Jump to content

Change

Seksism

seksism feminism

  • You cannot reply to this topic
180 replies to this topic

#61
NikitaBanana

    Liige

  • liige
  • Posts:505
  • Joined:27 Nov 2013
  • Sugu:naine

Vaata postitustCursedSpirit, 12 June 2014 - 02:51, kirjutas:

Meestel on aegade algusest rohkem õigusi ja võimu olnud ja ei saa öelda, et nad poleks seda kasutanud. Päris palju on. Nüüd kui naistele tekib ka õigusi juurde ja neil ka mingi võim maailmas on, siis vastassool nutt kergelt kurgus. Ei saa sellest suhtumisest hästi aru. Meestelt ju õigusi ära ei võeta, naistele tuleb lihtsalt juurde, aga ilmselt see käib lihtsalt veidi uhkuse pihta, et vaikselt vaikselt on naised meestega võrdsed.

Aga imo on asi alati nii olnud, et seksismist ei tasu vastassooga rääkida. Sama on ka vägistamise/seksuaalse ahistamisega, meestega pole mõtet neil teemadel rääkida, sest jätkuvalt puutuvad naised nende teemadega rohkem kokku, kui mehed. Ei usu, et mõnel mehel on korralik isiklik näide vägistamise/seksuaalse ahistamise kohta tuua. Olgu, tüüpiline näide on et "te naised ei saa lambist tänaval lõuga". Ma usun, et inimene, kellel peas sassis on, ei huvitu üldse soost ja paneb laksu esimesele inimesele kirja. Seda ei tasu kirjutada ohvi arvele, vaid lihtsalt vaimselt ebastabiilsele inimesele, kes ründab. Kui tuleb tuju võrrelda kuidas puututakse tänaval vägivallaga kokku, siis on ka naisi, kes on saanud lataka kirja ja neilt on röövitud käekott isiklike asjadega. Täpselt samamoodi nagu röövitakse mehi. Siin on see võrdsus.

Spoiler

Kui sa nii selle poolt oled, et naised võiksid saada meestega veel võrdsemaks, siis ei tasu enam ka vinguda, et eesti mehed on külmad ja ei kohtle sind printsessina nagu inglismaal. Ju siis eestlased nõustuvad sinuga niivõrd, et kohtlevadki sind võrdsena.. üks mees teist meest ei hellitaks ju ;D

#62
kassai

    хулиган

  • liige
  • Posts:1,146
  • Joined:21 Sep 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:tallinn

Vaata postitustCursedSpirit, 12 June 2014 - 02:51, kirjutas:

Meestel on aegade algusest rohkem õigusi ja võimu olnud ja ei saa öelda, et nad poleks seda kasutanud. Päris palju on. Nüüd kui naistele tekib ka õigusi juurde ja neil ka mingi võim maailmas on, siis vastassool nutt kergelt kurgus. Ei saa sellest suhtumisest hästi aru. Meestelt ju õigusi ära ei võeta, naistele tuleb lihtsalt juurde, aga ilmselt see käib lihtsalt veidi uhkuse pihta, et vaikselt vaikselt on naised meestega võrdsed.

Aga imo on asi alati nii olnud, et seksismist ei tasu vastassooga rääkida. Sama on ka vägistamise/seksuaalse ahistamisega, meestega pole mõtet neil teemadel rääkida, sest jätkuvalt puutuvad naised nende teemadega rohkem kokku, kui mehed. Ei usu, et mõnel mehel on korralik isiklik näide vägistamise/seksuaalse ahistamise kohta tuua. Olgu, tüüpiline näide on et "te naised ei saa lambist tänaval lõuga". Ma usun, et inimene, kellel peas sassis on, ei huvitu üldse soost ja paneb laksu esimesele inimesele kirja. Seda ei tasu kirjutada ohvi arvele, vaid lihtsalt vaimselt ebastabiilsele inimesele, kes ründab. Kui tuleb tuju võrrelda kuidas puututakse tänaval vägivallaga kokku, siis on ka naisi, kes on saanud lataka kirja ja neilt on röövitud käekott isiklike asjadega. Täpselt samamoodi nagu röövitakse mehi. Siin on see võrdsus.

