Hüppa postitusele

Change

Seksism

seksism feminism

Sellel teemal on 180 vastust

#41
latvian

    kohtle vennast nagu ennast

  • liige
  • Postitusi:1 068
  • Liitus:13 mai 2012
  • Sugu:mees

Vaata postitustCursedSpirit, 10 juuni 2014 - 00:18, kirjutas:

Neid näiteid on isiklikult veel tuua ja kui keegi arvab, et inimene, keda ahistatakse on ise süüdi (liiga väljakutsuvalt riides, valel ajal vales kohas) elab ilmselt vales sajandis oma mõttemaailmaga.


õigustusel ja seletusel on muidugi vahe sees, aga eks väljakutsuvalt riietatud neiud ole ju tihedamalt ohvriteks kui tavalistes riietes naised. Pole mõtet väga rääkida kuidas peaks olema, vaid mis tegelikult on. Enamjaolt peetakse ikka nappides riietes naisi hooradeks ja sellest lähtuvalt loodetakse keppi saada. Et suur osa neist ka seda on, siis tekib ju tahtmatult arusaam, et ehk on ka ülejäänud samasugused. Ma muidugi ei proovi siin midagi välja vabandada, aga põhjused on ju näha. See jutt, et ma võin end riietada, kuidas tahan ja inimesed peaksid 21.sajandis elama, ei ole suureks lohutuseks kui mingine Vitaali su aanust puurib prügikastide vahel.
While there is a lower class, I am in it, and while there is a criminal element, I am of it, and while there is a soul in prison, I am not free. - Eugene V. Debs

#42
milann

    Ye

  • liige
  • Postitusi:833
  • Liitus:10 nov 2013
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
noh feministid ja social justice warriorid

prove me wrong
palgalõhe ei eksisteeri

"Elu on liiga lühike, et teeselda, et sa ei nuta Lana Del Rey laulude peale."


#43
Rolleh

    bad

  • liige
  • Postitusi:4 041
  • Liitus:24 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Vaata postitustlatvian, 11 juuni 2014 - 13:07, kirjutas:

Vaata postitustCursedSpirit, 10 juuni 2014 - 00:18, kirjutas:

Neid näiteid on isiklikult veel tuua ja kui keegi arvab, et inimene, keda ahistatakse on ise süüdi (liiga väljakutsuvalt riides, valel ajal vales kohas) elab ilmselt vales sajandis oma mõttemaailmaga.


õigustusel ja seletusel on muidugi vahe sees, aga eks väljakutsuvalt riietatud neiud ole ju tihedamalt ohvriteks kui tavalistes riietes naised. Pole mõtet väga rääkida kuidas peaks olema, vaid mis tegelikult on. Enamjaolt peetakse ikka nappides riietes naisi hooradeks ja sellest lähtuvalt loodetakse keppi saada. Et suur osa neist ka seda on, siis tekib ju tahtmatult arusaam, et ehk on ka ülejäänud samasugused. Ma muidugi ei proovi siin midagi välja vabandada, aga põhjused on ju näha. See jutt, et ma võin end riietada, kuidas tahan ja inimesed peaksid 21.sajandis elama, ei ole suureks lohutuseks kui mingine Vitaali su aanust puurib prügikastide vahel.

https://www.youtube....h?v=fL-1kHxsavI

#44
CursedSpirit

    Liige

  • valideerimisel
  • Postitusi:1 194
  • Liitus:25 juuli 2007
  • Sugu:ei ütle
Mainisingi seda, et riietus ei saa kuidagi olla mingi vabandus või põhjendus. Mul näiteks olid teksad, pusa ja jope seljas, kui mind jälitama hakati ja siis mu ümber ringe tehti, vilistati jne. Teksades pole kohe mitte midagi, mis mehe silmale rõõmu pakuks, sama ka kilejopes. Ka teised olukorrad, kus ahistamine läks veel hullemaks, olid mul "korraliku tüdruku" riided seljas, nii et kui mõni juba end siis taltsutada ei saa, siis ma ei kujuta ette, mis oleks juhtunud, kui oleks seelik ja mõni avaram topp näiteks olnud. Kõige idiootsem ongi asja juures see, et ma pean mõtlema läbi, kui "korralik" või kui "hoor" ma olen kui ühe või teise riideeseme selga panen, kuigi tegu korralike riietega, aga lihtsalt mõni mees võib lugeda mingeid vihjeid kuskilt, kus neid ei ole, umbes et mul on lühike seelik, olen ilmselt vaba ja tahan täna öösel kebo teha.

