Hüppa postitusele

Change

Illuminati


Sellel teemal on 412 vastust

#41
hainar

    Liige

  • bannitud
  • Postitusi:191
  • Liitus:19 juuli 2009
  • Sugu:mees
vaatasin videod ära ja ei oskagi mignit seisukohta võtta, kas uskuda või mitte.

osad asjad tundusid ikka suht lambid seal, aga oli ka väga paljuusutavat materjali

#42
Marrauskk

    Liige

  • bannitud
  • Postitusi:371
  • Liitus:11 veebr 2008
  • Sugu:mees
Minu enda suutmatusele, haha. Ma pole illuminaate süüdistand oma elu juhtimises, sest nad ei juhi mind kuna ma ise juhin enda elu, mitte ei lase juhtida. Life's what you make it. Maailm on selline milliseks sa ta mõtled.

Üleüldse mu postituste mõte ei seisne illuminaatides. Pigem rõhun tagajärgedele mis kindlalt eksisteerivad meie ümber igapäevaelus. Need tagajärjed ongi suutmatus ise otsustada ja oma peaga mõelda. Lihtsalt võimalik, et seda kontrollivad illuminaadid. Hari ennast selles vallas, puhtalt silmaringi jaoks.

#43
deathangel.

    Liige

  • liige
  • Postitusi:2 796
  • Liitus:08 veebr 2006
  • Sugu:mees

Marrauskk, 1 okt 2009, 09:27, kirjutas:

Minu enda suutmatusele, haha. Ma pole illuminaate süüdistand oma elu juhtimises, sest nad ei juhi mind kuna ma ise juhin enda elu, mitte ei lase juhtida. Life's what you make it. Maailm on selline milliseks sa ta mõtled.

Üleüldse mu postituste mõte ei seisne illuminaatides. Pigem rõhun tagajärgedele mis kindlalt eksisteerivad meie ümber igapäevaelus. Need tagajärjed ongi suutmatus ise otsustada ja oma peaga mõelda. Lihtsalt võimalik, et seda kontrollivad illuminaadid. Hari ennast selles vallas, puhtalt silmaringi jaoks.

Vaata postitust



Sry, see viimane lõik oli nats sitta sõnasutsega. Ei tahtnudki otseselt sinu peale näidata. Pigem tahtsin öelda, et pahatihti on enamus neist "illuminati" ja igast muu jura uskujad need, kes pole oma eluga rahul, aga samas ei suuda ise midagi selle muutmiseks teha. Ja siis ongi hea vabandus see, et "süsteem kontrollib meid kõiki" jne. Ehk siis enese pealt lükatakse kõik vastutus ära.
Postitas pildi
You don't need the truth. You need Propaganda.
ER foorumi liige alates 7-detsember 04.
God made Adam and Eve, not Adam and Steve
Ha-Adam She-ba-Tank Yenatze'ah (The Man In The Tank [is the one who] Shall Win)

#44
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Postitusi:10 374
  • Liitus:14 märts 2004
  • Sugu:ei ütle

Tsitaat

Need tagajärjed ongi suutmatus ise otsustada ja oma peaga mõelda. Lihtsalt võimalik, et seda kontrollivad illuminaadid. Hari ennast selles vallas, puhtalt silmaringi jaoks.
Miks sa arvad, et inimesed ei suuda ise otsustada? Ja mis üliinimene sina siis oled, et sa pole illuminaatide "valduses".

#45
K

    Liige

  • liige
  • Postitusi:8 762
  • Liitus:12 jaan 2005
  • Sugu:mees

L4hma, 2 okt 2009, 16:30, kirjutas:

Miks sa arvad, et inimesed ei suuda ise otsustada? Ja mis üliinimene sina siis oled, et sa pole illuminaatide "valduses".

Vaata postitust



Ta on nagu saientoloogid - ta TEAB.


Ma tahan näha, millal saabub see hetk, kui need rämpsteadmised sulle reaalselt kasuks tulevad. Kuni see juhtub, jääb teist uskujatest lihtsalt erakordsete hüsteerikute mulje, kes ei lase ennast vaktsineerida ja ei joo kraanvett või misiganes kuradi lolluseid need erinevad vandenõucrewd veel välja ei mõtle.

