Jump to content

Change

6÷2(1+2)=9 või 1?


  • You cannot reply to this topic
148 replies to this topic

#101
sitavikat

    isane

  • liige
  • Posts:4,532
  • Joined:16 Dec 2003
  • Sugu:mees
Spoiler


#102
katkine5

    I´m not bossy, I just have better ideas.

  • liige
  • Posts:3,092
  • Joined:22 Apr 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
HV foorumis käib jutt, et see ülesanne sai alguse ühest teisest Eesti foorumist ja sealt levis tervesse maailma...Ta oli lihtsalt natuke suuremate arvudega kirja pandud. Sai vastuseks seal kas 2500 või 1...

Aa ja see oli veel kuskil 1-2 kuud tagasi, kui see seal perekooli ?!?! foorumis alguse sai.

Aga tundub, et topic closed. Lõpuks teised ka loodetavasti aru saanud, et tehe on valesti koostatud.

Edited by katkine5, 21 May 2011 - 19:56.

Alcohol is for people who can afford to lose a few brain cells.
For every male action, there is a female overreaction.
Time you enjoy wasting is not wasted time.

#103
Visa Hing ehk Neoneti King

    Liige

  • liige
  • Posts:11,019
  • Joined:15 Mar 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Võru

Seller, 21 mai 2011, 18:35, kirjutas:

mul isa üldse seletas et selle vastus tuleb 4 ma ei tea kuidas ta tegi seda aga ta on tegelikult tark mees ning mulle ta isana meeldib

Vaata postitust




lol.
Päris tark mees paistab.
mai kujuta küll ette, mis valemiga on võimalik 4 saada :D.

#104
Seller

    Uustulnuk

  • liige
  • Posts:30
  • Joined:21 May 2011
  • Sugu:mees
  • Asukoht:väätsa
ei tea mis külje alt võtta küll jah oskab hästi aga kas õige on seda ma ei tea
[kolor] kui tahad olla rumal pead olema sitke

#105
Sulev

    Zen

  • liige
  • Posts:838
  • Joined:22 Dec 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Arensburg
Sitavikat võttis minuga ühendus paar päeva tagasi ja tahtis kummutada minu arvamuse selles tehtes. Saatsime üksteisele kokku nii 40 PM-i

Viimane pm, mis mina saatsin:

1. See õpetaja ongi teiste suhtes viisakas. See, et tema lahenduskäik sulle ei meeldi on su enese probleem. Jutus on palju üliüldist häma. Väidad, et oled temast targem, aga see ei pea paika. Haritus ei vasta haridustasemele. See on nagu poks, kus sinu löögil pole jõudu, küll aga erudeeritud pedagoogil jagub seda küllaga, et kummutada ajaleheveergudel müüte.

2. Loogilise lähenemise aluseks on reeglid, muidu võiksid kõik teha oma teadust.

3.kes siin flames? Näide: sinusuguste osside pärast ongi eesti ühiskond nõnda perses omadega.

Vastus temalt:

lohh, lase oma ajud vetsust alla. keegi pole väitnud, et keegi oleks antud õpetajast targem või lollim. see on teemaväline. sinuga pole võimalk argumenteerida, kuna sul puudub täielikult teadlase taust ning mõttemaailm. veel kord, lase oma ajud vetsust alla, kui sul ühtki argumenti peale kokku miksitud jura pole. selgitasin täpselt ära, miks see pole matemaatika vaid hoopis märkide kogum ning eirab matemaatilisi reegleid. tee oma lihttööd edasi, väike jorss.

Viimane sõnum on küll minu arust puhas flame.
Tema väidab kindlalt, et õpetaja, kes selle läbi lahendas tegi vea ja samas pole ta pedagoogist targem?
Kirjutasin ka talle, et ta ei solvaks teist argumenteerijat, aga paraku läks too aina rohkem hoogu. Seepärast ei pea ma vajalikuks enam temaga pmi vahendusel seda teemat arutada.