Spoiler


meestel on täpselt samapalju kogemusi vägistamisega kui naistel, va juhud kus naine naist rapeb ;)
ära südamesse võta sõbrake

#63
frantic

    Liige

  • liige
  • Posts:600
  • Joined:26 Feb 2008
  • Sugu:ei ütle

Vaata postitustsokC, 11 June 2014 - 21:01, kirjutas:

Vaata postitustfrantic, 11 June 2014 - 20:53, kirjutas:

Vaata postitustmilann, 11 June 2014 - 13:38, kirjutas:

noh feministid ja social justice warriorid

prove me wrong
palgalõhe ei eksisteeri


nõustun suht. räägitakse, et 60+ prossa kõrgkooli lõpetanutest on naised ja et meestel on madalam haridustase. but then again, kui naised õpivad usuteadust, filosoofiat, semiootikat, sotsioloogiat, ja eesti filli.. siis pole vist mehed, kes õpivad ttü's inseneriks, it-vennaks, tootearendajaks või materjaliteadlaseks, süüdi selles, et naised vähem teenivad. minu tutvusringkonna kogemus on see, et krdi sõbrad jätavad kõrgkooli pooleli, sest tööl on vaja käia ning teenitakse suht okeilt juba ning kooli jaoks ei jää aega. meeste puhul pole sotsiaalselt aktsepteeritav ka see, et oled nt 25 ja õpid mingi magistris ning tööl ei käi. selliseid naisi... ei saa öelda, et tean paljusid, aga no hästi mõelda, siis 10 tuleb vabalt ära. ''mõtlevad ja otsivad ennast, et mis nüüd oma väärtusliku eluga teha, äkki teha veel paar bakat ning siis 35selt äkki tööle minna''
see ei kehti muidugi nende juhtumite kohta, kus võrdse haridustasemega, samas valdkonnas ning tihtipeale ka samas ettevõttes töötavad mees ja naine saavad ebavõrdset palka, kuigi nende töö on sama efektiivne.

the fuck? kuradi üle poole magistratuuri on 25+


oled 25, käid magistris ning tööl ei käi. mis siin arusaamatuks jäi? kui oled 25+ ja vanemate kulul elad.. no ma ei tea, mul endal hakkaks küll imelik

#64
WantToBe

    Tige tikker

  • liige
  • Posts:1,571
  • Joined:25 Nov 2011
  • Sugu:mees
Eks oleneb erialast/valdkonnast ka mida magistrisse õppima minnakse. Tehnilised valdkonnad üldjuhul soodustavad just töölkäimist. Kuid on ka väga teoreetilisi magistratuure, kus ajakulu on ka samut väga suur.

#65
milann

    Ye

  • liige
  • Posts:833
  • Joined:10 Nov 2013
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
Enamus kes magistratuuris on, käivad samalajal tööl ka, suht vähesed käivad puhtalt ülikoolis mitte midagi muud tegemata minu kogemustest.

"Elu on liiga lühike, et teeselda, et sa ei nuta Lana Del Rey laulude peale."


#66
Mäkk

    Modeliitmäkk

  • auliige
  • Posts:7,468
  • Joined:16 Jun 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:UT

Vaata postitustfrantic, 12 June 2014 - 09:23, kirjutas:

Vaata postitustsokC, 11 June 2014 - 21:01, kirjutas:

Vaata postitustfrantic, 11 June 2014 - 20:53, kirjutas:

Vaata postitustmilann, 11 June 2014 - 13:38, kirjutas:

