Hüppa postitusele

Change

Hiigeltuulepark


  • Sa ei saa siia teemasse postitada
Sellel teemal on 74 vastust

#41
seeolenmina

    Uustulnuk

  • liige
  • Postitusi:78
  • Liitus:21 dets 2008
  • Sugu:naine
  • Asukoht:Tallinn
Huvitav, kas siinsed Rootsi-vastased või vähemalt antipaatiat selle äri suhtes tundvad isikud ELiidu ühisest energiavõrgust on kuulnud? Soomest tuleb elekter Eestisse, Eestist Rootsi jne. 50 aasta pärast peaks asi olema ilusasti nagu ühes riigis, seda enam, et energeetika ongi varsti meie välispoliitika.
Endine SOM, tänane seeolenmina. Blablabla... midagi arukat ja hästi intelligentset.

#42
Andres

    Liige

  • bannitud
  • Postitusi:1 829
  • Liitus:22 dets 2003
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn, Nõmme
Ära ole nii naiivne, kogu see kammajaa on maksustatud.

Ka rohelisel energial on oma hind, aga see mida Eestil vaja läheb on võim ja tulemus. Eestil pole mingit kaalu maailmapoliitikas ja isegi EU omas on see väike. Selline projekt lisaks Eestile energeetika alal tohutult kaalu.

Teiseks, sellisel raskel ajal on välisinvesteeringud (eriti sellises mahus) haruldased tulema, mida rohkem me neist aksepteerime seda parem meie majandusele. See aitab meil sujuvamalt välja tulla antud olukorrast.

Mõned on väitnud, et vibratsioon ja müra on halb, nii loodusele kui ka inimestele. Reaalne tõestus sellele veel puudub, ainult on mingid teooriad. Tegelikkuses on asi nii, et Taaniga kes on enamuselt rohelise energia peal, pole midagi hullu juhtunud. Heli on võimalik aktiivse müraeemaldamise teel eemaldada, seda tehnoloogiat kasutatakse näiteks maanteedel. Teeorias iseenesest kerge, igale helile on vastand heli ja nende kokkusulatamisel tühistavad nad üksteist ära ja alles jääb vaikus.

Ja andke andeks, keskmisel eestlasel on kohalikkest kaladest täiesti savi, sest selveris on nagunii norra lõhe.

#43
Franky Four Fingers

    Oderint Dum Metuant

  • auliige
  • Postitusi:7 232
  • Liitus:20 dets 2003
  • Sugu:mees
  • Asukoht:up from the 36 chamberz
Kui energia Eestisse jääks ja sinnasamma Hiiumaale, siis ma ei näeks küll virinaks põhjust.

Tuuleenergia väga hea tasuvusega, kättesaadav ööpäev läbi (erinevalt päikeseenergiast), ning tõhusus on kõrgem ka tuumajaama omast. Tuulegeneraator toodab oma eluea jooksul keskmiselt umbes 50x niipalju energiat kui kulus selle tootmiseks. Kivisüsil ja tuumajaamal on vastavad numbrid näiteks 11 ja 16.

Argumendid mis puudutavad vaadete rikkumist või midagi sellist...kas elektrijaamade kõrged korstnad ja tuumajaamade tohutud aurukorstnad ei riku siis vaadet? Arvan, et kasumlikkus ja fakt, et see pole keskkonnale tegelikult pea üldse kahjulik (jah tõesti tuulikute tootmine ja transport saastab aga võrreldes elektrijaama ehitusega?) on ikka palju tähtsamad ja kaalukamad.

(Ma kahjuks ei viitsind eelnevat teemat läbi lugeda, niiet vb mu jutt juba ammu sisaldus kusagil)

#44
fxmect

    mõistus tule koju

  • liige
  • Postitusi:288
  • Liitus:31 dets 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:tallinn
Selle kogu kupatuse on üldse plaaninud ja korraldab Kanadas registreeritud vene firma mitte rootsi!

Niiet säh teile Kanadat.
Venkud lihtsalt üritavad meil nahka üle kõrvade tõmmata.