#46
Saatan

    legendary rebel

  • liige
  • Postitusi:2 097
  • Liitus:31 juuli 2008
  • Sugu:mees
Kassu on liiga piiratud mõtlemisega. Inimesi mõjutatakse väga erinevate vahenditega iga päev. Loomulikult on Illuminaadid olemas olnud ning mingi tõenäosusega on ka nüüd. Kui sa mõtleksid natuke süsteemi peale, saaksid ise ka aru, et kõik pole päris korras. Iseasi kas nüüd Illuminaadid päriselt praegusel ajal olemas on...

#47
:)

    Liige

  • liige
  • Postitusi:6 874
  • Liitus:27 okt 2005
  • Sugu:ei ütle

Saatan, 2 okt 2009, 17:27, kirjutas:

Kassu on liiga piiratud mõtlemisega. Inimesi mõjutatakse väga erinevate vahenditega iga päev. Loomulikult on Illuminaadid olemas olnud ning mingi tõenäosusega on ka nüüd. Kui sa mõtleksid natuke süsteemi peale, saaksid ise ka aru, et kõik pole päris korras. Iseasi kas nüüd Illuminaadid päriselt praegusel ajal olemas on...

Vaata postitust



kas sa arvad et ta ei tea seda kõike? :D

ise arvan, et marrauskk luges paar päeva natuke materjali illuminati kohta ja vaatas filme ja nüüd on ränk filosoof valmis :)

Marrauskk, 1 okt 2009, 09:27, kirjutas:

Üleüldse mu postituste mõte ei seisne illuminaatides. Pigem rõhun tagajärgedele mis kindlalt eksisteerivad meie ümber igapäevaelus. Need tagajärjed ongi suutmatus ise otsustada ja oma peaga mõelda. Lihtsalt võimalik, et seda kontrollivad illuminaadid. Hari ennast selles vallas, puhtalt silmaringi jaoks.

Vaata postitust



tähenärimiseks - järelikult offtopic

anyway - räägid tagajärgedest, mis tagajärgedest?

ning nõus ka sellega, et "Ja mis üliinimene sina siis oled, et sa pole illuminaatide "valduses"."

Muutis OSS, 02 oktoober 2009 - 16:38.


#48
shithead

    Liige

  • liige
  • Postitusi:766
  • Liitus:27 aug 2009
  • Sugu:ei ütle
Minul ei oleks midagi selle vastu, et kõik liidetaks ühte. Ma arvan, et siis oleks veidi kergem. Kuigi samas hakkaksid inimesed võitlema ja tülitsema, kes saab olla juhtpositsioonil.
ayyy

#49
K

    Liige

  • liige
  • Postitusi:8 762
  • Liitus:12 jaan 2005
  • Sugu:mees

Saatan, 2 okt 2009, 17:27, kirjutas:

Kassu on liiga piiratud mõtlemisega. Inimesi mõjutatakse väga erinevate vahenditega iga päev. Loomulikult on Illuminaadid olemas olnud ning mingi tõenäosusega on ka nüüd. Kui sa mõtleksid natuke süsteemi peale, saaksid ise ka aru, et kõik pole päris korras. Iseasi kas nüüd Illuminaadid päriselt praegusel ajal olemas on...

Vaata postitust



Ma tahaks näha, kuidas härrased sõnavõtjad formuleerivad vastuse küsimusele:

Kuidas olen mina rohkem mõjutatud/vähem vaba, kui teie? Kuidas need salapärased illuminaadid mind oma hookus-pookusega ära on võlunud ja milles see väljendub?


Jään pingsalt teie pahvikslöövaid argumente ootama.

Muutis Kassu, 02 oktoober 2009 - 17:54.


#50
Saatan

    legendary rebel

  • liige
  • Postitusi:2 097
  • Liitus:31 juuli 2008
  • Sugu:mees

Kassu, 2 okt 2009, 18:52, kirjutas:

Ma tahaks näha, kuidas härrased sõnavõtjad formuleerivad vastuse küsimusele:

Kuidas olen mina rohkem mõjutatud/vähem vaba, kui teie? Kuidas need salapärased illuminaadid mind oma hookus-pookusega ära on võlunud ja milles see väljendub?
Jään pingsalt teie pahvikslöövaid argumente ootama.