#106
sitavikat

    isane

  • liige
  • Posts:4,532
  • Joined:16 Dec 2003
  • Sugu:mees
hallo, ära aja siin kärbseid pähe.

küsisin, millest tulevnevalt said sa oma vastuse? millele järgnes "minu õpetaja ütles nii. kas sa arvad, et sina oled temast targem oma keskharidusega?"
küsisin, kas sa oskaksid selgitada, mis mu lahenduskäigus valesti on või millega sa ei nõustu? millele järgnes "sa eksid ülikooli reeglite vastu ning lahendad ülesannet oma loogikaga, kuid omad vaid keskharidust"
oskaksid sa mõne reegli välja tuua? millele järgnes "arvad, et sa oled targem kui mitu aastat matemaatikat õppinud pedagoog?"
üritasin selgeks teha, et isegi kui õppejõud eksis, ei näita see ülesanne kellegi matemaatilist paremust.

kordus sama:" arvad, et oled targem, jah? mida sa õpid ülikoolis? kindlasti mitte matemaatikat..."
trolli mujal või mine kaeba ära vanematele.

// tegin sulle ka selgeks, et eelarvamused on vajalikud asjad, mis aitavad energiat igapäeva elus säästa, kuid inimene, kes toetub oma argumentides üksi oma eelarvamustele ning arvab, et on teistest parem mingi lihtsa jagamistehte vastuse saamise pärast, ei väärigi minu silmis mingit austust, vaid põlgust.

Edited by sitavikat, 22 May 2011 - 16:15.


#107
olenmatu

    Ta on... Matu

  • liige
  • Posts:4,075
  • Joined:28 Feb 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Pärnu/Tartu
Võib tunduda, et nii totaka teema üle tõsiselt vaielda on lollus, aga tegelikult see näitabki inimese pädevust ja tarkust, kui ta suudab sellise asja pikalt ja laialt lahti seletada. ärge mölisege midagi nendega, kes seda teemat tõsiselt võtavad :D
vakatsaka

#108
sokC

    Inkvisiitor

  • ILLUMINAAT
  • Posts:7,079
  • Joined:17 Feb 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Stuttgart

sitavikat, 22 mai 2011, 17:11, kirjutas:

hallo, ära aja siin kärbseid pähe.

küsisin, millest tulevnevalt said sa oma vastuse? millele järgnes "minu õpetaja ütles nii. kas sa arvad, et sina oled temast targem oma keskharidusega?"
küsisin, kas sa oskaksid selgitada, mis mu lahenduskäigus valesti on või millega sa ei nõustu? millele järgnes "sa eksid ülikooli reeglite vastu ning lahendad ülesannet oma loogikaga, kuid omad vaid keskharidust"
oskaksid sa mõne reegli välja tuua? millele järgnes "arvad, et sa oled targem kui mitu aastat matemaatikat õppinud pedagoog?"
üritasin selgeks teha, et isegi kui õppejõud eksis, ei näita see ülesanne kellegi matemaatilist paremust.

Vaata postitust



Ülikooli reeglid :D

Postitas pildi


#109
KROPZ

    Liige

  • liige
  • Posts:430
  • Joined:09 Feb 2010
  • Sugu:mees
1)6:2(1+2) = 6:2*(1+2) = 6:2*3 = 3*3 = 9

2)Problem solved.

3)???

4)Profit

Võrdseid tehteid (siin korrutamise ja jagamine) tehakse ALATI vasakult paremale , kui pole kaasatud sulgusid.
Gtfo.

#110
sitavikat

    isane

  • liige
  • Posts:4,532
  • Joined:16 Dec 2003
  • Sugu:mees
palun öelge ausalt, kes kurat teist arvutab:

4 * 6 * 25 = 24*25
1)4*6=24

või mõni siiski võtab asja mõistusega:
4 * (6 * 25) = 4*150

#111
muhemees

    Vana Hea

  • liige
  • Posts:6,434
  • Joined:07 Jul 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Nabubna

sitavikat, 22 mai 2011, 18:38, kirjutas:

palun öelge ausalt, kes kurat teist arvutab:

  4 * 6 * 25 = 24*25
1)4*6=24

või mõni siiski võtab asja mõistusega:
  4 * (6 * 25) = 4*150

Vaata postitust



pigem siis juba 4*25 ja siis 6*100...veel lihtsam ju lol

Ega's midagi, hea et sedagi.


#112
sitavikat

    isane

  • liige
  • Posts:4,532
  • Joined:16 Dec 2003
  • Sugu:mees
kui oskad, võid ka kalkulaatori võtta...

aga asi on hetkel põhimõttes.