noh feministid ja social justice warriorid

prove me wrong
palgalõhe ei eksisteeri


nõustun suht. räägitakse, et 60+ prossa kõrgkooli lõpetanutest on naised ja et meestel on madalam haridustase. but then again, kui naised õpivad usuteadust, filosoofiat, semiootikat, sotsioloogiat, ja eesti filli.. siis pole vist mehed, kes õpivad ttü's inseneriks, it-vennaks, tootearendajaks või materjaliteadlaseks, süüdi selles, et naised vähem teenivad. minu tutvusringkonna kogemus on see, et krdi sõbrad jätavad kõrgkooli pooleli, sest tööl on vaja käia ning teenitakse suht okeilt juba ning kooli jaoks ei jää aega. meeste puhul pole sotsiaalselt aktsepteeritav ka see, et oled nt 25 ja õpid mingi magistris ning tööl ei käi. selliseid naisi... ei saa öelda, et tean paljusid, aga no hästi mõelda, siis 10 tuleb vabalt ära. ''mõtlevad ja otsivad ennast, et mis nüüd oma väärtusliku eluga teha, äkki teha veel paar bakat ning siis 35selt äkki tööle minna''
see ei kehti muidugi nende juhtumite kohta, kus võrdse haridustasemega, samas valdkonnas ning tihtipeale ka samas ettevõttes töötavad mees ja naine saavad ebavõrdset palka, kuigi nende töö on sama efektiivne.

the fuck? kuradi üle poole magistratuuri on 25+


oled 25, käid magistris ning tööl ei käi. mis siin arusaamatuks jäi? kui oled 25+ ja vanemate kulul elad.. no ma ei tea, mul endal hakkaks küll imelik

See ei tähenda ju automaatselt vanemate kulul elamist. Suvel tööl + õppelaen + õppetoetus katab enam-vähem kulud ära.
Lisaks kui oled magistris siis on palju võimalusi teha magistritööd mõnes uurimisgrupis, kust tiksub natuke raha ka.

Lisaks eelpool mainitud erinevused erialades. IT puhul ei jõuagi paljud magistrisse, sest tööd on palju. Loodusteadustes on magister hädavajalik.
Postitas pildi
“Whereof one cannot speak, thereof one must be silent.”
― Ludwig Wittgenstein

#67
CursedSpirit

    Liige

  • valideerimisel
  • Posts:1,194
  • Joined:25 Jul 2007
  • Sugu:ei ütle

Vaata postitustNikitaBanana, 12 June 2014 - 08:37, kirjutas:

Vaata postitustCursedSpirit, 12 June 2014 - 02:51, kirjutas:

Meestel on aegade algusest rohkem õigusi ja võimu olnud ja ei saa öelda, et nad poleks seda kasutanud. Päris palju on. Nüüd kui naistele tekib ka õigusi juurde ja neil ka mingi võim maailmas on, siis vastassool nutt kergelt kurgus. Ei saa sellest suhtumisest hästi aru. Meestelt ju õigusi ära ei võeta, naistele tuleb lihtsalt juurde, aga ilmselt see käib lihtsalt veidi uhkuse pihta, et vaikselt vaikselt on naised meestega võrdsed.

Aga imo on asi alati nii olnud, et seksismist ei tasu vastassooga rääkida. Sama on ka vägistamise/seksuaalse ahistamisega, meestega pole mõtet neil teemadel rääkida, sest jätkuvalt puutuvad naised nende teemadega rohkem kokku, kui mehed. Ei usu, et mõnel mehel on korralik isiklik näide vägistamise/seksuaalse ahistamise kohta tuua. Olgu, tüüpiline näide on et "te naised ei saa lambist tänaval lõuga". Ma usun, et inimene, kellel peas sassis on, ei huvitu üldse soost ja paneb laksu esimesele inimesele kirja. Seda ei tasu kirjutada ohvi arvele, vaid lihtsalt vaimselt ebastabiilsele inimesele, kes ründab. Kui tuleb tuju võrrelda kuidas puututakse tänaval vägivallaga kokku, siis on ka naisi, kes on saanud lataka kirja ja neilt on röövitud käekott isiklike asjadega. Täpselt samamoodi nagu röövitakse mehi. Siin on see võrdsus.