Vaata postitust



ja vastus on, et polegi rohkem. Kõik on samamoodi mõjutatavad ning mõjutatud. Päris NWO -sse ma ei usu, aga usun et Illuminaadid mingil määral on olemas ja ka tegutsevad. Vaata mismoodi inimestega alateadvusega kaudu manipuleeritakse. Kui juba CocaCola seda teeb, siis paljud haritumad organisatsioonid/inimesed / kes iganes suudavad seda veelgi võimsamalt. vt. 1:50

ning kunagi oli ka Neonetis teema, kus sai tõmmata endale mingi helijupi, mis pidi viima kuulamisen "narkouima" neid klippe oli palju. Mõnele mõjus, mõnele mitte. See tõestas väga hästi, et ajulaineid saab mõjutada ka heliga. Ka lugudesse võib ära olla peidetud neid helisid ning ikka ja jälle kuulad. Nagu MJ ühes videos ütles, on ka muusikatööstus üks kokkumäng ning muusikaga saab väga tugevalt manipuleerida. Sa küsid kuidas sa saad vähem vaba olla, kui need kes usuvad ? sa polegi vähem vaba, aga sa lihtsalt ei taha/suuda/oska/ või ei mõista kuidas sa oled ühiskonna ori. Sa käid koolis puhtalt selleks, et tahad ? Ma ei usu. MA arvan, et tahad head tööd endale saada ja karjääri teha. See on ühiskonna reeglite järgi mäng. Kui sa seda ei tee, sind lõigatakse ära. Elad mingit odavat elu ning sa ju ei taha seda. Järelikult orjad süsteemi. Kas elad õnnelikult süsteemis, jälgides reegleid või saadad kõik kuradile ja elad puu all. See on ainult üks väike näide.

#51
K

    Liige

  • liige
  • Postitusi:8 762
  • Liitus:12 jaan 2005
  • Sugu:mees

Saatan, 2 okt 2009, 19:51, kirjutas:

vt. 1:50

Nagu MJ ühes videos ütles, on ka muusikatööstus üks kokkumäng ning muusikaga saab väga tugevalt manipuleerida. Sa küsid kuidas sa saad vähem vaba olla, kui need kes usuvad ? sa polegi vähem vaba, aga sa lihtsalt ei taha/suuda/oska/ või ei mõista kuidas sa oled ühiskonna ori. Sa käid koolis puhtalt selleks, et tahad ? Ma ei usu. MA arvan, et tahad head tööd endale saada ja karjääri teha. See on ühiskonna reeglite järgi mäng. Kui sa seda ei tee, sind lõigatakse ära. Elad mingit odavat elu ning sa ju ei taha seda. Järelikult orjad süsteemi. Kas elad õnnelikult süsteemis, jälgides reegleid või saadad kõik kuradile ja elad puu all. See on ainult üks väike näide.

Vaata postitust



Ma naersin selle video üle.
Ükski neist näidetest ei puuduta mind vähimalgi määral. Ühiskonna ori, palun, kelleks sa mind pead?

Seega, kui minu ja "uskujate" vahel pole muud erinevust, kui et viimased on märksa paranoilisemad ning hüsteerilisemad, siis kuidas on nemad minust äkitselt nii palju paremad, et nad tulevad ja ütlevad, et ma olen piiratud mõtlemisega.


Ma arvan, et teie olete need, kellel mõtlemise avardumiseni veel pikk-pikk maa matkata on...

// Ning lisaks kõigele muule on see 1:50 sellest videost fake. More often that not saate te selliseid asju uskudes rämedalt vastu pükse...Skeptilisust palun..

Muutis Kassu, 02 oktoober 2009 - 19:11.


#52
Marrauskk

    Liige

  • bannitud
  • Postitusi:371
  • Liitus:11 veebr 2008
  • Sugu:mees
te olete naljakad :D

#53
Saatan

    legendary rebel

  • liige
  • Postitusi:2 097
  • Liitus:31 juuli 2008
  • Sugu:mees
kindel , et see sõrmuse värk on fake ? Siiski jään enda arvamusele kindlaks, olenemata sellest videost.