#113
RaiX

    Kasutaja

  • valideerimisel
  • Posts:1,214
  • Joined:10 Apr 2007
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Kuressaare

sitavikat, 22 mai 2011, 18:38, kirjutas:

palun öelge ausalt, kes kurat teist arvutab:

  4 * 6 * 25 = 24*25
1)4*6=24

või mõni siiski võtab asja mõistusega:
  4 * (6 * 25) = 4*150

Vaata postitust




Peas sa muidugi arvutad niipidi.. Või noh, ma arvutan üldse 24x100/4, aga ikkagi. Nii ju kirjutada ei tohi, et esimene tehtav tehe peaks olema 6x25

//24x100/4 siis teise poole kohta, ma alustaks sellest

Edited by RaiX, 22 May 2011 - 17:58.

donkament, 10 aug 2010, 00:17, kirjutas:

ma ei saa aru, kuidas inimesed tulevad segi olles selle peale, et ah jooks õige liitri vett ära, muidu hommikul pohmell. ma alles hommikut kuskilt x kohast, kuhu ära vajunud olen, tulen selle peale, et peaks midagi pohmelli vastu tegema.

Vaata postitust



#114
kunin

    xo

  • liige
  • Posts:2,214
  • Joined:27 Jun 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Saue

sitavikat, 22 mai 2011, 18:38, kirjutas:

palun öelge ausalt, kes kurat teist arvutab:

  4 * 6 * 25 = 24*25
1)4*6=24

või mõni siiski võtab asja mõistusega:
  4 * (6 * 25) = 4*150

Vaata postitust



Korrutades võib muidugi järjekorda muuta, aga kui on korrutamine ja jagamine segamini siis on ju reegel et vasakult paremale, ei või mugavusele lootma jääda
Ise oled

#115
Sulev

    Zen

  • liige
  • Posts:838
  • Joined:22 Dec 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Arensburg

sitavikat, 22 mai 2011, 18:11, kirjutas:

hallo, ära aja siin kärbseid pähe.

küsisin, millest tulevnevalt said sa oma vastuse? millele järgnes "minu õpetaja ütles nii. kas sa arvad, et sina oled temast targem oma keskharidusega?"
küsisin, kas sa oskaksid selgitada, mis mu lahenduskäigus valesti on või millega sa ei nõustu? millele järgnes "sa eksid ülikooli reeglite vastu ning lahendad ülesannet oma loogikaga, kuid omad vaid keskharidust"
oskaksid sa mõne reegli välja tuua? millele järgnes "arvad, et sa oled targem kui mitu aastat matemaatikat õppinud pedagoog?"
üritasin selgeks teha, et isegi kui õppejõud eksis, ei näita see ülesanne kellegi matemaatilist paremust.

kordus sama:" arvad, et oled targem, jah? mida sa õpid ülikoolis? kindlasti mitte matemaatikat..."
trolli mujal või mine kaeba ära vanematele.

// tegin sulle ka selgeks, et eelarvamused on vajalikud asjad, mis aitavad energiat igapäeva elus säästa, kuid inimene, kes toetub oma argumentides üksi oma eelarvamustele ning arvab, et on teistest parem mingi lihtsa jagamistehte vastuse saamise pärast, ei väärigi minu silmis mingit austust, vaid põlgust.

Vaata postitust




Mulle sa ei suutnud vähemalt kärbseid pähe ajada, vali uus ohver, palun.

Ma ei saa aru, mis mõttega mees jaurab ja mõllab, kui enamik inimesi jääb minu arvamuse poolele, et vastuseks on üks lahend - 9.
Põhimõtete kindel mees, see viib võidule? Täna vist kodujooksu ei toimu.

#116
Mark.

    Liige

  • liige
  • Posts:1,685
  • Joined:29 Dec 2007

ghost rider, 22 mai 2011, 20:16, kirjutas:

sitavikat, 22 mai  2011, 18:11, kirjutas:

hallo, ära aja siin kärbseid pähe.

küsisin, millest tulevnevalt said sa oma vastuse? millele järgnes "minu õpetaja ütles nii. kas sa arvad, et sina oled temast targem oma keskharidusega?"
küsisin, kas sa oskaksid selgitada, mis mu lahenduskäigus valesti on või millega sa ei nõustu? millele järgnes "sa eksid ülikooli reeglite vastu ning lahendad ülesannet oma loogikaga, kuid omad vaid keskharidust"
oskaksid sa mõne reegli välja tuua? millele järgnes "arvad, et sa oled targem kui mitu aastat matemaatikat õppinud pedagoog?"
üritasin selgeks teha, et isegi kui õppejõud eksis, ei näita see ülesanne kellegi matemaatilist paremust.

kordus sama:" arvad, et oled targem, jah? mida sa õpid ülikoolis? kindlasti mitte matemaatikat..."
trolli mujal või mine kaeba ära vanematele.