Spoiler

Kui sa nii selle poolt oled, et naised võiksid saada meestega veel võrdsemaks, siis ei tasu enam ka vinguda, et eesti mehed on külmad ja ei kohtle sind printsessina nagu inglismaal. Ju siis eestlased nõustuvad sinuga niivõrd, et kohtlevadki sind võrdsena.. üks mees teist meest ei hellitaks ju ;D

Võib-olla oled ühe kõrvaga kuskilt kuulnud, et inglased on ühed viisakamad. Viisakus ja seksism on vähe erinevad teemad ju? Olenemata soost ja vanusest tasuks ikka näiteks kellelegi ust lahti hoida, kui ta tuleb samas suunas. Samuti vabandamine ei sōltu soost. Astusid sa kogemata mehe või naise jalale, vabandad ju ikkagi. Seda viisakust on seal tunduvalt rohkem, pole kunagi mingit printsessiteemat ajand

#68
G.B.

    hold my calls, trippin balls

  • liige
  • Posts:8,724
  • Joined:24 Sep 2004
  • Sugu:mees

Vaata postitustCursedSpirit, 12 June 2014 - 02:51, kirjutas:


Aga imo on asi alati nii olnud, et seksismist ei tasu vastassooga rääkida. Sama on ka vägistamise/seksuaalse ahistamisega, meestega pole mõtet neil teemadel rääkida, sest jätkuvalt puutuvad naised nende teemadega rohkem kokku, kui mehed. Ei usu, et mõnel mehel on korralik isiklik näide vägistamise/seksuaalse ahistamise kohta tuua.

ja praegu paned ise samasuguste üldistustega, mille vastu sa eelnevates postides oled.
ma usun, et näiteid ja juhtumeid on sama palju, aga lihtsalt meie ühiskond on olukorra nii määrand, et mehed ei räägi sellest. ja kui räägiks, kas kedagi kotiks/keegi usuks?
I've dated girls uglier than you for breakfast.

#69
milann

    Ye

  • liige
  • Posts:833
  • Joined:10 Nov 2013
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
the male privilege is real

am i rite

"Elu on liiga lühike, et teeselda, et sa ei nuta Lana Del Rey laulude peale."


#70
BasedGod

    Liige

  • liige
  • Posts:353
  • Joined:18 Jun 2013
  • Sugu:mees

Vaata postitustCursedSpirit, 11 June 2014 - 14:44, kirjutas:

Mainisingi seda, et riietus ei saa kuidagi olla mingi vabandus või põhjendus. Mul näiteks olid teksad, pusa ja jope seljas, kui mind jälitama hakati ja siis mu ümber ringe tehti, vilistati jne. Teksades pole kohe mitte midagi, mis mehe silmale rõõmu pakuks, sama ka kilejopes. Ka teised olukorrad, kus ahistamine läks veel hullemaks, olid mul "korraliku tüdruku" riided seljas, nii et kui mõni juba end siis taltsutada ei saa, siis ma ei kujuta ette, mis oleks juhtunud, kui oleks seelik ja mõni avaram topp näiteks olnud. Kõige idiootsem ongi asja juures see, et ma pean mõtlema läbi, kui "korralik" või kui "hoor" ma olen kui ühe või teise riideeseme selga panen, kuigi tegu korralike riietega, aga lihtsalt mõni mees võib lugeda mingeid vihjeid kuskilt, kus neid ei ole, umbes et mul on lühike seelik, olen ilmselt vaba ja tahan täna öösel kebo teha.

Arvestades seda, et praegusel ajal on moes mingi üli slim teksad naistel, siis need korralikud kurvid paistaksid ikka välja, just sayin.

Your mother is so fat, the recursive function computing her mass causes a stack overflow.


#71
CursedSpirit

    Liige

  • valideerimisel
  • Posts:1,194
  • Joined:25 Jul 2007
  • Sugu:ei ütle

Vaata postitustG.B., 12 June 2014 - 15:55, kirjutas:

Vaata postitustCursedSpirit, 12 June 2014 - 02:51, kirjutas:


Aga imo on asi alati nii olnud, et seksismist ei tasu vastassooga rääkida. Sama on ka vägistamise/seksuaalse ahistamisega, meestega pole mõtet neil teemadel rääkida, sest jätkuvalt puutuvad naised nende teemadega rohkem kokku, kui mehed. Ei usu, et mõnel mehel on korralik isiklik näide vägistamise/seksuaalse ahistamise kohta tuua.

ja praegu paned ise samasuguste üldistustega, mille vastu sa eelnevates postides oled.
ma usun, et näiteid ja juhtumeid on sama palju, aga lihtsalt meie ühiskond on olukorra nii määrand, et mehed ei räägi sellest. ja kui räägiks, kas kedagi kotiks/keegi usuks?