#45
ksenoon

    [WARNBANNED] Soliidne härra

  • bannitud
  • Postitusi:5 435
  • Liitus:11 nov 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Saan ma õigesti aru - Mingi Kanada rikas onu teeb äriplaani, otsib mingi koha ja lööb proplellerid püsti ja tal savi mis edasi juhtugu. Pappi tal voolab, ainuke jama et see kõik toodetud elekter läheb Rootsi. Ilmselt rootslased enda pinnale ei lubanud ehitada, siis tuli hakata küsima naabrite käest, ma usun et see äriplaan täpselt selline ongi. Otsitakse koht kuhu lubatakse ja saab püsti panna, riik kes kõige rohkem maksaks ja Kanada härral ainult nutsu voolab.

Kes ise elanud mingil saarel, kas Saaremaal või Hiiumaal saab aru, et ei oleks mõistlik mingit krdi propellereid ehitada. Loodus on seal üks ilusamaid, kes seal üles kasvanud oleks totaalselt selle vastu, nagu olen isegi. Mulle ei meeldiks hommikul äragates mingit tiivikut silmata.

Ja nagunii Eesti ei saa sellest sittagi kasu? No milleks siis, raha paneb Kanadalane tasku ju. Minu arust lihtsalt kasutatakse Eesti pinda hetkel lihtsalt ära
Postitas pildi
vorsprung durch technik

#46
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Postitusi:10 374
  • Liitus:14 märts 2004
  • Sugu:ei ütle

ksenoon, 13 jaan 2009, 07:49, kirjutas:

Saan ma õigesti aru - Mingi Kanada rikas onu teeb äriplaani, otsib mingi koha ja lööb proplellerid püsti ja tal savi mis edasi juhtugu. Pappi tal voolab, ainuke jama et see kõik toodetud elekter läheb Rootsi. Ilmselt rootslased enda pinnale ei lubanud ehitada, siis tuli hakata küsima naabrite käest, ma usun et see äriplaan täpselt selline ongi. Otsitakse koht kuhu lubatakse ja saab püsti panna, riik kes kõige rohkem maksaks ja Kanada härral ainult nutsu voolab.

Kes ise elanud mingil saarel, kas Saaremaal või Hiiumaal saab aru, et ei oleks mõistlik mingit krdi propellereid ehitada. Loodus on seal üks ilusamaid, kes seal üles kasvanud oleks totaalselt selle vastu, nagu olen isegi. Mulle ei meeldiks hommikul äragates mingit tiivikut silmata.

Ja nagunii Eesti ei saa sellest sittagi kasu? No milleks siis, raha paneb Kanadalane tasku ju. Minu arust lihtsalt kasutatakse Eesti pinda hetkel lihtsalt ära

Vaata postitust



1) Sa ei saa õigesti aru.
2) Ta on tegelikult rikas Venemaa onu.
3) Ega sa juhuslikult lageda taeva all ei elanud?
4) Eesti saab sellest kasu.

#47
Arts15

    Liige

  • liige
  • Postitusi:130
  • Liitus:18 okt 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Kohila
Mu arust on loomulikult inimesed, kes tuulepargi lähedal elavad, selle vastu.
Ise ei poolda tuuleenergiat, liiga kallis ja efektiivsus pole nii hea kui tuumaenergial.

#48
Meelis

    ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤

  • liige
  • Postitusi:7 459
  • Liitus:07 dets 2005
  • Sugu:mees

Arts15, 13 jaan 2009, 14:01, kirjutas:

Mu arust on loomulikult inimesed, kes tuulepargi lähedal elavad, selle vastu.
Ise ei poolda tuuleenergiat, liiga kallis ja efektiivsus pole nii hea kui tuumaenergial.

Vaata postitust



Näe, sähh sulle.

"Tuuleenergia väga hea tasuvusega, kättesaadav ööpäev läbi (erinevalt päikeseenergiast), ning tõhusus on kõrgem ka tuumajaama omast. Tuulegeneraator toodab oma eluea jooksul keskmiselt umbes 50x niipalju energiat kui kulus selle tootmiseks. Kivisüsil ja tuumajaamal on vastavad numbrid näiteks 11 ja 16."