#54
:)

    Liige

  • liige
  • Postitusi:6 874
  • Liitus:27 okt 2005
  • Sugu:ei ütle

Marrauskk, 2 okt 2009, 20:19, kirjutas:

te olete naljakad :)

Vaata postitust



Marrauskk, 25 sept 2009, 22:13, kirjutas:

ma ei viitsi rohkem kirjutada siia teemasse, ei näe lihtsalt absoluutset mõttet. ela oma pimedas ruumis, ehkki uks vabadusse on alati avatud. ära tule sealt välja. enda valik, mis mind ei huvita ja pole minu asi. :D

Vaata postitust



suht norm vend oled. :)

Saatan, 2 okt 2009, 21:23, kirjutas:

kindel , et see sõrmuse värk on fake ? Siiski jään enda arvamusele kindlaks, olenemata sellest videost.

Vaata postitust



täiesti kindel.

#55
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Postitusi:10 374
  • Liitus:14 märts 2004
  • Sugu:ei ütle

Tsitaat

Sa küsid kuidas sa saad vähem vaba olla, kui need kes usuvad ? sa polegi vähem vaba, aga sa lihtsalt ei taha/suuda/oska/ või ei mõista kuidas sa oled ühiskonna ori. Sa käid koolis puhtalt selleks, et tahad ? Ma ei usu. MA arvan, et tahad head tööd endale saada ja karjääri teha. See on ühiskonna reeglite järgi mäng. Kui sa seda ei tee, sind lõigatakse ära. Elad mingit odavat elu ning sa ju ei taha seda. Järelikult orjad süsteemi. Kas elad õnnelikult süsteemis, jälgides reegleid või saadad kõik kuradile ja elad puu all. See on ainult üks väike näide.

Ühiskonna ori? :/
Mina käin koolis puhtalt sellekes, et ma tahan. Keegi ei saa mulle selle koha pealt vastu vaielda. Ma käin ülikoolis selle pärast, et ma tahan teadmisi juurde sellest valdkonnast, mida ma õpin. Ma ei näe kuskil seal orjust või midagi. Ja oh ei, ma ei käi ülikoolis sellel eesmärgil, et ma tahan karjääri teha, vaid siiski selleks, et ma tahan selle ala kohta rohkem teada.

Su see üks väike näide on paras pullikaka. Sinu subjektiivne lähenemine, mis ei käi kõikide kohta. Vb käib see vaid sinu kohta, kui sa nii tunned.

#56
Marrauskk

    Liige

  • bannitud
  • Postitusi:371
  • Liitus:11 veebr 2008
  • Sugu:mees

OSS, 3 okt 2009, 00:19, kirjutas:

suht norm vend oled. :D


mind ajab naerma see, kuidas te nagu reaalseid elu väärtusi keerate negatiivseks. ma ütlen et olge üksteise vastu viisakad ja sõbralikud ja aidake üksteist. te ütlete et ma olen idioot. aight!

ja seda "lugesid 1 päev ja vaatasid filme!!" juttu sa võid oma ema menstruatsioonile öelda. ma olen selle asjaga kursis.. 4-5a. a pane tähele, et ma pole sellise attitudega, et "ILLUMINATI RULES US, THEY'LL KILL US ALL!!"

ja miks mina nende valduses pole? sest ma mõtlen oma peaga ja teen nii nagu MINA ISE tahan. mitte ei tee nii nagu mulle öeldakse. informatsioon on informatsioon. kasutuala on negatiivne või positiivne, ja isegi kui ma valesti teen, siis iga kogemus on õppimine, mis viib edasi. sellepärast me olemegi siin, et õppida. moving towards oneness. we're all one.

ja by the way, "tõeline vabadus on olla unikaalne ja lasta kõigil teistel seda olla, ilma hukkamõistuta."

that's my dream.

#57
:)

    Liige

  • liige
  • Postitusi:6 874
  • Liitus:27 okt 2005
  • Sugu:ei ütle

Marrauskk, 3 okt 2009, 14:40, kirjutas:

mind ajab naerma see, kuidas te nagu reaalseid elu väärtusi keerate negatiivseks. ma ütlen et olge üksteise vastu viisakad ja sõbralikud ja aidake üksteist. te ütlete et ma olen idioot. aight!

ja seda "lugesid 1 päev ja vaatasid filme!!" juttu sa võid oma ema menstruatsioonile öelda. ma olen selle asjaga kursis.. 4-5a. a pane tähele, et ma pole sellise attitudega, et "ILLUMINATI RULES US, THEY'LL KILL US ALL!!"

ja miks mina nende valduses pole? sest ma mõtlen oma peaga ja teen nii nagu MINA ISE tahan. mitte ei tee nii nagu mulle öeldakse. informatsioon on informatsioon. kasutuala on negatiivne või positiivne, ja isegi kui ma valesti teen, siis iga kogemus on õppimine, mis viib edasi. sellepärast me olemegi siin, et õppida. moving towards oneness. we're all one.

ja by the way, "tõeline vabadus on olla unikaalne ja lasta kõigil teistel seda olla, ilma hukkamõistuta."

that's my dream.