// tegin sulle ka selgeks, et eelarvamused on vajalikud asjad, mis aitavad energiat igapäeva elus säästa, kuid inimene, kes toetub oma argumentides üksi oma eelarvamustele ning arvab, et on teistest parem mingi lihtsa jagamistehte vastuse saamise pärast, ei väärigi minu silmis mingit austust, vaid põlgust.

Vaata postitust




Mulle sa ei suutnud vähemalt kärbseid pähe ajada, vali uus ohver, palun.

Ma ei saa aru, mis mõttega mees jaurab ja mõllab, kui enamik inimesi jääb minu arvamuse poolele, et vastuseks on üks lahend - 9.
Põhimõtete kindel mees, see viib võidule? Täna vist kodujooksu ei toimu.

Vaata postitust




Sitavikatil on täiesti õigus ning see, et enamus inimesi mingit kindlat vastust usub ei tee seda veel õigeks vastuseks vaid enamuse arvamuseks.

#117
Andrus

    Andrus

  • liige
  • Posts:2,011
  • Joined:11 Feb 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
kui see vastus on 1, siis tuleb matemaarika õpikud ümber kirjutada. mina koolis õppisin matemaatikat, siis õpitud reeglitega saan vastuse 9.
/// ja see 4 x 6 x 25 tehe: arvuta kuda pidi tahad, vastus on sama, kuigi reeglite kohaselt peaksid arvutama järjest.

Edited by Andrus, 22 May 2011 - 20:47.

-OINK-, 5 mai 2011, 18:07, kirjutas:

Sellest on tõmmatud maksimaalselt üks kõss , ehk siis pmst pool mahvi .

Vaata postitust



Ehk siis 1 kõss=0,5 mahvi... tänapäeva mõõtühikud...

#118
Uko

    Liige

  • liige
  • Posts:1,840
  • Joined:07 May 2010
  • Sugu:mees
  • Asukoht:katusel
phmt .
sa võid 2 sulgudega läbi korrutada , ehk siiis jääb mingi 6/(4+2) ja tulebki 1 :D

#119
klaabu

    lvl 33 illuminati

  • administraator
  • Posts:15,957
  • Joined:01 Mar 2005
  • Sugu:mees
  • Asukoht:ruum 101

Andrus, 22 mai 2011, 21:44, kirjutas:

kui see vastus on 1, siis tuleb matemaarika õpikud ümber kirjutada. mina koolis õppisin matemaatikat, siis õpitud reeglitega saan vastuse 9.
/// ja see 4 x 6 x 25 tehe: arvuta kuda pidi tahad, vastus on sama, kuigi reeglite kohaselt peaksid arvutama järjest.

Vaata postitust


Kui viidatakse mingitele reeglitele vms, siis oleks tore, kui allikas kah kirja pannakse, mitte et "sorss: käisin vabariigi parimas koolis" või "papa Stalin ütles, ja nii ongi"

Korrutamise ühenduvuse seadus ütleb, et "kahe arvu korrutamiseks mingi arvuga võib selle arvuga korrutada esmalt ühe teguri ja saadud tulemusega teise teguri" (K. Kaasik, "Matemaatika V klassile", 1999, lk 53).

a*(b*c) = (a*b)*c

või siis E. Jürimäe ja K. Velskeri "Matemaatika käsiraamat IX-XI klassile" (1987, lk 30): "Arvuhulkades N, Z, Q, R ja C kehitavad järgmised seadused, mida nimetatakse aritmeetika põhiseadusteks: [...] III. Korrutamine on assotsiatiivne" + sarnaselt Kaasiku õpikule toodud näide.

Mis puutub nüüd sitavikati tõstatud probleemi, siis sellele mina endiselt vastata ei oska. Tõenäoliselt peitub vastus mõnes trükises, kus on kirjas matemaatiliste tehete kirjapanemise nõuetest.
"Igaüks neist on julge, kuni ta on üldise masinavärgi märkamatu osa. Aga niipea kui temale langeb isiklik vastutus, niipea kui valgusekiir temale koondub – kahvatab ta ja saab aru, et temagi on vaid tähtsusetu kübe ja võib iga hetk kõige tühisemalgi põhjusel libastuda. "
— A. I. Solženitsõn

#120
Kaunter

    Liige

  • liige
  • Posts:5,118
  • Joined:20 Nov 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn
Miks siin teemas nii palju poste on? :D





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users