#45
latvian

    kohtle vennast nagu ennast

  • liige
  • Postitusi:1 068
  • Liitus:13 mai 2012
  • Sugu:mees
Raske juhtum sinuga kui ka tavalistes riietes nii rapeworthy oled. :D
See vabaduse janunemine on ikka ühiskonna moraalid ära rikkunud; ei saa noored neiud enam tänavatelgi kõndida, ilma et seksinäljas mehed vägistada mõtteid ei mõlgutaks. Mis üle jääb, tuleb ka meil burkad terroristidelt üle võtta?
While there is a lower class, I am in it, and while there is a criminal element, I am of it, and while there is a soul in prison, I am not free. - Eugene V. Debs

#46
G.B.

    hold my calls, trippin balls

  • liige
  • Postitusi:8 724
  • Liitus:24 sept 2004
  • Sugu:mees

Vaata postitustlatvian, 11 juuni 2014 - 19:55, kirjutas:

Raske juhtum sinuga kui ka tavalistes riietes nii rapeworthy oled. :D
See vabaduse janunemine on ikka ühiskonna moraalid ära rikkunud; ei saa noored neiud enam tänavatelgi kõndida, ilma et seksinäljas mehed vägistada mõtteid ei mõlgutaks. Mis üle jääb, tuleb ka meil burkad terroristidelt üle võtta?

mul pole küll varnast mingit soorssi näidata, aga minu mäletamist mööda ei ole enamus vägistamisohvritest mingis skimpy klubiriietuses.
ma ei tea, kas vägistamine tingimata seksismi alla läheb ainult. eestis nt on minu arvates meestel suurem võimalus nuga/lõuga saada, kui naistel vägistatud.

seksistlik on pigem see keiss, kui ohver on meessoost:
https://www.youtube....h?v=u3PgH86OyEM
I've dated girls uglier than you for breakfast.

#47
frantic

    Liige

  • liige
  • Postitusi:600
  • Liitus:26 veebr 2008
  • Sugu:ei ütle

Vaata postitustmilann, 11 juuni 2014 - 13:38, kirjutas:

noh feministid ja social justice warriorid

prove me wrong
palgalõhe ei eksisteeri


nõustun suht. räägitakse, et 60+ prossa kõrgkooli lõpetanutest on naised ja et meestel on madalam haridustase. but then again, kui naised õpivad usuteadust, filosoofiat, semiootikat, sotsioloogiat, ja eesti filli.. siis pole vist mehed, kes õpivad ttü's inseneriks, it-vennaks, tootearendajaks või materjaliteadlaseks, süüdi selles, et naised vähem teenivad. minu tutvusringkonna kogemus on see, et krdi sõbrad jätavad kõrgkooli pooleli, sest tööl on vaja käia ning teenitakse suht okeilt juba ning kooli jaoks ei jää aega. meeste puhul pole sotsiaalselt aktsepteeritav ka see, et oled nt 25 ja õpid mingi magistris ning tööl ei käi. selliseid naisi... ei saa öelda, et tean paljusid, aga no hästi mõelda, siis 10 tuleb vabalt ära. ''mõtlevad ja otsivad ennast, et mis nüüd oma väärtusliku eluga teha, äkki teha veel paar bakat ning siis 35selt äkki tööle minna''
see ei kehti muidugi nende juhtumite kohta, kus võrdse haridustasemega, samas valdkonnas ning tihtipeale ka samas ettevõttes töötavad mees ja naine saavad ebavõrdset palka, kuigi nende töö on sama efektiivne.