Vaata postitust



ignoreerid oma reaalseid elu väärtusi praegu :)

huiat sa oled 4-5 aastat sellega kursis, võib-olla oled sa 4-5 aastat sellest teadlik olnud.. või kui oledki sellega kursis 4-5 aastat olnud, siis congratz for you, mis sa teed nüüd nende teadmistega? (silmaring paari asja võrra laiem, ok nice, aga muidu mõttetus. sa ei tee nende teadmistega muffigi va. see, et sa näitad kui hea filosoof sa oled ja et SINA TEAD, mis on TÕELINE vabadus :facepalm: )

mis värk siis nende "subliminal messages" teemaga on? kui need teisi mõjutavad, siis sa oled küll päris püss vend, et sulle need midagi ei tee! mõtled oma peaga? krt, ma küll arvasin et sa oma peaga ei mõtle :) :D sa ISE TAHAD, ISE TAHAD.. tõesti arvad, et mitte keegi teine peale sinu nii ei taha? (või juba ei tee).. tegelikult ma ei oska sulle lahti seletada, kui mõttetut juttu sa ajad ja üritad seletada et teised on illuminaatide võimu all ja sina pole.. see illuminati teema on puhas pask, ja sa ise tead ka seda.. sinu jutu põhimõte on "vaba olemine".. :facepalm:

//millised paistavad välja need inimesed, kes oma peaga ei mõtle? ja need kes ei tee nii nagu nad ise tahavad?

ja sa võiksid ikkagi vastata mu küsimusele paar posti tagasi"anyway - räägid tagajärgedest, mis tagajärgedest?"

Muutis OSS, 03 oktoober 2009 - 13:56.


#58
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Postitusi:10 374
  • Liitus:14 märts 2004
  • Sugu:ei ütle

Marrauskk, 3 okt 2009, 14:40, kirjutas:

mind ajab naerma see, kuidas te nagu reaalseid elu väärtusi keerate negatiivseks. ma ütlen et olge üksteise vastu viisakad ja sõbralikud ja aidake üksteist. te ütlete et ma olen idioot. aight!

ja seda "lugesid 1 päev ja vaatasid filme!!" juttu sa võid oma ema menstruatsioonile öelda. ma olen selle asjaga kursis.. 4-5a. a pane tähele, et ma pole sellise attitudega, et "ILLUMINATI RULES US, THEY'LL KILL US ALL!!"

ja miks mina nende valduses pole? sest ma mõtlen oma peaga ja teen nii nagu MINA ISE tahan. mitte ei tee nii nagu mulle öeldakse. informatsioon on informatsioon. kasutuala on negatiivne või positiivne, ja isegi kui ma valesti teen, siis iga kogemus on õppimine, mis viib edasi. sellepärast me olemegi siin, et õppida. moving towards oneness. we're all one.

ja by the way, "tõeline vabadus on olla unikaalne ja lasta kõigil teistel seda olla, ilma hukkamõistuta."

that's my dream.

Vaata postitust



Aga, miks sa arvad, et teised inimesed siin foorumis ei mõtle oma peaga? Ma arvan, et suurem osa inimestest mõtlevad oma peaga. Vb kohandavad oma mõtteid selle järgi, kuidas ellu jääda ( siiski inimloomade peamine ülesanne ju? ).

Ja ma olen üsna üsna kindel, et me pole siin maamunal selleks, et õppida.