Mkm, kui meestega sellel teemal arutada siis suuremal juhul on vastus ja suhtumine et "shit happens, life goes on" sama on ju siin teemas. See pole nagu eriline probleem, sest mehed reaalselt ei puutu sellise seksuaalse ahistamise ja vägistamisega kokku nagu naised. Nagu aegade algusest on naisi nimetatud "õrnemaks sooks" siis valitakse neid ka rohkem seksuaalkuritegude ohvriteks. Ma ei väida, et mehed ei puutu asjaga kokku, vaid olen enam kui kindel, et tunduvalt vähem, kui naised. "Mehed ei räägi sellest" on muidugi kaval vabandus ja kindlasti ongi neid, kes ei räägi sellest, aga no proovi öelda, et mehed puutuvad vägistamisega kokku sama palju kui naised või rohkemgi. Ma ei nõua siin võrdsust, et nüüd oleks meeste kord ohvriteks olla vaid toon välja selle, et tegelikult meeste suhtumine vägistamistesse ja seksuaalsesse ahistamisse ongi selline nagu see praegusel ajal on.

Kasvõi isikliku näitena võin tuua, et enda endine võttis seda väga kergekäeliselt. Tema jutt oli umbes selline, et juhtus ja ajaga läheb üle. Et kõiki mehi ei tasu karta sellepärast, sest kõik ei ole potentsiaalsed vägistajad. See on muidugi tõsi, kõik ei ole vägisajad, aga kui sa proovid end panna ohvri rolli, siis see hirm jääb sulle sisse ja olgu nii tore mees kui tahes, mingi hirm sul tema suhtes on. Kui keegi oleks ise kogenud sarnast asja, siis see jutt ei oleks selline, nagu enamustel siin. Sellepärast mu meelest see meeste ja naiste vaheline seksismist rääkimine ongi üsna mõttetu, sama on seksuaalse ahistamise ja vägistamise kohta. Vaielda ju võib, aga enamustel puudub kogemus ja seetõttu elavad nad oma vati sees ja nad ei näe probleeme nii selgelt.

Edited by CursedSpirit, 12 June 2014 - 16:29.


#72
WhatAPervert

    Liige

  • liige
  • Posts:3,099
  • Joined:06 Sep 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Vaata postitustCursedSpirit, 12 June 2014 - 16:28, kirjutas:

Vaata postitustG.B., 12 June 2014 - 15:55, kirjutas:

Vaata postitustCursedSpirit, 12 June 2014 - 02:51, kirjutas:


Aga imo on asi alati nii olnud, et seksismist ei tasu vastassooga rääkida. Sama on ka vägistamise/seksuaalse ahistamisega, meestega pole mõtet neil teemadel rääkida, sest jätkuvalt puutuvad naised nende teemadega rohkem kokku, kui mehed. Ei usu, et mõnel mehel on korralik isiklik näide vägistamise/seksuaalse ahistamise kohta tuua.

ja praegu paned ise samasuguste üldistustega, mille vastu sa eelnevates postides oled.
ma usun, et näiteid ja juhtumeid on sama palju, aga lihtsalt meie ühiskond on olukorra nii määrand, et mehed ei räägi sellest. ja kui räägiks, kas kedagi kotiks/keegi usuks?

Mkm, kui meestega sellel teemal arutada siis suuremal juhul on vastus ja suhtumine et "shit happens, life goes on" sama on ju siin teemas. See pole nagu eriline probleem, sest mehed reaalselt ei puutu sellise seksuaalse ahistamise ja vägistamisega kokku nagu naised. Nagu aegade algusest on naisi nimetatud "õrnemaks sooks" siis valitakse neid ka rohkem seksuaalkuritegude ohvriteks. Ma ei väida, et mehed ei puutu asjaga kokku, vaid olen enam kui kindel, et tunduvalt vähem, kui naised. "Mehed ei räägi sellest" on muidugi kaval vabandus ja kindlasti ongi neid, kes ei räägi sellest, aga no proovi öelda, et mehed puutuvad vägistamisega kokku sama palju kui naised või rohkemgi. Ma ei nõua siin võrdsust, et nüüd oleks meeste kord ohvriteks olla vaid toon välja selle, et tegelikult meeste suhtumine vägistamistesse ja seksuaalsesse ahistamisse ongi selline nagu see praegusel ajal on.