#49
ksenoon

    [WARNBANNED] Soliidne härra

  • bannitud
  • Postitusi:5 435
  • Liitus:11 nov 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

L4hma, 13 jaan 2009, 14:50, kirjutas:

1) Sa ei saa õigesti aru.
2) Ta on tegelikult rikas Venemaa onu.
3) Ega sa juhuslikult  lageda taeva all ei elanud?
4) Eesti saab sellest kasu.

Vaata postitust



Lageda taeva all küll ei ole elanud, millest sa üldse seda järeldad?
ning lisaks kui suure kasu sellest Eesti saab? <_<

Lugemist : http://agapaeots.blogspot.com/2008/12/hiig...-hiiumaale.html

http://www.4energia....php/article/892

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eest...558&l=wlastnews

Lisaks soovitan soojalt läbi lugeda : http://algvere.planet.ee/Agap%e4eots/UUS%2...%20artikkel.doc (DOC. fail)

Toodaks siis nad vähemalt Eestile elektrit...Aga jah ise vastu kui 100 meetrine jõletis otsa vaatab

Juba visuaalne reostus. Kuni 250 100-meetrist, tiivikuhaardega koos ca 150m kõrgust, masti paistaksid kaugele. Tegu on nelja Kõpu tuletorni kõrguse objektiga, millel on kolm tiivikut, igaüks nagu Oleviste kiriku torn

Hiiumaale, ja siit läbi, rändavad sajad tuhanded mere- ja veelinnud. Värvuliste rännet, mis toimub öösiti, ei ole üldse uuritud. Kergemeelne oleks öelda, et need hiigel-tuulepargid linde ei mõjuta. Taanis näiteks on loodud vabatahtlike brigaadid, kes hommikuti koristavad tuulikute ümbrusest surnud linde. Uuriti, miks leitakse tuulikute lähedalt hulgaliselt surnud nahkhiiri. Selgus, et nende kopsud on lõhkenud tuuliku hiigeltiiva läbimineku järel tekkinud õhuhõrenduse tagajärjel.

No ei ole normaalne ju? Hiiumaa on nii ilus koht

Jätkuvalt head soovides ka ettevõttele Raunisaar AS ja Aktsiaseltsile Raunistal pean siiski tõdema, et selle hiidprojekti teostamine oleks Hiiumaale energeetiliselt mõttetu, biosfäärikaitseala loodusele ja inimese elukvaliteedile kahjulik ning ohuks Eesti Vabariigi, ja mitte ainult meie riigi, julgeolekule. 

Muutis ksenoon, 13 jaanuar 2009 - 19:46.

Postitas pildi
vorsprung durch technik

#50
Andres

    Liige

  • bannitud
  • Postitusi:1 829
  • Liitus:22 dets 2003
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn, Nõmme
Sa kirjutasid selle tsiteeritud teksti? Anna andeks, aga see viimane sõna vallandas minus hüsteerilise naeru.

Erinevalt Taanist meie nahkhiired ei lenda Hiiumaalt Skandinaavia poole või vastupidi.

So what, saavad mõned linnud surma ja mis siis.

#51
ksenoon

    [WARNBANNED] Soliidne härra

  • bannitud
  • Postitusi:5 435
  • Liitus:11 nov 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Andres, 14 jaan 2009, 00:00, kirjutas:

Sa kirjutasid selle tsiteeritud teksti? Anna andeks, aga see viimane sõna vallandas minus hüsteerilise naeru.

Erinevalt Taanist meie nahkhiired ei lenda Hiiumaalt Skandinaavia poole või vastupidi.

So what, saavad mõned linnud surma ja mis siis.

Vaata postitust



A kust võtad et mõned? Too mulle faktid või tõendid, et vaid mõned saavad? Jutt võib käia tuhandetest.

Muutis ksenoon, 14 jaanuar 2009 - 08:03.