#48
sokC

    Inkvisiitor

  • ILLUMINAAT
  • Postitusi:7 079
  • Liitus:17 veebr 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Stuttgart

Vaata postitustfrantic, 11 juuni 2014 - 20:53, kirjutas:

Vaata postitustmilann, 11 juuni 2014 - 13:38, kirjutas:

noh feministid ja social justice warriorid

prove me wrong
palgalõhe ei eksisteeri


nõustun suht. räägitakse, et 60+ prossa kõrgkooli lõpetanutest on naised ja et meestel on madalam haridustase. but then again, kui naised õpivad usuteadust, filosoofiat, semiootikat, sotsioloogiat, ja eesti filli.. siis pole vist mehed, kes õpivad ttü's inseneriks, it-vennaks, tootearendajaks või materjaliteadlaseks, süüdi selles, et naised vähem teenivad. minu tutvusringkonna kogemus on see, et krdi sõbrad jätavad kõrgkooli pooleli, sest tööl on vaja käia ning teenitakse suht okeilt juba ning kooli jaoks ei jää aega. meeste puhul pole sotsiaalselt aktsepteeritav ka see, et oled nt 25 ja õpid mingi magistris ning tööl ei käi. selliseid naisi... ei saa öelda, et tean paljusid, aga no hästi mõelda, siis 10 tuleb vabalt ära. ''mõtlevad ja otsivad ennast, et mis nüüd oma väärtusliku eluga teha, äkki teha veel paar bakat ning siis 35selt äkki tööle minna''
see ei kehti muidugi nende juhtumite kohta, kus võrdse haridustasemega, samas valdkonnas ning tihtipeale ka samas ettevõttes töötavad mees ja naine saavad ebavõrdset palka, kuigi nende töö on sama efektiivne.

the fuck? kuradi üle poole magistratuuri on 25+

Postitas pildi


#49
latvian

    kohtle vennast nagu ennast

  • liige
  • Postitusi:1 068
  • Liitus:13 mai 2012
  • Sugu:mees

Vaata postitustG.B., 11 juuni 2014 - 20:09, kirjutas:

Vaata postitustlatvian, 11 juuni 2014 - 19:55, kirjutas:

Raske juhtum sinuga kui ka tavalistes riietes nii rapeworthy oled. :D
See vabaduse janunemine on ikka ühiskonna moraalid ära rikkunud; ei saa noored neiud enam tänavatelgi kõndida, ilma et seksinäljas mehed vägistada mõtteid ei mõlgutaks. Mis üle jääb, tuleb ka meil burkad terroristidelt üle võtta?

mul pole küll varnast mingit soorssi näidata, aga minu mäletamist mööda ei ole enamus vägistamisohvritest mingis skimpy klubiriietuses.
ma ei tea, kas vägistamine tingimata seksismi alla läheb ainult. eestis nt on minu arvates meestel suurem võimalus nuga/lõuga saada, kui naistel vägistatud.

seksistlik on pigem see keiss, kui ohver on meessoost:
https://www.youtube....h?v=u3PgH86OyEM


enamik vägistamisi pidavat üldse vanglas toimuma. Aga jah, feministid peavad seda teguviisi rünnakuks kogu naissoo vastu, kus iga naine kannatab koos ohvritega, samas kui mees lõuga saab, on tegu lontruse enda süüga. Naistele sai liiga palju õigusi antud liiga lühikese ajaga, emantsipatsioon paistab juba igas elu valdkonnas välja.

Tough guise violence, media and the crisis in masculinity on huvitav dokk selle teema kohta, kes huvitab see teema. Kutt tundub veidi naiselik vahest, aga soovitan ikka.
While there is a lower class, I am in it, and while there is a criminal element, I am of it, and while there is a soul in prison, I am not free. - Eugene V. Debs

#50
CursedSpirit

    Liige

  • valideerimisel
  • Postitusi:1 194
  • Liitus:25 juuli 2007
  • Sugu:ei ütle

Vaata postitustlatvian, 11 juuni 2014 - 21:46, kirjutas:

Vaata postitustG.B., 11 juuni 2014 - 20:09, kirjutas:

Vaata postitustlatvian, 11 juuni 2014 - 19:55, kirjutas:

Raske juhtum sinuga kui ka tavalistes riietes nii rapeworthy oled. :D
See vabaduse janunemine on ikka ühiskonna moraalid ära rikkunud; ei saa noored neiud enam tänavatelgi kõndida, ilma et seksinäljas mehed vägistada mõtteid ei mõlgutaks. Mis üle jääb, tuleb ka meil burkad terroristidelt üle võtta?

mul pole küll varnast mingit soorssi näidata, aga minu mäletamist mööda ei ole enamus vägistamisohvritest mingis skimpy klubiriietuses.
ma ei tea, kas vägistamine tingimata seksismi alla läheb ainult. eestis nt on minu arvates meestel suurem võimalus nuga/lõuga saada, kui naistel vägistatud.

seksistlik on pigem see keiss, kui ohver on meessoost:
https://www.youtube....h?v=u3PgH86OyEM


enamik vägistamisi pidavat üldse vanglas toimuma. Aga jah, feministid peavad seda teguviisi rünnakuks kogu naissoo vastu, kus iga naine kannatab koos ohvritega, samas kui mees lõuga saab, on tegu lontruse enda süüga. Naistele sai liiga palju õigusi antud liiga lühikese ajaga, emantsipatsioon paistab juba igas elu valdkonnas välja.

Tough guise violence, media and the crisis in masculinity on huvitav dokk selle teema kohta, kes huvitab see teema. Kutt tundub veidi naiselik vahest, aga soovitan ikka.

Liiga palju õigusi? You mean õigused, mis igalühel olema peaksid olenemata soos?

#51
Marvolo

    I SEE YOU

  • liige
  • Postitusi:7 512
  • Liitus:30 sept 2010
  • Sugu:mees

Vaata postitustCursedSpirit, 11 juuni 2014 - 21:51, kirjutas:

Vaata postitustlatvian, 11 juuni 2014 - 21:46, kirjutas:

enamik vägistamisi pidavat üldse vanglas toimuma. Aga jah, feministid peavad seda teguviisi rünnakuks kogu naissoo vastu, kus iga naine kannatab koos ohvritega, samas kui mees lõuga saab, on tegu lontruse enda süüga. Naistele sai liiga palju õigusi antud liiga lühikese ajaga, emantsipatsioon paistab juba igas elu valdkonnas välja.

Tough guise violence, media and the crisis in masculinity on huvitav dokk selle teema kohta, kes huvitab see teema. Kutt tundub veidi naiselik vahest, aga soovitan ikka.

Liiga palju õigusi? You mean õigused, mis igalühel olema peaksid olenemata soos?

liiga lühikese aja jooksul. neil pikalt ei olnud midagi ja siis lõi see kõik pähe. arvan, et mõtles seda.
nagu vaestele andes hunnik pappi tekib oht, et see tõmmatakse kiirelt sirgu, sest ei osata seda kasutada ning emotsioonid on laes.

#52
CursedSpirit

    Liige

  • valideerimisel
  • Postitusi:1 194
  • Liitus:25 juuli 2007
  • Sugu:ei ütle
Oleneb kelle vaatevinklist asja võtta. Kui võrrelda vanade aegadega, kus naised näiteks valimistel osaleda ei tohtinud, kui tööl sai kordades vähem palka kui mõni mees samal ametipostil jne siis mehe vaatevinklist võib tõesti võtta, et nüüd "liiga" palju õigusi tekkinud "liiga lühikese" aja jooksul. See õiguste poole pürgimine võttis tegelikult kauem aega, kui mõnele tunduda võib. India ja mõned muud riigid on jätkuvalt samm tagapool. Naine autoroolis või ilma meessaatajata õhtusel ajal ringi käimine on neil jätkuvalt sotsiaalselt aksepteerimatud.