Kasvõi isikliku näitena võin tuua, et enda endine võttis seda väga kergekäeliselt. Tema jutt oli umbes selline, et juhtus ja ajaga läheb üle. Et kõiki mehi ei tasu karta sellepärast, sest kõik ei ole potentsiaalsed vägistajad. See on muidugi tõsi, kõik ei ole vägisajad, aga kui sa proovid end panna ohvri rolli, siis see hirm jääb sulle sisse ja olgu nii tore mees kui tahes, mingi hirm sul tema suhtes on. Kui keegi oleks ise kogenud sarnast asja, siis see jutt ei oleks selline, nagu enamustel siin. Sellepärast mu meelest see meeste ja naiste vaheline seksismist rääkimine ongi üsna mõttetu, sama on seksuaalse ahistamise ja vägistamise kohta. Vaielda ju võib, aga enamustel puudub kogemus ja seetõttu elavad nad oma vati sees ja nad ei näe probleeme nii selgelt.

Naised võiksid lihtsalt ise rohkem mehi hakkata vägistama ja problem solved.

#73
milann

    Ye

  • liige
  • Posts:833
  • Joined:10 Nov 2013
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu
"valgete vastu ei esine rassismi ning meeste vastu seksismi sa loll rassist ja misogüünist värdjas!!!" - Üks feminazi ütles seda mulle mõni nädal tagasi.
See sitt läheb üle piiride juba vaikselt mida need tumblri social justice warriorid üritavad saavutada.

"Elu on liiga lühike, et teeselda, et sa ei nuta Lana Del Rey laulude peale."


#74
Roman

    ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

  • liige
  • Posts:4,048
  • Joined:27 Sep 2006
  • Sugu:mees
  • Asukoht:W S
Võibolla olen ma imelik aga no ei saa ju reaalselt rääkida mingist soolisest võrdõiguslikkusest, kui koolis/lasteaias ja üleüldiselt elus pannakse kõik kahte patta.
Ma tahaks näha, kuidas tüdrukud koos poistega kekas ühe hindamisskaala järgi on ja omavahel kuskil olümpial võistlevad, küll see oleks alles tore, eksole ju ?
Feministid üritavad luua enda jaoks ainult halvema maailma.. ENAMUS naisi ei saagi ükskõik millisel tööl samamoodi hakkama nagu mehed ja need üksikud, kes saavadki, need ei virise ja vingu, sest nad teavad kuidas oma elu elada..

Ning aegade algusest on meestel rohkem õigusi ning kohustusi just sellepärast, et mehed ehitavad naistele selle maailma, kus ka nemad saavad endid väärtuslikuna tunda. Miks ei peakski mehel olema rohkem õigusi, kui ta käib jahil ning toob söögi lauale, künnab põldu ja teeb kõik muu senikaua kuni mutt kodus sokki koob või marju korjab. Oma õigused tuleb välja teenida ning kohustusi austada.

Postitas pildi

Me kõik teame, et see on tõsi ning puhtalt liiderlikke omaduste põhjal jäävad naised kõvasti alla. Mingeid reaalseid argumente peale SEX RAPE MORE MONEY ei ole ning ei ole ka kuskilt võtta...

Edited by Roman, 12 June 2014 - 18:49.


#75
latvian

    kohtle vennast nagu ennast

  • liige
  • Posts:1,068
  • Joined:13 May 2012
  • Sugu:mees

Vaata postitustCursedSpirit, 12 June 2014 - 18:44, kirjutas:

Ma ei väida, et mehed ei puutu asjaga kokku, vaid olen enam kui kindel, et tunduvalt vähem, kui naised.

Vaielda ju võib, aga enamustel puudub kogemus ja seetõttu elavad nad oma vati sees ja nad ei näe probleeme nii selgelt.


Tegelikult ikkagi mehed on tihedamini vägistamiste ohvriks. http://www.dailymail...xual-abuse.html
Väljaspool vanglat on raske meeste vägistamiste kohta statistikat koguda, sest meestele käib see rohkem au pihta. Mitte et naistel ükskõik oleks, aga mehed pigem varjaks seda kui läheks politseisse.