#59
Marrauskk

    Liige

  • bannitud
  • Postitusi:371
  • Liitus:11 veebr 2008
  • Sugu:mees
teadlikult ignoreerisin, sest sellistega ei saagi teistmoodi. sõltumata sellest, on hetkeline olukord jällegi uus kogemus, läbi mille ma õpin. niiet ma olen pigem tänulik kui kuri. the more you hate, the more you beg for love.

mis ma teen nende teadmistega? ma olen ammu õppinud olema hea inimene oma lähedaste, sõprade vastu. ma ei karda enam surma, sest ma tean, et ma lähen edasi. ühtsuse poole. see on jällegi üks kogemus.

lisaks sellele ei ole mina mingit "subliminal messages" asja siin alustand, kui sa natukenegi oma silmad avaksid.

tagajärjed: luuakse ühtne riik, inimestele paigaldatakse mikrokiibid. läbi mikrokiipide kontrollitakse meie emotsioone ja tegevust. räägitakse, et "TE EI PEA MITTE KUNAGI ENAM PANGAKAARTE JA JUHILUBASI KAASAS KANDMA!" ja muud sellist sitta. küll sa ise näed.

illuminati teema ei ole pask ja ma pean seda eksisteerivaks. lihtsalt selle mõjuvõim on meis endis kinni.

millised on need inimesed? vihased, üritavad üksteisele sitta keerata. usuhullud on üks näide. vaata neid, naljakas or what. need inimesed talitavad täpselt nii nagu neile öeldakse. "ära seksi, ära tarvita alkoholi, palveta või sa lähed põrgu" jne. ja nad teevad seda, on see normaalne? nende vaimuelu on tegelikult väga katki, sest nad peavad kinni endas näiteks seksuaalenergiat. kõige tugevam energiavool. puhas armastus. isegi MEEDIA on kirjutand kirikus olevatest preestritest, kes panevad lapsi niisama ja rituaalidel. see ongi seksuaalsusenergia kuritarvitamine. KIRIK RUULIB!!

// l4hma - sa oled siin selleks et surra?:D me elame kõik ühe korra? see ajas muigama. või mis sa arvad? ja ma ei pea silmas haridust, vaid kogemusi.

üks tark härra kirjutas kunagi, et
"this is a story about how we grow in the moment.
so fast that all the attention we have left is focused on a world that
surrounds us.
often so fast that during the growing process we accept the truths which
dont respect the moment and so we forget that we are here to grow.
keep in mind that all you do .. you do it now.
its all about having fun.
no action stands away from you if you have done it.
no action is forgotten.
every selfish doing makes you suffer and every unselfish one makes you
love.
from the suffering the lessons are being born in which you learn how to
love.
good and the evil doesnt matter.
giving limiting opinions about others doings doesnt matter.
it just confuses you because love is limitless.
have no doubt in what you do.
have no doubt in what you do if you chose to do it with your heart.
Go with tha flow yo.
Even not doing is doing but in that way you deny the experience.
BE KIND and pay attention to the coincidences because they are usually so
true that the majority refuses to believe them.
Be unique.
Someone once said that absolutely everything you see now was a thought
first.
So think about what you want to see...this is my dream."


// ma usun et te olete kursis mingil määral iidsete kultuuride ja nende tarkustega. soovitan seda filmi, mis avab veidike mu põhimõtteid.


Muutis Marrauskk, 03 oktoober 2009 - 14:31.


#60
L4hma

    Freelancer

  • liige
  • Postitusi:10 374
  • Liitus:14 märts 2004
  • Sugu:ei ütle

Tsitaat

tagajärjed: luuakse ühtne riik, inimestele paigaldatakse mikrokiibid. läbi mikrokiipide kontrollitakse meie emotsioone ja tegevust. räägitakse, et "TE EI PEA MITTE KUNAGI ENAM PANGAKAARTE JA JUHILUBASI KAASAS KANDMA!" ja muud sellist sitta. küll sa ise näed.

Bloody hell.

Kuule kutt, sul on mingi tõsine vaimne häire. Kiipidega kontrollitakse emotsioone? WTf, sa koolis ka käid või oled kodune ja loed seda illuminati mambo-jambot?

Millal ma näen seda?

Tsitaat

// l4hma - sa oled siin selleks et surra? me elame kõik ühe korra? see ajas muigama.
Kui mu väide, et me ei ela selleks, et õppida sind naerma ajas, on sinuga küll midagi väga väga valesti.

Nüüd tekkis mul juba sportlik huvi sinu poste ümber lükkata.





3 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 3 külalist, 0 anonüümset kasutajat