Ma ei ole Eestis eriti tööotsimisega kokku puutunud, aga tean, et Inglismaal ei ole kerge kandideerida tööle, kui sa oled nii umbes 25aastane naine, sest tööandja liigutab su koheselt riskigruppi, sest oled täpselt sellises vanuses, et võid varsti rase olla ja ega tööandjale see dekreedi värk ei meeldi. Ei tea, et vastassoost tegelastel oleks probleeme sellises vanuses töökohtadele kandideerimisega

#53
BRC

    Just go with the flow

  • liige
  • Postitusi:14 408
  • Liitus:10 veebr 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Vaata postitustCursedSpirit, 11 juuni 2014 - 14:44, kirjutas:

Mainisingi seda, et riietus ei saa kuidagi olla mingi vabandus või põhjendus. Mul näiteks olid teksad, pusa ja jope seljas, kui mind jälitama hakati ja siis mu ümber ringe tehti, vilistati jne. Teksades pole kohe mitte midagi, mis mehe silmale rõõmu pakuks, sama ka kilejopes. Ka teised olukorrad, kus ahistamine läks veel hullemaks, olid mul "korraliku tüdruku" riided seljas, nii et kui mõni juba end siis taltsutada ei saa, siis ma ei kujuta ette, mis oleks juhtunud, kui oleks seelik ja mõni avaram topp näiteks olnud. Kõige idiootsem ongi asja juures see, et ma pean mõtlema läbi, kui "korralik" või kui "hoor" ma olen kui ühe või teise riideeseme selga panen, kuigi tegu korralike riietega, aga lihtsalt mõni mees võib lugeda mingeid vihjeid kuskilt, kus neid ei ole, umbes et mul on lühike seelik, olen ilmselt vaba ja tahan täna öösel kebo teha.

http://www.jahipaun....ecur-50ml-3271/
Ja käi kuidas tahad riides
<fbcash> has anyone here flashed their xbox before?
<warbucks> no, but I once showed my dick to a nintendo DS

#54
CursedSpirit

    Liige

  • valideerimisel
  • Postitusi:1 194
  • Liitus:25 juuli 2007
  • Sugu:ei ütle

Vaata postitustBRC, 11 juuni 2014 - 22:21, kirjutas:

Vaata postitustCursedSpirit, 11 juuni 2014 - 14:44, kirjutas:

Mainisingi seda, et riietus ei saa kuidagi olla mingi vabandus või põhjendus. Mul näiteks olid teksad, pusa ja jope seljas, kui mind jälitama hakati ja siis mu ümber ringe tehti, vilistati jne. Teksades pole kohe mitte midagi, mis mehe silmale rõõmu pakuks, sama ka kilejopes. Ka teised olukorrad, kus ahistamine läks veel hullemaks, olid mul "korraliku tüdruku" riided seljas, nii et kui mõni juba end siis taltsutada ei saa, siis ma ei kujuta ette, mis oleks juhtunud, kui oleks seelik ja mõni avaram topp näiteks olnud. Kõige idiootsem ongi asja juures see, et ma pean mõtlema läbi, kui "korralik" või kui "hoor" ma olen kui ühe või teise riideeseme selga panen, kuigi tegu korralike riietega, aga lihtsalt mõni mees võib lugeda mingeid vihjeid kuskilt, kus neid ei ole, umbes et mul on lühike seelik, olen ilmselt vaba ja tahan täna öösel kebo teha.

http://www.jahipaun....ecur-50ml-3271/
Ja käi kuidas tahad riides

Vastutuult lastes lased endale näkku jne... Ei ole kõige parem asi kiusajatega võitlemiseks. Mõne aeglase refleksiga alkohooliku/narkari võtab sellega maha ilmselt küll. Ise sain Thames Valley politseilt personaalse alarmi, see ka suurt midagi inimesele ei tee, aga kuna on kerge kasutada ja hakkab häirivalt karjuma, siis loodetavasti mõne teise kõrvaltmööduja tähelepanu tõmbab küll.

#55
BRC

    Just go with the flow

  • liige
  • Postitusi:14 408
  • Liitus:10 veebr 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Vaata postitustCursedSpirit, 11 juuni 2014 - 22:25, kirjutas:

Vaata postitustBRC, 11 juuni 2014 - 22:21, kirjutas:

Vaata postitustCursedSpirit, 11 juuni 2014 - 14:44, kirjutas:

Mainisingi seda, et riietus ei saa kuidagi olla mingi vabandus või põhjendus. Mul näiteks olid teksad, pusa ja jope seljas, kui mind jälitama hakati ja siis mu ümber ringe tehti, vilistati jne. Teksades pole kohe mitte midagi, mis mehe silmale rõõmu pakuks, sama ka kilejopes. Ka teised olukorrad, kus ahistamine läks veel hullemaks, olid mul "korraliku tüdruku" riided seljas, nii et kui mõni juba end siis taltsutada ei saa, siis ma ei kujuta ette, mis oleks juhtunud, kui oleks seelik ja mõni avaram topp näiteks olnud. Kõige idiootsem ongi asja juures see, et ma pean mõtlema läbi, kui "korralik" või kui "hoor" ma olen kui ühe või teise riideeseme selga panen, kuigi tegu korralike riietega, aga lihtsalt mõni mees võib lugeda mingeid vihjeid kuskilt, kus neid ei ole, umbes et mul on lühike seelik, olen ilmselt vaba ja tahan täna öösel kebo teha.

http://www.jahipaun....ecur-50ml-3271/
Ja käi kuidas tahad riides

Vastutuult lastes lased endale näkku jne... Ei ole kõige parem asi kiusajatega võitlemiseks. Mõne aeglase refleksiga alkohooliku/narkari võtab sellega maha ilmselt küll. Ise sain Thames Valley politseilt personaalse alarmi, see ka suurt midagi inimesele ei tee, aga kuna on kerge kasutada ja hakkab häirivalt karjuma, siis loodetavasti mõne teise kõrvaltmööduja tähelepanu tõmbab küll.

Ära lase siis vastutuult? Kui hoiad kusagil käepärases kohas, siis on see minu meelest hulga tõhusam kui see personaalne alarmsüsteem
<fbcash> has anyone here flashed their xbox before?
<warbucks> no, but I once showed my dick to a nintendo DS

#56
Roman

    ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

  • liige
  • Postitusi:4 048
  • Liitus:27 sept 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:W S
Feministide ja üleüldiselt naiste ainukeseks probleemiks võrdõiguslikkuse nõudmisel on see, et kõik peab olema võrdne täpselt niikaua kui see naistele mugav/kasulik/hea on.

#57
kassai

    хулиган

  • liige
  • Postitusi:1 146
  • Liitus:21 sept 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:tallinn

Vaata postitustRoman, 11 juuni 2014 - 22:36, kirjutas:

Feministide ja üleüldiselt naiste ainukeseks probleemiks võrdõiguslikkuse nõudmisel on see, et kõik peab olema võrdne täpselt niikaua kui see naistele mugav/kasulik/hea on.

võib teema kinni panna, kõik on siin postis kirjas.

//minu 5 kopikat
vägivallast nii palju, et olge siis naised valmis pasunasse saaama, kui oma litsilakse jagate.
tänapäeva feminism on nagu geid, tegelt kedagi ei kotiks, kui te oma jalgu ei raseeri või mis iganes õiguste eest seal võideldakse, senikaua kui te seda ei propageeri ja ei suru peale inimestele ja ei korralda mingeid rõvedaid paraade.(palgalõhe on välja mõeldud, alahindamine ametikohtade puhul on iga inimese kasvatuses kinni)

ja külge ilkumine on paratamatu, sest kasvatus ja kultuur ei sõltu soost. (va mingid moslemid kes oma kardinaid kannavad ja muud äärmused)

Muutis kassai, 11 juuni 2014 - 22:54.

ära südamesse võta sõbrake

#58
latvian

    kohtle vennast nagu ennast

  • liige
  • Postitusi:1 068
  • Liitus:13 mai 2012
  • Sugu:mees

Vaata postitustCursedSpirit, 11 juuni 2014 - 22:10, kirjutas:

Oleneb kelle vaatevinklist asja võtta. Kui võrrelda vanade aegadega, kus naised näiteks valimistel osaleda ei tohtinud, kui tööl sai kordades vähem palka kui mõni mees samal ametipostil jne siis mehe vaatevinklist võib tõesti võtta, et nüüd "liiga" palju õigusi tekkinud "liiga lühikese" aja jooksul. See õiguste poole pürgimine võttis tegelikult kauem aega, kui mõnele tunduda võib. India ja mõned muud riigid on jätkuvalt samm tagapool. Naine autoroolis või ilma meessaatajata õhtusel ajal ringi käimine on neil jätkuvalt sotsiaalselt aksepteerimatud.