Postitas pildi
vorsprung durch technik

#52
Eddy

    Madis

  • liige
  • Postitusi:3 914
  • Liitus:09 märts 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tuudi/Tallinn
Pooldan.
Täna just puutusin kokku tekstiga mis tõi välja paari rühma uurimistulemused selle kohta kas tuulikud kahjustavad looduskeskkonda.Märkimisväärseid kahjustusi põhjustaks Hiiumaale plaanitavast mitmeid kordi suurem park.

Mis kana teil selle Rootsiga kitkuda on ?
Rootsi on Eestit korduvalt toetanud erinevates punktides.Meie peame olema ikka eestlaslikult kitsid ja vastu ei või midagi anda?
Postitas pildi

#53
kunin

    xo

  • liige
  • Postitusi:2 214
  • Liitus:27 juuni 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Saue

Andres, 13 jaan 2009, 23:00, kirjutas:

Sa kirjutasid selle tsiteeritud teksti? Anna andeks, aga see viimane sõna vallandas minus hüsteerilise naeru.

Erinevalt Taanist meie nahkhiired ei lenda Hiiumaalt Skandinaavia poole või vastupidi.

So what, saavad mõned linnud surma ja mis siis.

Vaata postitust



Lennutame su enda sinna äkki, siis on kah "So what, mõni ruunskeiper vähem, mis siis" Loodus on loodus, kõik algab võikestest numbritest, numbrid lähevad suuremaks. HIV-is oli kah algul paar inimest (mitte 2kuud tagasi, ära hakka omama kohe), praeguseks on neid üle 30 miljoni
Ei ole midagi so what. Olen üles kasvanud Saaremaal, ei kujuta ettegi, kui paremal ja vasakul vehiksid mingid rõvedad paksud torud oma kämmaldega.

Muutis kunin, 13 jaanuar 2009 - 23:32.

Ise oled

#54
ksenoon

    [WARNBANNED] Soliidne härra

  • bannitud
  • Postitusi:5 435
  • Liitus:11 nov 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Eddy, 14 jaan 2009, 00:16, kirjutas:

Pooldan.
Täna just puutusin kokku tekstiga mis tõi välja paari rühma uurimistulemused selle kohta kas tuulikud kahjustavad looduskeskkonda.Märkimisväärseid kahjustusi põhjustaks Hiiumaale plaanitavast mitmeid kordi suurem park.

Mis kana teil selle Rootsiga kitkuda on ?
Rootsi on Eestit korduvalt toetanud erinevates punktides.Meie peame olema ikka eestlaslikult kitsid ja vastu ei või midagi anda?

Vaata postitust



Võid jagada seda teksti, hea meelega loeksin, kui sul on see kuskil alles.
Postitas pildi
vorsprung durch technik

#55
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Postitusi:10 374
  • Liitus:14 märts 2004
  • Sugu:ei ütle

Tsitaat

Loodus on loodus, kõik algab võikestest numbritest, numbrid lähevad suuremaks
Ja see on muidugi tühine, et kui sa toitu teed siis poole tunni jooksul keerab su elektripliit soojaks õhuks sedavõrd põelvkvielektrit, mille tulemusena keeratakse tuksi neli pange täit puhast põhjavett.


Kui sa mu poindist aru ei saanud, siis tahtsin öelda seda, et praegune elektri saamise viis reostab kordi rohkem.

#56
ksenoon

    [WARNBANNED] Soliidne härra

  • bannitud
  • Postitusi:5 435
  • Liitus:11 nov 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

L4hma, 14 jaan 2009, 03:20, kirjutas:

Kui sa mu poindist aru ei saanud, siis tahtsin öelda seda, et praegune elektri saamise viis reostab kordi rohkem.

Vaata postitust



250 tuulikut toodaks elektrit aga üldse mitte Eestile, vaid see läheks täies mahus Rootsi.

Muutis ksenoon, 14 jaanuar 2009 - 13:57.

Postitas pildi
vorsprung durch technik

#57
Torque

    Liige

  • liige
  • Postitusi:271
  • Liitus:13 aug 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:tln
Aga ta reostab ju ka edaspidi ,sest meie ei saa ju nendest tiivikutest mingit elektri piiskagi. Ainult reostavad veelgi.

edit: ksenoon oli kiirem :/

Muutis Torque, 14 jaanuar 2009 - 08:13.


