektiivset hinnangut anda, kuna pole läheduses viibinud. Vaate koha pealt - ka ei oska öelda, kuna vist ju ei teatagi täpselt, kuhu need hiiglased tulema peaksid?

Kassu postiga olen hästi nõus.

#10
kunin

    xo

  • liige
  • Posts:2,214
  • Joined:27 Jun 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Saue

Kassu, 8 jaan 2009, 16:19, kirjutas:

Kui ma sellest esimest korda kuulsin, siis vajus mul suu imestusest lahti...

Mitte niivõrd selle pärast, et tuulepark kui selline halb oleks, aga asjaolu, et see läheks energia läheks Rootsi? No mida, suured isandad panevad rumalate Bushmanite maale tuulikud püsti, vaata ja oota, äkki hakkavad veel seal ümber paljalt tantsides palvetama...

Rootsi riigil on pindala küll, toppida oma propellereid enda maa asemel pisikese naaberriigi veel pisemale saarele? Täielik idiootsus.
Loodetavasti ikka nii palju mõistust on meie valitsejatel, et nad maad lihtsalt niisama Rootslastele ära ei müü, üles sonkimiseks.

Vaata postitust



Täpselt, pangu oma maale need tuulikud. Samas Eestis on maa niivõrd palju odavam, et kogu varustuse transport ja energia transport üle mere tasub korralikult ära. Samuti on Eesti tööjõud odavam.
Ise oled

#11
see on mu nick

    Liige

  • liige
  • Posts:3,373
  • Joined:03 Nov 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Info puudub
Lol @ merevaade.

Edited by Väster, 08 January 2009 - 17:37.


#12
RANGERICO

    pew pew

  • liige
  • Posts:940
  • Joined:01 Dec 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu
Üks küsimus.
5. Päikest enam ei näe.
Kuidas enam päikest ei näe ?
Postitas pildi

#13
kunin

    xo

  • liige
  • Posts:2,214
  • Joined:27 Jun 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Saue
No näeb, aga mitte nii, nagu varem, kuna kui sul on 360kraadi need tornid, ei paista sealt küll eriti midagi välja
Ise oled

#14
Rinx

    Liige

  • liige
  • Posts:1,709
  • Joined:09 Jan 2004
  • Sugu:mees

-MustRula, 8 jaan 2009, 17:40, kirjutas:

Üks küsimus.
5. Päikest enam ei näe.
Kuidas enam päikest ei näe ?

Vaata postitust





Mitte ,et päike ära kaoks aga oled sa näinud kui suur see on?

Neid on seal ju ikkagi 250 tükki.

#15
Meelis

    ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤

  • liige
  • Posts:7,459
  • Joined:07 Dec 2005
  • Sugu:mees
Vaevalt need sul ümber maja pistetakse kõik. Ühe kalda äärde pannakse park püsti ja vsjoo.

Et nagu Rootsi tahab seda teha või Eesti paneb püsti ja müüb Rootsi oma elektri?

#16
Rinx

    Liige

  • liige
  • Posts:1,709
  • Joined:09 Jan 2004
  • Sugu:mees

Meelis, 8 jaan 2009, 18:01, kirjutas:

Vaevalt need sul ümber maja pistetakse kõik. Ühe kalda äärde pannakse park püsti ja vsjoo.

Et nagu Rootsi tahab seda teha või Eesti paneb püsti ja müüb Rootsi oma elektri?

Vaata postitust





Majadest peab 500m vahe olema. Ja ega nad seda 500m väga ületama ei kipu, Rootsi paneb püsti ja elekter läheb Rootsi, Eesti sügab kotte ja vaatab pealt.

#17
de Assis Moreira

    good life

  • liige
  • Posts:6,757
  • Joined:20 Sep 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Viljandi
No kui mingi Rootsi paneb siis on küll NO
Neil on mitu korda suurem maaala ja seal ei leia seda kuhu neid toppida ?
Täiesti vastu sellele tuulepargile.

#18
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Posts:10,374
  • Joined:14 Mar 2004
  • Sugu:ei ütle

kunin, 8 jaan 2009, 17:58, kirjutas:

No näeb, aga mitte nii, nagu varem, kuna kui sul on 360kraadi need tornid, ei paista sealt küll eriti midagi välja

Vaata postitust



Meres on sitaks palju maju eks?

#19
RANGERICO

    pew pew

  • liige
  • Posts:940
  • Joined:01 Dec 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu

Pizike, 8 jaan 2009, 18:00, kirjutas:

Mitte ,et päike ära kaoks aga oled sa näinud kui suur see on?

Neid on seal ju ikkagi 250 tükki.

Vaata postitust



Saksas kiirteede ääres olen näinud. Seal oli neid ikka päris rämedalt.

Miks Eesti üldse laseb ehitada sellist tuuleparki ? Ise sellest kasu ju ei saa. Nii sain mina vähemalt aru.
Postitas pildi

#20
kunin

    xo

  • liige
  • Posts:2,214
  • Joined:27 Jun 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Saue

L4hma, 8 jaan 2009, 18:36, kirjutas:

Meres on sitaks palju maju eks?

Vaata postitust



Ära tule siia paukuma kui sa pole teksti läbigi lugenud. Merre tuleks 150tk, maale 250tk. Enne mõtle kah, mida ütled
Ise oled





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users