Ma ei ole Eestis eriti tööotsimisega kokku puutunud, aga tean, et Inglismaal ei ole kerge kandideerida tööle, kui sa oled nii umbes 25aastane naine, sest tööandja liigutab su koheselt riskigruppi, sest oled täpselt sellises vanuses, et võid varsti rase olla ja ega tööandjale see dekreedi värk ei meeldi. Ei tea, et vastassoost tegelastel oleks probleeme sellises vanuses töökohtadele kandideerimisega


Täitsa imestan, et sa lähis-ida riike näiteks ei tahtnud tuua. Me elame ikkagi ju Euroopas, vabas ühiskonnas, kus selline probleem üldse esineda saab ehk siis emantsipatsioon. Võib ränk lihtsustamine tunduda, kui ütlen, et annad sõrme, võetakse käsi, aga hetkel tundub ju asi ikka sinna suunas minevat, et kus on sooline ebavõrdsus meeste kasuks, siis see tuleb nullida ja naiste kasuks olevad sotsiaalsed standardid tuleb samaks jätta. Kui tihti võidab mees kohtuasja, kus otsustatakse, kes lapse üles kasvab. Tavaliselt jääb meessoole ikka see privileeg alimente maksta. Midagi mõtleks veel välja, aga hetkel ma kahetsen juba, et sellisel ajal vastama hakkasin. :D
While there is a lower class, I am in it, and while there is a criminal element, I am of it, and while there is a soul in prison, I am not free. - Eugene V. Debs

#59
maik pls

    Liige

  • liige
  • Postitusi:1 051
  • Liitus:02 jaan 2014
  • Sugu:mees
Kui naissool on mingil alal eeliseid (nt teatud ametikohtadele, priipääsmed -ja joogid klubides, soodsamad rõivad, sõjaväekohustuse puudumine, lol isegi titanicult saate esimesena minema jnejne), siis on see rüütellikus.

Kui meessool on mingil alal eeliseid, siis on tegemist šovinismiga.

/feminist logic

Muutis maik pls, 12 juuni 2014 - 00:11.


#60
CursedSpirit

    Liige

  • valideerimisel
  • Postitusi:1 194
  • Liitus:25 juuli 2007
  • Sugu:ei ütle
Meestel on aegade algusest rohkem õigusi ja võimu olnud ja ei saa öelda, et nad poleks seda kasutanud. Päris palju on. Nüüd kui naistele tekib ka õigusi juurde ja neil ka mingi võim maailmas on, siis vastassool nutt kergelt kurgus. Ei saa sellest suhtumisest hästi aru. Meestelt ju õigusi ära ei võeta, naistele tuleb lihtsalt juurde, aga ilmselt see käib lihtsalt veidi uhkuse pihta, et vaikselt vaikselt on naised meestega võrdsed.

Aga imo on asi alati nii olnud, et seksismist ei tasu vastassooga rääkida. Sama on ka vägistamise/seksuaalse ahistamisega, meestega pole mõtet neil teemadel rääkida, sest jätkuvalt puutuvad naised nende teemadega rohkem kokku, kui mehed. Ei usu, et mõnel mehel on korralik isiklik näide vägistamise/seksuaalse ahistamise kohta tuua. Olgu, tüüpiline näide on et "te naised ei saa lambist tänaval lõuga". Ma usun, et inimene, kellel peas sassis on, ei huvitu üldse soost ja paneb laksu esimesele inimesele kirja. Seda ei tasu kirjutada ohvi arvele, vaid lihtsalt vaimselt ebastabiilsele inimesele, kes ründab. Kui tuleb tuju võrrelda kuidas puututakse tänaval vägivallaga kokku, siis on ka naisi, kes on saanud lataka kirja ja neilt on röövitud käekott isiklike asjadega. Täpselt samamoodi nagu röövitakse mehi. Siin on see võrdsus.

Spoiler

Muutis CursedSpirit, 12 juuni 2014 - 02:52.






2 kasutaja(t) loeb seda teemat

0 liiget, 2 külalist, 0 anonüümset kasutajat