#58
RED

    Liige

  • auliige
  • Postitusi:10 402
  • Liitus:15 dets 2002
  • Sugu:ei ütle
neid võiks kõrghoonete katustele paigaldada

Kui oleks Eesti enda ettevõtmine siis võibolla aga kui mingi välistegelane tahab teha siis ei poolda. Tükike eestit läheb minema jälle.
<span style='font-size:8pt;line-height:100%'>Who's that riding into the sun.<br /><br /><br /><br />
Who's the man with the itchy gun.<br /><br /><br /><br />
Who's the man who kills for fun!<br /><br /><br /><br />
Psy-cho Dad. Psycho Dad. Psycho Dad!<br /><br /><br /><br />
He sleeps with a gun, but he loves his son.<br /><br /><br /><br />
Killed his wife 'cause she weighed a ton... Psycho Dad!</span>

#59
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Postitusi:10 374
  • Liitus:14 märts 2004
  • Sugu:ei ütle

ksenoon, 14 jaan 2009, 08:07, kirjutas:

250 tuulikut toodaks elektrit aga üldse mitte Eestile, vaid see läheks täies mahus Rootsi.

Vaata postitust



Tuulenergia ühistutest oled midagi kuulnud? Taanis ja Saksamaal muideks vägagi levinud. Nimelt kohalikud on ostnud mingi osa aktsiaid või muul moel osalust ning saavad sealt siis 'tasuta' elektrit.
Aga ses suhtes, hiidlased vist praegu ei proovigi otsida sealt midagi positiivset vaid keskenduvad negatiivsele.

#60
ksenoon

    [WARNBANNED] Soliidne härra

  • bannitud
  • Postitusi:5 435
  • Liitus:11 nov 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

L4hma, 14 jaan 2009, 15:33, kirjutas:

Tuulenergia ühistutest oled midagi kuulnud? Taanis ja Saksamaal muideks vägagi levinud. Nimelt kohalikud on ostnud mingi osa aktsiaid või muul moel osalust ning saavad sealt siis 'tasuta' elektrit.
Aga ses suhtes, hiidlased vist praegu ei proovigi otsida sealt midagi positiivset vaid keskenduvad negatiivsele.

Vaata postitust



No kuule, loogiline ju ,et nad on vihased, kellegile ei meeldiks kui kodukanti kerkiksid massiivsed tuulikud, mille pikkus circa 150m-250m. IGA inimene oleks sellele vastu, kui asi puudutaks tema kodu või elukoha(SAARE) kvaliteeti.

Huvitav, miks Eesti ise neid tuulikuid ei ehita ja samas ka edasi müüa Skandinaaviasse. Nüüd tahab seda ehitada keegi venelane, aga mis kasu saab sellest Eesti? Mitte midagi, me ei saa isegi elektrit, või siis ainult aktsiaid ostes, rääkimata uutest töökohtadest Hiiumaal või mõnest muust tegurist. Huvitav kui kallis see aktsiate ostmine on? Kas keskmine inimene suudab seda üldse osta? Ei ole eriti kursis üldse selle teemaga.

Ei saa üldse aru kuidas lubatakse midagi sellist ehitada, kuna Hiiumaa on paljude lindude, kalade ja loomade kodu. Ei lubatud ju toona isegi maanteesilda ehitada Saaremaa ja Hiiumaa vahele sest see segab lindude rännet, aga 250 MEETRISED peletised ei sega siis või? Lisaks tuul on juhuslik ja juhitamatu energia liik.

Segane jutt aga loodan et saate aru <_< Ma nüüd garaaži putitama

Soovitan lisaks lugeda seda blogi http://marekstrandberg.blogspot.com/2009/0...kud-minema.html

Muutis ksenoon, 14 jaanuar 2009 - 16:50.

Postitas pildi
vorsprung durch technik





1 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 1 külalist, 0 anonüümset kasutajat