Meestele tundub, et hirm on suurem kui põhjendatud. Kogemust muidugi pole, aga nuga olen küll saanud kõhus tunda ehk vägivalla ohvriks olen langenud. Vaevalt, et vägistamine meeldiv on, aga nii kardinaalselt seda teistest vägivallavaldkondadest eraldada tundub nagu põhjendamatu.

Vaata postitustRoman, 12 June 2014 - 18:44, kirjutas:


Ning aegade algusest on meestel rohkem õigusi ning kohustusi just sellepärast, et mehed ehitavad naistele selle maailma, kus ka nemad saavad endid väärtuslikuna tunda. Miks ei peakski mehel olema rohkem õigusi, kui ta käib jahil ning toob söögi lauale, künnab põldu ja teeb kõik muu senikaua kuni mutt kodus sokki koob või marju korjab. Oma õigused tuleb välja teenida ning kohustusi austada.



Tutvu siiski uue sajandiga. Mida aeg edasi, seda rohkem vahetavad naised peamise leivateenija rolli välja. Osalesin ühel hariduskonverentsil hiljuti ja jäi kõrvu, et viimaste aastatega on naiste protsendid ka reaalainetes meeste hulgaga peaaegu võrdseks saanud. vaid 30% ülikooli lõpetajatest on mehed ja enne kui sa ütled, et ülikool =/= millionaire, enamjaolt jäävad mehed ikka lihttöö juurde, mitte ei hakka ärisi juhtima. Eesti on idabloki maadega lahe paik, kus emantsipatsioon veel ei mölla, aga tuleviku eest põgeneda ei anna.

See liidrijutt on pask tho. Naiste otsustusvõime on kahjustatud päevade ajal, aga meeste otsustusvõimet kärbib jalgevaheline ju igapäevaselt.
While there is a lower class, I am in it, and while there is a criminal element, I am of it, and while there is a soul in prison, I am not free. - Eugene V. Debs

#76
sokC

    Inkvisiitor

  • ILLUMINAAT
  • Posts:7,079
  • Joined:17 Feb 2008
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Stuttgart

Vaata postitustCursedSpirit, 12 June 2014 - 16:28, kirjutas:

Vaata postitustG.B., 12 June 2014 - 15:55, kirjutas:

Vaata postitustCursedSpirit, 12 June 2014 - 02:51, kirjutas:


Aga imo on asi alati nii olnud, et seksismist ei tasu vastassooga rääkida. Sama on ka vägistamise/seksuaalse ahistamisega, meestega pole mõtet neil teemadel rääkida, sest jätkuvalt puutuvad naised nende teemadega rohkem kokku, kui mehed. Ei usu, et mõnel mehel on korralik isiklik näide vägistamise/seksuaalse ahistamise kohta tuua.

ja praegu paned ise samasuguste üldistustega, mille vastu sa eelnevates postides oled.
ma usun, et näiteid ja juhtumeid on sama palju, aga lihtsalt meie ühiskond on olukorra nii määrand, et mehed ei räägi sellest. ja kui räägiks, kas kedagi kotiks/keegi usuks?

Mkm, kui meestega sellel teemal arutada siis suuremal juhul on vastus ja suhtumine et "shit happens, life goes on" sama on ju siin teemas. See pole nagu eriline probleem, sest mehed reaalselt ei puutu sellise seksuaalse ahistamise ja vägistamisega kokku nagu naised. Nagu aegade algusest on naisi nimetatud "õrnemaks sooks" siis valitakse neid ka rohkem seksuaalkuritegude ohvriteks. Ma ei väida, et mehed ei puutu asjaga kokku, vaid olen enam kui kindel, et tunduvalt vähem, kui naised. "Mehed ei räägi sellest" on muidugi kaval vabandus ja kindlasti ongi neid, kes ei räägi sellest, aga no proovi öelda, et mehed puutuvad vägistamisega kokku sama palju kui naised või rohkemgi. Ma ei nõua siin võrdsust, et nüüd oleks meeste kord ohvriteks olla vaid toon välja selle, et tegelikult meeste suhtumine vägistamistesse ja seksuaalsesse ahistamisse ongi selline nagu see praegusel ajal on.

Kasvõi isikliku näitena võin tuua, et enda endine võttis seda väga kergekäeliselt. Tema jutt oli umbes selline, et juhtus ja ajaga läheb üle. Et kõiki mehi ei tasu karta sellepärast, sest kõik ei ole potentsiaalsed vägistajad. See on muidugi tõsi, kõik ei ole vägisajad, aga kui sa proovid end panna ohvri rolli, siis see hirm jääb sulle sisse ja olgu nii tore mees kui tahes, mingi hirm sul tema suhtes on. Kui keegi oleks ise kogenud sarnast asja, siis see jutt ei oleks selline, nagu enamustel siin. Sellepärast mu meelest see meeste ja naiste vaheline seksismist rääkimine ongi üsna mõttetu, sama on seksuaalse ahistamise ja vägistamise kohta. Vaielda ju võib, aga enamustel puudub kogemus ja seetõttu elavad nad oma vati sees ja nad ei näe probleeme nii selgelt.

See on täiesti uskumatu mis üldistavat kelbast sa siin ajad. Ja kõik baseerub persest välja tõmmatud faktidele. Hämmastav.

Postitas pildi


#77
G.B.

    hold my calls, trippin balls

  • liige
  • Posts:8,724
  • Joined:24 Sep 2004
  • Sugu:mees

Vaata postitustsokC, 12 June 2014 - 20:43, kirjutas:

See on täiesti uskumatu mis üldistavat kelbast sa siin ajad. Ja kõik baseerub persest välja tõmmatud faktidele. Hämmastav.

no seal töö juures oli see spankimise keiss. ühiskond on hukas ikka. :D

mingi krdi emalaev shootersis võttis kubemest kinni mul lihtsalt, tulge appi
I've dated girls uglier than you for breakfast.

#78
milann

    Ye

  • liige
  • Posts:833
  • Joined:10 Nov 2013
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tartu

Vaata postitustG.B., 12 June 2014 - 21:00, kirjutas:

Vaata postitustsokC, 12 June 2014 - 20:43, kirjutas:

See on täiesti uskumatu mis üldistavat kelbast sa siin ajad. Ja kõik baseerub persest välja tõmmatud faktidele. Hämmastav.

no seal töö juures oli see spankimise keiss. ühiskond on hukas ikka. :D

mingi krdi emalaev shootersis võttis kubemest kinni mul lihtsalt, tulge appi

kõik naised on ilusad kui ta sulle ei meeldi oled sa diskrimineeriv /s

Edited by milann, 12 June 2014 - 21:17.

"Elu on liiga lühike, et teeselda, et sa ei nuta Lana Del Rey laulude peale."


#79
BRC

    Just go with the flow

  • liige
  • Posts:14,410
  • Joined:10 Feb 2004
  • Sugu:mees
  • Asukoht:Tallinn

Vaata postitustG.B., 12 June 2014 - 21:00, kirjutas:

Vaata postitustsokC, 12 June 2014 - 20:43, kirjutas:

See on täiesti uskumatu mis üldistavat kelbast sa siin ajad. Ja kõik baseerub persest välja tõmmatud faktidele. Hämmastav.

no seal töö juures oli see spankimise keiss. ühiskond on hukas ikka. :D

mingi krdi emalaev shootersis võttis kubemest kinni mul lihtsalt, tulge appi
Võtnud tal siis häbemest kinni
<fbcash> has anyone here flashed their xbox before?
<warbucks> no, but I once showed my dick to a nintendo DS

#80
maik pls

    Liige

  • liige
  • Posts:1,051
  • Joined:02 Jan 2014
  • Sugu:mees

Vaata postitustmilann, 12 June 2014 - 17:55, kirjutas:

"valgete vastu ei esine rassismi ning meeste vastu seksismi sa loll rassist ja misogüünist värdjas!!!" - Üks feminazi ütles seda mulle mõni nädal tagasi.
See sitt läheb üle piiride juba vaikselt mida need tumblri social justice warriorid üritavad saavutada.

nswf, aga võtab ilusti need feminazid kokku






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users